Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. május 16. 18:26287876.

    Szia mindenkinek, hogy vagytok kedveseim?


    Kellemes idő lett nálunk, orulok a napsutesnek. Kicsit javult a térdem, felbaktattam hát  én is a kanyargós erdei úton ide a Menedékházunkba. Néha megpihentem, kifújtam magam, aztán ujra nekiveselkedtem az útnak. Hamar kifulladok. Csak gyonyorkodtem a sok szép tavaszi erdei virágban, nem szedtem, hátha védett. Láttam egy szines madárkát, ..gyors votam, megsem sikerult lekapnom.  Elreppent. Leultem a ház elé a padra, ittam és megettem a szendvicsemet. Sajnos nem találkozhattam a kedves házigazdákkal, eskuvőre mentek a faluba. Hát ennyi volt, visszafelé szedtem medvehagymát, fogok belőle csinálni  uzsonnára való vajkremet. 


    Itthon elég rideg  fogadtatásban volt részem, elképesztő hideg fogadott: ..valamitől bekepcsolódott /magától/ a legkondim. A lánykám mondta, hogy pár perc áramszunet lehetett, és az okozta. Máskor is megtortent már. Leolvasztottam magamról a jegcsapokat és bebújtam az ágyba. Akár a fűtést is bekapcsolhattam volna, na de már milyen fura: május kozepén futsek? 


    Most aprókat tusszogok, jó forró finomfőzeléket főztem azt ebedeltem tizenhat órakor. Elcsúszik az ebedidőm. A covid óta az amúgy is csapni való időérzékem teljesen oda lett. Olykor olyan, mintha kivulről bámulnám a  hibáimat, és nem tudnám kijavítani, szóval tenni ellenuk valamit. De legalább figyelem. Hétfőtől engem fognak javítgatni a reumán. Megpróbálok jól egyuttmukodni a szegény értem dolgozókkal.Na, már csak én hiányzom nekik a nem hallásommal.A  tettrekészségemmel nem lesz baj,  igyekszem a kezuk alá mozdulni.


    Ha osszeállok, akkor magam szeretnék majd járni, egyedul.   Akkor jól elidőznék mindenutt, megbámulnám a kirakatokat,  rámosolyognék pár emberre, kipróbálnám visszakapom-e? Luke vagyok, ugye?  A második oltason egy kedves idős holgy beszelgetni akart velem, úgy sajnaltam, nem értettem rendesen őt.  Elmennék végre fodrászhoz, nagyon lenőtt már a hajam  - ennek  már nincs akadálya, de mégsem tudom, hogy állítsak be ezzel a marokszám hulló ősz hajammal. Annyira rostellem. Kaptam egy gyógysampont, használom is, remelem megállítja a hajhullást. 


    Sikerélményem is akad néha, most besegítettem a lánykámnak a kerti novényeink nyírásában. Tetszik. Időm van tengernyi, és elégedettek az eredménnyel. 


     

  2. 2021. május 16. 07:32287875.

    Jó reggelt. 


    Erre bizony nagyon rosszak az utak, igen nehéz bejutni. Kisérletek sora, talán, hogy ne gyülekezzünk, a járványveszély miatt. Amúgy is nehezen járok, a lábam állandóan feldagad, felvizesedik.


    Itt hatalmas zápor volt tegnap. Azt a kis csecsemő méretű paradicsomommal nem tudom mit tehetett. Még jó,hogy tegnap Bea gyorsan lenyírta a füvet. Mi is versenyt futunk az idővel, az időjárással. Mindenki annyira elfoglalt, én is mert sokkal tovább tart minden, mint  hajdanán, - nem is olyan régen volt. 


    Tegnap délután sütöttem is, Pötyi féle hajtoványt, sok szeretettel emlékeztem rá. 


    Sacikám, nem tudom hol eszitek meg azt a finom kaját, lehet, hogy otthon, mert megint jönnek a sötét felhők, talán majd délutánra lesz egy kis jobb idő. 


    Julika, ezek szerint jól szórakozol, azért csak gondoskodnak rólad a fiatalok. Mi újság a cicákkal? 


    Erika, édes kis déduncsid mikor is fog megszületni?  Gondolom most már szép sétákat tesztek E-vel. 


