Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. 2012. október 15. 17:3027126.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Anyámnak kerestem ma mosógép szerelőt mert nem engedte le a vizet a gép a mosásnál. Próbáltam mindent, de azt hittem elromlott a pumpája.

    Na jött is egy szerelő és kiderült hogy egy ruhacsipesz rugója került valahogy a dob alá és az nem engedte kinyílni a víz leeresztő lapátot.

    Hogy hogyan került bele, azt csak anyám tudná megmondani

     

    Na lényeg a lényeg hogy így csak 3 ezret kellett fizetni, és más baja nincs a gépnek.

     

    Kisütött a napocska délutánra, rögtön le is álltak a fűtéssel, majd le fagy a lábam. Megyek is meleg papucsot felvenni.

     

    Liza remélem időben mentek a vízszerelők.

     

    Sherryl nagyon drukkolok hogy legyen gazdija a cicának.

     

    Minden gazdinak és négylábúnak

  2. 2012. október 15. 09:2027125.
    Sziasztok! Nem tudom, miért fogad be valaki kisállatot, ha nem szereti, mert ha szeretné, akkor nem tenné ki...
    Szép napot mindenkinek! és simik a négylábúaknak!
    előzmény:
    liza2000 (27124)
    2012-10-15  08:51
  3. 2012. október 15. 08:5127124.

     

    Egyszerűen borzasztó a kidobott kutyák, macskák száma És tudjátok, engem az bosszant, hogy mindenfélére milliókat költenek, de hogy egy-egy falu mondjuk kapna egy millió forintot az állatok ivartalanítására, amiből aztán tényleg mindent meg lehetne oldani a chipeztetéstől az ivartalanításig, azt már nem Vagy lennének pályázatok állatvédelemre, amikre a városok pályázhatnának, de ez is alig van, és ami van, az minimális összeg. Egyszerűen nem tudom, mit lehetne csinálni

     

    Na, még nem is köszöntem, de már el is köszönök, jönnek a vízveteték szerelők. (Remélem a beígért időpontban!)

     

    Puszi mindenkinek, simi a cicácskáknak.

     

    előzmény:
    Sherryl1 (27123)
    2012-10-14  21:06
  4. 2012. október 14. 21:0627123.

    Köszi a segítséget! Aranyos vagy, hogy próbálkozol!Menhey??? Nálunk a Tappancs van, de ők kutyások, pedig úgy hirdetik, hogy állatotthon...most benéztem, van a gazdikeresők között 2 cica is...Volt már rá példa hogy segítséget kértem és elutasították, de ez kutyával is előfordult nemrég, azt mondták vigyük be a Gyepire...igaz állítólag ott sincs altatatás...Szóval, ha oda kitennénk, szerintem csak rosszabb lenne a helyzet.Holnap veszek neki féreghajtót és bolhairtót, ez utóbbiból melyiket????Nyakörvet nem akarok, nehogy fennakadjon valahol. Az ismerősöm azt mondta ő nem menhely, alapítvány a cicák ivartalanításához nyujt segítséget, de csak ennyi????Tulajdonképpen vannak cicái, a sajátjain kívül pár, akiket kezelésre hord, de ezt a kis szerencsétlent nem sokat kelle kezelni és kereshetnénk neki gazdit, addig sem lenne az utcán. Több cica van itt a környéken, de ők soha nem fogadják be, mert nem közéjük való, remélem azért nem fogják bántani. A cicamentőknek én is szoktam utalgatni, de sajnos most nem megy, most Marci kezelésére kell és itt vannak az unokák is, nekem meg semmi jövedelmem. Az egyik cicamentő, akitől segítséget kértem, megosztotta a cica képét, de ennyi, én igyekeztem ő képeiket megosztatni, de ennek azt hiszem vége.
    Nektek!

     

    előzmény:
    Daisy48 (27122)
    2012-10-14  19:26
  5. 2012. október 14. 19:2627122.

    A féreghajtó nagyon jó ötlet. Biztos jót tenne neki a bolhák elleni csepp is.

