Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. szeptember 30. 10:59284851.

    Annuska Isten éltessen ezen a jeles napon, kívánok sok boldogságot, jó egészséget szerető családod körében.

  2. 2019. szeptember 30. 10:54284850.

    Szervusztok


     Elöször is köszöntöm ami sütis Zsuzsinkat, akit kislány kora óta ismerünk. Igaz eltelt sok év és ma már egy kész  diplomás nő lett belöle, de nekünk az a kis sütős kislány maradt meg emlékezetünkben Kivánok Neki nagyon jó egészséget, sok sikert és boldogságot az életben


    Sacikám,  a szőke kis eleven és sportos MIsónak nagyon sok sikert és sok boldogságot kivánok


    Kedves Lányok köszönöm  kedves soraitokat. Julika szavaival élve, jó volna még nagyon sok évet eltölteni  együtt.


     

    előzmény:
    BiriBiri (284849)
    2019-09-30  10:21
  3. 2019. szeptember 30. 10:21284849.

    Szervusztok!


    Először is Annuskát köszöntöm nagy nagy szeretettel. Azt kívánom neki és magunknak is, hogy még sok boldog születésnapot köszöntsünk így együtt!!!!!


    Én magamhoz képest későn ébredtem, fl 6 kor. Timi nincs itthon így én mentem a cicákért..kellemes volt a raggal, kellemes a folytatás. 


    Ha kinézek ragyogó napsütést látok de mint ha érkezni akarna a  beígért szél, már hajladoznak a bokrok .


    Én most pihenek a babérjaimon, a kertben nincs semmi halaszthatatlan...egy ideig rendben lesz.


    Ebédem van, mivel Timi nem jött haza tegnap még napokig ehetem a töltött paprikát...de szeretem, szevsen eszem..és ha délután haza jön talán ő is enni fog mert ez a kedvence.


     


    Egyre gorombább a szél..csak remélni tudom, hogy Timi a szelek szárnyán jön haza Békésről a munka után. Délután jönnel Zszizsiék, majd beszámol milyen volt a welnesz Noszvalyon.


    A nagy gépem szerelőnél van, a hét közepe táján lesz kész . Jobban szeretek a nagy asztalnál, nagy gépnél írni, itt a dohányzó asztal felett görnyedek...de legalább van min nézelődni.

  4. 2019. szeptember 30. 10:13284848.

    Annuska! Boldog születésnapot kívánok és jó egészséget.

  5. 2019. szeptember 30. 08:45284847.

     Annuska,  szülinapod alkalmából szeretettel köszöntelek


                                                    és


                                                 kívánok


                          minden földi jót,  főleg jó egészséget!

  6. 2019. szeptember 30. 08:35284846.

    Jó reggelt.


     


    “A kávé akkor igazán jó, ha, amikor iszod, időt ad a gondolkodásra. Ez sokkal több egy egyszerű italnál: ez egy esemény, egy hely, ahol lehetsz, de nem egészen olyan, mint igazi helyszín, csak elmerülhetsz magadban, időt ad, de nem igazi órákat, vagy perceket, egy esélyt ad, hogy önmagad lehess, és igyál még egy csészével.”


     


    Ma is felébredtünk. Igaz? Arra ébredtem, hogy már nem alszom.Megint nagyon korán. Millió gondolat járt a fejemben. Arra is emlékeztem, amire már nem is kellene. 


    Felkeltem. 


    Kicsit nézegettem,  kb egy órát, és visszafeküdtem, aztán el is aludtam. Eltévedtem álmomban, azt sem tudtam hol járok, elvesztettem a cipőmet,magas lépcsőn mentem fel ismeretlen helyre, aztán hozzám került más pénztárcája, az enyém viszont hiányzott.Valamilyen iskolába mentem tanulni, idegen emberekkel együtt, de még fiatal voltam.  Ennyi minden belefért kb másfél órai alvásba. 


    Aztán megint felkeltem. 


    Megittam a kávém, és  a mai tevékenységemen gondolkodtam, a sok közül mivel kezdjem.  Döntés született az elsőre. A többit még nem tudom. 


    Ma sem főzök, eszem, amit találok. Bablevesem még van. Nagyon finom lett. Van egy kis rizs is, hozzá kanál, vagy villa más semmi. Ha nem vesz erőt rajtam a lustaság, vagy más dolog, akkor lesz hozzá talán lecsó. 


    Igen ez vagyok én ma reggel. 


