Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegediek!!!

carmella
Létrehozva: 2002. augusztus 28. 14:01
Arra gondoltam, miért ne lehetne nekünk is egy fórumunk. Csak beszélgetni arról ami eszünkbe jut, ötleteket, tanácsokat adni egymásnak. Együtt jobbak vagyunk! Nos van itt még szegedi rajtam kívül?
  1. 2010. január 20. 10:137101.

    Sziasztok!

     

    Köszi  gratulációkat, aranyosak vagytok.

     

    Én az alsóvárosi Lidl-t szeretem jobban (4-es villamos vonala, a vámtér után), jobban mgközelíthető nekem.

    Turkálóba pedig a Kossuth L. sgt. 72-be járok, ott péntekenként csak 200,- Ft/kg. Van ömlesztett és van vállfás részleg is, a vállfásak úgy emlékszem 1200,- Ft/kg áron vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 19. 10:347100.

    Kedves Szegediek!

     

     

    Tudnátok segíteni néhány információval? Eddig a szegedi Corában vásároltunk, de itt, egy topic hatására kíváncsi lettem a Lidl-re is. Rákerestem, és Szegeden nem egy áruházuk van. Ti melyiket ajánljátok? 

     

    Másik kérdésem a használt ruha üzletekkel kapcsolatos. Két nagyfiamnak szeretnék sportruházatot venni tavaszra. Tudtok esetleg ajánlani olyan turkálót, ahol férfi illetve sportruházat is található?

     

    Köszönöm a segítséget! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. január 18. 21:267099.

    Halihó!

     

    A béb tündér, imádom!!! jajj, csak jót tudok róla, oan ügyes, erős és gyönyörű! 

    de mindenki így van a sajátjával ;).

     

    Andi: gratula az eredményekhez!

     

    mi is tacskóztunk péntek de. ruhavásár volt a ygereknek, nem hagyhattuk ki.

     

    Rólam: van egy fiam, csak sokkal kisebb mint Bogyeszé, utálom a kézilabdát, de amúgy minden féle sportot, na jó, korcsolyázni imádok.

    Jelenleg HTB, babázok.Jelenlegi nagy szerelmem a fiam-szegény férjem-de őt is imádom azért :).

     

    Nem is hallottam ilyen kínai alapról.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 18. 20:447098.

    Andi: Gratulálok az eredményekhez! :D Jól olvasom,hogy asztalos van a családban? Mert van egy polc,amit rábíztam egy asztalosra,aki máshogy csinálta meg,mint megbeszéltük-a pénzt persze elkérte.

     

     

    Bogyó: Keményöklű? XD  XD Ugyan miért sírnám vissza? Azért,hogy nem szeretett? 

    Kötözködik. Bár azóta jól viselkedik,mióta megmondtam neki,hogy legyünk csak barátok .  Unom na! Most egy ideig egyedül szeretnék lenni :D

     

    Újaknak: Az életem kész szappanopera(tragédiák,intrika,szerelem) Folytatása következik

    Megtaláltam a nagy Ő-t macskám személyében(nem dumál és mégcsak nem is horkol :D ),tacskós pénztárosnéni vagyok :D 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 16. 21:117097.

    Sziasztok. Sehol senki szombat este?

     

    Andi, eddig nagyon jól vetted a vizsgákat, hajrá... csak így tovább. Egyébként február elején indul a tanfolyam, nem jövő héten. Sebaj, jobb is, mert szerdára pont van egy olyan progi, amit nagyon nem akartam volna lemondani. Bizti nem gondoltad meg magad? Még nincsenek fix napok.

     

     

    Mesi:  Lassan elérkezünk arra a pontra, hogy visszasírod keményöklű Lacikát? :) Mi a baj a lovagoddal? Terrorizál? Űss vissza, ha kell, vágd hozzá a macskát!! Hazaköltöztél?  Én se láttalak mostanság, pedig szoktam Tacskózni.

     

     

    Bogi??? Gyönyörű az a gyerek, puszikáljuk.