    Magdikám, szép napokat töltöttél a kedvenc helyeden, és mehetett veled Bosco is.


    Nálunk tegnap Negro nagyon nyugtalan volt.  Mostanában nem futja ki magát, nagyon szereti a pince körüli helyet, de nem akarom kiengedni, mert mostanában a rókák is erre járnak, SzomszédRózsi tyúkját is fojtogatta egyik nap. Sikerült megmentenie tőle.   Aztán a kullancsok is vannak, mert nagy a fű. Ez a rész Bence területe, mert a nyeles fűkaszával kell levágni. Neki is sok a futnivalója, a tanulás és a munka mellett. Visszatérve a kutyára,  valahogy meg lehet vele értetni /majdnem beszélni-t írtam/ hogy hogyan viselkedjen, és ki lehet találni mit is akar. Tegnap éhes volt, kicsi száraz tápot evett, aztán szépen elnyugodott. 


    Anikó remélem két hét múlva kisüt a nap nálad is. Gondoltam ma egy "halvány" sétára de úgy nézem lehetetlen lesz. Tegnapi rádióhallgatás közben hallottam, hogy az időjárást  is már az emberek irányítják, bármikor lehet  bármi, eső, jég, stb. Bár már hallottam, de így kimondva azért szíven ütött. 


    Borsika, te is szeretsz tevékenykedni, de nem mindig sikerül az embernek.  Csak sajnos nem szólunk,hogy "ma aztán igazán nem megy a  dolog". 


    Nálunk megnyílt a felújított uszoda, Cintia van a pénztárban, az előbb vitte el Bence. Nem tudom mennyien látogathatják, ott aztán maszkban úszni nem lehet. Kell egy kis pénz  a tanulmányok mellé. 


    Tegnap olvastam megnyitották a templomokat, - eddig is nyitva voltak - de aki hívő katolikus -  annak most "kötelező"menni, mert különben bűnbe esik.  Hát akkor most mi van????? Valaki megbolondult, lehet,hogy ÉN?


    Kicsit be kellett fűteni, kell egy kis langyosság. Én fázós vagyok. 


    Mindenkinek szép napot kívánok, talán el tudom küldeni


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (287874)
    2021-05-15  17:54
  3. 2021. május 15. 17:54287874.

    Szervusztok!


    Magdikám! Köszönöm hogy megtisztítottad az utat. Ebben az esős időben bizony nagyon nő a gaz.  Lehet hogy ott is van bambusz, ecet szümörce, trombita folyondár? Mert attól aztán ilyenkor nagyon nehéz megszabadulni. Ambrusék sem győzik, lehet, hogy karanténban vannak? Régen hallottunk felőlük is. 


    Jó hogy neked van miről beszámolni, igazán mozgalmas napod volt. Én semmiről nem tudok mesélni, egyedül vagyok, erre a madár sem jár. A gyerekek küldenek képeket az ebédről, nagyon gusztákat főznek majd Krisztiét megmutatom. Olyan kár hogy nem lehet képet küldeni itt, akkor én is bővebb lennék. 


    Jó időt kívánok Saciék kirándulásához. nagyon szép a kertje, sok m unka van benne, most majd egy arborétumban csodálhatja meg a különlegességeket. Örülök, hogy Borsikának használnak a gyogyók, akkor fürgébben tud majd feljönni ide is. 


    Nekem most nincs kedvem olvasni, a nagy tv előnyét élvezem, olyan mint ha moziban lennék mert nagyon jó filmek vannak a Netflixen. Élvezem hogy vezeték nélküli fülhallgatóval szabadon is mozoghatok. Eddig az egész szőnyeg alatt húzódó vezeték volt, most közben akár ki is mehetek a konyhába fürdőbe nem vesztem el a fonalat.


    A gyerekek elkezdtek megint iskolába járni. Kriszti azt mondja nagyon le vannak terhelve, Virágnak vannak napok amikor 8 órájuk van. Most biztos őrült tempóban behozzák a lemaradást. Már folyamatosan szorgalmasan tanultak. Büszke vagyok Borsika, Saci és az én unokámra hogy előrehozott érettségit tettek. 


    Mostanra gyönyörű lett az idő, ragyog a nap de kicsit hűvös van. Már lezártam egészen a fútést most takarózni és öltözni kell mert nem akarom már vissza kapcsolni, bízom benne, hogy már jobb idő jön. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287873)
    2021-05-15  16:01
  4. 2021. május 15. 16:01287873.

