Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. 2012. november 2. 18:4827151.

    Szia Daisy!

     

    Ne add fel,sikerül előbb-utóbb megfogni a kis csibészt !!Talán holnap meglesz!Nagyon drukkolok,ne maradjon szegény az utcán Ha többször adtok neki enni,megszelidül úgyis.Kitartás

     

    Nagyon szép a kertecskétek

    Fricike és apa jól mutatnak

     

     

     

    Szerencsére most épp nincs nagy hideg,bár éjjelre biztos lehül a levegő de az én macskáim pl. nem fáznak kint.Nem óhajtnak a  pincébe menni.Akkor meg kibírható az éjszaka.

     

    Most fejeztem be a befőzést,maradt egy kis zöld paradicsom.Elraktam,hogy ne kelljen kidobni.Még sose csináltam,remélem jó lesz.

     

    Cicákok jól vannak.Kintiekre haragszom,mert a tegnapi vacsiból alig ettek,reggel meg tojtak a fejemre és hozzá se nyúltak  a kajához.

     

    Toll a fülükbe...

     

    Holnap jönnek a nagyszüleim látogatóba.Egyébként pihi lesz,mert a férj szabadnapos.Grillcsirkét szeretnék sütni,tervezem egy ideje

     

     

     Liza!

    A szépségeknek

     

    Miylen jó kis kosárkájuk van.

     

     

     Mindenkinek

     

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27150)
    2012-11-02  17:55
  2. 2012. november 2. 17:5527150.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Képzeljétek reggel óta itt mászkált egy aranyos pár hetes kis fekete fehér tarka cica, azt hittem valamelyik szomszéd családi házba való, de még mindig itt van, vagy kidobták vagy kóbor cica az anyukája és már nem szoptatja és esetleg elkergette.

    Már a szemetesben turkált késő délután, vittünk ki neki kaját szegény annyit evett mint a Frici két nap alatt, anyukám egyik  szomszéd asszonya aki még kertészkedik apán kívül mindig tesz ki a madaraknak vizet onnan ivott is szegénykém többször. Próbáltuk megfogni, de nem sikerült Behoztuk volna a pincébe és kerestünk volna neki gazdit, de vagy másfél óráig kint voltunk és olyan gyors hogy nem tudtuk elkapni hiába volt a kezemtől pár centire.

    Mi lesz vele éjjel Remélem talál valamelyik családi háznál menedéket.

     

    előzmény:
    csutirozi (27148)
    2012-11-01  16:48
  3. 2012. november 2. 11:0627149.
    Ők itt vannak velünk most is
    előzmény:
    csutirozi (27148)
    2012-11-01  16:48
  4. 2012. november 1. 16:4827148.
    Égjen a mécses minden eltávozott lélekért...A temetőben gondoltam mindenkire.
    előzmény:
    Daisy48 (27147)
    2012-11-01  14:18
  5. 2012. november 1. 14:1827147.
    Lánykák mindenkinek békés elmélyülést
  6. 2012. október 30. 18:5527146.

    Sziasztok.

     

    Remélem ma jobb kedve van mindenkinek hogy szépen sütött a napocska reggel óta. Igaz hogy hideg volt és fújt a szél, de mégis sütött a napocska. 

    A gyerekkel nem sokat voltunk kint kb fél órát, mert azért biztos fázott a hátsója. 

     

    Mindenkinek jó pihenést, szép álmokat.

     

    -nak sok sok simit.

    előzmény:
    liza2000 (27143)
    2012-10-27  20:20
  7. 2012. október 28. 16:5127145.

    Szia !

     

    Elhiszem hogy nincs kedved semmihez. Tényleg olyan az idő hogy az ember legszivesebben fel sem kelne, csak a ciákkal aludna.

    Sajnos engem ma már 4 kor ébresztett a gyerek, persze neki is és nekünk is át kell állni az új időszámításra

     

    Pihendd ki magadat, és várunk hogy gyere.

     

    Cicáidnak sok simit.

    előzmény:
    bercica (27142)
    2012-10-27  19:17
  8. 2012. október 28. 16:4827144.

    Sziasztok.

     

    Nagyon aranyos a két cirmikéd Nagyon megölelgetném őket

     

    Gondolom ma ti sem sokat járkáltatok kint, olyan csepegős, sötét idő van.