     

     

    Sziasztok, többiek, rólam dióhéjban: sok van még a nyugdíjig (bár tudom, hogy engem a Tiszába fognak lőni), van egy fiam és egy férjem. Nagy szerelem a kézilabda, de jelenleg le vagyok sérülve. (Sírós szmájli. Nagyon sírós szmájli.) Szeretek a kertben szöszmötölni, kisebb-nagyobb sikerrel. A többit menet közben. (Mosolygós szmájli.)

     

    Apropó: hol lehet kínai leves alapot kapni? Régebben a Tacskóban árultak, de már nagyon régen nem láttam. (Zöld zacsis volt, enyhén csípős.) Help!!!

     

    Ja, az Aldiban kínai napok vannak, jó lesz kimenni...

     

    Puszi mindenkinek: B31

    előzmény:
    Hustia (7096)
    2010-01-16  09:18
  6. 2010. január 16. 09:187096.

    Tsá Tsajok!

     

    Kinek, hogy sikerültek a vizsgái? Én kaptam 4 db ötöst, az angolt még nem kaptuk ki, de rengeteg hibát vétettem, úgyhogy egy hármasnak is nagyon fogok örülni.

     

    A hétköznapok nálunk most zsúfoltak voltak, mert minden nap jött a tesóm. Tujátok, ő asztalos, és most lettek készen a szegőlécek, azokat vágta be a helyükre, jövő héten pedig lehet majd csiszolni, festeni. Ma is jönni fog. Úgyhogy megyek is, főzök egy bablevest.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_106320
    Torolt_felhasznalo_106320
    2010. január 15. 18:207095.

    Én itt vagyok, készülök a holnapi vizsgámra.

    Nekem nem számít, hogy hétvége lesz-e, munka nélkül tengődöm, ezek is ugyanolyan napok, mint a többi.

    előzmény:
    Laruku (7094)
    2010-01-15  18:09
  8. 2010. január 15. 18:097094.

    Szép estét!

    Ki merre? :)

    Végre itt a hétvége és lehet lazsálni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_106320
    Torolt_felhasznalo_106320
    2010. január 10. 13:397093.

    A GTK-n vagyok gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató, távoktatáson, mert dolgoztam mellette. Jelenleg munkanélküli vagyok, túl sok kilátás nincs is melót találni. 20 km-re lakom, Bordányban.

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Hustia (7091)
    2010-01-10  11:15
  10. 2010. január 10. 13:057092.

    Társadalombiztosáitási szervezöként végeztem a Jogi karon. A férjem szoftverfejlesztö mérnök,  Ausztriában dolgozik. Nem messze Linztöl lakunk albérletben. Nekem eddig alkalmi munkáim voltak, ezenkívül mézeskalácsokat készítek, ez a hobbym. Amúgy 33 éves vagyok. Gyerekünk még nincs.

     

    Mielött valaki irigyelne, hogy "de jó Nektek, hogy külföldön éltek!" -gyorsan elmondom, hogy csak bizonyos szempontból jó. Azonban furcsa érzés ám külföldön külföldinek lenni, föleg az osztrákoknál. Távolságtartóak. Bezzeg mi magyarok, nagyon melegszívü, barátságos nép vagyunk!! Ezt biztosan állíthatom.

    előzmény:
    Hustia (7091)
    2010-01-10  11:15
  11. 2010. január 10. 11:157091.

    Ma csak egy kukkantásra van időm, de szeretettel köszöntök Minden kedves látogatót. :) Süt a nap, szép az idő, de nekem hiányzik a tél. Olyan jó volt gyerekkoromban a fagyos reggeleken elindulni, nem voltunk betegek, mert a fogcsikorgató hideg elintézte a bacikat. Ezt az esős, ködös időt piszkosul utálom, én inkább szavaznék a koppogós hidegre.

     

    Wa-la-kee, honnan jársz be, és milyen oktatásra?