    Borzasztóan sajnálom, már az összes szomszédomat végigkérdeztem hátha mégis kellene nekik cica, de sajnos nem

     

     Még talán van egy ötletem, mi van ha elviszitek egy menhelyhez és ott engeditek el / ha már nem akarják befogadni/ ha ott meglátják csak beviszik.

     

    Meg van a véleményem az ilyen cicamentőkről "eleltatni" még ha nagyon sokan vannak bent a cicák akkor is inkább kérjenek segítséget, biztos hogy sok cicás szivesen segít anyagilag, vagy kajával, más egyébbel.

     

    Puszi a családnak és a cicáknak is.

    előzmény:
    Sherryl1 (27121)
    2012-10-14  16:41
  6. 2012. október 14. 16:4127121.

    Sziasztok!

    Daisy semmi jót nem kívánok annak aki így kitette, ráadásul olyan helyen van, ami elég huzatos, ez egy elég nagy parkoló és szegénykém az autók alól jön ki mindíg, úgyhogy leszigeteltem és kibéleltem egy kartondobozt és betuszkoltam a tuják alá, remélem beleköltözik. Kicsit rásegítettem, szórtam be neki pár szem (jó büdös) jutalomfalatot, mert állandóan éhes, hátha azért bebújik és közben észreveszi, hogy ez jó neki. Az a baj, hogy nem tudjuk sehová tenni, a párom bevinné a műhely mellé, de ott kutyák is mászkálnak (mondjuk itt is..) és macsekok is vannak, lehet, hogy bántanák, így nem biztos, hogy ott jó helye lenne. Nem tudom a nemét, szerintem kislány, mert valahogy úgy vislekedik. Remélem nem babás, de így még az ivartalanítást sem merem bevállalni...Csuikával azt tárgyaltuk, hogy talán férges is..hétfőn veszek féreghajtót és beadom neki, belekeverem a kajájába. Szerintetek bolhacseppet is tegyek rá? Kell az ilyenkor?
    Fricike nagyon édes, ahogy kukucskál kifelé a takaró alól!
    Ma rántott sajtot csináltam krumplipürével, vacsira tojásos nokedli lesz, mert tegnap kicsit túltoltam a nokedlit... Nekünk is kellene a temetőkbe menni, kicsit rendbe szedni a sírokat, de mostmár megvárom, míg apa teljesen kikecemereg a náthából és majd akkor végigjárjuk.  Még jó, hogy nem kell bevásároli, tuladjonképpen van itthon minden, csak kenyér és tej kell időnként. A zsemléből sikerült úgy feltankolni, hogy muszáj lesz valamit kitalálni belőle, lehet, hogy holnap csinálok pár töltött zsemlét, a fiúk biztosan szeretni fogják.

    Liza rendes vagy, hogy a nagy munkában a cicára is figyeltél! Még jó, hogy észrevetted, hogy szoros a nyakörve! Nekem ez nem nagy fáradtság, mert itt van közelben, de inkább lelkileg visel meg. Éjszaka sokat gondolkodtam rajta, hogy mit lehetne még tenni az érdekében. Úgynéz ki, hogy a cicamentők a fülük botját sem mozdítják az érdekében, mert még egy megosztást sem kaptunk. A cicaalapítványos ismerősöm meg kijelentette, hogy nem tud segíteni, legjobb lenne elaltattatni...erre nem tudok mit mondani...Azért egy megosztást bevállalt, de a múlt héten, amikor hívott, lelkemre kötötte, hogy a cicamentők képeit feltéltenül osszam meg, hogy gazdisodjanak a cicák...Azt hiszem törlöm őket az ismerőseim közül...

    Bercica mi a Müllerben szoktuk venni az almot, Natur Katzeinsten-t(1,500.-/ 10 kg), kb ugyanannyi mint a Gimpet, abból a Fresh-t vettem,de azt az illatot nem szeretik a cicák, a narancstól menekülnek, a natúr meg nem vált be. Most egy erdei illatossal próbálkoztam, ez is 1400 körül van, úgy veszem észre nem porzik és csak akkor van illat, ha van benne valami produktum, ha pucolom, nem kell levinni a szemetesbe, mert nem büdös, lehet, hogy rendelek belőle. legalább nem kell felcipelni. A kaját meg ebből a szempontból tök mindegy honnan veszem, ha itt ugyanaz van a boltokban, náluk csak azért olcsóbb, mert 8% -os az Áfa a kajákra, de mire itt megvenném, már 25% és rátesznek még jócskán és azért nem mindegy hogy Royal canint, Hill's-t hol/mennyiért veszek. Mást úgysem adok nekik.

