Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. október 2. 17:24284876.

    Sziasztok!


    Julika...hozzánk már megérkezett a ROSSZ IDŐ.Esővel, lehűléssel.Lett volna dolgom a városban ....de elhalasztottam.


    Tegnap voltam a könyvtárban. A Nők Lapjából ismert Nagy Réka.. Ökoanyu ...tartott előadást. Érdekes volt...sok mindenről szó esett: a kozmetikumok összetételéről.házi praktikákról, a Föld védelméről, szelektív gyűjtésről stb.Hamar eltelt az óra.Sajnos én arra számítottam, hogy a természetes anyagok felhasználásáról fog sokat mondani, de sajnos időhiányában ez kevésre sikeredett.Majd elfelejtettem: a vásárlásokról, ruhafelhalmozásról is szó volt ...elmondta ő szinte már sosem vásárol újat...nem snassz neki turkálóba menni, és online is lehet szinte vadiúj holmikat venni.


    Ma csináltam egy alaposabb takarítást.Ablakot kellene mosni ....na, de jön az " esős évszak" . Kellemetlen meglepetés ért...ahányszor nyújtózkodtam és felfelé néztem ...elkapott a szédülés. Már csak ez hiányzott.


    Holnapra tómalmi menetet terveztem.Összekészítettem a tulipánhagymákat...szeretném elültetni őket.A paradicsomot is fel kellene húzni. Hétfőn viszik a zöldet.Legalább meg kellene tömnöm a zsákot.


    Annuskám ...jobbulást kívánok!

  2. 2019. október 2. 14:24284875.

    Szervusztok.


    Lassan a végére érek a fontosabb teendőimnek, volt egy kis takarítás kint is, bent is, még a padláson is akadt dolgom, szigeteltem a betonkoszorú mentén, sajnos télen itt-ott a sarkokban megjelent a penész, talán sikerült most megoldást találni, persze a teljes szigetelés lenne igazi, de hát én azt már nem vállalom be. Csúsztam, másztam jól elfáradtam.


    Ma már többször is azt hittem megered az eső, de most néha bujkálódik a Nap, biztos megjön a változás, én is érzem mint Julika.


    Saci remélem elfogadható lesz a mai kontroll eredménye.


    Borsika kérdezted a kertet,  sajnos, vagy talán most már nem is annyira, de nincs veteményes kertem, csak udvar, és a ház előtt virágoskert, amibe összezsúfolok minden féle virágot, bokrot, aztán olyan lesz nyárra mint az őserdő, és megfogadom, na többet ilyen nem lesz. Van hegyünk, de már nincs használatban, a vadak átvették az uralmat, a gyerekek meg akácfát ültettek bele, sajnos az épület meg lassan az enyészeté lesz, eladni meg nem lehet.


    Annuska jobbulást kívánok, biztos lesz alkalmas időpont az elmaradt ünneplésre.

  3. 2019. október 2. 13:16284874.

    Ildikém, jó "hegy menetet. " Szép hozzá az időjárás. Jókat írtál. Tetszett. A szomszédnak tényleg megmondom, amit ajánlottál. Nagyon frappáns! 


    Csirkeaprólék leves fő Áronnak, csipkés tészta lesz hozzá. Kicsit beteg lett, ..ezt kért. Mindjárt kész. Már megjártam a boltot is, és csináltam ezt-azt, nem számottevő.  Most vittem föl a levest, de nem kér.Nem éhes.l is mosogattam megszeretgettem. Azt mondta az orvos, h csak pihengessen és sokat igyon.Jaj, mindíc jön valami kéretlen baJ 

    előzmény:
    franci47 (284870)
    2019-10-01  17:31
  4. 2019. október 2. 11:23284873.

    Sziasztok. 


    Írtam nektek, éppen befejeztem, és sutty  elment az áram. 


    Már nincs időm írni, mindjárt mennem kell. 


    Majd, ha haza jöttem. 


    Addig is legyetek jók, ha tudtok...... ha nem, akkor rosszak. 

  5. 2019. október 1. 19:27284872.

    Ezt hogy csináltam??? Ott volt...azt hittem nem küldtem el...de így 2x szólat hozzátok!!!

    előzmény:
    BiriBiri (284871)
    2019-10-01  19:24
  6. 2019. október 1. 19:24284871.

