Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. május 28. 13:34287901.
    Szervusztok.
     
    Az éjszakai eső után szép napsütésre ébredtem, amit most már közben a felhők elrontanak. Kicsit kerteztem, csak a széléről, mert puha, nem lehet belemenni, pedig már hiányolja a kapát.
    Erika, szép a meghívó, mindjárt itt is lesz az idő a készülődésre. Valahol jó hír a negatív eredmény, de jó lenne egy hatékony kezelési módszer, így marad a türelem. Nagyon rendes szomszédotok van, nem csoda ha kívánkoztok ki.
     
    Magdikám felháborító az eüs eset, épp tegnap mesélte el a szomszédasszonyom az Ő sztoriját, szinte hihetetlen mit meg nem engednek maguknak.
     
    Sacikám Anikó szeme szerencsére rendben van, majd június elején megy vissza kontrollra, és megbeszéli a  másik szem műtétjét, drukkolok, hogy ne sokára kapjon időpontot, mert most már nagyon romlik a másik szeme.
     
    Sajnos rossz estém volt, és még rosszabb éjszakám, most sem sokkal jobb, de legalább a hangulatomon javított a jobb idő, csak a szél ne fújna, úgy vagyok mint Julika, rosszul viselem.
  2. 2021. május 28. 12:52287900.

    Sziasztok!


    Ebédidő van ...itthon vagyok.Most nagyon uralkodok magamon ....nem vittem át az ebédemet .....mert Boscó folyton kunyerál...és most nem szabad neki sokat enni / máskor sem /


    Julika .....nagyon szerencsés vagy, hogy ennyi pénzért elfogadható ebédet kapsz.Itt is van ilyen árban ......de az szerintem  olyan ...Tudod azért vannak  vendéglősök akik adnak a minőségre , megvannak a törzs kuncsaftjaik....ilyen helyről hozhatják neked is.Én is sokszor gondolkozom rajta ....de aztán  halasztok / ehhez meg nagyon értek/.Igyekszem rendszeresen  enni ...ebédet / főttet /mindig.


    Könyvtárba járóknak nagyon jó ajánlatom van :Jojo Moyes:Mielőtt megismertelek.Miután elvesztettelek.Mióta megszerettelek.Ez a sorrend.Nekem nagyon tetszett.Most olvasom a harmadikat.


    Jó volt olvasni az írásaitokat.. Megyek át még van egy kis dolgom.Már úton vannak hazafelé..


     

  3. 2021. május 28. 09:38287899.

    Bocsánat.....nem tudom miért lett ilyen össze-vissza az írásom

  4. 2021. május 28. 09:37287898.

    sirkét, töltött paprikát.....és még nekem is van maradékom......Majd vasárnapra főzök a nagy családnak.....nagyon szeretek főzni, kitalálni, hogy mit azt már kevésbé....Julika a te lehetőséged nagyon jó és főleg olcsó, lhet magamnak én is kipróbálnám....


    Magdi......bosszantó a majdnem sikeres ügyintézésed az eü-ben, sokszor csak egy kis jóindulat hiányzik...Nekünk is indul többlépcsős próbálkozásunk....előre félek...


    Erika....szép a meghívótok és biztos az lesz az ünnep is....párodnak jobbulást....újabban hanyagolod az főzési ötletelést....tudom


    Szép napot Mindenkinek! 


    Julika.....jöttem utánad, hogy ne legyél egyedül......Nálunk az este meghűvösödött, éjjel sok eső esett....most viszont süt a nap, kék az é....olyan hangulatjavító idő van...


    Nagy terveim nincsenek már....a kert sáros, vizes....főznöm nem kll,,,,lányok hoztak sárgaborsó krém levest, tejfölös c


    van gondod anélkül is..


    Ildikó.....szépek az újabb festményeid is.....én  is fuksziának nézem mind a kettőt......a begóniának szerintem nincs ilyen hosszú bibéje.....a szépségükből ez nem von le semmit....A mákos sütid biztos finom lett..


    Anikó...hogy vagy ma?  Sütsz e valami finomat?A kis Anikónak rendben van e azóta is  a szeme műtét után?


    Borsika...ügyesen járod az utadat a kezeléseket illetően...és segédkezel a kert körúl, ami azóta már biztos széppé lett..


    Saciéknál tüneményes a két kis cica, már kezdenek birkózni, játszani.....sajnos a legidősebb, a befogadott átment az égi egér mezőkre....tisztességgel elhantolták, van kis táblája is.....