    Kellemes délutánt kívánok mindenkinek és a négylábóaknak rengeteg simi is!

  7. 2012. október 14. 14:1727120.

    Sziasztok Kislányok.

     

    Ma a temetőbe akartunk menni, de olyan pocsék, taknyos, esős, borús idő van hogy inkább itthon maradtunk. Hajnalban ugyan gyorsan csináltam a pörihez tarhonyát hátha jobb idő lett volna és akkor már délelőtt kimentünk volna a temetőbe. De így a délelőttöm szabad volt. Pedikűröztem, már nagyon ráfért a lábamra

    Anyám nemrégen ment el, itt ebédelt. Sütemény hiányom van, de nem sütök, viszont tököt sütöttünk.

     

    Liza nagyon aranyos szép cicácska. Lehet hogy van gazdája mert ha kiskorában tették volna ki biztos nem ilyen barátkozós lenne. Habár szegénykék örülnek ha valaki szóba áll velük és kapnak egy kis kaját. 

    Sajnos az ilyen munkálatoknál akármennyire letakargattok mindent a por beszáll a takarók alá, aztán még hetek múlva is érezni ha valamihez hozzáérsz. Hiába a nagytakarítás.

     

     

    Bercica elhiszem hogy örültél amikor leszállhattál a villamosról. Én már évek óta nem utaztam villamoson, de sokszor látom hogy kik szállnak fel, gondolom sok utas nem örül nekik.  

     

    Lánykák mindenkinek további kellemes ebéd utáni pihizést Négylábúaknak sok simit.

     

    előzmény:
    liza2000 (27118)
    2012-10-14  10:54
  8. 2012. október 14. 11:3927119.

    Sziasztok Lányok!

     

    Ma nem dolgom, itthon vagyok, nehéz hét van mögöttem...tegnap úgy estem haza bentről, útközbe vásároltam de olyan nehezen jöttem haza. gyalog, átszállásokkal és "nagyon lump" környéken, az egész villamoson én voltam az egyetlen normális fehér ember...bevallom alig vártam, h leszálljak... itthon viszont vártak a kisdrágáim.

    Ma villás reggeli, ágyba simi volt, szóval most mindenki "kakaóscsigába" tekeredve alszik.

     

    Sherryl, én a Gimpet Biokat's orange almot használom, nem olcsó, de ez vált be, 3 felnőtt nagy testű macskánál, pici lakásba egész nap egyedül...szóval valami normális alom kell.

    Szerintem is 1 év körüli lehet a kis kormos és nézd meg a pociját, mert elég gyanús a képen.. szegénykém, annyi cicát tesznek ki, olyan felelőtlenek az emberek.Le a kalappal, hogy felkarolod a sorsát szegénykémnek!

    Egyébként maximálisan az ivartalanítás híve vagyok.

    Azért nem tartom jónak ezt a szállítót, akár mennyire akciós, de ez pofátlanság... értem, hogy mindenki tőle vásárol (mert olcsó), de van más cég is. Nem mindig a legolcsóbb valójában a legolcsóbb... egy táp allergia után így látom, 1 évig küzdöttem vele és az orvos, gyógyszer egy vagyon volt...szóval tartok az ilyenektől

     

    Daisy, ez azt jelenti, hogy egész jók az eredmények???

     

    Jó szomorkás idő van, olyan borús... de ennek ellenére azért kellemes vasárnapot mindenkinek!

  9. 2012. október 14. 10:5427118.

    Sziasztok Lánykák!

     

    Jajjj ez a kiscica Egyetértek Daisyvel, szerintem sincs még egy éves. És Sherryl, azt láttad, hogy fiú vagy lány? Mert a második képen annyira gyanúsan gömbölyű a pocakja Már fél éves korukban ivarérettek lehetnek a lánycicák, és ha ő az, akkor meg is eshetett vele a dolog  Nagyon rendes vagy, hogy felkaroltad.