    Két nap festettem, azt megmondom nagyon elfáradtam bele, mindig így van, nem ecccccerű nálam. Tegnap már Bence igényt tartott rá. Még van rajta javítani való, - amit megláttam, de lehet, hogy több is lenne, ha  meglátnám - .


    Na... szóval induljon a nap, remélem mindenki "jól" van, lehet, hogy én is. Remélem nem ragad be a fürdő ajtó,mert tegnap  alig tudtam kimenni. 


    Ma a mosógépet kell kimosni, időközönként meg kell tenni. 


    Szép napot mindenkinek. 


    Ma nekem ezt dobta a gép, teljesen rám vall: 


    Ha elsőre nem sikerül, nézz utána, hátha a vesztesnek is jár valami.


     


     

    előzmény:
    ancsa46 (284844)
    2019-09-29  19:16
  7. 2019. szeptember 30. 08:08284845.

    Annuskám....nagyon sok boldogságot kívánok....jó erőt egészséget....és minden-minden jót!

  8. 2019. szeptember 29. 19:16284844.

    Ezt megéreztem! Ahogy rányomtam a hsz.-re, eszembe jutott, hogy oda kellett volna írnom, hogy ne csak kerítésen kívülről.


    Így jártam.

    előzmény:
    franci47 (284843)
    2019-09-29  18:35
  9. 2019. szeptember 29. 18:35284843.

    Elmentem az ünnepségre. Nagyon bensőséges, megható  ünnep volt.


    Hozzád is benéztem, nem láttalak, sem az udvaron, sem az ablakban. A kertből szép rózsák néztek rám. 


    Siettem haza, várt a befejezetlen munkám. 

    előzmény:
    ancsa46 (284841)
    2019-09-29  11:46
  10. 2019. szeptember 29. 16:03284842.

    Saci!


    Misónak vidám, boldog névnapot kívánok!

  11. 2019. szeptember 29. 11:46284841.

    Szervusztok.


    Misónak   nagyon boldog névnapot kívánok.


     


    Szép időnk lett, és az ebéddel is kész vagyok. Nem tervezek munkát, nehezen térek magamhoz, majd talán kialakul.


    Ildi nagyon jó gondolatok hoztál. Mászd csak meg a dombot, azt jelenti akkor, hogy "viszonylag" jól vagy. Hazafelé nézz be, ha van kedved.


    Magdikám ez az időszak nagyon nehéz, mindenkiben mély nyomokat hagy. Sok erőt kívánok hozzá.


    Julika nagyon ügyes vagy korán reggel. Azt gondolom már nem kell többször füvet vágni, igazából jobban szeretem mint a hólapátolást.


    Marika szép nagylány lett az unokád.

  12. 2019. szeptember 29. 11:09284840.

    Szervusztok!


    Isten éltesse a kis Misinket!!!


    Ragyogó idő van, mindig ilyennek kellene lenni. Az eső jót tett a kertnek, szép zöld..de ezt már írtam, de most még zöldebb..annyira, hogy tegnap füvet kellett nyírni. Pedig azt hittem az a szárazság megoldja ezt a munkát nekem..de így jó, ahogy van. Már mint szépen rendbe van téve az utca és a kert, még biztosan kell nyírni az idén..de az még odébb van. Állítólag jön a hidegebb idő, széllel, amit nem szeretek. 


    Ma már 5 kor megfőztem a füge lekvárt és megsütöttem a kenyerek majd vissza feküdtem, kicsi pihi és felaprítottam a bokor ágait a kukába. Ennyi mára elég is..


    valószínű egyedül ebédelek mert ebben az időben biztosan estig kint marad Timi. Töltött paprikát főztem. 


     

  13. 2019. szeptember 29. 08:47284839.

    Sacikám .....sok szeretettel köszöntöm Misót névnapján!


    Minden-minden jót kívánok!

  14. 2019. szeptember 29. 07:51284838.

    Saci!


                           Sok szeretettel köszöntöm Mihályodat.Sok boldogságot, sikereket neki!

  15. 2019. szeptember 29. 07:49284837.

    Jó reggelt.


    Remélem szépen, jól aludtatok. Én már régóta az ágyruhát szaggatom itt az ágyban, jobbra-balra fordulások, és nem találom bent jó helyem. Felkeltem. 


    Próbálom itt szórakoztatni magam egy kis ideig. Ma nem kell főznöm, Éva nem jött, mert az a busz szombaton nem jár, amivel kellett volna jönnie. Így megmaradt. Nem baj, én szeretem./mostanában Bence nem eszi, mert valami  másféle összeállítást eszik/Sütit is lefagyasztottam, bár elég sokat felzabáltam belőle. 