    Sziasztok!


    Alaposan elfáradtam mire lesarlóztam a Menedék felé vivő utat....mostanában keveset koptatjuk .


    A napjaim csak úgy elmentek...némi kerti munkával...itthon alig csináltam valamit.Az ablakaim már mosásért kiáltanak ...de most úgyis összeveri az eső .


    Ma nálam a pénzköltés napja van.Reggel voltam a piacon ...utána bementem az eurós boltba.A piacon még csak elboldogultam maszkban... szemüveg nélkül .A boltban bepárásodott...be is vágtam a táskába.Igaz így pillanatragasztó helyett majdnem szempillaragasztót vettem .Utána a Rossmannba ...ahol  a járvány óta nem is jártam. Ráadásul átalakították....azt sem tudtam  hol vagyok.Volt egy nagyon kedves eladólány ...elirányított ...merre kell keresnem.Vettem a szokásos fényvédős Nivea krémet, meg vadgesztenyekrémet a lábaimra  meg egy csomó apróságot.....ami azért már kellett.


    Délutánra szép napsütés lett. Elmentem a Lidlbe....alig volt vásárló.Jól felpakoltam...de már annyi minden hiányzott....amit magam akartam megvenni.


    Gratulálok a vizsgákat tevő unokáknak!


    Most kicsit bambulok .....elfáradtam az úton ...aztán átnézem a Nők Lapját.Nincs olvasnivalóm.Holnap délelőtt megyek kávéra...J.volt a könyvtárban .....majd hozok el valamit.


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    BiriBiri (287872)
    2021-05-11  16:44
  5. 2021. május 11. 16:44287872.

    Szervusztok!


    Régen voltam de nagyon lefoglaltak az itthoni teendők. Először a kerítés készítés aztán most meg a festés kifárasztott. Nagyon jó volt hogy Timi itthon volt, nagyon sokat segített de sajnos elfogyott a festék...vagy nem is sajnos, mert akkora lett a meleg hogy úgy sem csinálhattuk volna tovább. Majd holnap hoz Zsuzsi és akkor folytatom.


    Este meg egyáltalán nem tudtam írni mert Timi egy nagyon okos nagy tv vel lepett meg és azt hangolta be. Persze sokat segített Peti két telefonnal ment az irányítás az enyémmel videózott az övével beszélt és mindent behangolt. Annyira okos ez a tv hogy nekem bizony fel kell kötni a bugyimat. Van benne minden és csak egy távirányító kell hozzá. De gyakorlom és nagyon élvezem hogy a netfixet és az HBO t is mint a moziban nézhetem. Ismerkedem mit hogyan kell használni. Vissza lehet állítani filmet pl ha valamiért megzavarnak és nem tudom nézni. Elkezdi újra ott ahol abba hagytam...nem is tudom még mit tud...nagy a tananyag és én már félek az új dolgoktól..de becsületből meg kell tanulni. 


    Most csak pihenek a nagy buli közepén, még bent van a doboza a sok szeméttel. Majd estére rendbe teszem...


     

  6. 2021. május 9. 12:36287871.

    Hibásan írtam ....a Durica Katarina ...a meny.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287870)
    2021-05-09  08:37
  7. 2021. május 9. 08:37287870.

    Sziasztok!


    Itt a nyugati végeken napsütéses, de friss a reggel.Remélem megjön végre a jó idő..


    Lassan szedelőzködöm ...délután megyünk Boscóval Tómalomra...az előzetes tervek szerint csütörtökön jövök haza.Nem vagyok már a régi ....valamikor semmi perc alatt összecsomagoltam , most meg  görcsölök ...mi marad itthon.


    Tegnap délután elmentem a temetőbe . hosszas keresgélés után megtaláltam  egy sírt amit már régóta keresek...annyira elfáradtam mire haza értem.