    Minden időjárás jelentés azt harsogja, jön az "ítélet idő!. Szerencsére itt még nyoma sincs, ragyogó idő van. Melinda írt, hogy értesítették,  a nekem küldött csomagot Kovács Krisztina szomszéd vette át! Kicsoda??? Én ilyet nem ismerek..írtam első meglepetésemben. Aztán kitisztultam...az új szomszéd Krisztike, onnan jegyeztem meg, hogy az én lányom is Kriszti..és jól elfelejtettem. De végül megkaptam a csomagocskát. Persze hogy akkor jött a kocsi amikor átmentem a boltba. 


    csináltam "humuszt"..na nem a kertet akarom vele felvirágoztatni, hanem nekünk, pirítósra. Céklás, csicseri borsós, a tetejére kék sajt dukál...egy receptből néztem ki. 


    Most látom, ezt nem küldtem el..mert közben Szlovéniában voltam

  7. 2019. október 1. 17:31284870.

    Sziasztok.


     


    Assszzzem ma még nem írtam. 


    Délelőtt zegi menet volt,          nem volt annyira szükséges, de mentem. Délután megint Csajkovszkijé  volt, ment a diótörő. 


    Még van, remélem egy részével elvégzek, több éves  termés, többé-kevésbé jó még,  azt pucolom.


    Julika, akkorát nevettem, mintha csak Elza koreai filmeket nézett volna. Ott van ilyen szöveg és József A anyja is kegyelmeséktől hozta a vacsorát kis lábaskájában. 


    Kiváncsi vagyok, milyen szép ajándékot kaptál?


    Megnéztem Saciék  fotóit,  gyönyörű tájak, szép tavak, kedves emberek. Többet már nem is kell róla írnom, ebben minden benne van. 


    Annuskám Ricsidnek boldog szülinapot. Majd később megtartjátok. A gondolati jókívánságok is teljesülnek. 


    Borsika, elképzellek a hittérítő emberrel.  Ezután kerüld el,   mondd meg neked is van hited, nem kell a másé. 


    Mist hajtoványt sütök, meg kell néznem megkelt-e. Jó lenne még ma enni belőle. 


     


    Mai bölcsesség:  A munka biztos menedék annak, aki magányos.


    Na .... vélemény?


     


    Sacikám, közben majd töltögetek, remélem veszi a géped, és nem sztrájkol.


     


     

  8. 2019. október 1. 16:21284869.

    Minden időjárás jelentés azt harsogja, jön az "ítélet idő!. Szerencsére itt még nyoma sincs, ragyogó idő van. Melinda írt, hogy értesítették,  a nekem küldött csomagot Kovács Krisztina szomszéd vette át! Kicsoda??? Én ilyet nem ismerek..írtam első meglepetésemben. Aztán kitisztultam...az új szomszéd Krisztike, onnan jegyeztem meg, hogy az én lányom is Kriszti..és jól elfelejtettem. De végül megkaptam a csomagocskát. Persze hogy akkor jött a kocsi amikor átmentem a boltba. 


    csináltam "humuszt"..na nem a kertet akarom vele felvirágoztatni, hanem nekünk, pirítósra. Céklás, csicseri borsós, a tetejére kék sajt dukál...egy receptből néztem ki. 

  9. 2019. október 1. 13:35284868.

    Sziasztok!


    Tegnap este jól megnevettetek ...elképzeltem Borsikát a szomszéddal ....ahogy menekülne...Elza megfogalmazása ...szédítő. Gondolom Melinda mennyire meglepődött ....egyből elmaradt az " okítás".


    Saci is megjött ....sokat dolgoztatok.


    Itt aránylag jó idő van. Reggel voltam fodrásznál ....már igen lobáncás voltam.Kiszedtem a lenti mélyhűtőből a ribizlit ....azt főzöm ....pedig azt mondtam ...elég volt . Na erről ennyit.Ki kellene mind a két hűtőt takarítani....a héten sort kerítek rá.


    Julika ...jó ajándék a lekvár ....különösen olyannak aki egyébként nem főz.A mieink most megint nem eszik ....na de eláll.Tárgyak már vannak mindenkinek bőven....már tényleg nehéz ajándékot venni.


