Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. 2012. november 17. 11:0027176.

    Lányok már senki nem jár erre ?

    Elég szomorú hogy a topik ilyen sorsra jut.

     

    Ha valaki mégis erre járna, mindenkinek kellemes napot, cicáknak és kutyinak sok sok simit.

  2. 2012. november 14. 18:5827175.

    Lehet hogy az emésztéséhez hiányzik valami Esetleg vigyél be neki egy marék füvecskét hogy válogatni tudjon belőle.

     

    nektek.

    -nak sok simit.

    előzmény:
    csutirozi (27174)
    2012-11-14  17:17
  3. 2012. november 14. 17:1727174.
    Hoppá,adok neki vitamint...
  4. 2012. november 14. 17:1127173.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek Cilikét másodszor kaptam rajta,hogy eszi az almot.Miféle hiánya lehet?Betonitból van a kavics,ez agyag azt írják a zacsin.

     

    Bolond nőszemély,most is az almosdoboz előtt csipegeti a darabokat.

  5. 2012. november 13. 18:2927172.

    Sziasztok!

     

    Daisy!

     

    Örülök,hogy Rozika máris beilleszkedett Képeket nem ígértek esetleg a gazdik?

     

     

     Tiszta izgalomba vagyok,mert úgy néz ki,hogy Sherryl kis védencének is megoldódik a sorsa.Legalábbis az utcáról lakásba kerül.

     

    Nálunk olyan hülye hideg szél fúj kint,csak úgy süvít a kazánban

     

    Ma este Castle van a tv-ben,remélem nem alszom el még előtte.

     

    Zsebiékre mérges vagyok,mert a főtt máj-vacsit nem ették meg Ráfáztak,mert mást nem kapnak.

     

     Cilike egész délután a férjgazdi paplanján aludt,még most is ott van.Pami cica pedig  a radiátoron.

    Vettem mindegyiknek féreghajtót,már csak beléjük kell varázsolni

    Dobtam egy hátast,mennyire felment az ára,6 Cestal majdnem 2000 forint volt Mama cicájának is én veszem ugye,Milcsinek meg kettő kell,olyan dagadt.

     

     Liza!Pamacsék is ilyenek voltak,ha vendég jött,spuri el valahova.De azt kell mondjam,Pamacs határozottan sokat fejlődött, már van amikor hagyja magát simizni is!Persze akárkit nem tüntet ki ezzel.De a kisgyerekeket szerette régebben is.Egyszer eljött egy ismerős a kisfiával,akkor volt 16 hónapos a srác.Pamacs ahelyett,hogy elbújt volna,ott tekergett Dani körül,illegette a farka hegyét ahogy nekünk szokta mikor örül.A kicsi meg visongott a gyönyörűségtől.(és még ettől se ijedt meg)

     

     Persze ha kergetik és inzultálják az utálja és nem is hagyom.

     

    Remélem hamar megtaláljátok Nikikének a megfelelő tápot.

     

    Keresek valami vacsit,mindenkinek

     

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27171)
    2012-11-13  14:32
  6. 2012. november 13. 14:3227171.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Tegnap este kaptam hírt Rozikáról.

    Amikor elvitték akkor még egy napig el-el bújt, de aztán csak előjött játszani és már minden rendben. A gyerekek és a felnőttek is nagyon szeretik, és ő is megszokta már őket. Arról nem szól a fáma hogy a törpe nyuszival megbarátkozott-e már.

     

    Remélem kislányok mindenki jól van és a cicák is ,és Nikike is javul.

     

    Majd pénteken szedik ki a varratok felét az oldalamból és majd utána egy hét múlva a másik felét. Ilyet még nem hallottam, de lehet hogy így az OEP kétszer számolja el nekik.

     

    Puszi minden gazdinak és cicának, kutyinak.

    előzmény:
    liza2000 (27170)
    2012-11-10  09:02
  7. 2012. november 10. 09:0227170.
    És még nem is írtam, hogy milyen szép Rozika cica, nem csodálom, hogy a szívetekhez nőtt
    előzmény:
    Daisy48 (27167)
    2012-11-09  14:44
  8. 2012. november 10. 09:0127169.

    Sziasztok Lányok!