    Kulturális híradó következik :Tegnap egy nagyon jó beszélgetést hallgattam ...a You Tube-n is  fent lesz.Karikó Katalinnal és Zoránnal beszélgetett Kadarkai Endre.Nagyon szeretem a műsorait ...de ez a tegnapi ...annyira emberi volt ...elhallgattam volna még jó sokáig.A sorozatom mellett elkezdtem olvasni: Durica Katarina : Városi rókák c. könyvét. Ő a Monspart Sarolta / olyan szörnyű, hogy ő is elment/. Brüsszelben élnek ....és a könyv is az ottani állapotokról szól.Még csak az elején tartok ....de már kerekítem a szemeimet.


    Felhívtam a születésnapján egy gyerekkori barátomat ....örültünk egymásnak ....és megállapítottuk, hogy lassan alíg lesz már kit felhívni a régi ismerősök közül.Az unokájuk most érettségizik / csak ez az egy van /rezignáltan veszik tudomásul, hogy az ő életükből a ballagási ünnepség kimarad.


    Holnap előveszem a fűnyírót ..jót fog tenni.


    Vigyázzatok nagyon magatokra !

    előzmény:
    BiriBiri (287869)
    2021-05-07  18:31
  8. 2021. május 7. 18:31287869.

    Szervusztok!


    HIdeg, esős idő van. Nagy szerencsénk volt a napos idővel a kerítés építésnél. Igaz akkora szél fújt hogy csak úgy borogatta a deszkákat de időben elkészült le is lett kenve. Én is "elkészültem" nagyon megviselt, nem való már nekem a deszka emelgetést. Keményfa! Még a posta láda szerelés várat magára de már készül és a reklámnak a hengert is vissza kell szereli. Meg a kiskapura zárat...ezt János megcsinálja még. 


    De most ez az esős idő alkalmat ad a kipihenésre. Timi hétfőn jön haza és elkezdjük a vasrácsos kerítés festést. 


    Szépen bújnak az ősszel elhullajtott magvak, ez az eső  mindent úgy beindított hogy a füvet egy hét után megint nyírni kellett annyit nőtt mint máskor 3 hét alatt. 


    A szomszédoknál ács munka lenne, az emeletes szomszéd ház széldeszkái elkorhadtak, nekik  jó lenne ha elállna eső. 

  9. 2021. május 6. 16:22287868.

    Szervusztok!


     


    Jó régen jártam erre, de mentségemre legyen mondva nagyon sok dolgom volt. Orvos látogatás (többször), ügyintézés (hosszadalmas) plusz az itthoni munkák sem maradhatnak el. Olvaslak benneteket a diófa alatt.


     


     


    Az idő meg olyan gyorsan repül, észre sem veszem és már este van.


    Figyeltem az unokák érettségijét, drukkoltam is nekik. Megállapítottam, hogy nagyon ügyesek!!!!


     


    Vigyázzatok magatokra!!!!

  10. 2021. május 6. 15:04287867.

    másodszor.....


    Sziasztok.


     


    Már megint nagyon lehűlt az idő. Tegnapi eső  ma kabátos időt varázsolt ujra.


    Tegnap délelőtti ki is használtam, és jól elfáradtam, mai napra is rányomja bélyegét. 


    Egyet feküdtem is délután egy  10 perces alvást is sikerült elérni. 


    Magdi nagyon jó  volt a beszámolód. Igazán élveztem. Tómalmon vagy-e, vagy nálatok is ilyen pocsék idő lett?


    Ma ha nézed a  Fridit kérek egy linket. Reménykedek, hogy megtalálom.  Teheted a diófa alá is. 


    Ide alig tudtam belépni.  Nézem a sorozatot, még sok van vissza belőle, pedig a most indult is nagyon jó. 


    Igazán visszaadja micsoda harc folyhat a kórházakban, az orvostársadalomban a  beosztásokért, és hogy lehet megszerezni, ill. másokat elnyomni. 


    Egy párbeszéd belőle:


    "- Van elég merszed, hogy harcolj?


    -Ha az ember képességéről van szó azt hiszem van esélyem.


    - Mi a legfontosabb a harcban? 


    -A hatalom és a pénz,  valójában a hatalom. Azonban nem számít mennyi pénzed van, becsület nélkül  haszontalan marad.  Ha van becsület a pénz követni fog. Semmi sem jön ingyen az életben.


    -Befektetek beléd /átad egy csomó pénzt/. Nem az erősek élik túl, hanem akik túlélik azok lesznek erősek. 


    /szóval csupa igazság/"


     


    Tegnap délelőtt a munka közben még festettem egy csirkét. Annyira kellett valamit csinálnom festésileg.