     

    A napokban  is a kis parasztházunkban voltam, de most halálra takarítottam magam, mert a gázt vezettettük be a házba, és az a halom por, ami volt.... hát azt hittem, rosszul leszek, amikor megláttam. Letakartunk előtte mindent fóliával, de még így is.

     

    Viszont ott is van egy cica, akiről eddig azt hittem, hogy van gazdája, mert egy nyakörv van a nyakán. Már többször láttam itt-ott-amott. Most viszont bejött hozzánk, kutyi megkergette, de persze azért a cicus jóval ügyesebb volt. Ezután nem jött be, csak a kerítés tetején üldögélt, odamentem, megsimogattam, hagyta magát. És képzeljétek, észrevettem, hogy a nyakörv már teljesen szoros a nyakán!!!!!!!!!! Szerencsétlen macskát valószínű, kitették, otthagyták, és közben felcseperedett, kiscicából nagyobb cica lett. Meglazítottam a nyakörvet, kapott kaját, simogatást. Kicsit félénk, de ölbe is tudtam azért venni. Ő fiú cicus, így szerencsére nem fog szülni. Most ha minden jól megy, a héten is megyek még, és utánaérdeklődöm, hátha mégis van gazdája, csak nem nagyon törődik vele. Most nem volt nálam fényképezőgép, ezt a képet azt hiszem, szeptember elején csináltam róla, a szemben levő ház kerítésén üldögél.

     

    Lányok, mindenkinek jó egészséget, jó vizsgálati eredményeket és minél kevesebb izgalmat kívánok.

     

    Cicusoknak simi a pocijukra.

     

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27117)
    2012-10-13  17:56
  10. 2012. október 13. 17:5627117.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Sherryl szerintem sincs még egy éves a kormos cicácska. Agyon ütném aki kitette Hogy van szivük ilyet csinálni.

    Itt nálunk nagyon sok cica járkál, de körbe vagyunk családi házakkal, meg emeletes házból is van aki kijárós cica. De ezeket mind ismerjük, tudjuk hogy melyik merre lakik.

     

    Rólam annyit hogy a kéthegyű billentyűm működik elégtelenül, de most a szívburokban nincs folyadék. A billentyű hibája miatt kell erőlködnie a ketyegőmnek mert nem zár rendesen és egy kis vér visszaáramlik, nem tudja úgy szállitani az oxigént ahogy kellene, de maradjon így legalább még 15-20 évig

    A gasztrora meg majd szerdán megyek akkor tudom meg az eredményt, de én a tükrözésnél szépnek láttam, nem olyannak mint a korábbi tükrözésnél.

     

    Ügyes vagy hogy találtál egy kis munkát a neten. Reméljük hoz is valamit a konyhára.

     

    Mára kidöglöttem, reggel ágyat húztam, mostam, főztem, Fricivel sétáltunk, ebéd után elmentünk vásárolni, anyám is jött és szegénykémet örökké figyelni kellett mert akkora mint egy gyerek és örökké eltünik a tömegbenHazajöttünk, elmosogattam, aztán nekiálltam főztem egy nagy fazék karfiol levest, pörköltet, még lehet hogy csinálok tarhonyát holnapra, mert holnap meg a temetőbe akarunk kimenni.

     

    Remélem találtok gazdit a cicának, nagyon drukkolok neki.

     

    Lánykák mindenkinek jó pihenést, szép álmokat.

     

    -nak sok sok simit.

     

     

    előzmény:
    Sherryl1 (27116)
    2012-10-13  14:11
  11. 2012. október 13. 14:1127116.