    Késő délután megyek a könyvtárba.....ennyi lesz a mai napom.

  10. 2019. október 1. 11:24284867.

    Szervusztok


     Mégegyszer köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, amivel köszöntötettek a további évekre. Nagyon rám fér, mert biztony elkapott egy fránya virus és ledöntött  a lábamról, 3 napig csak üres teán éltem. Igy sajnos a családi ünneplés, mely Ricsi szüli napjával együtt lett volna eltolodott. 


    Borsika, remélem a derekad megjavult. A zuza pörit én is nagyon szeretem, de egyenlöre csak a kétszersült van.Hasonló nálam is a szembe szomszéd tata.


    Julika, Elzinek aztán igazán vág az esze. Taplra esett csaj.


     Sacika hü, de sokat dolgoztatók. Mennyire viselte meg  ez a gerinced?


    Magdika, a sok baj, gond mellett biztos szép és jó volt  a B-vel töltött idő. Ezek az igazi ajándékok. A gondolat a kert szükitéssel kapcsolatban már nálam is felmerült.


    Erika, csak lassan azzal a munkával. elöszőr gyógyulj meg teljesen. Tudom, ha egy kicsit jobban érzed magad már müködik a duracell.


    Anikó a végén szuper szerelő leszel. Én az elektromos dolgokhoz nem merek nyulni. Nálam is kell elemet cserélni a riasztóba, de ez a fiam feladata lesz.


    Minden gyengélkedőnek jobbulást kivánok. Remélem az október mindenkinél elüzi a bajt.


     

    előzmény:
    ancsa46 (284851)
    2019-09-30  10:59
  11. 2019. október 1. 10:59284866.

    Szervusz Drága Borsom!


    Nem kell ám utánozni engem..,mert ha látnátok mennyit fekverészek munka közben elámulnátok. Egy kicsikét dolgozok aztán jelez a derekam. Akkor aztán le kell feküdni. Elég 10-20 perc és már megint mehetek tovább csinálni a dolgomat. Nagyon lassan, kimért mozdulatokkal dolgozni..néha olyan, mint egy lassított felvétel. Vigyázni kell a hirtelen irány változtatásra a térdem miatt. 


    Ma már megint lekvárt főztem a fügéből..nem győzöm enni, tegnap dugig ettük magunkat Zsuzsiékkal és még mindig maradt. Egy 7 decis üveggel lett. És még lesz is. Nem volt nagy munka, hamar kész lett, ennyit tudok álldogálni következmény nélkül.Örülök, mert meg van az ajándékom Nórinak, lekvárokat fog kapni szép karácsonyi csomagolással. A lapkára karácsonyi anyagból teszek majd és ezzel fel is lesz dobva. Tárgyi ajándékot már nem tud az ember venni, annyi mindenünk van, az ilyesminek örülünk..Nóri bejglit szokott  adni.


    Ide még nem jött el a szél, még szép idő van.


    Borsika!


    Oliék nagy társasági életet élnek...abban a szép környezetben jó lehet vendégnek lenni és olyan fínomságokat enni.

    előzmény:
    BORS (284865)
    2019-10-01  10:15
  12. 2019. október 1. 10:15284865.

    Veled nevettem Elzikén,    ..már is milyen remek a humora. Tetszett nagyon. Kire ütött ez a gyermek? Szabó nagyira. 


    Most keltem, jóóó reggelt mindenkinek. Nálatok is ragyog a nap?  Erika, Annuska, kerület szomszédaim, volt-e nálatok nagy szélvihar? Itt olyan közepes. A R. szomszéd hiába imádkozott az egészségemért, ugggyan úgy fáj a derekam.


    Köszönöm a" nyitott"  ablakokat,  azonban  O. féle buliról egy morzsa barbeque  husit sem csomagoltak nekem,  mert nem maradt. A sütim, amit vittem, fogyott,... fogyogatott,  de igazándiból ...senki nem dicsérte, mert   a torta nagyon felül múlta. : - ((  Mindkettő maradéka a hűtőjükben végezte, megmaradt vasárnapra, az ottalvós vendégeknek.  