    Nincs nagyon kidolgozva, csak úgy ...... hogy mondhassam, hogy festettem valamit.


     


    Kértem magamnak egy idézetet, mintha csak kapcsolódna a film idézethez.


     A pénz nem boldogít - de a szegénység sem.


    Leo Rosten

  11. 2021. május 3. 17:51287866.

    Azt még az előbb kifelejtettem, hogy a bolhapiacon is voltunk.Tudjátok , hogy mennyire szeretek ilyen helyekre járni /több mint egy éve nem voltam  itthon sem /.


    A város jelképe a horoszkóp.A szökőkút amit a diófa alá tettem ...nagyon régi és a csillagjegyekből áll.


    Érdekes volt pár hete mikor a jeruzsálemi túra volt  alig lehetett embert , forgalmat látni az utcán.Most jelentős autóforgalom volt ....és sokan voltak az utcákon is ....a nyári melegben.


    Anikó ...jót tett a lábkörmömnek az almaecet....azt hiszem te ajánlottad.Nagyon rövid idő alatt ...szépen rendbe jött.


    Itt most süt a nap ...de hideg van. Holnapra mondanak jobb időt ....jó lenne Tómalomra menni.

    előzmény:
    ancsa46 (287865)
    2021-05-03  16:36
  12. 2021. május 3. 16:36287865.
    Szervusztok.
     
    Nagy gratula Áronnak, megy ez mint a karikacsapás.
     
    Magdikám ez a legkényelmesebb utazás, nincs izgalom, fáradtság, karosszékből  világot látni ez jó kikapcsolódás.
     
    Ma füvet nyírtam, már nehéz volt, annyira megnőtt. Középen a fű között nőtt egy csokor nefelejcs, azt kikerültem, olyan szép, és a többi már elnyílóban van.
    Leszakadt az eső, apró jég is volt közte, nagyon örülök, hogy rendben az udvar.
  13. 2021. május 3. 14:16287864.

    Sziasztok!


    Jöttem ...csal el ne felejtsem másolni mint a múltkor.


    Jobb időt vártam mára ...itt erősen fúj a szél ...és változatlanul fázom.


    Tegnap délután megint Izraelben "jártam ". ..a NEMegyedül.hu szervezésében. Csomagolni sem kellett, öltözni sem.Izrael több ezeréves kapuja Jaffo...volt az útirány.Fantasztikusan jó idegenvezető közvetítette mobiltelefonról a sétát ....egyenesben.Csodás helyszíneken, kiegészítő magyarázatokkal...igazi élmény volt.Közben hívtak az unokáim....meséltem nekik hol járok :::nevettek és elköszöntek :::majd este hívnak nehogy lemaradjak a csoporttól.


    Mostanában rászoktam a pOdcastok hallgatására.A héten volt Friderikusz.A rádióban hallgattam egy beszélgetést Orvos-Tóth Noémi beszélgetett Müller Péter Sziámival az is nagyon jó volt.


    Délelőtt voltam egy körön.Nyílt egy ócsóbót itt nem messze egy kínai család üzemelteti.Van ott minden mint a bazárban:Utána elmentem gombot venni.ZS. zakója újJán kell azokat a kicsiket kicserélni.A múltkor az egyik boltban nem volt 10 db belőle. Itt kaptam ::::majd elállt a lélegzetem egy kb 1ft_os nagyságú gomb 45 ft/db.


    Ezek az én történéseim:::közben kiakadt a betű:


     

    előzmény:
    ancsa46 (287863)
    2021-05-01  14:21
  14. 2021. május 1. 14:21287863.
    Szervusztok.
     
    Rég jártam a menedékbe, majd odafigyelek, hogy csak mentés után küldjem, talán elmegy az iromány.
     
    Erika  gratulálok a családi örömökhöz, sok örömöt, boldogságot, és jó egészséget kívánok.
    Jól intézkedtél az oltásnál, ahogy láttam nagy káosz lett az egész országban.
    Az orgonaillat meg van, ki is járok néha szippogatni belőle.
    Magdikám kellemes napod volt tegnap, talán lassan visszakapjuk a régi szabadságunkat,  vissza kell szokni, hogy kimozdulhatunk, lehet újra kell tanulni ezt is.
     