    Tegnap késő délután kicsit a kertben matattam, lassan haladok a vége felé, még bent van a sárga- és fehér répa, az a kevés paprika, igaz sok van rajta. gondoltam egy tövet cserépke kellene tenni, annyira mutatós. /sárga-zöld,piros chili paprikák, erős mint a méreg/. 


    Ma temetőben ünnepség lesz, világháborús halottak kopjafáinak avatása, ill. megáldása.  Attól függ hogy érzem magam, lehet, hogy megmászom a temetői dombot. 


    Magdikám, sajnállak, hogy minden nap meg kell vívnod harcodat az anyatársaddal /Ilikeszóhasználat/ és még szegény Barbara is szenved veled együtt. Azért csak belediktáltok valami kis ételt. /emlékszem egy betegre, aki tudta, hogy neki meg kell ennie az ételt, pedig nagyon nem kívánta/. Nekem vajon diktálja-e valaki, hogy egyek, ha nem akarok enni? A kérdés költői. Nézem J-ék kirándulós képeit, jól érzik magukat hála Isten és szép helyeken járnak.  Neked kitartás!!!!


    Most eléggé borús az idő, kicsit sötét is. Azt hiszem festegetnem kéne, majd, ha világos lesz.  Van egy eléggé elbaltázott képem. Valamit kéne vele kezdeni.  Az idő enyhe. 


    A Piktor tanodában lesz akvarellfestészetből elméleti és gyakorlati oktatás, kemény forintért 6 órában. Lehet, hogy Sacikám ezt hirdették nálatok is,amire Lili nem ment el? Szereti Lili az új iskoláját? 


    Annuska, mi van Ricsivel, most mit tanul, valahogy el vagyok maradva. Viki és kutyusa összeszoktak-e már?Remélem jobban vagy már.


    Erika, nagyon ragaszkodó a betegség, mielőbbi gyógyulást, és ugyanezt minden fájó tagú barátnőmnek is kívánom.


    Mindenkire gondolok és kívánok nagyon szép vasárnapot, tartalmasat, és nyugalmasat. 


    Mai gondolat


    Mire van szüksége egy embernek? Nem sokra. Egy kevés édességre, egy jó történetre, ezekhez időre és helyre, egy vázára, benne kardvirágokkal, és két jó barátra. És két dombtetőre: az egyiken állnánk, a másikat néznénk. És két szemre, hogy az eget pásztázzuk és várjunk.


    Meir Shalev


     


    Találtam   egy másikat is, ami talán aktuális is.


    “Mindig van egy tizedmásodperc, amikor bölcs vagy. Amikor még kezedben a sorsod. Használd ki! Ha látod, hogy jó: menj! Ha látod, hogy nem jó: állj, egy lépést se tovább!” (Müller Péter


     


    Kép, talán a béka tudja, hogy kell csinálni. 


     

  16. 2019. szeptember 28. 18:34284836.

    Sziasztok!


    Ildikém ...olyan szépet kívántál ....de nálam a belső nap most a béka sejhaja alatt van..Na, de majd kirúgom magam.


    Barbarával ma is voltunk a kórházban ...délben ..nyomasztó volt.Nagy nehezen belediktáltuk a húslevest a mamába.Barbara eddig nagyon tartotta magát, de ma ahogy eljöttünk elsírta magát.Tettünk egy kört ....igaz esőben ....aztán mindenki pihent ..4-re mentünk újra....most olyan volt a mama mint a főnix madár / szerencsére/igaz enni most sem akart....de meggyőztük.Állandóan a fiát keresi .Zs. felhívta....olyan tisztán válaszolt mindenre, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.Ahogy letették a telefont ....visszatért as régi állapot.Már nagyon várom, hogy holnap este legyen .....és haza érjenek.Remélem probléma nélkül fog eltelni  a még visszalevő idő.


    Egész nap esik az eső ...szürke minden.

    előzmény:
    franci47 (284832)
    2019-09-28  10:25
  17. 2019. szeptember 28. 14:24284835.

    Szervusztok!


    Ma sok dolgom volt. Lenyírtam a füvet az egész portán, utcán. Megnyírtam az utcai mályva bokrot, már hatalmas volt. Aztán főztem töltött paprikát és most még a boltba is át kellene menni de lépni nincs kedvem. Elégé elfáradtam. De ha most átmegyek nem kell reggel menni. Egyedül vagyok, Timi még utoljára kiment Szanába..most már majd csak dolgozni, lombot seperni fogunk kimenni és téliesíteni. 