    Édes lányok, ma kiadós kinti munkát tervezek. Ha beáll a derekam. Példát veszek rólatok, ..hess bajok, és metszőollót ragadok, mint Julika, ..behordom a kint lévő kevés virág cserepem mint Sacika és Magdi tette. Nem tudta a fejem megjegyezni, hogy Anikó kertjében sok-e a konyhai zöldség,  ...pl. van-e paradicsom?  ...Eltenni való zöld paradicsom. Mert az is kincs. Egy kis zacskó, ecetes vízben úszó adag itt a cba-ban 550 ft. Bocs, hogy megint ezen mérgeskedem. Inkább vegyes sav.ságot vettem.


    Ma még picit főznöm is kell.Van egy fél kg. zúza, abból lesz pörköltke. Össze fog főni, kevés marad. Végül megtanulok keveset főzni. Pötyike jutott eszembe, Ő is sok emberre főzött régebben. Az jó, ha tudja az ember előre ki jön, ki nem? Ma már  vettem be Cavintont,  - szinte határozottan emlékszem rá. , még sem jut eszembe a Real meccs pontos időpontja. Dilis mama vagyok, ..eleinte kíváncsiságból ragadtam olykor a sport csatornán, aztán drukker lettem. O. unokám Real Madrid drukker, a vőm Barcelónás, én átmentem a Juventusba, mert a Ronaldó oda igazolt. Hhjaj, ..bocsánat, elszaladt velem megint a ló, ugorjátok át a hülyeségeimet, ok? Inkább szedném le a kéretlen pókhálókat a teraszon. Nagyon magasan vannak, nem érem el. 


    Gondolok Rátok, kívánok kellemes napot, ne dolgozzátok agyon magatokat ám! A "lenkeséget" lehetőleg kerülni. /Én komolyan tervezem, hogy  el fogom olvasni valahol a topik-,  és a blogírás pontos és betartandó szabályait, mert csak mondom a magamét, ...röstellem, hogy  ilyen bő lére eresztek mindent.

    előzmény:
    BiriBiri (284864)
    2019-09-30  19:19
  13. 2019. szeptember 30. 19:19284864.

    Melinda nem tudja abba hagyni a röhögést. A konyhában nevelte Elzát, kérte, hogy beszéljen vele udvariasabban ha kér valamit. Erre Elza a legkomolyabb arccal megszólalt: kegyelmes anyám!!!


    Nagyon sok mesét olvastál , mondta Melinda, mert ezt a szót csak az irodalomból ismerheti. 

  14. 2019. szeptember 30. 19:07284863.

    Kedves Barátnőim, Hugocskáim! 


    Befutottam én is, ...ma is felettébb elfoglalt voltam. Délelőtt totyogás, céltalan ténfergés, hogy teljen az idő. Alaposan megnéztem a szétválogatni való tiszta ruha kupacot, aztán mégsem merültem bele. Inkább mostam egy adag finomabb, félórás holmit. A kutyák a lábaim alatt, egyszer hasra fogok esni bennük!  Főztem egy zöldbab fözit, a feltét a tegnapi lecsó,  mai virsli db-kákkal. Nahát, ..elfogyott a kenyér, ..a vihar meg közeleg. Mint a villám, beöltöztem és a legnagyobb sebességemmel elszáguldottam a boltba. Persze, nem esett. Viszont a sietséggel lett kb. 10 percem, amit megtakarítottam.  : - ))     R. szomszéd lecsapott rám, nagyon tele volt mesélni valóval. Én a fájós derekamra hivatkozva menekülni próbáltam, sőt a végén már alkudoztam is, h engedjen már, mert sürgős a dolgom. A kapuig követett, átölelt, ..úgy búcsúztatott. Végig jól nevelt voltam, de már a szám is kiszáradt, beszélni sem tudtam, csak a kilincs fele mutogattam.Mosolyogva kinyitotta a kapunkat, én betámolyogtam,  a Nuti tacskó meg kirohant és dühösen kapkodott a bokájához. Rendes körülmények között  elzavartam volna, ...de most  hagytam, hátha lerángatja róla a nadrágot!!!    : - ))    Na, elmeséltem jó bő lére eresztve. Imádlak Titeket. (Ja  még:  ... Nektek is van jobb oldalt reklám, hirdetés meg ilyesmi? Megbolondulok ettől a sok reklámtól. A tv is tele van  vele. )

  15. 2019. szeptember 30. 18:50284862.