    Sziasztok! Most én is cicagazdit keresek...tegnap leszaladtam tejért az Etyeki kocsihoz és a parkoló másik feléből rámszólt egy gyönyörűség, hogy éhes, adjak neki enni... Beszaladtam a boltba, vettem egy alutálcást szegénykém befalta pillanatok alatt, közben előkerült a tejes kocsiból egy kis zacsi száraztáp, mert a tejes hölgy is készült, azt is bevágta, kapott rá tejecskét is, azt is megitta. Hangosan dorombolt az evés vége felé. Ma mentem etetni és ott napozott a fűben, de ahogy ciccegtem neki, már szaladt kiabálva. Adtam neki egy jó nagy adagot, hogy holnap délig kitartson, ma vettem neki is kajákat. Hirdetjük a Fb-on, teljes staférunggal hirdetem, adok neki mindent ami kell, csak ne maradjon az utcán. Nagyon barátságos cica, valószínűleg kitették, mert nem látom kiplakátolva.Sebes az oldala, ma nem akartam ezzel piszkálni, de holnap megpróbálom bekenni betadinnal.
    Ma csomagért is mentünk, rendeltem a www.jomagyar.hu -ról pár dolgot, érdemes benézni, mert pl. a hidegen sajtolt napraforgó olajuk nem tartalmaz semmiféle vegyszert és ugyanannyiba kerül, mint a Vénusz. Megkóstoltam és nagyon finom.

    Közben belekezdtem egy mlm-es pontgyüjtős "munkába", fizetni nem kellett semmit, még ha nem olvasgatnám a hirdetéseket, akkor is megérte, mert nagyon jó kezdőlapot lehet vele csinálni (mint a startlap) és így nem keresgélem az összevissza mentegetett dolgimat. Veszíteni valóm nincs, ha meg kapok valamit, akkor nyertem vele. 3 nap alatt megcsináltam kávézás közben a max pontszámot, úgyhogy erre a hónapra már nincs dolgom vele.
    Megjött a csomag a Zoofasstól, fel is hívtak, hogy kijavíttaták az összeget, úgyhogy átvettem, hát... a csomagban az akciós konzerv kaják fele jövő hónapban lejáró és volt 1 db, ami ebben a hónapban...még van, amit nem küldtek, mert elfogyott és beszerzés alatt van, remélem az nem ilyen közeli lejáratú...az alom viszont nagyon jó, valószínűleg rendelek tőlük, mert így nem nekünk kell felcipelni.

    Bercica:  megkérdeztem a futárt, azt mondja nagyon sokan rendelnek tőlük és itt nálunk az összes állateleséges onnan vásárol, tehát, ha akarnék sem tudnék mást venni, ha helyi boltban vásárolok. Te milyen almot veszel a Tápfutártól?
    Daisy mesélj mi újság? Minden rendben?
    Liza örülök, hogy jól vagytok!
    Csutika köszi Fb-os megosztást!
    Mágika nagyon szívesen! Gyere máskor is és mesélj a cicádról!

    Lányok szerintetek mennyi idős lehet ez a kis cicuska? Nekem fogalmam sincs, mert ha Marcihoz mérem (még mindíg, a sok fogyás ellenére) akkor újszülött, de amúgy sztem 7-8 hónapos, bár...Lucika is ekkora és 6 éves.., de honnan tudom megállapítani vajon? Most úgy csinálok, mint aki kezdő cicás, de ilyesmivel soha nem kellett foglalkoznom, meg nem is volt lényeges.
    Ma igazi pörköltet ettünk...az egyik fele igencsak megpörkölődött, még 10 másodperc és dobhattam volna ki...
    Kellemes hétvégét, mindenkinek  és rengeteg simi is a négylábúaknak!

  12. 2012. október 12. 15:4527115.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm szépen a tanácsokat, elraktároztam őket a jövőbeni hétvégkre, mikor nem leszünk otthon. Most végül úgy alakult, hogy szombaton reggel megyünk este jövünk. 

     

    Igazából nem is a kajálás/almozás részén aggódtam, hanem hogy nem fogja-e azt hinni, hogy végképp elhagytuk. Rossz volt belegondolni, hogy emiatt esetleg lenne pár rossz órája. Aránylag önálló cica, elvan magában is, de ha otthon vagyunk, szereti, ha foglalkozunk vele. Amíg neki kedve tartja.

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27114)
    2012-10-11  18:09
  13. 2012. október 11. 18:0927114.

    Sziasztok Kislányok,

     

    Majd holnap összessítek egy kicsit.

     

    Jó pihenést, szép álmokat mindenkinek.

    -nak sok sok simit.