    Süteményes zsuzsit én is szerettel köszöntöm. Milyen kislány volt amikor találkoztunk vele, és már 24 éves


    Azt a képet elmentem és megmutatom és Zsuzsimnak...ő is nagy kutya ..mit is mondjak..szerető, imádó


    Délután majd valahogy elszórakoztatom magam..tegyétek ti is azt.

  18. 2019. szeptember 28. 11:17284834.

    Szervusztok.


    Nyűgösen indult a tegnapi nap, sajnos úgy is fejeződött be. Reggel csak fájdalomcsillapítóval tudtam elindulni, de menni kellett, aztán majdnem egész nap fekvés volt.


    Ma egy fokkal jobb, lehet, hogy még tart a gyógyszer hatása, egyenlőre nem virgonckodhatok.


    Egy-egy pillanatra kikukucskál a Nap is, de nem számíthatunk sok fényességre.


    Ma még nem kell főznöm, talán nézek valami tanulós filmet, mellette majd még másik szórakoztatót is.


     


    Gyógyuljatok gyorsan, olyan gyéren vagyunk.

  19. 2019. szeptember 28. 10:50284833.

    Szervusztok


     Itt a reggeli boru után- eső nem volt- most szépen süt a nap.


     Magdika, biztos finom lehett amit B. fözött. A különleges izekhez hozzá kell szokni.  Már elöre készülsz a hétföre.? Sok dolgod lesz, hogy szép időt kérsz?


     Ildike, remélem fájdalmak után, egy kicsit már jobb? Ezek a fránya időváltozások megtudják kinozni az egyébként is fájó testrészünke.


    Csodálkozva láttam, hogy Julika még nem jelentkezett, pedig Ő szokta nyitni a napot. Remélem nincs baj és jól van!


    Betegeinknek jobbulást, fájdalommentes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    franci47 (284832)
    2019-09-28  10:25
  20. 2019. szeptember 28. 10:25284832.

    Sziasztok.


    Reggelem nagyon fájdalmas volt. felkelve sokkal jobb, na és a deréköv is segít, Már jobb.


    Megfőztem, jön Éva a fodrászhoz, hétfőn jelenése lesz. Tavaly nyert a szép kertek  felhívásra, az idén is meghívták. 


    Itt ebédel. 


    Tegnapi  szemészeti eredmény a  szemész szerint nem romlott. Azért én tudom, hogy a látásom romlott, mert nem tudtam elolvasni valamit, amit már multkor is nehezen olvastam. Nagy koncentrációval azért sikerült. Bár a táblából nagyon keveset mutatnak.


    Az este valami front lehetett, éreztem erősen. Esett egy kis eső is.  Most olyan "utálatos" idő van. 


    Lehet, hogy még jövök. Sacikám, majd még küldök talán ma valamit, majd nézd meg az iméledet.


    Mindenkinek szép napot, a belső nap süssön ki nálatok, az a legfontosabb.


     


     

  21. 2019. szeptember 27. 14:14284831.

    Sziasztok!


    Már jöttem volna ....de Bostonban találtam magam ..


    Csendes nap van ....szép napsütéssel .....a beígért eső sehol.


    Délelőtt mostam ...egy nagy lenkeséggel.Tegnap Boscó úgy összenyalta a nadrágomat, hogy miután ott kissé letöröltem....haza érve  rögtön bedobtam a mosógép dobjába.Ma beleraktam a többi ruhát ....és mostam.A végeredmény ....maradt a zsebben papírzsepi és némi kutyakeksz .....ne tudjátok meg.Mindez megtörtént velem .....aki 25 X átnézi a zsebeket.


    Most jöttem meg...ma Barbara főzött.Sütőtökös indiai csirkét ettünk ....én meg vittem " gyógyhúslevest". Annyiféle indiai fűszerrel csinálta , már a felsorolásnál elfelejtettem felét.A köret meg kinoá / tudom , hogy nem így kell írni ....de nem tudom/ érdekes volt ...még nem ettem.


    Az este befejeztem a filmemet.Nagyon szép, de fájdalmas történet volt.Most keresek valami "áthidalót". Majd utána kezdem csak az Affért.


    Erikám ...kívánom, hogy mielőbb hagyjon el ez a nyavalya.


     


     


    Vigyázzatok magatokra ....gyógyuljatok! A jó időt kihasználva ne dolgozzátok túl magatokat.


    Én drukkolok, hogy legalább  hétfőig maradjon ....sok még a dolgom..