    Biztos unjátok, de azért leírom, hogy most is szép virágos a kert......Az íriszek, harangvirágok  teljes teljes pompájukban, a pipacs kipattanás előtt, szarkalábok bimbóznak...dupla jázmin is....a törpe és bokorrózsák tele bimbóval, a szines pünkösdi/bazsa rózsák is.....ha lengedezik a szél csupa szegfű illat a kert...    A kis veteményesemről meg jobb hallgatni....


     

  5. 2021. május 28. 08:53287897.

    Szervusztok!


    Nagyon jó volt azt a sok beszámolót olvasni. Tudom, most mindenkinek "teli van a hócipője" de akkor is gondolunk egymásra ha nem írunk. Én, ha valamit csinálok, olvasok, nézek valamit mindig bennem van, majd ezt is elmondom, azt is elmondom, de aztán ez a buta hangulatom "nem engedi". Pedig most nincs különösebb okom a 'pánikra" de ez a betegség rám nyomja a bélyegét.


    Írtam tegnap, hogy a nagy meleg miatt nem tudtam a szőlőt kötözni. Erre mára örültem a hűvösnek, gondoltam ez az én időm, Pötyié is ez volt, reggel 5 kor amikor mentek a cicákhoz még szélcsend volt. Most vittem ki az ételhordót és bizony az ellenségem, a szél nagyon dolgozik. Beszorít a lakásba, Tegnap azért amikor a cicákat "lefektettem" egy sort majdnem kaccsoltam, ritkítottam kicsit előbbre vagyok. És azzal is, hogy nem kell főzzek. Ezt ajánlom Borsikának is. Annyira jó, hogy nem kell magamra főzni , eddig lusta voltam levest főzni, most szinte ez a fő étkezésem vacsorára is marad. Ahonnan én hordatom frissen főtt, éttermi ebéd, 770 ft, azért nem érdemes bevásárolni, a zöldség elszárad, a hús a fagyóban van, olvasztani kell..csak ha az ember naponta ki tud szaladni a boltba hogy minden friss legyen. És Borsika ezt nem tudja megcsinálni. Persze mindenkinek más az ízlése..én világ életemben üzemi koszton, óvodain, voltam, megszoktam. De régen hétvégén kitettem magamért. Ma már ha egyedül vagyok maradékot, amit ízlett lefagytok, mert nem mindent tudok megenni. Sajnálok ételt kidobni de van hogy kicsi kikerül....erről nem tehetek. Amikor az óvodából hordtam és Laci még dolgozott Nóri hozta el az ebédet és ketten ettük meg. Kapnék onnan is de oda el kell menni, ki várni a soromat...ez már nem nekem való. Már nem is szívesen járnék be napi szinten, már más világ van. Kedvesek, aranyosak, de délidőben nagy a hajtás. Meg különben is....


    A cicák hihetetlen szeretet, örömet tudnak adni. Voltam kutyás is és nem tudnék közöttük különbséget tenni. Akár hiszitek, akár nem, a cicák is okosak. Reggel Inci azon az asztalon fekve megvárja hogy az ágyneműmre feltegyem a cica takarót és ha azt mondom gyere akkor jön, fekszik rám. Persze napközben bármikor feljöhet egy kis simire, durmolásra. 


    Krisztiék belevágtak egy nagy munkába, a teraszt újítják fel. Borzasztóan felmentek az építő ipari árak, jó hogy mi tavaly csináltuk Szanát. Most hogy meghirdették, lehet pályázni felújításra is és a fele anyag költséget vissza fizetik belevágtak. Ez persze egy kicsit hamis, mert akkora árdrágulással jár de talán így is megéri. Sokan veszik igénybe nehéz mestert találni. 


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287895)
    2021-05-27  13:56
  6. 2021. május 27. 13:58287896.

    Ildikém ...nagyon jó a mai napi bölcsesség.Soha jobbkor nem jöhetett volna.


    Sacikám ....szépek vagytok ...hangulatos képeket hoztál.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287895)
    2021-05-27  13:56
  7. 2021. május 27. 13:56287895.

    Sziasztok!


    Most jöttem meg a kórházból....." majdnem "sikerült a dolgomat elintéznem.1 órára volt időpontom.Mivel csak délben van buszom ...korán odaértem..A kartonozónál ....senki..Várok, várok ....már ketten voltunk ....mikor jön  arra ...gondolom egy asszisztensnő ...és mondja a főorvos úr  már nincs itt ....és ma már vissza sem jön.Valami műtét jött közbe. Na ...mondom a maszk alatt ....ez az én szerencsém.Gondoltam... el most már nem megyek ...csak jön valaki ....és próbálok új időpontot kérni.Na végre ....előkerült ..jövő csütörtökre már nincs .....így csak a következőre kaptam ....de  reggel 8-ra. Ez nekem jó ....legfeljebb ott ülök délig.Arról a folyosóról kell menni a sebészeti osztályra   hozták -vitték a betegeket....olyan dolgokat láttam, hogy húztam onnan ki amilyen gyorsan csak lehetett..Még reggel elhatároztam ha végeztem veszek magamnak sült halat, meg tortát ...úgy kiment a fejemből már a busznál jutott eszembe.