    Szép estét Mindenkinek!


    Lassan csak ide értem..Először is szeretettel Köszöntöm  Annuskát, kívánok jó egészséget, még sok szép , békés évet.


    Köszönöm mindnyájatoknak a Misimnek küldött névnapi jókívánságokat, már át is adtam.


    Örülök, hogy hiányoltatok, nagyon tempós napokon vagyok túl..A hét végén kertezés,k egy csomó virágláda, cserép felszámolása, elmosása, fűnyirás, sufni takarítás most olyan elfogadható a házunk tája, bár még van mit tenni, de lassan majd meg lesz. Ma majdnem hajnalban jött a takarítós segítségem, nagyon ügyes, gyors, amit tudtam én is csináltam, nagyon elfáradtam. A függönyök felrakása és pár apró tennivaló maradt csak.Utolsó erőmmel konyhakészre alakítottunk egy csomó szép, nagy kárászt, éppen  most kellett kapnunk...azért örültem neki.


    Holnap a papával megyünk a neurológiai gondozóba.


    Olvastam, hogy mindenki sokat tevékenykedett...talán a következő napokban én is többet tudok jönni.


    Aludjatok, pihenjetek jól..


     


     

  16. 2019. szeptember 30. 18:47284861.

    Édes Annuska Boldog Szülinapot kívánok sok sok szeretettel! 



    Születésnapodra


     


    Mosolyt és csillagot.


    A nap minden percében


    Békés pillanatot.


    Nyugalmat, örömet,


    Sok-sok szeretetet!


    Születésnapodra


    Szívednek ünnepet!


    Isten éltessen!


  17. 2019. szeptember 30. 16:57284860.

    Nekem is nagyon hiányzik ....talán csak nagyon elfoglalt .

    előzmény:
    franci47 (284858)
    2019-09-30  16:34
  18. 2019. szeptember 30. 16:55284859.

    Sziasztok!


    Már nem is tudom mikor voltam itt " rendesen".


    Most végig olvastam mindent....


    Ildikém a Fb-on megnéztem a képet. Nagyon tetszik....olyan sejtelmes.Nagyon szép munka.


    A reggeli kávés gondolatod nálam talált ....nekem kell az az idő.


    A családom az este haza ért....bár még nem láttam őket ....de itthon vannak.


    Barbara reggel megy vissza Pestre.Nagyon jó volt ez az egy hét ....igaz kemény időszakok is voltak ....de akkor is.Éppen az este gondolkoztam azon ...ilyen talán már nem is lesz , hogy ennyi ideig van itthon .....és csak ketten vagyunk.Persze mindenki tette a saját dolgát.Boscó ránk hozta a szívbajt.B. kétségbeesetten telefonál,hogy valószínű kullancs van a Boscó fülén.Mielőtt átmentem gyorsan megnéztem a kiszedési technikákat.Nagy nehezen sikerült hozzáférnünk ....hát szerencsére nem kullancs volt, hanem a szomszéd tiszafájának a piros termésének a fekete magja volt hozzáragadva a szőréhez.Nagy kő esett le.


    Tegnap megfőztem a búcsúebédet ....írta D-nak : a szokásos.Azt is megbeszéltük ...neki mindig az kell ...nálam ebédel / töltött csirkecomb, de most egy egész mellett is megtöltöttem /...maradt még a hazatérőknek is.


    Ma voltam Tómalmon...kicsit rendbe tettem a lelkemet....igaz fizikailag nagyon elfáradtam.Volt érett füge kb. 1 kg. meg egy dobozra való paradicsomot is sikerült összeszednem.Holnap majd viszik azt i Bp-re.


    Jövőre még kisebbre veszem a veteményest..Gondolkodom paprikát érdemes e.OLyan szép nagyok a tövek és alig van rajta valami ....bepirosodni meg már nem fog.Az a pár ami piros lett olyan volt, hogy kiállításra lehetett volna vinni / 3 db/.


    A virágokat is átrendezem....a kevesebb lesz a több.