     

    Jajjj Daisy, egyik szemem sír, a másik nevet. Azért örülök, hogy jó gazdit sikerült találni Rozikának. Olyat meg ne írj, hogy azért nem kell macska, mert túlélne benneteket!!! Minden macskás sokáig él, a macska nagyon egészségessé tesz, leviszi a vérnyomást, jókedvet csinál, stb, stb, stb.

     

    Tegnap este vendégünk volt, nahát ilyenkor őkelmék elvonulnak a hálószobába és elő sem jönnek. Esetleg Barbika kidugja az orrát körülnézni, de aztán vissza is megy. Szóval nem valami vendégbarát cicák.

     

    Nikike most se csirkehúst nem kap, se száraz kaját nem kap, csak készített ennivalót. És most nem rágja magát, meg már jóval kevesebbet is  vakaródzik Majd egy-két hét múlva megpróbálok csirkemellcsontot adni neki, megnézem, hogy reagál rá. Ha viszketni fog a bőre, akkor egyértelmű a csirkehúsallergia, ha nem, akkor nagyon örülni fogok. Akkor már csak az ehető száraztápot kell megtalálni. Persze még mindig ott van, hogy nem is kajára, hanem a kullancsra allergiás. Hát nem egy könnyű dolog megtalálni a kiváltó okot

     

    Itt most hideg van, fázom és álmos vagyok Délután tuti biztos aludni fogok.

     

    Szép napot mindenkinek, pihenjetek jól.

     

    előzmény:
    Daisy48 (27167)
    2012-11-09  14:44
  9. 2012. november 9. 16:4427168.

    Szia Daisy!

     

    Milyen hamar találtatok gazdit Hosszú,boldog gazdis életet kívánok Rozikának!

     

    Mindig nehéz elengedni a kis védencet,hiába tudjuk,hogy jó helyre kerül.Reméljük tényleg kaptok majd róla híreket és úgy könnyebb a lelketeknek

     

    Szerencsés cica,mert jó emberek találtak rá és elrendezték a sorsát.

     

    Jobban vagy már?Fáj még az oldalad?

     

     

     Mindenkinek sok

    előzmény:
    Daisy48 (27167)
    2012-11-09  14:44
  10. 2012. november 9. 14:4427167.

    Sziasztok Kislányok.

     

    Nemrégen vitték el pici Rozikánkat megsirattuk apával együtt. Nagyon a szívünkhöz nőtt, de jó helyre került. Állatbarát család és van egy törpe nyuszi is a lakásban akivel majd játszogathat Rozika. Családi ház pest környékén, de csak majd nyár elején engedik ki a kertbe is, addigra megnő.Az utcában lévő egyik iskolában nevelőnő aki elvitte, két nagyobb gyereke van, nem fogják gyötörni, csak szeretgetni. 

    Adtunk vele mindent párnát amin aludt, /le is feküdt nyugodtan rá a hordozóban/a kedvenc törülközőjét amit cipelni szokott ide -oda, a játékait, kaját és az oltási könyvet is. Mondták hogy továbbra is oltatni fogják és majd kapunk képeket róla.

     

    Jobb hogy elvitték épp ma reggel beszéltünk róla hogy a cicák elélnek 18-20 vagy több évig is, mi már nem biztos és akkor mi lesz vele?

    Apa most takarítja a pincét, biztos még könnyezik egy kicsit közben, mint ahogy én is itt fent.

     

    Kislányok mindenkinek

    -nak sok sok simit.

     

     

    előzmény:
    csutirozi (27163)
    2012-11-07  16:15
  11. 2012. november 8. 13:3327166.

    Sziasztok.

     

    Liza nagyon sajnálom Nikikét, remélem hamar rájöttök hogy mire allergiás.

     

    Rozika cicával kapcsolatban a szivünk azt mondja hogy maradjon, az eszünk meg azt hogy ha akad jó, szerető gazdi akkor menjen.A kicsi most lent van a pincében, Fricikém nem is érti hogy miért nem mehet most ő oda, de állandóan oda szalad az ajtóhoz és szaglászik. Még amikor kint volt a kiscica akkor állandóan ment Frici után az casak kétszer fújt rá aztán már kétszer össze is dugták az orrukat. Ha addig nem viszik el a találkozás lent lesz a pincében előszőr. Félek hogy ha felhozzuk a kicsit akkor Frici majd jelölget a lakásban. Hiába van ivartalanítva kint is jelölget séta közben főleg ha érzi hogy más cicák jelöltek Ő azt felülbírálja

     

    Sherryl cicusa is még ott van kint, nem vitte el senkiEtetik mások is csak befogadó nincsen.

