Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyógyult anorexiások

Torolt_felhasznalo_501073
Torolt_felhasznalo_501073
Létrehozva: 2005. június 4. 15:04
Sziasztok!
Olyan sorstársakat keresek, akik már kigyógyultak az anorexiából, de még kísérti őket a múlt. Jómagam 14 évesen lettem anorexiás, és bő egy év alatt önerővel és kezeletlenül kilábaltam a legsúlyosabb szakaszából. 21 és 25 évesen voltak visszaeséseim, de a súlyom már nem volt extrém módon kevés. Volt benne egy-két majdnem bulémiás időszak is, tehát ingadozott a testúlyom. A mai napig, harmincon túl, 3 gyermekkel is "anorexiás gondolkodásmódom" van, a normál súly alatt, ám nem kóros soványságban tartom magam, jóformán mindent eszek, de meghatározott módon, majdnem rituálé szerűen. Aki volt már anorexiás, tudja, miről beszélek..
Valójában - amiért ezt a topikot is indítottam - tapasztalatokat gyűjtök: sikerült-e nektek teljesen megszabadulni a soványság-kövérség kényszerképzetétől? Van-e olyan egykori beteg, aki ma már bűntudat és kalóriaszámolgatás nélkül él, le mer ülni a családdal enni, nem válogat, hanem ami jól esik megeszi, és nem zabálja magát túl akkor sem, amikor eldönti, márpedig eszik. Mi volt az, ami átlendített benneteket a normális világba?
Minden tapasztalat, jó tanács érdekel.
  1. Torolt_felhasznalo_176905
    Torolt_felhasznalo_176905
    2005. szeptember 4. 10:3476.

    Szia..én ismerek egy ilyen lányt,de meg kell kérdeznem,hogy felvállalja-e?!

    egyébként mi is índitottunk egy topikot:ENNI,VAGY NEM ENNI..

    vélemények ütköztetése.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501073 (1)
    2005-06-04  15:04
  2. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. szeptember 4. 07:4675.
    Ne félj! Nem olyan könnyű az sem, mint egy anorexiás gondolja. Már hónapok óta olyanokat eszem, hogy magam is meglepődöm, mégis csak egy picike kilót híztam! Most meg mintha még újra sovibb lennék!

    Az meg, hogy mi látszik rajtad, azt Te beteg lélekkel nem tudod megállapítani.
    előzmény:
    krysztynka (74)
    2005-09-03  22:37
  3. 2005. szeptember 3. 22:3774.

    csomot gondolkodtam rajta hog hogy alakult ki bennem ez hogy félek az evéstöl..aztán rájöttem hogy a nöi magazinok miatt van..irigykedve nézek a lányokra és félek hogy elhizom...

    koplalni nem koplalok csak keveset eszem..és nem látszik rajtam hgy 45-46 kilo vagyok mert nem vagyok csont sovány inkább izmos és ezért félek elhizom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444910 (70)
    2005-09-03  16:53
  4. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. szeptember 3. 19:4473.
    Én mindig írok, Te meg eltűnsz! Hiányzol ám! Az előbb is írtam privit! Átment?

    Hoviraegnek meg igaza van. Amúgy a modellek se csont és bőr nők. Kiderült például, hogy én még modellnek is gebe vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809305 (71)
    2005-09-03  17:50
  5. 2005. szeptember 3. 19:2672.

    Miért van bűntudatod? Az ideális testsúly számodra 53kg... ezt nem hogy nem éred el, de bővel alatta vagy (mondom én, aki alig veri a 65 kg-ot és 183 cm) ne érdekeljen, hogy mit eszel (én épp egy naaaaaagy bögre forrócsokit iszom), mert megmondom neked az igazat... a képek 95%a retusált... azaz itt egy kicsit lefaragunk, ott egy kicsit hozzáadunk... az én fiamnak egyszer csináltak képet... fél éves volt, nem volt foga (egy hónapja bújtak ki az elsők és 13 hónapos)... azért nem kapta meg a szerződést, mert nem volt foga és túl mozgékony volt, nem lehetett rendesen retusálni a képeit (merthogy ő sem tökéletes, csak számomra)... tehát ne aggódj, de tényleg  

    előzmény:
    krysztynka (69)
    2005-09-02  17:32
  6. Torolt_felhasznalo_809305
    Torolt_felhasznalo_809305
    2005. szeptember 3. 17:5071.
    Angiee itt vagy még? jó lenne egyszer dumálni!! Írj ha valahol valamikor tudunk!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_444910
    Torolt_felhasznalo_444910
    2005. szeptember 3. 16:5370.
    Szia!

    Most tudatosítsd Magadban, hogy Neked nem kell lelkiismeretfurdalást érezned evések után, mert alultáplált vagy!!! Ja és egy jó tanács, női magazinokat sose olvass, mert azok csak arról szóklnak, hogy mennyit fogsóyj és mit ne egyél! Neked meg erre nincs szükséged! Hiszen még a normál súlyod se éred el, nemhogy a hízás közelében légy. A magazinban látható nők meg mind több kilók mint Te! Azért olyan szépen, nőiesen vékonyak!