    Nincs elég bajom ....beüzemeltük az új telefont.Akkor vette észre Barbara , hogy gmail-on van kb. 10000 olvasatlan "közösségi" üzenet.Nem volt beállítva a gépem, hogy ez ne legyen ....és minden @-ról kaptam oda is értesítést.Tegnap elkezdtem törölni, de a fenének sincs türelme hozzá.Most már be van állítva rendesen.


    Vigyázzatok magatokra!

  19. 2019. szeptember 30. 16:34284858.

    Süteményes Zsuzsikát én is sok szeretettel köszöntöm.  /azt hiszem nem köszöntöttem még/ ha mégis, akkor dupla lesz. 


     


    Erika, jó lesz, ha  tényleg  gyógyulsz, azért ne siesd el a munkát, a kedved megvan hozzá,de azért az erőt még csak gyűjtsd.


    Köszönöm az észrevételeket,   kép ügyben.  


    Mi lehet Rolta asszonnyal?  Már napok óta nem látom, csak nem ágynak esett?  Érdeklődöm utánad Saci, adja életjelet magadról. 


    Most diótörőztem, még van, de sok benne a rossz. 


     


     


     


     

  20. 2019. szeptember 30. 15:03284857.

    Julika nálunk a telken ez nagyon bevált......naponta újra és újra spricceltem..de eltüntek.....

    előzmény:
    BiriBiri (284855)
    2019-09-30  14:57
  21. 2019. szeptember 30. 15:00284856.

    Szervusztok!


     


    Már  egész tűrhető állapotban vagyok......még nem százas,de lassan csak elhagy ez a nyavalya.....


     


    Itt hol süt a nap,....hol beborul, és a szél is fúj. De nem baj, mert gyorsan szárad a kiteregetett ruha. Ma már sokkal aktívabb voltam.......főztem, takarítottam, csak ott ahol a papok táncolnak. Lassan csak utolérem magam, nem kerget a tatár.....


    Utólagosan kívánok a szőke kedvencemnek boldog névnapot!!!!!!


    Süteményes Zsuzsinak boldog születésnapot!!!!!


    Tegnap lemaradtam, mert halódott a netem, de jött unokám és megcsinált mindent, amit az okos nagyanyja elrontott. Mert ehhez nagyon értek.....


     


    Francika nagyon tetszett az új képed!!!!!!!


    Julika te pedig megkapod a munka érdemrendet, annyit tevékenykedsz...


    Borsika merre vagy? Mit sütsz ki szűcs? Biztos mind elfogyott..ha maradt fénypostával küldheted, ajtó ablak nyitva.....


     


    Megyek beizzítom a vasalót, előtte megvarrom a varrni valókat.....


    Legyen szép a további napotok!

  22. 2019. szeptember 30. 14:57284855.

    Olvastátok! Bálint gazda szerint napokon belül poloska invázió várható, de lehet ellene védekezni. Én már meg is tettem. A spriccelőbe vizet és szódabikarbónát tettem meg ecetet és minden nyílászárót jól  be pricceltem vele..már mint az a kereteket, de a kinti ajtót teljesen be permeteztem. Most várom a hatást, hogy nem jönnek a polosok..mert tudjátok, én nem becézem őket.

  23. 2019. szeptember 30. 14:43284854.

    Drága Annuska!


     


    Születésnapod alkalmából kívánok nagyon jó egészséget, hogy még sok sok évet tölthessél kedves családoddal és velünk!!!!!!

  24. 2019. szeptember 30. 12:18284853.

    Annuska!


    Szerettel kívánok jó egészséget,


    nagyon boldog születésnapot!

  25. 2019. szeptember 30. 11:08284852.

    Szervusztok.


    Nagyon szép napunk van, igazi nekünk való, se túl meleg, se túl hideg, és itt még a szél sem fúj.


    Ma szerelős napom van, a riasztót kell megszerelnem, először többet rontottam rajta mint volt, remélem a végeredmény jó lesz. Ment egy mosás, ki kell használni ezt az időt, meg ki kellene használni a szép világosságot, igaz van ennek hátránya is, mert látszik a hiányosságom is. Főznöm nekem sem kell.


    Ildi nem csodálom már, hogy igyekeztél haza tegnap, kellemes elfoglaltságot hagytál félbe, szépen bővül a repertoár,  jó lett.

Címlap

top