    Befelé menet nem adtak karszalagot ....mert elfogyott.Nem mintha hiányzott volna ....csak Zsófit a múlt héten a nőgyógyászatról a " beíró " visszaküldte .Mivel alig tud menni... taxival mentek ....az meg egyenesen oda vitte .Hiába mondta annak a nőnek , hogy menni is alig tud ....nem érdekelte.Ilyen kis dolgok , amiket át lehetne hidalni ....és keserítik az emberek életét.Élet-halál urának képzeli magát néhány alkalmazott.Hiába jó az orvos ...és tesz meg mindent .....az emberben megmaradnak ezek a sérelmek.


    Na ...most jól kiadtam magamból ....a mérget. Megkönnyebbültem.


    Azt meg az elején elfelejtettem írni.Szépen "kipuculkodtam " . Elővettem azt a nadrágomat amit akkor vettem mikor Ildi és Anikó.Akkor sötétkéknek láttam ....kint az udvarom most feketének .Valami baj lehet a színlátásommal .Már másodszor járom meg ...ott a boltban mindig másnak látom a nadrágot mint a valóságban.Most visszavedlek az itthoni szerelésembe....a 15 éves melegítő alsómba ....ne nevessetek ...van egy 20 éves Adidas alsóm is.Az most előlépett kerti nadrágnak ....de amilyen bolond vagyok még haza hozom.


    Szedem össze a motyómat ....megyek a másik házba...ott is alszom.Holnap valamikor jönnek haza.


    Julika jót nevettem a cicádon ...Boscó is el van kissé hízva.Most  vissza lett véve kicsit a kajája.Még nem kaptam ki ....pedig tudják, ha megyünk Tómalomra  ...mindig van " ételes doboza".


    Most már megyek tovább...vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    franci47 (287894)
    2021-05-27  09:28
  8. 2021. május 27. 09:28287894.

    Fogalmam sincs mit csinál a nlc. léptet ki be, már megírtam amit akartam, hogy fel tudom-e tenni. 


    Jó reggelt. 


    Kicsit borongós idő van. Felhőféléket is látok. Azért ez már túlzás, ha megint eső lesz belőle. 


    Ma virágos részen is volna munkám. Nem tudom mi lesz belőle, mert ugye most kicsit a szobában rekedtem. 


    A tegnapi hattyút kicsit megigazítottam. Tegnapi megvilágosodásom eredményeként jobb lett. Kitöröltem az ezelőttit. 


    Van még két akvarellem, amin lenne még egy kevéske munka, - ugye ennyit látok meg belőle - lehet, hogy több is, de kedvem az most nincs hozzá.


    Kicsit beállt a nyakam, próbálom feszegetni, hátha enged. 


    Mi lesz a mai program nálatok? 


    Valami terv mindig van, de aztán előfordul, hogy felülírja valami. 


    Szép, fájdalommentes napot kívánok. Csak a jót keressétek a mai napban, a rossz legyen felejtős.


    Hogyan szeressünk, délkoreai filmből /régi gyüjtés/


    Engedjük el aki menni akar,


    Hagyjuk aludni azt, aki aludni akar, és a hátralévő időben maradjunk csendben,


     és a mennyek felé, és a sír felé NE siess, maradj csendben."


    Bölcsesség a mai napra, nekem ezt dobta:


    Ha keresünk valamit, sose találjuk meg. Akkor találjuk meg, amikor nem keressük.


    Gayle Forman


    előzmény:
    franci47 (287893)
    2021-05-26  17:31
  9. 2021. május 26. 17:31287893.

    Magdikám, a hattyúnak lejjebb kellet vinni a szárnyát. 


    A többi maradt.  A virágok sem hibátlanok, de az enyémek.


    Majd megnézem a címet és  leírom a  címet, már a második évad megy. Bár mások szerint szenvedő. De tudod a véleményekre sem szabad adni.


    Lilinek és is nagyon gratulálok, ügyes volt. és okos. 


    Megyek a kertbe. 

    előzmény:
    harangvirag08 (287892)
    2021-05-26  16:12
  10. 2021. május 26. 16:12287892.

    Ildikém ....az írásaink kerülték egymást.


    A hattyú olyan , hogy szinte suhan a vízen. Nagyon jó!!! A Desedán minden évben volt egy időszak amikor megjöttek ....de rövid idő után tovább mentek.