     

    Nucko, milyen sulit végeztél it? Most merre laksz? Párod mivel foglalkozik? stbstb Persze csak arra válaszol mindenki ami még belefér, és szívesen megosztja velünk. Nem akarok tolakodónak tűnni, csak valahol el kell kezdeni. :)

     

    Magamról (az újaknak, akik még nem ismernek): 35 éves leszek, van egy 15 éves fiam, egy férjem aki örökké dolgozik, de imádjuk egymást. Jelenleg esti gimibe járok, az idén érettségizem, és terveim között szerepel a továbbtanulás, a szociálpedagógia vmint a társadalmi ismeretek felé kacsintgatok. Újszegeden lakom. Itt voltam gyerek, majd tetünk egy 12 éves kitérőt Algyőn. 3 éve lett készen a házunk, azóta újra újszegedi lakosnak mondhatom magam. Röviden ennyi. :)

     

    Most megyek, felteszem az ebédet, aztán tanulok, mert jövő héten vizsgák...

    Vigyázzatok magatokra!

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. január 10. 11:037090.

    Szia!

     

    Üdv a topikban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_106320 (7089)
    2010-01-09  22:05
  13. Torolt_felhasznalo_106320
    Torolt_felhasznalo_106320
    2010. január 9. 22:057089.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakozhatok? Nem teljesen szegedi vagyok, néhány km-re lakok onnan, de rendszeresen bejárok, távoktatáson ott tanulok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. január 9. 21:047088.

    Nem is azért írtam mamám mondását,mert végleg lemondtam róluk. De nagyon jót nevettünk rajta

    Nekem a mcsakám (Guszti) a nagy Ő. Hét éve jóban-rosszban (kiheréltettem,biztos ami biztos,így nem fut a lányok után XDXD )

     

    Nucko! Üdv a topikban :)

     

    különben az a gombház,ha jól emlékszem a nagykörútra költözött,nem messze van a József attila sgt. és a körút találkozásától. (tudok ám fogalmazni XD )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. január 9. 19:267087.

    Köszönöm és szívesen mesélek magamról.

     

    Szegedre kerülésem elsö oka a tanulás volt. Fösulit végeztem ott, aztán dolgoztam is. Bevallom korábban azt hittem, hogy ott fogok élni hosszútávon, de örömteli magán jellegü okból kifolyólag ( ) " kellett" eljönnöm, s azóta nem is jártam Szegeden.

     

    igen szeretek sütögetni és fözni is. Kedvenc konyhám a magyar mellett az olasz és a kínai.

     

    Szeretném én is megerösíteni azt a gondolatot, hogy léteznek rendes, tisztességes férfiak is. Nekem az egyikük, mint Istentöl kapott ajándék, lett a párom. Korábban nekem is voltak csalódásaim, de túléltem, megtanultam a leckéket, bölcsebb lettem, s egy nagy bevonzottam az igazit! 

    előzmény:
    Hustia (7085)
    2010-01-09  18:04
  16. 2010. január 9. 18:067086.

    Miniszoknya??? Pfffffffffff... Nem hordok szoknyát.

    Úgyhogy csak a tudásommal leszek kénytelen hódítani.

    előzmény:
    Laruku (7084)
    2010-01-09  16:25
  17. 2010. január 9. 18:047085.

    Hűha, hogy felélénkült a topik!

     

    Mesikém, azért nem kell ennyire sarkítani a dolgokat mint a nagyid. Azért vannak olyan pasik is akik rendesek, csak még nem találkoztál a fajtájukkal.  Viszont ami késik, nem múlik. Amit akar az ember, azt el is fogja érni. Ma már 4x írtam le ezt a mondatot, de ha már így történt, akkor csatolom a hozzá tartozó idézetet is:

    "Az Isten nem egyszerre teremtette a világot, hanem hat nap alatt. Mire int ez bennünket? Elsősorban arra, hogy amit csinálunk, annak tervszerűnek kell lennie, azt fokozatosan, építkezve, megfontoltan kell végrehajtanunk. De leginkább arra tanít, hogy ne legyünk mohók, mert a világot csak lassan megismerve és küzdelem árán vehetjük birtokba. "