    Apa most ment ki Fricivel egy kicsit sétálni, mert macseknak levegő hiánya van, biztos nem lesznek kint sokáig.

    Nekem sem ártana a levegőzés, de fáradt vagyok. Délelőtt főztem, aztán ebéd után fogtam a családomat, anyukámat is beleértve és mentünk az Auchanba.

    Végre kaptam egy hosszú szárú csizmát ami jó a vádlimra. Igaz hogy műanyag, de biztos keveset fogom használni és akkor legalább két telet ki fog birni. Évek óta inkább nadrágot hordok, de ha netán szoknyát akarok felvenni ahhoz azért elkel a hosszabb szárú csizma.

     

    Lányok merre vagytok ? Tessék bejelentkezni.

     

     

    előzmény:
    liza2000 (27143)
    2012-10-27  20:20
  9. 2012. október 27. 20:2027143.

    Hazaértem szerencsésen, úgyhogy mutatom a képeket.

     

    előzmény:
    bercica (27142)
    2012-10-27  19:17
  10. 2012. október 27. 19:1727142.

    Sziasztok Lányok!

     

    Megvagyunk,csak tele munkával és fáradtam,  kezd pocsék idő lenni, ez a borús a hangulatomra is ráül, meg, hogy csak egy napos a hétvége, kicsit egybe folyik így...

     

    Klasszak a képek! majd a hosszú hétvégén talán kicsit aktívabb leszek....de gondolatba itt vagyok!

     

  11. 2012. október 27. 14:4127141.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Liza várunk szeretettel benneteket. Remélem klasz képeket hozol.

     

    Itt nagyon pocsék idő van, igaz fél órája kisütött a nap pár percre, de már megint felhősödik.

     

    A hálószoba ablak rácsára tettünk ki a madaraknak madárgolyót, Frici jóformán egész nap ott ül a TV tetején és figyeli a golyót. Reggel jöttek a cinkék, szerencsére nem rohant az ablakba és nem ilyesztette el őket csak a TV tetejéről figyelt.

     

    Remélem mindenki jól van és a cicák, kutyák is.

     

    Kellemes szombati pihenést.

    -nak sok sok simit.

    előzmény:
    liza2000 (27140)
    2012-10-27  12:43
  12. 2012. október 27. 12:4327140.

    Jajjj, Lányok, ne tűnjetek el. Most Szegeden vagyok, de este hazamegyek és felteszem azokat a képeket, amiket tegnap csináltam a Drágáimról. Igaz, Lizácskámnak csak a füle látszik ki a kosárból

     

    Itt kisütött a napocska

     

    Vigyázzatok magatokra,

    előzmény:
    Daisy48 (27139)
    2012-10-23  14:12
  13. 2012. október 23. 14:1227139.

    Gyönyörű képeket hoztál

     

    Na és Frici mellett még a legszebb virágszál apa is.

     

    Mi sem mozdulunk ma semerre.

    Apa cseréli a nyári gumikat a télire, anyám nemrégen ment el ebéd után még tracsiztunk egy kicsit.

     

    A kert locsolása nálunk sem mehetne a közös vízből. Az utcában vannak csapok a földben amikre lehet csatlakoztatni a slagot, az a kertészeté. Ők még kérik is hogy aki tud locsoljon hogy ne menjen tönkre a fű és a környékbeli fák. 

     

    Mindenkinek további jó pihenést, és nyugalmas napot.

     

     

    -nak sok sok simit.

     

    előzmény:
    liza2000 (27138)
    2012-10-23  08:46
  14. 2012. október 23. 08:4627138.

    Sziasztok Lányok!

     

    Rozika, egy szeletet elvettem a csokitortádból.  És tényleg az a legjobb, hogy nem hízik az ember tőle

     

    Daisy, milyen szép a virágoskertetek És legszebb virágszál benne Fricike!!! Képzeljétek, egyik ismerősöm mesélte, hogy ő is ültetett pár virágot, és rászóltak, hogy a közös vízből ne locsolja

     

    Elszaladtam még a múlt héten a házacskánkba, mert nyomáspróbát csináltak a gázszerelelők, meg aláírtam mindenfélét. Viszont a kis nyakörves cica nem jött, igaz, csak pár órahosszát voltam ott, lehet, hogy nem vette észre. Aztán amikor már mentem el és mentem kocsival végig az utcán, mintha az egyik háznál őt láttam volna üldögélni. Hát remélem ő volt az és van gazdája.