    Sikerült megint egy részt letöltenem.MOst ugyan megjavult a videa. Nem tudom mitől bolondul meg.


    Mi a Klári által ajánlott sorozat címe? A múltkorit sikerült teljesen reklám mentesen megnézni a Vikin.


    Én a begóniát és a fuksziát is szeretem.Várom a képet.


    Borsika már biztosan megszépült....az én szombati fodrászkodásomnak már nincs sok nyoma.


    Gondolok mindenkire ...


     


     

    előzmény:
    franci47 (287890)
    2021-05-26  15:53
  11. 2021. május 26. 16:02287891.

    Sziasztok!


    Gratulálok Lilinek .....pár ponttal már közelebb a  továbbtanulás felé.


    Sacikám ...jó bevásárló körutad volt.Párnát nekem is hozhattál volna..Pont tegnap délután láttam J-éknál egy olyan nekem valü Jysk-es párnát.El kell indulnom nekem is .....bár sok dolgot már nem akarok beruházni.


    Körül néztem a nadrágjaim közt. Van egy csomó ...de szerintem megint egyben fogok bóklászni.Délelőtt  Tómalomról jövet ....a városban szálltam le.Elmentem a kínaiba ...valami papucs kellene a kiszanált helyett.Jól felvitték az árakat ....ennyiért már a Deichmannban is tudok venni.


    A napok csak mennek ....már nagyon elegem volt ebből a nyűgös időből.Most ragyogó napsütés van .Lassan megszárad a mosásom.Kezdem elpakolni a meleg holmikat.


    Nosztalgia napokat élek.Szinte teljesen véletlenül egy napon jelentkezett két nagyon kedves régi ismerősöm ...akikkel sokáig volt telefonos kapcsolatom .....aztán úgy elsikkadt.Nagyon jó volt újra hallani róluk.Ismerik az unokáimat ...én meg a gyerekeiket pici koruk óta. Ök rácsodálkoztak, hogy D. már házasodott, B. is  megy a maga útján ....én meg azon , hogy a pici fiú most érettségizős , a kamasz fiú meg szintén felnőtt ember  már.Fotókat cseréltünk.... közben azért a könnyek is potyogtak.


    Merre vagytok ....mit csináltok? Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Rolta (287889)
    2021-05-26  14:53
  12. 2021. május 26. 15:53287890.

    Sziasztok. 


    Régen láttalak benneteket. Én sem jöttem. Julikának válasz, annyira jó, mikor olyannal találkozunk, akivel l"régóta ismerjük egymást", hát olyanok vagytok ti is nekem. Remélem ti is így v agytok velem. 


    Tegnap csk-nál voltam, jó volt, igazán, most bejelentkeztem 2 hét mulva, persze utána megint egy hónap lesz a várakozási időm.  Remélem így is jó lesz majd. Sajnos a bokadagadás mindig meglátogat, a vízhajtó meggyötör. 


    Reggel gyönyörű volt a reggel, a szomszédMagdi  virágai      csodás színnel köszöntötték a szemem, több féle sárga együtt, majd meg is fogom nézni közelebbről.


    A kertemről: eléggé siralmas, a kis paradicsomok jópár rész odaveszett, az eső miatt.  Majd pótolom valamikor, talán pénteken, persze a piacról. Tegnap szedtem először spenótot, felét meg is főztem, nagyon finom lett. 


    Festettem is, begóniát, és fuksziát. Azt írják mindkettő fukszia, hát majd felteszem, aztán megállapítjátok, ha fel lehet ismerni. 


    Tegnap végre előkotortam az akril festékeimet, ecseteket, stb. Az akril az akvarellel ellentétben nagyon macerásnak tűnt ennyi idő után. De megcsináltam ahogy tudtam a hattyút, bár néha gondoltam a szóra "hagyhattyúk"  két délután eredménye. Itt befejeztem, a vászon is újnak tűnt,mert lapokból állt, és más volt mint a feszített vászon. Ennyire nem szeretem a változásokat. Pedig el kell festegetnem a festékeimet, mert tönkremennek. 


    Most a kertben kéne lennem, de gondoltam írok már, mert hiányzik a Menedékház. 


    Nézem a kórházas filmet, hát teljesen ébren tart, bár a szerelem nagyon kevés benne, inkább a törtetés felfelé látszik kicsit soknak. Vége felé járok, és a szimpi- aztán kicsit  nem szimpi  /nem bírtam megutálni / főszereplő stram férfi sajnálatomra szorult. Most szoritok, hogy  ne legyen sírós a vége. 3,5 rész van vissza. 