  14. 2012. október 10. 20:1727113.
    megoosztottam, talán segít...
    előzmény:
    klecsi (27107)
    2012-10-10  18:35
  15. 2012. október 10. 20:1527112.

    Hát jól beprogramoztak a dokik:( milyen szép világ lenne ha egymás után minden vizsgálatot megcsinálnának és nem rángatnák az embert... nem lesz semmi baj! majd várjuk a híreket.

     

    Hát lányok hideg volt reggel (meg szerint most is)...konvektorom van, így én szabályozom, de kell is már, cicusokat nem hagyhatom a hidegbe...kikapnék még a végén:(

    Cica híradó Bercillácska (Lilukám) úgy elnyúlik rajta , hogy kicsi a konvektor neki lassan...

    Morcika a császár, macerálja időnként a csajokat, nem bír magával...azt hiszi, hogy a csajok az Ő szórakozására vannak. Na most a húgával ez még megy (verekedéses játék), de a nővére Liluka nem vevő erre, úgy leköpi, mint ha láma lenne, kényes a hölgy.  Úrinő nem viselkedik így, ilyenkor a fújás, köpködés után, riszálva elvonul, felszegett fejjel és farokkal, a fejéről lesír ahogy magába gondolja "ezt a parasztot, mit akar tőlem?" Olyan jókat nevetek néha rajtuk, nagyon jó pofák tudnak lenni.

    Ha ülök és nem figyelek rájuk, van hogy a héten mögé, vagy mellém ülnek és piszkálnak, megbökdösnek a mancsukkal, "hé figyelj rám!".  persze ezt időnként ki is provokálom, olyan édesek:) utána nagy simi, puszi és minden ők. Morcika néha úgy dorombol ilyenkor, hogy rá kell szólni, hogy levegőt is kéne venni, mert a nagy dorombolásba megfulladsz...Jasmin pedig bökdös, öklel, mint egy kis kecske, így hízeleg, röhejes tud lenni. Királylány (Bercillácska-Liluka) pedig dicsérni kell és simogatni és nagyon odáig van...nagy francok

     

    Na megyek megnézem őket, együtt TV-zünk aztán olyan korán itt lesz a 5:30 reggel és megint egy nehéz nap jön...

     

    szép estét mindenkinek!!!!!

    előzmény:
    Daisy48 (27094)
    2012-10-10  12:47
  16. 2012. október 10. 20:0227111.

    Sziasztok Lányok!

     

    Bocsánat, még nem olvastam vissza, most csak gyorsan írok Mágikának.

     

    Az én cicáim is szoktak hétvégére egyedül maradni, kicsi koruktól kezdve szépen hozzászoktattam őket. Kaja kell, ami nem romlik meg, és játék, mivel egyedül van. Nekem két cicám van.

     

    Én szoktam nekik hagyni szárazat, baromfipárizsit, tejet (nekik nincs bajuk tőle), libatepertőt (ez nagyon olcsó, állatoknak való), túrót. De mindig azt szoktam mondani, hogyha nem ennének két napig, akkor sem halnának éhen

     

    Aztán voltak már úgy egyedül 4 napig, hogy valaki járt reggel meg este etetni őket, de ez megviselte azért szegényeket.

     

     

     

    előzmény:
    Mágika79 (27095)
    2012-10-10  13:38
  17. 2012. október 10. 19:5727110.
    Mágika, mindent elmondtak a lányok. Nem lesz semmi baj, egy cicát még egyedül lehet hagyni (Bercike is volt egyedül 1-1 éjszaka amikor még egyedül volt), de javaslom a pót alomtálcát. Egyébként mi aggódjunk magunkat túl, aludni fog nagyokat és egyszer-egyszer kijátssza magát, de csak módjával hagyjál játékot szerintem is (nem problémásat).
    előzmény:
    Mágika79 (27095)
    2012-10-10  13:38
  18. 2012. október 10. 19:5127109.