    Munkával ünnepeltem a munka ünnepét, már régóta esedékes volt a hátsó rész takarítása, mindig mindent csak beszórok és összeforgatok amikor keresek valamit. Nem mondom, hogy pedáns rend lett, lenne még mit rendezkedni, de ennyi elég volt a mai napra.
    Innentől is enyém a pálya, csak  a kellemesebb részét igyekszem kihasználni.
  15. 2021. május 1. 11:31287862.

    Orgona illatú szép napot!


     


    Szép idő van, a nap néha elbújik, de meleg van, 22 fokot mutat a hőmérő. Ebéd kész, zöldség leves, spenót és sóska, az első nekem.


    Tegnapi oltás után semmi mellékhatás nem jelentkezett. Félelmetes volt látni tegnap azt a sok embert oltásra várva. Azt hittem soha nem kerülünk sorra, mert az egyik beengedő azt mondta, hogy a második oltásra is végig kell állni a sort. Ernő már ült volna vissza a kocsiba, hogy megyünk haza. Alig bírtam visszatartani, amíg intézkedek. Addig mentem amíg találtam egy kis katonát, akinek el lehetett magyarázni, hogy időpontra jöttünk. Bevitt minket és azonnal oltottak is, utána egy szobába kisértek ahol várni kellett. Így 15 perc alatt végeztünk. Lányok ahogy ott álltak egymás hegyén hátán az emberek, az oltás mellé kaphattak egy jó fertőzést is. A tévében is mutatták milyen sokan mentek oltakozni.


     


    Ma a munka ünnepét lustasággal ünneplem. Bár vár egy adag vasalni való, de a könyvem is nagyon vár az utolsó oldalakkal.


    Azt ugye írtam, hogy esküvő lesz, mert nálunk semmi nem történik normális rend szerint. Bár a baba még anyuka hasában lesz az esküvőn, de csak előbb készült a baba, mint az esküvő szervezés. Júniusban lesz, ezért az utazásom csúszik. 


     


    Remélem elmegy ez a kesze -kusza írásom.


    Gondolok rátok, vigyázzatok magatokra!!! Élvezzétek a szép időt!!!

  16. 2021. Április 29. 17:55287861.

    Szervusztok!


    Nagy hiány érzetem van, hiába volt kevesebbet Lajos miatt Pötyi de ha valami fontos volt, valami örön érte, valamit segíteni kellett, ott volt. Én kétszer vittem neki csabai kolbászt, eszembe sem volt ott maradni nála de marasztalt, pillanat alatt ragyogó kaját készített. Nagyon fog hiányozni Leonának is. Imádtam azokat a képeket amiket küldött, Leona a rengeted babával. Nem féltette a babákat, hiszen a dédunokája kedvenc játéka volt. Talán a teremtő jól intézte, hogy ilyen hamar Lajos után hívta. Nem kellett átélni az egyedül maradást ennyi együtt töltött év után. Persze a családbak ez szörnyű trauma, együtt elveszteni a szülőt. 


    Mostanában olyan egykedvű vagyok.. nem tudom pontosan az okát,,mindig ráfogom valamire..időjárás, az a legtöbbet szidott, az mindent kibír,,,remélem ha jobb lesz az idő kiülünk a cicákkal és az mindig felvidít.


    Az oltáson , mind a kettőn túl vagyok. Semmi mellékhatása nincs, most még a karom sem fáj, csak érzem ha megfogom. Még két hét és "védett" vagyok, legalább is nem halok bele ha elkapom a vírust. Ezt mondják. De igyekszem vigyázni magamra, vigyáznak a gyerekek is rám, elvárják tőlem a maximális óvatosságot. Nem csak május elseje hanem anyák napja is lesz. Én kimegyek a temetőbe és gondolom kapok egy csomó telefonos üdvözlést. Nincs sütés, főzés, takarítás...nem fogok elfáradni, pedig egy ilyen alakalom "édes" fáradtság. Gondolom Ildinek lesz benne része. 


    Most kaptam egy hatalmas adag halászlevet, a szomszéd hagyományos György napi halászleve. Saját folyami fogás. Lefagyasztom, isteni íze van, sok a hal benne de erős. Az nekem nem jó. Nem teszem ki magam egy rosszullétnek. Majd ha Timi meg Kriszti haza jön megkapják. Szeretik erősen is. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287860)
    2021-04-29  14:19
  17. 2021. Április 29. 14:19287860.

