Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegediek!!!

carmella
Létrehozva: 2002. augusztus 28. 14:01
Arra gondoltam, miért ne lehetne nekünk is egy fórumunk. Csak beszélgetni arról ami eszünkbe jut, ötleteket, tanácsokat adni egymásnak. Együtt jobbak vagyunk! Nos van itt még szegedi rajtam kívül?
  1. 2002. szeptember 23. 14:27151.
    sziasztok
    Köszi Tamás a csipkebogyó lekvár receptjét, lehet hogy kipróbálom kísérletképpen. Neked hogy ízlett?
    Csipkebogyó teára nincs ötletetek, moonik neked? Az mégis kevésbé macerás, mint a lekvár. :)
    Hétvégén sokat lustálkodtam, meg fáztam :(. Elő is vettem a termoszt, meleg tea, nem szeretnék megfázni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. szeptember 23. 11:02150.
    Hol vagytok lányok?????? amikor ráérek senki nincs sehol!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. szeptember 23. 09:18149.
    szia m-o-n!
    Tudomásom szerint van hastánc tanfolyam. Annyit tudok róla, hogy Újszegeden a Forrás Szállóban tartaja egy lány. De azt, hogy hogy hívják és mikor vannak az órák nem tudom. De gondolom a szállodában tudnak felvilágosítást adni. 06-62/430-130
    egyébként szép hetet kívánok mindenkinek :-)
    előzmény:
    m-o-n (147)
     
  4. Torolt_felhasznalo_816757
    Torolt_felhasznalo_816757
    2002. szeptember 23. 07:12148.
    A csipkebogyó lekvár készítése meglehetősen macerás.
    A csipkebogyót megpárolod, szitán áttöröd, a masszához ízlés szerint cukrot adsz (mondjuk 1 kg masszához 60 dekát, aztám megkóstolod, hogy elég-e) felforralod, tartósítót teszel hozzá és üvegekbe töltöd.
    előzmény:
    gabi79 (146)
     
  5. 2002. szeptember 22. 15:08147.
    Sziasztok! Lehet, hogy furcsát kérdezek, és én nem is vagyok szegedi, csak itt mellette, szóval arra vagyok kíváncsi, hogy Szegeden van-e hastánc-tanfolyam? Ha valamelyikőtök tudja, legyen szíves, tegye közkinccsé, lehetőleg a pontos paraméterek ismertetésével. Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. szeptember 20. 13:44146.
    Sziasztok! Csipkebogyo lekvarnak isteni finom ize van, a bogyo izet adja vissza, de fogalmam sincs, hogy kell csinalni, mert ajandekba kaptam es mar nincs is belole.
    Az eredmenyeim: magas vernyomas (hipertonia) gyogyszerrel kezeljuk. Nem jo a triglicerid szintem, pedig igyekszem a zsiros husokat kerulni es probalok egeszsegesn etkezni. A mozgas segit, mindenhol ezt olvasom es hallom.
    Szakdoga: nem hiszem, hogy kesz lesz, mert nincs kedvem ezzel stresszelni magam. Kozetkemiabol irom, egy angol ficko kidolgozott egy modszert a kozetek vizsgalatara es errol a modszerrol fog szolni. Jo heteveget! Gabi
    előzmény:
    konyak (145)
     