    Tápfutár (szerintem elég korrektek), 10 kg almokat rendelek és a pincében tárolom. Nem tudom haza cipelni, ezért is szoktam rendelni. A Kaja pedig így olcsóbb, Purina catchow szoktam. 3 havonta tankolok be.Igaz nekem üres sokszor a hűtöm, de a cicusoknak legyen mindene:)

    A Zoofastról nagyon rosszat hallottam, olcsón prémium tápot szállít, ami gáz, mert vagy lejárt a szavatossága, valami kutyulmány, mert a macskák betege lettek tőle...régen és is jártam így RC-vel, nem hiszek már így 15-16 év után a prémium tápokba igazán, ráadásul túl spirázzák a vevői igények miatt. 1 éves macskától azt várják, hogy olyan legyen mint egy 4 éves kifejlett... persze ez megbosszulja magát.  Sok allergiás 6-7-8 éves cicával találkoztam, persze nagy kennelekbe nem igen van ilyen korú állatka.

    előzmény:
    Sherryl1 (27104)
    2012-10-10  17:39
  19. 2012. október 10. 18:5527108.
    Nagyon jók a képek, tündériek a cicák. Megosztottam és majd holnap is kattintgatok.
    előzmény:
    klecsi (27107)
    2012-10-10  18:35
  20. 2012. október 10. 18:0927106.

    Szépen sütött a nap itt is kora délutánig. Jó hogy még ki tudtok menni Fricikével sétálni!
    Nem tudjuk mi volt benne, sőőőt, a toxikologiai intézetben sem tudják, mert az ügyeletes orvos felhívta az ottani ügyleletest és azt mondta, hogy ilyen még nem volt....Talán nem ártana tudni, ha már egyszer engedély van az árusítására....A csomagoláson nincs semmi. Ádám teljesen jól van, szerencsére nem okozott nála a kórház semmi problémát, a fehér köpenyesektől idáig is félt és ezután sem barátkozik velük. Képzeljétek, a gyerekorvosuktól kapott egy matricát, megnézte (bőgve) és visszaadta.

    Hmmm...sült oldalas....

    előzmény:
    Daisy48 (27103)
    2012-10-10  17:27
  21. 2012. október 10. 17:5927105.

    Akkor nagyon alapos voltál, már csak a gazdik kellenének! Megkeresem FB-n a képeket és megosztom én is!
    előzmény:
    klecsi (27102)
    2012-10-10  17:21
  22. 2012. október 10. 17:3927104.
    Bercica tényleg jól feltankoltál, készülsz a kemény télre? Hol veszed az almot ekkora mennyiségben? Gondolom házhoz szállítással kéred, de hol raktározod? Van valami bevált webáruház, ahonnak vásárolsz? Én a Zoofast-tól, Zooplustól és a Tápfutártól vásároltam már, most pár napja megint az elsőtől és kicsit ki vagyok akadva, mert nagyon elszámolták magukat. Írtam nekik, hogy nézzenek már utána, de idáig nem válaszoltak. Még nem kaptam meg a csomagot, de így nem is fogom átvenni. Azért kicsit bosszant a dolog, mert most tőlük tudtam nagyon jó áron Hill's konzervet rendelni, de így nem igazán vásárolok többet náluk. Ráadásul 5.-én adtam fel a rendelést és még csak ma aktualizálták.
    Nektek is és persze a rengeteg simi is jár!
    előzmény:
    bercica (27093)
    2012-10-09  18:58
  23. 2012. október 10. 17:2727103.

    Reggel voltak már kint sétálni is, na de napközben is kell egy kis csavargás.

     

    A kaját megoldottam, lesütöttem egy jó db oldalast, és holnapra csináltam zöldbabfőzeléket. Ha hazajövünk csak enni kell.

    Pénteken meg csdak fél 12-re megyek akkor meg gondoltam délelőtt csinálok gombócot, almakompótunk van leves helyett

     

    Ádámka teljesen rendben van ? 

    Mi volt az a trutyi amit benyalt, nincs ráírva a táblára hogy mivel van töltve?

    előzmény:
    Sherryl1 (27101)
    2012-10-10  17:15
  24. 2012. október 10. 17:2127102.
    Köszi! fb-n első perctől fent vannak, cicamentőkkel van kapcsolat, Fressnap oldalon is hirdetve, már nem is tudom hova tettem fel a családot, gondoltam ide is felrakom az nlc-re
    előzmény:
    Sherryl1 (27099)
    2012-10-10  16:55

Címlap

top