    Én már jó ideje bűntudat nélkül eszem mindenféle finomságot is, már a kalóriákat se számolom! Nem gondoltam volna korábban, de úgy tűnik tényleg meg lehet gyógyulni!!
    előzmény:
    krysztynka (69)
    2005-09-02  17:32
  8. 2005. szeptember 2. 17:3269.

    sziasztok!én egy 18 éves lány vagyok.

    163 cm és 45 kg.

    2 éve veszem a női magazinokat és onnan tökéletes nők néznek vissza rám. Régen rengeteget ettem most minden falat után lelkiismeret furdalásom. ha véletlenül sokat eszem utána este körbefutom a margit szigetet vagy kihányom..megfogadtam hogy nem akarok anorexiás vagy bulémiás lenni de mégis állandoan ott motoszkál a fejemben hogy nehogy átlépjem a 46 kilot..fogalmam sincs hogy tudnám ezt kiverni a fejemböl és nem gondolni minden falatnál arra hogy kövér diszno leszek..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. június 29. 09:1568.
    Oké, értem. Sajnálom, csak egy ötlet volt, mert úgy tünt valakinek bejött, segített.
    Azért az igaz lehet, hogy ha lefoglalja magát egy anorexiás - de ez mindenkire igaz - az gyógyító lehet, ha nem is elég a teljes gyógyulásra.
    Kívánom, hogy egymást bíztatva gyógyuljatok meg! Szerintem tök jó ez a topik, és bocs, hogy belekotyogtam, de ezekre kiváncsi voltam és nem tudtam.
    Szép napot mindenkinek! :-)
    előzmény:
    Angel_fire (67)
     
  10. 2005. június 28. 20:5167.
    Tudod ez ennyire nem egyszerű. Nem mondhatod egy anorexiásnak, hogy menj és foglalkozz magad helyett mással, azzal mindenki jobban jár. Amit írtál abból úgy tűnt, hogy szerinted túl sokat foglalkoznak magukkal. Ilyenkor az embernek a sztereotípiák ugranak be elsőre. Igen, sokat foglalkoznak magukkal, de nem olyan értelemben, ami az embernek erről a mondatról elsőre beugrik. Van akinek elég, ha jön valami vagy valaki aki jobb belátásra bírja, vagy eltereli a figyelmét. (Én elkezdtem dietetikát hallgatni (csak azért kezdtem, hogy megismerjem ezt a betegséget, és ebből írjam a diplomamunkám), és sikerült. De ez olyan mint az alkoholizmus, gyógyult sosem lehetsz, max tünetmentes. )
    De a legtöbbjének ez sajnos nem megy. Ezernyi oka lehet annak, hogy valaki anorexiás. Akár tudat alatt. Nem mindenki modellalkatra vágyik, vagy vékony akar lenni. Van pl akit serdülőkorban molesztáltak, vagy megerőszakoltak- ők szeretnének inkább fiús alkatot elérni és csúnyák lenni, hogy soha ne kívánja meg őket senki. Nekik pl hogyan magyaráznád meg? Van aki családi tragédia után "el akar fogyni", el akar menni a halottai után. Nekik mit mondanál, foglalkozzon mással? Egy világéletében duci gyerekként végre lefogyott emberkének, aki nem tud megállni a lejtőn, mert végre sikerült, és bizonyítani akar, mert végre valamiben ő is jó, mit mondasz? Ne foglalkozzon magával?
    Egy bulimiással talán könnyebb. Egy anorexiás 99%-ban maximalista, pedáns, perfekcionista, és nemritkán más kényszerbetegsége van. Szép szavakkal nem lehet őket meggyőzni, leggyakrabban észérvekkel sem. Ezért is olyan nehéz velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (60)
     
  11. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 28. 20:1766.
    drága vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124014 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 28. 19:3265.
    De ami nagyon sokat segít: fogadd el a saját határaidat. Így is többre vagy képes mint egy átlag ember. Akinek ilyen problémái vannak, azok mind intelligensebbek, érzékenyebbek, különlegesebbek az átlagnál. De ez érték is lehet a számodra, ha úgy tudod kezelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124014 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 28. 19:2564.
    És ahogy fogysz, egyre tökéletlenebb. . . Légy tökéletes. Teljes egészben Nő! Akarj gyönyörű lenni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 28. 19:1163.
    Azt hiszem van vmi "túlzott megfelelni akarás" bennem. . . úgy értem mindig mindent tökéletesen, mindenkinek mindig megfelelni, és persze magamnak is, az elvárásaimnak a saját testemmel kapcsolatban. . . és még mindig nem tökéletes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (61)
     
  15. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 28. 18:4962.
    Szerintem az anorexia nem attól alakul ki, hogy vki túl sokat foglalkozik magával. Ez inkább következmény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (60)
     
  16. Torolt_felhasznalo_432108
    Torolt_felhasznalo_432108
    2005. június 28. 18:4061.
    Nem hiszem, hogy önző lennék. . . Egészségügyi Főiskolára járok. Soha az életemben nem volt más célom, mint másokon, pl. beteg emberek segíteni. Amúgy voltam már önkéntes is állatmenhelyen, csak hogy a példádra reagáljak. . . sajnálom, ha így gondolod. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (51)
     