  7. 2002. szeptember 20. 09:35145.
    Sziasztok
    Csipkebogyó lekvár? Még sose hallottam róla. Gabi, milyen íze van, és hogy kell csinálni?
    A mozgás nem tudom, hogy mennyire használ a magas vérnyomás ellen, még nem hallottam erről.
    Mik az eredményeid a vizsgálatok után?
    A szakdolgozatodhoz meg hajrá, mert már nincs sok idő. Hogy állsz vele, miből írod?
    Hétvége, végre. Hatalmas lustálkodást terveztem be a hétvégére, van egy kis alvás lemaradásom, szeretném bepótolni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. szeptember 18. 15:36144.
    Sziasztok! ma voltam vervetelen, ugy nezek ki, mint egy narkos es annyira faj a kezem. Nagyon nehezen talalnak venat. Az utanam kovetkezo emberke az meg szerncsetlenebb volt, mert neki nem akart a ver jonni. Holnapra lesz eredmeny, de amit kaptam gyogyszer az ugy erzem, hogy hasznal. Amugy a kajara nagyon figyelek( no diszno, csak olajjal fozok, sok fozelek), mozogni viszont nincs erom es ezen nagyon kell valtoztatnom. Ti jartok valamerre ugrabugralni, vagy kondizni. Tavasszal jartam a Forrasba, csak onnan elment az edzo, meg eleg messze van tolunk. Varom az oteleteket.
    Csipkebogyo teat sajna nem tudok fozni, de a csipkebogyo lekvart imadom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. szeptember 18. 12:54143.
    Sziasztok
    Mi újság? Nem nagy a nyüzsgés a fórumon. :)
    Tudtok segíteni? Hogyan kell friss csipkebogyóból teát főzni? Meg kell szárítani, vagy jó nyersen is főzni? Hogyan nem tűnik el belőle a C vitamin? Otthon anyuéknál van vadrózsa, és ott a sok szép piros bogyó. Jó lenne kipróbálni házilag a teát, ráadásul tudom kontrollálni, hogy mi van benne, nem mint a boltiban.
    Moonik, én érdeklődtem a munkahelyedről. :) Mit csinálsz? A hétvégi futás után volt izomláz, vagy csak nekem lett volna :) ?
    Carmella várjuk a további beszámolót, milyen volt a hatás! Vagy szabin vagy, azért nem írsz?
    Gabi fel a fejjel, hátha múló rosszullét volt (Pl. hétvégi furcsa időjárás miatt. ). Majd írd meg, mit mondott ma a doki (ha jól emlékszem azt írtad, ma mész hozzá).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. szeptember 18. 09:12142.
    Szjjasztok:-)
    Carmella: tényleg nem mesélted el milyen volt maga a belépő!!!4
    Waallii: tv
    szia Gabi: nem is tudom, hogy kell ezt mondani? sajnálatos dolog, vagy szomorú?! hogy ilyen fiatalon, ilyen betegséged van. Mindenesetre abban biztos vagyok, hogy el kell fogadnod. Együtt kell vele élned. Ma már nagyon jó gyógyszerek vannak amivel ezeket, mégha nem is meggyógyítani, de szintentartani lehet. Tehát fogadd el, és próbálj vele együtt élni. Az már biztos hogy, ez örökletes dolog? ja és még 1 dolog. Ha kell változtass az életmódodon. Táplálkozás, életvitel stb. ezek nagyon sokat szoktak számítani. És persze az is, hogy elfogadod ezt a helyzetet.
    (remélem nem írtam össze-visszaságokat)
    és érdekel, hogy mit mondtak az orvosok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. szeptember 17. 17:52141.
    Kedves Waallii! Stressz az folyton van, de mutass valakit aki nem azzal el egyutt. Ugyan meg egyetemista vagyok, de mellette dolgozom(magantanitvany), kellene irni a szakdogam, mert sehogy sem allok, es nov 4 a hatarido, es mindemelett fozok, mosok, vasalok, takaritok mert a baratommal elek. De nem panaszkodom, mert boldog vagyok es az eletem csak zurosebb lesz, ha lesz munkahelyem es gyerekem. De ezt ti jobban tudjatok. Csak azert ehhez a magas vernyomasos betegseghez meg en is fiatalnak erzem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974858 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_974858
    Torolt_felhasznalo_974858
    2002. szeptember 17. 15:04140.
    Ó, te szegény:( és minden külső hatás nélkül így felszökött a vérnyomásod? Nem is voltál ideges, nem izgultál, semmi? 23 évesen tényleg nagyon korai.
    előzmény:
    gabi79 (139)
     