    Az előbb kint jártam, megittam a kávém a kutya társaságában. Én mindig jó társaságban vagyok, "beszélő viszonyban vagyok a kutyával is. Ő is kér tőlem ezt-azt, megértjük egymást. Elugatja nekem mit akar, hova akar menni, és hogy kövessem. Utána egy hosszú családi sorozat lesz.  


    Magdi jó hogy sikerült megbeszélnünk azt a letöltést, gondolom nem kell mindet, csak amit nem enged a videa fent megnézni. 


    Klári is ajánlott egy jót a vikicomon. De még nem értem el oda. 


    Mindenkire gondolok, remélem sikerül a fodrászda annak aki oda készül, a betegláb is meggyógyul, és más bajok is.


    Sacikám gratulálok a vásárláshoz, néha kell ilyen is. 


    Julika, ne dolgozd agyon magad.


    Anikó javultál-e a fájdalmakból.


    Magdi,  nemsokára kiköltözhetsz T-ra.  Arany életed lesz. 


     kávék az erre járóknak, ebből is vágjatok egy szeletkét. Sajnálom, hogy ilyen a kinálat, de hát  a nlc ezt  tudja felajánlani. 


    Bölcsességet is hoztam


    A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg.


    Rodin


     

    előzmény:
    Rolta (287889)
    2021-05-26  14:53
  13. 2021. május 26. 14:53287889.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Végre ma szép napsütéses idő van.....a sok eső után ragyognak a kerti virágok.....


    Az elmúlt napokban elég sok minden apróság történt.......Vasárnap megtartottuk az elmaradt ünnepeinket......kicsit sajnálom, hogy a fogadóban beszorultunk az eső miatt....kinn sokkal jobb lett volna...gyönyörű és nagy  az udvara....Finom volt az ebéd és bőséges....elég volt a maradék  hétfőn "morzsa" ebédre.....képeket majd teszek a fa alá...


    Tegnap Sacival soppingoltunk.....Jysk-ben akciós volt az ágynemű....sikerült két memóriás kispárnát venni, a mi csoda-párnánk nagyon becsomósodott, megérett a cserére.....sajnos a mérete más mint a régié, így huzatokat is vettünk hozzá , olcsó volt, de olyan mintha én varrtam volna....Aztán átmentünk a Kik-be és ott jócskán költöttünk, vettem egy hosszú nadrágot itthonit , egy halász nadrág szerút, két hosszú ujjú pólóinget papának, egy kimondottan szép felsőt a nászasszonyomnak névnapjára, Lilinek Herry Potteres zoknikat jutalomként....ötös lett az inf.érettségije.......és kaptam a Sactól egy nyári pólóruhát, ami szerintem nem nekem való, de ő nagyon lelkes volt......mostanában nem volt ennyi új holmim.......a pénztárnál kellemes meglepetés ért bennünket, mindenből volt árengedmény....


    Ma már kicsit dolgoztam....megkaróztuk a paradicsomot....bár jó része még nagyon kicsi....pótolni kellett azöldbabot, az elsőt jócskán lerágták a csigák......


    Elkészült az új személyim és automatikusan megküldték az oltási kártyámat is..


    Alaposan beszámoltam.....várom a ti beszámolótokat is..


     


     

  14. 2021. május 22. 14:21287888.

    Szervusztok!


    Ide értem...eddig pihentem ki a tegnapi élményeket. Mert nagy élmény volt. Már reggel 7 előtt itt voltak értem, két óra alatt Debrecenben voltunk. Nagyon szép házban laknak és Pötyire emlékeztem mert náluk is olyan mélygarázs volt és lifttel mentünk fel az ajtajukig. A lakás is nagyon szép, már eredendően olyan volt de már rajta van Timi és Peti izlésének a nyoma is. Mindent megnéztem majd elhelyezkedtem és hagytam a fiatalokat készülődni. majd ebédeltünk, nem kimondottan esküvőit de a kedvencemet, KLFC húst sült krumplival, saher tortával. Majd megjött a nászasszony és úgy kezdtünk beszélgetni mint ha régi ismerősök lennénk. Aztán elindultunk a városházáfra..na az nagy túra volt, mindenhol autó, alig tudtunk parkolni, még jó hogy időben indultunk. Én voltam az egyedüli vendég úgy hogy nyugodtam válogathattam a székeke közt. Jó messze volt a szertartás gondolom azért ez a távolság mert előírás a mostani állapotra. Szólt a zene , szépen beszélt a szimpatikus fiatal anyakönyvvezető. Mi leültünk a városháza elé a fiatalok elmentek a kocsiért és olyan soká jöttek vissza hogy azt hittem már nászúton vannak. Fék Debrecent beautózták míg vissza tudtak jönni a lezárásoktól, dugótól, de legalább addig is beszélgettünk. Haza vittük a tanukat, megettem a maradékot majd indultunk volna haza de petit hívták és hosszú ideig dolgoznia kellett. A főnöke nem tudta hogy ma volt az esküvője és mondta majd óránként fogja még hívni , akkor mondta hogy vinne engem haza. Nem találkoztak az otthoni munka alatt és telefonon csak munkáról beszéltek. Végre elindultunk, jó hangulatban jöttünk. Itthon fáradtan leroskadtam és boldog voltam. És még tudtak rádobni egy lapáttal..ma szóltak, amint Peti megkapja a második oltást és utazhat kimegyünk Melindához egy hosszú hétvégére , majd a nyáron elvisznek Salzburgba és szeptemberben Riminibe. Ildikó, a nászasszony már volt velük ott, engem is elakarnak vinni. Persze ehhez egészség is kell de nagyon fogok gyúrni rá.