     

    Sherryl, mi újság a kis cicussal?

     

    Szép napot mindenkinek, mi lehet, hogy ma nem mozdulunk ki, itt előttünk a téren lesz a Jobbik megemlékezése (tüntetése)

     

    Sok puszi mindenkinek, cicácskáknak sok-sok simi

    előzmény:
    Daisy48 (27137)
    2012-10-22  17:36
  15. 2012. október 22. 17:3627137.

    Na mi van veletek MACSKÁSOK ?

     

    Merre kószűltok ebben a szép időben.

     

    Tegnap voltunk a gyerekeknél Orsika névnapot ünnepeltünk, most csak 6 gyerek volt. Jó hogy van nekik a külön nagy játszószoba, ők ott voltak mi meg felnőttek tudtunk beszélgetni.

     

    Képzeljétek regisztraltam a facebookra, sokat biztos nem leszek ott, de majd Ti elmondjátok hogy mit hogy keresselek meg benneteket, meg mit tiltsak majd le.

     

    Fricikémmel sétáltunk reggel.

     

    Remélem mindenki jól van, és egészségesek vagytok a nagycsaláddal együtt.

     

    -nak sok sok simit.

    előzmény:
    csutirozi (27136)
    2012-10-21  12:57
  16. 2012. október 21. 12:5727136.

    Szia Daisy!

     

    Jól néz ki eza  torta Köszönöm,hogy gondoltál rám És még csak nem is hízok tőle.

     

     

    Köszönjük!Még nincs bekötve sajnos.

     

     

    Tegnap házibuliban voltunk,jól éreztük magunkat.Én nagyon sokat röhögtem,vidám este volt. (az osztálytalálkozó elmaradt)

    Elég fáradt és nyűgös vagyok,végigszaladtam a lakáson ,nagyjából rend van.Cilike a kifutóbvan napozik,Pami meg itt durmol.Alig várja,hogy begyújtsak(tüntetően a hideg radiátorra ül a kis plédjére) de csak később fogok.

     

     

    Fricikének simi!Nektek meg

     

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27135)
    2012-10-19  17:25
  17. 2012. október 19. 17:2527135.

    Rozikám kívánságod parancs Jó étvágyat hozzá

     

    Az új tűzhelyet meg használjátok egészséggel.

     

    Úgy látszik mindenhol a régit a szülő örökli

     

    Végre a gyerek is lefeküdt nagyon nyügös volt, mert délelőtt elmentünk postára, tankolni és vásárolni, és persze addig nem aludt. Vettem sok zöldséget és csináltam házi vegetát. Persze amig be nem jöttünk mind a ketten nem aludt, de most végre édesdeden szunyizik.

     

    Puszi a családnak

     

     

    előzmény:
    csutirozi (27134)
    2012-10-19  17:04
  18. 2012. október 19. 17:0427134.

    Szia Daisy!

     

    Ez ám a jó hír Tényleg megérte várni érte

     

    Nekem is új tűzhelyem van Már mondogatta a férj egy ideje,hogy kéne egy másik,négy lángos(nekem nem volt fontos de ha a fejébe vesz valamit...)hát most itt van.Persze valójában azért kellett neki,mert grillez Még forgató is van benne,nyárs.Kedden grillcsirkét kell sütnöm...

     

    No nem szakadt ránk (sajnos) a nemzeti bank,részletre vette.

     

    A régit megkapja anyukám,mert az ővé ősrégi vacak és már nem is süt rendesen.

    Húúú tortaszeletek..mióta vágyom egy nagy,izé óriási csokitortára

     

     Az elébb begyújtottam,mert pancsizni szeretnék.Pamacsék még nem fedezték fel,hogy melegeszik a radiátor,Cilike épp az ablakban ül.Nem szokta elsietni,asszem be kell vennem onnan.Ha hagyom akkor egy órát simán elbámészkodik a  drágám.(ha nem fűtök akkor  hagyom)Ezt úgy szeretem benne,megalszik a tej a szájában.De olyan ráérős.