  13. 2002. szeptember 17. 10:44139.
    Apukamtol oroklottem a hajlamot a magas vernyomasra. O 26 eve szed ra gyogyszert, mert akkor halt meg a batyam es akkor jottek ki rajta az elso komoly tunetek. O most hetven eves es iden rosszalkodott nagyon a vernyomasa, tobbszor volt vele korhazban. En meg csak 23 vagyok es nem orulnek, ha eletem vegeig szednem kene a bogyokat. Meg nem tudni mitol van, de szerintem a stressz okozza. Pentene okosabb leszek, addigre meglesz minden eredmenyem:) Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. szeptember 17. 10:03138.
    Sziasztok
    Gabi 79, Sajnálom, ami veled történt. Mitől lett olyan magas a vérnyomásod? Írtad, hogy apukádnál ez 48 évesen jelentkezett, mi az?
    Remélem semmi komoly, és meggyógyulsz.
    Carmella, mi újság? Várom az élménybeszámoló folytatását. :)
    Moonik a médián belül hol dolgozol? Újság, tv, rádió?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. szeptember 16. 18:43137.
    Sziasztok! Mi is bulizni keszultunk hetvegen. Pentek este nagy dumaparti baratainkal, masnap buli-ez volt a terv. Helyette orvosi ugyelet, 180/110es vernyomas es venaba injekcio, szajba spray. Ma hazi orvos, szerdan vervetel, csutortokon pedig kapok egy 24 oras vernyomasmerot, ami fel orankent meri a vernyomasom. :( Es mindez 23 evesen, apukam 48 evesen kezdte. Orulok, hogy a ti hetvegetek jobban sikerult. En most nagyon el vagyok keseredve. Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. szeptember 16. 13:45136.
    Sziasztok
    Nem voltam Szegeden a hétvégén, így a futásról lemaradtam :). Amúgy nem vagyok egy futóbajnok, különösebben nem bánom, hogy kimaradt az életemből. Futás közben mindig szúr az oldalam, gyorsan kifulladok.
    Carmella, semmit nem írtál arról, hogy mit váltott ki az osztálytársakból az átalakulásod. Mesélj!
    Amelyik osztálytársad nem akart bulizni, azt ne is sajnáld, lehet hogy unalmas arccal táncikáltak volna a SZOTE-ban, és nektek sem lett volna olyan jó kedvetek a többiekkel.
    Amúgy én szívesen járok időnként szórakozni a SZOTE-ba, főleg pénteken vannak nekem való zenék. Csak a szokásos probléma: kis hely és nagy cigifüst.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. szeptember 16. 11:57135.
    Hát mit is mondjak, nagyot csalódtam. A nagy belép természetesen megtörtént,
    de azért ennyit nem akartam késni, kis hijján egy órát. Egy kicsit
    elszöszmötöltem amíg "átadtam" a gyereket megőrzésre a nagyszülőknek. Ahogy
    elnéztem, mindenki éli az unalmas kis életét és a legtöbnben már
    elfelejtették milyen is volt akkor az életünk. Még azokat semtudtuk rávenni
    egy ksebb bulira akik biztosan nem mentek haza már aznap éjszaka. Azzal
    érveltek hogy ők már nem ilyenek. Úgyhogy este kilenckor leléptem,
    otthagytam őket. Jobban is jártam. Mondjuk 12 felé a szomszédok már kezdtek
    morogni, úgyhogy a SZOTE-ban folytattuk. Na az viszont nagy szám volt. Tudod
    van a társaságban egy íratlan szabály. Bármennyire is zöldebb a szomszéd
    nője, nem hajtanak rá. VAgyis korlátok nélkül lehet bulizni. Csinálhatunk
    bármit a parketton azt senki nem érti félre. Na most ebből aztán lett nagy
    ámulat a környezetünkben lévőkben, mert nem értették ki kivel, vagy mindndki
    mindnekivel. MOndjuk a lányok is tettek ez ügyben. Elég nagy feltűnést tud
    kelteni ha mondjuk három lány együtt. . . . Na szóval mi lettünk a
    középpontban. Mi legalábbis élvezzük a döbbenetet a többiek arcán, de hát ők
    erről nemtudhatnak semmit. . . Hajnali négykor értünk haza, mármint a
    barátomhoz, mert nem lakunk még együtt. Délig aludtunk és hát sikerült úgy
    elhúzni az időt hogy este 7-re értem haza. Nem szóltak semmit a szüleim, a
    másik unokáról úgyis le voltak tiltva, mivel itthon volt a sógorom és
    ilyenkor még ők sem pofátlankodnak oda. Pesten tanul, főiskolaszerű helyen,
    vámtiszt lesz ha befejezi. Élete nagy álma. Csak zhétvégenként van itthon és
    ez mág 10 hónapig fog tartani.
    Na szóval így sikerült a hétvége. Egy kissé még most is kókadt vagyok, el is
    késtem vagy fél órát a munkából mert elaludtam.