  15. 2021. május 20. 18:52287887.
    Szervusztok.
     
    Julika, sok boldogságot kívánok az ifjú párnak. Éljenek sokáig szeretetben, békességben és jó egészségben.
    Jó, hogy ott tudsz lenni az esküvőn, szép emlék lesz.
     
    Magdikám szép ez a vers, még nem találkoztam vele, köszi, hogy megosztottad.
     
    Ma tettünk Ildivel egy rövid sétát a parkban, gyönyörűek a vadgesztenye fák, igaz ez a sok eső lassan megviseli a virágokat, már hullik. Kétszer is elindultunk, először csöpögött az eső, így  egy órával később ismét nekivágtunk, kicsit megpihentünk egy padon, akkor meg Anikó telefonált, hogy itthon vár rám, merre járok. Nahát így lerövidült  a sétánk, ennek ellenére is jól esett a séta.
  16. 2021. május 20. 17:19287886.

    AKARSZ-E HABZSOLNI?


    Bőségben társam, mondd, akarsz-e lenni,
    akarsz-e habzsolósdit játszani?
    Akarsz-e sütit sütni, mind megenni?
    Ez meggyes, itt van még egy tálca, ni!
    Akarsz-e lakást venni semmi pénzből,
    leforrázódni majd ügyvéd előtt,
    majd megvárni, míg kölcsön hull az égből,
    mégis megvenni, mi egyszer bedőlt?
    Akarsz-e gyermeket vagy féltucatnyit,
    potyogjanak ki, s már totyogjanak,
    ja nem, akarsz-e sírókat ringatni
    sötét lakásban éj leple alatt?
    Akarsz-e rossz zakóban pénzt találni,
    ha kell, ha nem: dalolni, táncikálni?
    Sült krumplival tökfőzeléket enni,
    máskor krumplit tökfőzelékkel, ennyi?
    Akarsz-e vécét, mely télen befagy?
    Akarsz-e adni, mikor csóri vagy?
    Akarsz-e több hektár mezőt, hegyet?
    Kiránduláson mind tiéd lehet…
    Akarsz-e kabriót meg limuzint?
    Nézegethetjük mind kedvünk szerint!
    Akarsz-e felhőt nézni véghetetlen?
    Befalni napfényt, esőt és szelet?
    Lehet-e kézen fogva, lejtmenetben
    átugratni a halált veled?
    Ezt a verset csak azért küldöm ...mert szerintem nagyon szép. Lackfi János írta a felesége születésnapjára.Már előbbh elmentettem , mint olvastam az írásod.
    Julika ...nagyon örülök, hogy " jönnek érted ". Mégis csak ott a helyed...ez olyan alkalom....ahol az anyának ott kell lennie.Timinek is nagyon jó lesz , hogy ott leszel.
    Már délben haza hoztak ....nagyon kellemetlen volt az idő ....az előbb meg hétágra sütött a nap.
    előzmény:
    BiriBiri (287884)
    2021-05-20  11:35
  17. 2021. május 20. 17:16287885.

    Szervusztok!


    Nem vesztem el,csak nincs sok mondanivalom az utolso honapokban. Bevallom kovetem a topikot.


    Julika ,Timiked eskuvoje?


    Ismeretlenul udvozlom az uj part,es boldog szeretetben elo sok sok evet kivanok nekik.


    Magamrol,kicsit szomorunak erzem magam az utolso idoben. Legtobb idot a temetoben es a kertemben toltom.


    Gyerekeim unokak es dedunokak,fiatalabb lanyomon kivul nem talakoztunk  tobb mindt egy eve,Montreal es Ottawaban


    elnek.Halat adok a jo Istennek a ferjemert.


    Udvoletem minedenkinek.


     

    előzmény:
    BiriBiri (287884)
    2021-05-20  11:35
  18. 2021. május 20. 11:35287884.