     

    Kedves Bubi, én is Mikszáth K. utcába szoktam menni vásárolni, egymással szemben van a két rövidáru bolt (Mix üzletház emeletén az egyik, az utca másik oldalán a másik. Régebben a Mérey utcában volt.) A Tisza Lajos krt.-on is volt egy gombos, az Alföldi melett, nemtom az megvan-e még. A Mars téren is van rövidáru bolt az egyik új csarnokban, de sztem az nincs annyira felszerelve mint a Mikszáth K. utcai. 

     

    Nucko, üdv a topikban! Mesélj magadról. Mit csináltál Szegeden? Tanultál?  Hova sodort az élet innen? Látom szeretsz sütni, főzni! Én is. Remélem hozol majd finom sütirecepteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. január 9. 16:257084.

    :) Hétfőn fél háromtól dolgozok,gyere akkor tacskózni :D

    Nem is az,hogy unalmas volt,de legutóbb,már gyomor ideggel fogadtam,féltem előre,mibe fog belekötni.

    Mamám mondott erre egy jót ma,majdnem lefordultam a székről XD

    "Az egyik férfi szar,a másik fos"  XD XD

    Még most is jót rötyögök rajta utólag :D

     

    Nagy kalappal a vizsgákhoz! Felöltözöl valami csini ruciba és sokat mosolyogsz (nálam bevált a miniszoknyás verzió annó XD )

     

    Lányok,gyűjti valamelyikőtök a Tacskós,ezüst ékszeres pontokat? Van egy huszonpár és nekem nem kell.

    előzmény:
    Hustia (7078)
    2010-01-09  10:01
  19. 2010. január 9. 15:487083.

    Gyere csak!!!!!!

     

    előzmény:
    nucko (7082)
    2010-01-09  15:15
  20. 2010. január 9. 15:157082.

    Sziasztok! Csatlakozhatok Hozzátok mint egy volt szegedi?

    Ott éltem 10 évet és nagyon szerettem (1996-2006)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. január 9. 15:057081.
    Köszi, megpróbálom! 
    előzmény:
    zsoka15 (7080)
    2010-01-09  14:56
  22. 2010. január 9. 14:567080.

    Szia!

    Szerintem a Mikszált  K. utcába a rózsaszan üzletbe, és azzal szembe is van egy gombos, ha még meg van ,mert mindig változnak az üzletek.

    üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (7079)
    2010-01-09  11:58
  23. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2010. január 9. 11:587079.

    Sziasztok, én is szögedi vagyok! 

     

    Tudnátok segíteni? Patentot keresek Szegeden, de egyelőre sehol nem találok, pedig már több helyen is voltam. Tök hagyományost, amit például ingen, kabáton lehet használni gomb helyett. Csak bepattintom, és annyi.

     

    Nincs valami ötletetek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (1)
    2002-08-28  14:01
  24. 2010. január 9. 10:017078.

    De kis aranyfalat vagy Te lány! Mostanában sűrűn (havonta 1X) járok a munkahelyeden, de sosem látlak.

    Semmi különlegeset nem tudok mondani, tanulok ezerrel, mert jövő kedden vizsgák informatikából, töriből, angolból és irodalomból. Szerdán meg matekból. 

     

    Amúgy tényleg időfecsérlés olyasvalaki mellett lenni, aki unalmas, és nem hozza ki belőled a maximumot. Fiatal vagy még ahhoz, hogy eltemesd magad. Válogass, ismerkedj, élvezd az életet.

    előzmény:
    Laruku (7077)
    2010-01-08  17:04
  25. 2010. január 8. 17:047077.

    Andi,mondtam már,hogy imádlak?

    Jó volt ez a lepattintós szöveg

    Mi hír veletek? 

    előzmény:
    Hustia (7076)
    2010-01-08  09:11

Címlap

top