    Sziasztok!


    Szép napsütéses idő van ....és én állandóan fázom.Nem tudom mi lehet az oka .....lassan a kertkaput is magamra veszem.


    Hétfőn kiültettem a paradicsomot ....a keddi hajnali fagy  alaposan megtizedelte.Sírni tudtam volna mikor tegnap megláttam.Pár szál élve maradt ....szinte mindegyik fajtából.Még jó, hogy van egy csomó tartalékom ....az is kint maradt de egy zöldséges ládában túlélte a fagyot.


    Sokat gondolok én is Pötyire..hihetetlen ami történt.Olyan mérhetetlen türelemmel magyarázta a letöltést meg mindent amit nem tudtam.Hálás vagyok a sorsnak, hogy személyesen is találkoztunk.Nagyon fáj a hiánya.


    Borsika ...így elment az idő? ....Akkor az idén is van érettségizőnk ....drukkolok Áronnak.Délelőtt itt a nagy takarítás közepette morfondíroztam azon...milyen is lehet most végzősnek lenni.Hétvégén ballagnának ....egy normális világban.A fiúk / legalábbis nálunk Dávid / ekkor kapta meg élete első komolyabb öltönyét ....amiben aztán a diplomaosztókat is végig csinálta.Olyan szépek ilyenkor a fiatalok ...ünnepélyesen felöltözve.Majd a további napokban ha az ember a városban ilyen elegáns fiúkkal találkozott ....tudtuk írásbeliről jönnek.A lányoknál nálunk nem volt nagy fakszni ....az iskolai egyenruhában ballagtak ....meg írtak is.Szerenád sincs ...itt a környéken több pedagógus is lakik....jó volt hallgatni.


    Voltam délelőtt  sPÁRBAN.Alig lézengett pár ember.A buszon találkoztam egy ismerős asszonnyal ....lassan beszélgetni is elfelejtek.Ösztönösen el húzodom mindenkitől.

    előzmény:
    franci47 (287859)
    2021-04-29  08:11
  18. 2021. Április 29. 08:11287859.

    Jó reggelt.


    Időjárás jelentés: itt napfényes,de eléggé hűvös idő van. 


    Ma zegmenetes időm lenne, de h.o. váltás miatt itthon kell maradnom egy időre.  Be kell jelentkeznem az újhoz. Igazán nincs nagy kedvem hozzá. 


    Tegnap valódi temetésen is voltam, fiatal embert temettek, súlyos betegségben hunyt el. 


    Sok szeretettel gondolok mi Pötyinkre, aki annyi szép sorozatot küldött nekünk, amikor még nagyon nem tudtuk hogy kell csinálni, és sokféle dologra megtanított bennünket.  Sütemény receptek tőle, kedves találkozások jöttek létre anno,és megannyi kedves emlék, amit családja is támogatott. Nyugodj békében, kedves lényed emléke itt maradt nekünk. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (287858)
    2021-04-28  12:39
  19. 2021. Április 28. 12:39287858.

    Szervusztok! Megkaptam az oltást...nagyon örültünk hogy olyan hamar végeztünk de korai volt az öröm, Elmentünk kivenni pénzt és én elejtettem a kártyámat még az automata előtt. valaki megtalálta és bevitte ..mivel nem jó telefonszám van megadva Timit hívták, fordultunk azonnal vissza a vasútnál voltunk Megyer előtt...minden jó ha jó a vég

  20. 2021. Április 28. 12:38287857.

     


    Szervusztok!


    Megkaptam az oltást...nagyon örültünk hogy olyan hamar végeztünk de korai volt az öröm, Elmentünk kivenni pénzt és én elejtettem a kártyámat még az automata előtt. valaki megtalálta és bevitte ..mivel nem jó telefonszám van megadva Timit hívták, fordultunk azonnal vissza a vasútnál voltunk Megyer előtt...minden jó ha jó a vége.


    Most lefekszem mert ez a közjáték nagyon megtépázta az idegeimet

    előzmény:
    erry (287856)
    2021-04-27  16:29
  21. 2021. Április 27. 16:29287856.

    Szervusztok!