    Szervusztok, szervusz Magdi!


    Látom sikerült az orvoshoz bejutni és csütörtökön túl is leszel rajta. A fürdőről még csak álmodozzál, szerintem még nincs itt az ideje. Én is nagyon kívánom a meleg vizet. Majd ha rendeződnek a dolgok, elmúlik a veszély majd megint fogunk menni fürdőbe de csak Csabára ahogy régen csináltuk.


    Ma reggeltől esik az eső...de állítólag holnap verőfényes nap lesz. Úgy legyen, mert ha minden igaz holnap kora reggel elvisznek Debrecenbe, ott leszek az esküvőn. Aztán kora délután haza is hoznak. nagyon meglepődtem, hogy az utolsó percben szólnak de nem akartak hiú reményeket kelteni bennem. Petit kicsit megviselte az oltás, lázas is volt, fájt a karja nagyon, de már rendben van így semmi akadálya hogy én is ott legyek. Persze most annyira meghíztam hogy alig találtam valami rongyot ami rám jön.  Azt mondták nem kell nagyon kiöltözni, de azért csak nézzen ki valahogy az ember. Így legalább dokumentálva lesz az én szemszögemből az esemény. Kriszti mondta hogy videót is csináljak de eddig csak véletlenül csináltam amikor éppen fotót akartam. Most majd gyakorlok egy kicsit a cicákon.

    előzmény:
    harangvirag08 (287883)
    2021-05-18  17:52
  19. 2021. május 18. 17:52287883.

    " Majdnem " voltam fodrásznál.Igaz ott voltam ...8-ra volt időpontom ...de nem volt nyitva / még sose volt ilyen /. Végül is vártam negyed kilencig ....majd felhívtam.Jött is ...de akkor én már késésben voltam ,mert Juditnál  fél kilencre jött a takarítónő ...akit nekem kell beengedni.Megállapodtunk egy új időpontban ....szombat  11 óra.Nem is bánom, hogy így alakult.


    Délután elmentem a bőrgyógyászhoz.Elővettem a legszebb maszkomat.Igazából ha teljesen néptelen utcán vagyok ....leveszem és lóbálom a kezemben.Egyszer csak  észrevettem, hogy nincs maszkom. Szerencsére a táskámban mindig van  olyan orvosi. Bosszús voltam ....annyi hülye dolgom van az utóbbi időben.A doktornő nagyon kedves volt ...megírta a beutalómat.1 óra leforgása alatt már otthon  voltam.A maszkom is előkerült....még az udvarban hagytam el.


    Tűző napsütés van ....nem lesz ennek jó vége.


    Vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    harangvirag08 (287882)
    2021-05-18  06:49
  20. 2021. május 18. 06:49287882.

    Jó reggelt !


    Ma talán valamivel jobb idő lesz .....kellett az eső nagyon ....de az a komorság ami vele járt nem volt jó.


    Borsika ...jól tetted, hogy elkezdted a kezeléseket. Az elsők mindig kellemetlenek ....de aztán beindul a verkli..Jó, hogy türelmes a gyógytornászod...ilyenkor annyit számít egy jó szó.Én délután megyek a bőrgyógyászhoz .....miért is lenne nyugalom.


    Előtte még rendbe szedetem a fejemet ...igaz csak kívül ....bár belül sem ártana .


    Gondolok mindnyájatokra. Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    BORS (287879)
    2021-05-18  06:37
  21. 2021. május 18. 06:41287881.

    Elnézést,  ..véletlenul kétszer is elkuldtem az előzőt. Ez is nagy szó, mert máskor egyszer sem sikerul.


     

  22. 2021. május 18. 06:37287880.

    Én is mondom, mint Julika: suss fel nap...háááát nem úgy néz ki sajnos. Mit is akartam? Jóreggelt szép napot kívánni. Találtam egy frappáns idezetet, elhoztam. 


         Emberi törvény kibírni mindent


    S menni mindig tovább,
    Még akkor is ha nem élnek már benned
    Remények és csodák.
    Ernest Hemingway


     


    Azt gondolom, annyira illik a mostani áldatlan állapotok kozepette.  Na, persze vannak kívételes pillanatok, amik bearanyozhatják a napunkat.Én pl.: Tegnap a gyógytornán   ugyetlenkedtem a rossz hallásom miatt,    de tobben is segítettek,  és egy fiatal holgy barátságosan és biztatóan  rám m o s o l y g o t t  .  Már is jobban ment minden. A tanárnő is nagyon turelmes és szives volt velem.  Legkozelebb már biztos nem stresszelek és jobban fogok boldogulni.         