     

    Nekem tegnap vágták ki a basaliómát az oldalamról, majd holnap megyek vissza kontrollra. Húzódik eléggé, de azért tudtam azon az oldalamon is aludni, mert egy kispárnát tettem a csípőm és a derekam alá, így nem nyomódott annyira a vágás.

     

    Újképek Rozikáról:

     

    Puszi és sok simi

     

    előzmény:
    liza2000 (27164)
    2012-11-07  18:34
  12. 2012. november 8. 08:1227165.

    Daisy, ezt a másik macskás topikban találtam, nem tudom, hogy láttad-e.

     

    http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/ma cskak-osszeszoktatas/3774/

     

    Szép napot Lányok mindenkinek.

     

    előzmény:
    Daisy48 (27162)
    2012-11-07  14:27
  13. 2012. november 7. 18:3427164.

    Sziasztok!

     

    Nahááát, mostmár két Rozikánk van Egy gazdi és egy cicus Daisy, szuper, hogy Ti is kétcicások lesztek!!!! Ne is keressetek gazdit Rozikának, úgyis nálatok lesz a legjobb helyen. Az megeshet, hogy nem nagyon fogja szeretni egymást a két cicus, de ez nem baj. Az enyémek anya-lánya, mégsincs nagy összebújás és nagy közös mosakodás. Sőt, amikor Lizának rossz kedve van és féltékeny, akkor még az ágyon sem tűri meg Barbikát, nagy mérgesen nekiesik és lezavarja.

     

    Nikivel most megpróbálom, hogy semmi de semmi mesterséges kaját, se szárazat, se konzervet nem kap, csak főtt kaját. Ha három hét alatt javul az állapota, akkor valamelyik száraztáp a ludas. Csak abból már jó ideje a méregdrága gyógytápot kapja, de lehet, hogy az sem jó. Na, meglátjuk mi lesz, csak persze ez az állandó főzőcskézés elég időigényes.

     

    Sherryl kóbor cicusával mi újság?

     

    Sok-sok puszi mindenkinek, simi a cicácskáknak.

     

    előzmény:
    Daisy48 (27162)
    2012-11-07  14:27
  14. 2012. november 7. 16:1527163.

    Szia Daisy!

     

    Jajj de szuper lenne ha megtartanátok.Édes kis szőrmók!

    Két cicával bizony nem egyszerű ha kétfele szaladnak.De hátha akad egy megbízható gazdijelölt!

     

     

    Nemrég értem haza nagyiméktól.Kifújom magam.

     

    Hahó többiek,merre jártok

     

    Mindenkinek

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27162)
    2012-11-07  14:27
  15. 2012. november 7. 14:2727162.

    Sziasztok Lánykák.

     

    Rozikám nem rólad kapta a nevét Megnéztük a cica névnapokat és a Rozika tetszett meg, ha fiú lett volna akkor maradt volna a Picur.

     

    Nem a lakásban van hanem lent a pincében a hálószobánk alatt közvetlenül. De sokat lent vagyunk vele. A dr.nő azt mondta hogy kb 8-10 nap múlva engedhetjük össze Fricivel.

    Édes, aranyos, apa is teljesen beleszeretett.

    Azt mondta hogy máshová ne is tegyem fel hogy elvihető, ha nem viszi el senki akkor marad nálunk. Én is nagyon szeretném, de pl ma is a sebészeten voltunk, nekem vették ki a basaliómát az oldalamról, most múlik az érzéstelenítő, persze Frici kiszökött ahogy nyitottam az ajtót, a szivem ketyerészik nem tudok úgy kint lenni vele a lépcsőházban, még jó hogy apát riasztottam hogy maradjon kint vele egy kicsit.