  17. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. június 28. 15:3360.
    Akkor is magukkal foglalkoznak, ha negatívan is. Nem engem bírálnak, hanem magukat. Nem az én fenekemet nézik, hanem a sajátjukat. Én nem írtam, hogy önimádat, azt írtam, én központú. Magát vizsgálja folyton egy anorexiás, mégha rosszalló szemmel is. Ha lekötné valami más, talán elfelejtene benézni a tükörbe, és elfelejtené megkeresni az "úszógumiját". Vagy akár csak fele annyiszor, mint azelőtt. Közben érezné, hogy fontos, úgy van rá szükség ahogy van, "úszógumisan".
    ???
    Nem értem, miért kizárt?
    előzmény:
    Angel_fire (56)
     
  18. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 28. 15:2859.
    Sajnos az aki ezt nem élte át, az tényleg nem tudja megérteni egy anorexiás problémáját és lelkivilágát. De ezt nem is várhatjuk el. Tényleg ugyanezt éltem át, amit te, és tudom, hogy ki lehet belőle jönni. Még a barátommal is ugyanez volt.
    Tényleg vissza fognak térni a barátok is, és az életkedved is, de az első lépést neked kell megtenni. Ahogy haladsz, egyre könnyebb lesz! Ne add fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (44)
     
  19. Torolt_felhasznalo_124014
    Torolt_felhasznalo_124014
    2005. június 28. 15:2858.
    Sajnos a aki ezt nem élte át, az tényleg nem tudja megérteni egy anorexiás problémáját és lelkivilágát. De ezt nem is várhatjuk el. Tényleg ugyanezt éltem át, amit te, és tudom, hogy ki lehet belőle jönni. Még a barátommal is ugyanez volt.
    Tényleg vissza fognak térni a barátok is, és az életkedved is, de az első lépést neked kell megtenni. Ahogy haladsz, egyre könnyebb lesz! Ne add fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432108 (44)
     
  20. 2005. június 28. 15:0957.
    ez igaz. . .
    az anorexiások/bulimiások általában utálják magukat és a testüket. . . azért csinálják, hogy mások lehessenek. . . tehát nem beszélhetünk egoizmusról. . .
    előzmény:
    Angel_fire (56)
     
  21. 2005. június 28. 15:0756.
    Kicsit utána kellene olvasnod. Ez perfekcionizmus, nem egoizmus és önimádat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (51)
     
  22. 2005. június 28. 15:0155.
    nekem van gyerekem és én hiztam bébiszittelés közben. . .
    nekem az segitett. . . mármint a gyerek, mert akkor tényleg vele törődöm és nincs sok időm az evéssel, inkább csak csokit, ilyesmit ettem, és az mint tudjuk hizlal. . .

    a terhesség megeröltető volt, hisz mindenki mondta, hogy kettő helyett kell enni, bár ez hülyeség. . . csak annyiban változtak a szokásaim, hogy elkezdtem hús enni, mikor 25 kg-ot felszedtem, majdnem kirohantam a világból, mármint ha rohanhattam volna. . . a sporttól el voltam tiltva. . .

    az alakom nem ideális, hisz nem 90-60-90. . . de tudod mit. . . kezdek megbékélni, hogy olyan vagyok, amilyen. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_529739
    Torolt_felhasznalo_529739
    2005. június 28. 14:3654.
    Nincs mit! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2005. június 28. 14:3553.
    hmmm. . . akkor tényleg, kicsit bekevertem a dolgokat. . .

    Azért köszi a választ! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529739 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_529739
    Torolt_felhasznalo_529739
    2005. június 28. 14:1052.
    Szió!

    Hááát, kicsit bekeverted a dolgokat:

    -Én pl. nem vagyok anorexiás.

    -Nincs gyermekem.

    -Baromira nem nézek ki jól (kövér vagyok. DE ÉN TÉNYLEG!)

    -A testem azért nem szeretem, mert mindig karcsú voltam, de hormonális és lelki okoból frankón meghíztam, ráadásul lassan egy éve tilos sportolnom.

    -Az anorexiás bármit tesz is anorexiás: mindig ott motoszkál a fejében, akkor is, ha pörög, jön, megy, tesz és vesz.

    -Az anorexiás embereknek az önértékelése elképesztöen alacsony. Ha megtalálják a harmóniát, meggyógyulnak. (gondolom)

    -Nekem is van anorexiás ismerösöm is, barátnöm is. Különben ezt még fel is lehet fedezni, de ha bulimiás, akkor szinte lehetetlen. (tapasztalatból beszélek).

    Szuper barátnö vagy sztem és biztos, hogy a barátnöd sokat köszönhet Neked, amiért sikerült kilábalnia!!!!!
    Jó lenne vmi egyszerü gyógymód, de talán a bennfentesek által írt dolgokból rájön vki. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (50)
     

Címlap

top