  22. 2019. szeptember 27. 12:34284830.

    Szervusztok


     Kicsit irigykedve olvasom, hogy milyen tevékenyek vagytok. 


    A gyengélkedőknek jobbulást kivánok. remélve, hogy végre sikerül összekapni magunkat és kilábalunk a bajokból.


    Itt a reggelek hüvősek, utána szép napsütés van, de eső sehol.


    Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    BiriBiri (284829)
    2019-09-27  10:37
  23. 2019. szeptember 27. 10:37284829.

    Szervusztok!


    Szervusz Erika. Remélem lassan csak rendbe jössz. Hiányzol!


    Én még mindig az óvodai baleset hatása alatt állok. Szörnyű!!!!!Az én munkásságom alatt két baleset volt. Egy gyerek csak úgy, rosszul lépett a sima betonon és  elesett, eltört a lába. Szegény szülők nem nagyon akarták elhinni, hogy ilyesmi is előfordulhat pedig így volt. Szépen sétáltunk be az udvarról ebédre és egyszer csak megbicsaklott a gyerek bokája, eset ott előttem. Szegény ordított a fájdalomtól, hívtuk a mentőt, persze a falu népe össze szaladt, mi történt. A másik baleset a hintán volt. Akkor még az olyan vas ülőkés hinta volt a divat. Nem volt magas a hinta a gyerek lökte magát és előre kiesett a földre, ez még nem lett volna baj, de felemelte a fejét és a hinta fejbe verte. megint mentő, kórház...magyarázkodás...nagyon nehéz volt. nem én álltam a hinta mellett  csak láttam, semmi szabálytalan nem történt. ma már ezek a hinták tiltó lustán vannak, olyan könnyű kis ülőkések..attól meg attól féltünk hátra esik a gyerek..elő is fordult de az a hinta már nem üt akkorát ha vissza vág. Minket állandóan ellenőriztek, az uniós szabvány szerinti mászó eszközöket lehett csak használni, a régi játékokat le kell szereli, jöttek ellenőrizni, jegyzőkönyvet vettek fel, kötelező volt elkeríteni a kitiltott eszközt. amíg leszereltük. Fájó szívvel szünettünk meg eszközöket, de igaza van a hatóságnak, nagyon körültekintően, a szabályt betartva állandóan ellenőrizve szabad csak kinti torna eszközöket használni. A képen láttam, hogy el volt korhadva a mászóka fa része. Amikor ezek a rendeletek , szabályok bejöttek bizony mi is zaklatásnak vettük eleinte de betartatták velünk és most is látom, veszik ki a nem megfelelő játékot. nagyon átérzem az óvónők lelkiállapotát is.

  24. 2019. szeptember 26. 14:54284828.

    Szervusztok!


     


    Ma végre egy kicsit jobban vagyok. Nagyon elkapott ez a nyavalya, egyik nap jobban vagyok és már reménykedem, de másnap megint kezdődik újból. Már nagyon unom. Olyan gyenge vagyok, mint az őszi légy. Étvágy semmi, fogytam is egy kicsit, de ez nem észrevehető, mert van rajtam felesleg bőven. Könnyebb átugorni, mint körbeszaladni.


     


    Ernő két nap alatt túl lett rajta, csak én vagyok ilyen nyeke-nyóka......


     


    Sacikám te hogy vagy? Sikerült kilábalni ebből a nyavalyából. Pötyi te is írtad, hogy elkapott ez a kórság. Túl vagytok rajta? 


     


    Közben "irígykedve" olvasom, hogy mennyi mindent csináltok, milyen aktívak vagytok. 


     


    Gondolok rátok, nagyon vigyázzatok magatokra!!!!!!

  25. 2019. szeptember 26. 14:15284827.

    Szervusztok.


    Nyárias meleg lett az eső után /nagyon kevés esett/. Délelőtt idebent foglaltam el magam, később kimentem, és most már abba kellett hagyni a munkát. Örök mérgem a garázs mögötti gondozatlan terület, amelyikről állandóan hozzám kúszik át mindenféle növény, levagdosom és visszadobálom. Az egyik ilyen dobással átdobtam a metszőollót is, szerencsére a sok bozót miatt nem tudott messze repülni, így egy hosszú nyelű kis kapával visszahúztam.


    Összeszedtem egy csomó farostlemezt, különböző méretek, ha lesz energiám , lesz mire festeni. Ezek még apukám hagyatékai, hát neki sem sikerült mindet megfesteni.


    Holnap megint menős nap lesz.

Címlap

top