     

  23. 2021. május 18. 06:37287879.

    Én is mondom, mint Julika: suss fel nap...háááát nem úgy néz ki sajnos. Mit is akartam? Jóreggelt szép napot kívánni. Találtam egy frappáns idezetet, elhoztam. 


         Emberi törvény kibírni mindent


    S menni mindig tovább,
    Még akkor is ha nem élnek már benned
    Remények és csodák.
    Ernest Hemingway


     


    Azt gondolom, annyira illik a mostani áldatlan állapotok kozepette.  Na, persze vannak kívételes pillanatok, amik bearanyozhatják a napunkat.Én pl.: Tegnap a gyógytornán   ugyetlenkedtem a rossz hallásom miatt,    de tobben is segítettek,  és egy fiatal holgy barátságosan és biztatóan  rám m o s o l y g o t t  .  Már is jobban ment minden. A tanárnő is nagyon turelmes és szives volt velem.  Legkozelebb már biztos nem stresszelek és jobban fogok boldogulni.         


     

  24. 2021. május 17. 16:45287878.

    Süss fel nap, fényes Nap....de hiába éneklem, esik eső csendesen egész nap. És hideg van. 


    Ja, szervusztok!


    Ennek az időnek a cicák örülnek. Élvezik hogy én kuckózok és ők melegítenek engem. Sajnos ez az idő nem kedvez az ablakom tisztaságának, Vince szokásává vált, hogy reggel amikor kiengedem őket, kinyit a cica hotel,  elvégzi a dolgát, sétálgat egy kicsit a kertben, körbe járja a birtokot, vajon van e valami változás tegnaphoz képest? Én addig vissza fekszem, elhelyezkedek , elkezdem nézni a telefont  és ekkor az ablakban megjelenik Vince, hogy ő ott szeretne bejönni. Incike bentről biztat engem hogy szánjam meg szegény Vincét. Erre én kikászálódok és ablakot nyitok. Az ablak a vizes cicától szép pettyes lesz.....


    Most jut eszembe, hogy Saci kérdezte az esküvőt. .."semmi cicó, semmi pánik.." ez egy filmből van idézve de illik a péntekre. Pénteken kettőkor megjelennek Peti anyukájával és a húgával és igent mondanak majd mindenki megy a maga dolgára. Én így tudom. Peti szerdán kapja meg az első Pfizer oltást, még jó hogy nem péntekre hívták. Ők nagyon betartják még a távolság tartást, Peti anyukája szokott vasárnap főzni de csak haza viszik és nem esznek együtt. Peti sokáig betegeskedett, köhögött, nem volt jól, több tesztet csináltak de nem volt kovidos. Amikor Timi itthon holt ő sem evett velem, még a kerítést is maszkban festettük, mert ragaszkodott hozzá. Sok rémésztő történt a gyógyszergyárban, nagyon vigyáznak. 


    Velem semmi nem történik, lehet hogy elfelejtek beszélni, annyira nem találkozom senkivel. Ma voltam a boltban de 5 perc alatt végeztem egy vevő volt csak .  Hetente egyszer megyek, főleg szódáért, van 3 üvegem, meg kenyérért. Nagyon finom olasz kenyér van, aranyárban de ezzel kényeztem magam. Teljes kiőrlésű, 4 féle lisztből. 

  25. 2021. május 17. 08:52287877.

    Jó reggelt. 


    Itt megint esik az eső. Ránk jár ez a nedves idő, aztán majd mikor kellene később akkor meg  nem lesz egy csepp sem. 


    Ne így legyen, de az a szokásos mostanában. 


    Jól aludtam, azt hiszem, remélem ti is.


    Borsika, megcsináltad-e a virtuális  medvehagymás kenőkét? 


    Sacikám, kár hogy nem tudsz képet feltenni, vagyis senki sem tud, biztos szépséges virágokat láttál. Jól éreztétek magatokat ez a lényeg. 


    Ma jön Éva fodrászhoz, így betér ide is. Várom, valamit főznöm kell, amit szeret. Bár ő mindent szeret, nagyon jóízűen tud enni. Sok mindenem nincs itthon, de valamit majd  csinálok.


    Tegnap festettem egy csipkefüggönyt, de sajnos  túl sok lyukhimzést csináltam bele, így a felső része nem tetszik. Talán még egyszer meg kellene csinálnom. Na majd meglátjuk. 


    Szép napot nektek, én is szeretném már látni a Napot a felhők közül kivillanni, és szárítson kicsit mert tönkremennek a növények. 


    Egy bölcsesség,mely erőt ad/hat.


    Minden nap van valami meghatározó pillanat, soha nem tudhatod, mi fog történni.


    Stan Lee

Címlap

top