     

    Mindenkinek

    előzmény:
    Daisy48 (27133)
    2012-10-19  15:32
  19. 2012. október 19. 15:3227133.

    Sziasztok Lányok.

     

    Rozikám igen sütöttem gyorsan kakaós csigát, nem is hagytam megkelni a tésztát, csak gyorsan megcsináltam és hideg sütőbe tettem be és amig bemelegedett addig szépen megkelt a tészta isMég 2 db van belőle. Persze tegnap azért vettem torta szeleteket még külön. A temetőben voltunk kint és hazafelé eszembe jutott hogy van egy jó kis cuki Kőbányán oda szaladtunk be. Ebéd után meg is ettük nyami nyami.

    Mindig megfogadom hogy nem fogok annyit nassolni, hogy le kellene fogynom, de nem tudok ellenállni ha megkívánom a sütit.

     

    Szerdán voltam a gasztron a szövettani eredményért és minden rendben van, a régebbi nagyobb bajomnak nyoma sincspersze a sav elleni bogyókat kell szednem továbbra is. A két perces vizitért vártam több mint két órát, de ilyen eredményért megérteA doki mondta hogy egy év múlva újra szeretne látni, én nem annyira, végül megállapodtunk két évben Remélem lesz is annyi.

     

    Ha vízvezetékcsere volt akkor nálatok is jól feltúrtak mindent. Itt már szerencsére kezd kizöldülni a fű is amit elvetettek a háborús helyzet után. 

     

    Kislányok mindenkinek kellemes napot, jó pihenést.

    -nak sok sok simit.

     

    előzmény:
    csutirozi (27132)
    2012-10-17  18:54
  20. 2012. október 17. 18:5427132.

    Sziasztok!

     

    Úgy néz ki,hogy ma végre befejezték a vízvezetékcserét az utcánkban.Ma egész napra elzárták a vizet,pedig azt hittem egyik nap már letudták de kiderült,hogy nem votl elég nekik.Úgyhogy most fejeztem be az ebédet.Gyorsan be is kajáltam.Tepsis savanyúkáposztás pipit sütöttem,jól belaktam belőle. 

    Cicákok jól vannak,ma sütött a napocska és jókat sütkéreztek.

     

    Daisy!Sütöttél valamit?Én Albert kekszest csináltam,sajnos már alig van belőle.Bár én alig ettem belőle.Meglepő módon a  férj vitte el a javát  a munakhelyére és szépen megették.Amúgy is az ő kívánságára készült.

     

    Liza!Felénk úgy mondják ha valaki a fal mellett megy,hogy azért teszi,hogy dörzsölt legyen. Aranyos lehet Nikike.

     

    Azt hiszem ennyi volt most a netezés,megyek zuhanyozni. Tegnap megint elaludtam a Castle-t,pedig ennyi normális volt a tv-ben.

     

    Mindenkinek

     

     

     

     

  21. 2012. október 17. 17:5127131.

    Sajnos nincs más választás, ahogy fogalmazni szoktam "nem királylánynak születtem", így marad a munka...)

    Beszoktam kukucskálni egy gyors olvasásra, de nem mindig van erőm írni...várom a hétvégét.

     

    Szép estét mindenkinek...

    előzmény:
    liza2000 (27130)
    2012-10-17  09:02
  22. 2012. október 17. 09:0227130.

     

    Sziasztok Lányok!

     

    Gyönyörűen süt a nap Hogy tegnap milyen pocsék idő volt Na az én drága kutyám viszont - amit soha életében nem tett - vidáman sétálgatott a zuhogó esőbenMáskor, ha esik az eső, úgy kell kivonszolni, hogy menjünk már pisilni legalább, aztán meg a fal mellet megy, hogy nehogy ráessen egy csepp eső is, na most több, mint egy órahosszát lenn voltunk. Viszont a délutáni sétát kihagytuk, és este meg a férjemmel kicsit korábban mentek le, így nem volt semmi gond.

     

    Daisy, Fricikének is fázik a popója, ha a takaró alatt érzi jól magát

     

    Hát Lányok, keresgettem pályázatokat, de eddig nem találtam. Még böngészgetek egy kicsit.

     

    Rozika, jó idézetet találtál.