     


    Nem tudom sikerül-e elküldeni, ezért csak távirati stílusban. Voltam tegnap a dokinál, 80 %-os a tüdőkapacitásom. Kaptam újabb puffot. Még asztma is hozzájárul a sok "jóhoz". Időpontra mentem és így is 2 órát kellett várni, velem zárták a gondozót.


    A mai teljesítményemmel meg vagyok elégedve. Volt főzés, mosás, varrás......most meg a lazítás.....


    Holnap labor.


    10 órakor veletek leszek, hogy elbúcsúzhassunk Pötyitől

  22. 2021. Április 25. 20:39287855.

    Katt ide,katt oda,  bezár, újra nyit és itt vagyok, egyelőre. 


    Semmit sem akarok,csak benéztem. 


    Megnyitottam a mai bölcsességet és  igazán találó a mai napra  való.


     


    A legszebb és legédesebb napok nem azok, melyeken valami nagyszerű, vagy csodálatos, vagy izgalmas dolog történik, hanem azok, amelyek egyszerű, kicsi örömöket hoznak, amik úgy követik egymást lágyan, mint ahogy gyöngyszemek peregnek le a zsinórról.


    Ismeretlen


    Szép estét.

  23. 2021. Április 24. 15:55287854.

    Magdikám, sajnálom, hogy felidegesítetted magad, bár én is itt tartok. 


    Írtam egy választ, de kitöröltem, értelmetlennek találtam, csak magamnak mondom. 


    Tisztelt NLC-nek  nem érdemes írni.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287853)
    2021-04-24  13:55
  24. 2021. Április 24. 13:55287853.

    Tisztelt NLC!


    Évek óta vagyok az egyik fórum tagja ..... és sokkal régebb óta olvasom Önöket.Még emlékszem a régebbi időszak színvonalas ,tartalmas írásaira..


    Szánalmas ami az utóbbi időkben történik. Értem én , hogy a bulvárnak helyt kell adni .....de ennyire? Miért kell nekem ha felmegyek a fórumra .....három cikkben  a Várkonyi -Mészáros sztorit látnom.Semmi közöm  ahhoz , mit csinálnak ....az ő dolguk .....nem érdekel. Tudom lehet mondani ....görgessen tovább.. de én olvasni jövök erre az oldalra .Igaz egyre ritkábban van mit.


    Sajnos meg kell kérdeznem : van még ettől lejjebb?


    Sajnálom ..."érted haragszom , nem ellened".

    előzmény:
    harangvirag08 (287851)
    2021-04-22  21:15
  25. 2021. Április 23. 12:36287852.

    megis csak másolni kellett ..kidob rendre. Szia Mindenkinek.


    Bejottem. Ez kulon ajandek, remelem meg is marad a luke kis szovegem.  Mindenkit nagy szeretettel koszontok.Elnezest a suru hianyzasert. Tiszteletem a sok szorgalmas és tartalmas irásért,  nagyon szep toletek.   Remelem, elég jól vagytok? ...Mar a kerdes is suta. Elnezest. Olyan  ugyetlen, de csak jóakarat van benne.Azt szeretném, ha Mindenki jól lenne.  Nem sok minden tortenik velem, főleg jó dolgok nem. Nem igen van meselni valóm.  Már szinte az egész csalad be van oltva, kiveve a tizenéveseket. Változatlanul vigyázunk egymásra és másokra is,  amennyire csak lehet.Eddig nem jartam ki, a lanyom intez mindent. Szerencses vagyok nagyon.És hálás is. Ő éppen ma kapott oltast, felsantikáltam   kikérdezni, hogy zajlott? ..Meseli, hogy ment, mint a karikacsapas. Gyorsak a dolgozók, és még kedvesek,figyelmesek  is.  Egy kp.korú no kicsit rosszul lett, ..de csak az izgalom okozta.  Itt nagyon szep az idő, kicsit fúj a szél, ..ha megmarad igy, akkor kimegyek matatni a kertbe, és kihivom a kutyeszokat is. Háááát, kergetőzni nem fogunk, ..de majd ültomből dobalom a teniszlabdat, annak orulnek.  Talán főzok is egy vacsorát, de nem biztos.ahhoz sem igen van kedvem, nekem nem kell időre készulnom. 

Címlap

top