    És nektek hogyan telt a hétvége!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. szeptember 16. 11:27134.
    sziasztok!
    kellemes hetet mindenkinek, így a legelején:-)
    konyak: a média egy korábbi kérdésedre volt válasz. . . .
    kinek hogyan telt a hétvége?
    Mi futottunk szombatona gyerekekkel, az 5km-es Samsung futáson:-) közületek járt ott valaki? Iszonyatosan sokan voltak. Teljesen meglepődtem. Mire mi kikanyarodtunk az alsórakpartra a klinikáknál, az eleje már a Novotelnél jött föl. . . . .
    Nagyon büszke vagyok a gyermekeimre akik 7 és 9 évesen teljesítették a távot!
    Carmella: megvolt a buli, vagy ezután lesz?
    előzmény:
    konyak (133)
     
  19. 2002. szeptember 13. 14:23133.
    Sziasztok
    Mindenki péntek délután lázban ég, hogy nincs itt senki? Vége a munkaidőnek?
    Kisteleken szept. 28-29-én lesz nemzetközi táncverseny.
    Moonik, mit szeretnél volna a médiával kapcsolatban, mert nem értettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. szeptember 12. 15:17132.
    Olvassátok el a spóroljunk/mennyi elég topicot. Egy kicsit felhúztam magam rajta, de majd látjátok a hozzászólásaimból. Kíváncsi lennék a véleményetekre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. szeptember 12. 14:52131.
    Holnap bezzeg nem fogok tudni jönni. . . . majd akkor lesztek itt egész nap:-((((
    ez az én formám. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. szeptember 12. 10:25130.
    hol vagytok lányok?
    ha van egy kis időm akkor itt nincs senki:-(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. szeptember 12. 09:01129.
    Szép napot mindenkienk! :-)
    Carmella! látlak magam előtt, amikor leesnek az állak a nagy meglepetéstől, de előtte összesúgnak: ki ez? biztos valamelyik srácnak a felesége. . . de minek hozta magával?
    :-)))))
    helyileg hol lesz a buli? előkelő helyen?:-) (bár ez teljesen lényegtelen, csak úgy kérdeztem)
    mindenesetre jó szórakozást!!!!!!
    konyak: média
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_974858
    Torolt_felhasznalo_974858
    2002. szeptember 11. 09:02128.
    Sziasztok!:) Carmella nagyon csini leszel! Ez igen! Szeretném látni az arcukat:) mikor meglátnak. Majd számolj be róla lécci! Az erkélyen sütögetés tényleg gáz. Én szenvedő alanya vagyok egy ilyennek. Mellettünk most épült egy új társasház és a lakók az udvarban csináltak maguknak egy szalonna sütőt. Biztos kellemes minden este leülni a tűz mellé beszélgetni Nekem igen kellemetlen, hogy feljön a füst a lakásba, büdös a függöny, beveszi a bútor. Szóval. . . :(( Tűz nélkül a füst már nem túl kellemes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. szeptember 11. 08:15127.
    És hol lenne kellemes meglepetés, ha betoppanék? Tényleg melyik cégnél dolgozol? Mostanában elég sokatforgolódom informatikusok között:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_816757 (126)
     

Címlap

top