     

    Sherryl, Bercica, gyertek, ne dolgozzátok halálra magatokat

     

    Napsütéses, szép napot kívánok.

     

    előzmény:
    Daisy48 (27129)
    2012-10-16  14:02
  23. 2012. október 16. 14:0227129.

    Rozikám teljesen egyetértek a névtelen fórumozóval.

    Pont az egyik szomszédasszonyom ilyen. Fricivel már egy kicsit beszélget de szerintem csak a mi kedvünkért. A férjét, gyerekét és unokáját is tiltja az állatoktól, "jaj hozzá ne érj"

    Ha a férje egyedül jön át hozzánk már egészen jóban van Fricivel, és ezt érzi a macsek is mert már ő is odamegy Lacihoz, és engedi hogy simogassa kicsit.

     

    Lányok olyan pocsék idő van, reggel még csak esegetett, aztán nagyon rákezdett és nem hogy csitult volna hanem még jobban zuhogott, már csak úgy hömpölygött. Most megint kicsit csitult, de nagyon remélem hogy holnap már nem fog esni.

    Holnap megyek a gasztrora a szövettani  eredményért, aztán elszaladunk az önkormányzathoz apának kész az új jogsija, meg postára is kell menni, meg OTP-be is.

     Délelőtt pakolásztunk a pincéből felhoztuk a téli holmikat, a nyáriak meg mentek le, aztán apát megkérte az egyik szomszéd hogy segítsen neki valamit. Én meg hazavittem anyámnak a kimosott cuccait. Aztán ebéd után elmosogattam és azon töröm a fejem hogy kéne valamit sütni ami gyorsan megvan, mert süti hiányom van   

     

    Puszi minden családnak és a négyklábúaknak is

    előzmény:
    csutirozi (27128)
    2012-10-16  10:21
  24. 2012. október 16. 10:2127128.

    Sziasztok!

     

    Daisy!Örülök,hogy a mosómasának nem volt nagy baja és ennyiből megúsztátok.Fricike édesen kucurog  atakaró alatt

     

    Liza!Én is ki vagyok borulva,annyi rászoruló állat van.nap,mint nap csak azt látom Pedig tényleg egyszerűen meg lehetne oldani akérdést,jó ötlet.Településenként x millió forintért összefogni az állatokat,ivartalanítani és visszaengedni őket.Így nem szaporodnak tovább és a helyükre nem mennek újabbak.Bio egérirtóként lehetnek tovább.Persze ehhez nem kéne ellopni a rászánt pénzt és becsülettel kéne bánni velük Jó-jó kiveszem a biliből a kezem.

     

    De jó,hogy megláttad,hogy szoros a cica nyakörve!Szegényke,egy idő után biztos megfulladt volna

     

    Sherryl! Hogy van  kisunokád?

     

    Érdekes dolgot olvastam nemrég egy fórumon,megosztom veletek:

     

     "Akik nem szeretik az állatokat,azok az emberek nem tudják mi az igazi szeretet
    Viszont tudják azt, amit te nem: mi a közömbösség. Sőt, még azt is tudják, mi az igazi gyűlölet. És lehet, hogy többre mennek vele, mint te a szeretettel. Vagy legalábbis úgy érzik, hogy többre mennek vele. Az emberek egyik fele így van összeszerelve. Mi csak reménykedhetünk benne, hogy a kisebbik fele - csak hát a hatalom náluk van. Vagy még abban reménykedhetünk, hogy kipusztulnak, de ha a pusztulásukban reménykedünk, máris olyanok vagyunk, mint ők. Megjavulni viszont nem akarnak.
    A szeretet törvénye tulajdonképpen arra való, hogy fenntartsa a hatalmukat, mert ettől nem akarjuk kiirtani őket - és hogy azért valamennyire a szeretet tulajdonságával felruházott elnyomottak is jól érezzék magukat... Ez van. És azért elvagyunk valahogy mi is... "Névtelen fórumozó

     

    Annyira igaz!

     

    MIndenkinek

     

  25. 2012. október 15. 21:5327127.

     

    Óhhhh, ne gondold, hogy jött időben a szerelő Na mindegy, megcsinálta amit kell.

     

    Jó éjszakát mindenkinek.

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27126)
    2012-10-15  17:30

Címlap

top