    Na de a ha két cica szökik ki majd melyik után szaladjak, és mivel földszinten vagyunk a kapu mellett ha valaki jön vagy megy rögtön ki tudnak lógni. Fricikém visszajön csak csavizik egyet, de a picur nem ismeri a környéket /őt nem akarom rászoktatni a sétára, két macskát sétáltatni biztos nehéz/.

     

    Szóval dillemában vagyunk adjuk vagy maradjon. Édes, drága úgy néz ránk  mint az Istenre. Dorombol egyfolytában és táncol /folyamatosan dögönyöz mindent/

     

    Remélem nálatok minden rendben. 

    Sherryl már egyáltalán nem jön a topikba  ?

    előzmény:
    csutirozi (27161)
    2012-11-06  17:29
  16. 2012. november 6. 17:2927161.

    Sziasztok!

     

    Jajj Daisy ez fantasztikus!!Nem is gondoltam volna,hogy ilyen hamar megszelídül a cica Rájött,hogy jó emberek között van

     

    A nevét csak nem...? Rólam kapta?Megtisztelő.

     

    Jól láttam,  felvittétek a lakásba?

     

    Osztottam a facebookon!

     

    Liza!

     

    Szegény Niki kutyus,remélem megtaláljátok a módot az allergia kezelésésre.

     

    Cicácskáknak simi!

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (27160)
    2012-11-06  16:31
  17. 2012. november 6. 16:3127160.

    Sziasztok Lányok !

     

    Már teljesen szelíd, imádnivaló a kiscica.

    Megkapta a kombinált oltást, és a féreghajtót és nevet is kapott.

     

    ROZIKA lett a keresztneve

     

    Egészséges, és állandóan hanyatt dobja magát hogy a pociját is simizzük, ami gömbölyű teljesen, mert zabás nagyon.

     

    Sajnálom Niki kutyust, mert szegénykém biztos szenved az allergiától.

    Amig nem voltatok itthon akkor a cicák is szabadságon voltak

     

    Lányok azért ha tudtok valakit akinek kellene a picur Rozika szóljatok, mert már nagyon kezdjük megszeretni és minél előbb vinnék el annál könnyebb lenne a válás neki és nekünk is.

     

    Lánykák puszi mindenkinek, cicáknak, kutyusoknak sok sok simi.

    előzmény:
    liza2000 (27159)
    2012-11-05  17:36
  18. 2012. november 5. 17:3627159.

     

    Sziasztok Lányok!

     

    Jajjj de jó híreket olvasok Nagyon ügyesek voltatok Daisy, hogy sikerült befogni a cicust. Biztos, hogy hálás kis cica lesz belőle, értékelni fogja a kaját és a gondoskodást

     

    Mi úgy-ahogy jól vagyunk, sajnos mostmár egyértelmű, hogy Nikike allergiás, mert újra elkezdte kirágni a szőrt a lábán. Csirkehús miatt nem lehet, mert azt már vagy két hónapja nem kap, kapja a gyógytápot, marhaszivet, vesét, csontot. De most amire gondolok, hogy talán a kullancs miatt gyulladt be neki megint a bőre. Másfél hete szedtem ki belőle egy kullancsot (ennyit ér az 5 ezer forintos ultrahangos kullancsriasztó ), és arra gondolok, hogy emiatt jött ki rajta újra az allergia. Meglátjuk mi lesz, de épp ma olvastam a neten, hogy az allergiát nem lehet gyógyítani, csak kezelni. Most kap kutyáknak való Bérest meg kap kutyáknak való halolajat, ami állítólag jót tesz a szőrének meg a bőrének. Most itt durmol mellettem, elfáradt, mert bizony fürödtünk, ami nem a legkedvesebb szórakozása.

     

    Voltunk otthon anyukámnál, kimentünk a sírokhoz. Cicusok így három napot voltak egyedül, de egy jó ismerősünk jött hozzájuk minden nap kétszer. Megetette őket, beszélt hozzájuk, bár nem látta őket egyszer sem, de gondolta, hogy élnek, mert amit kitett kaját, az elfogyott Tegnap délután jöttünk vissza, és kifejezetten jó állapotban voltak a cicák, szerintem direkt örültek, hogy megszabadultak egy ideig a kutyától

     

    Mindenkinek jó egészséget kívánok, minden kinti, benti, befogadott és saját cicának simi a pocijára.

     

    előzmény:
    Daisy48 (27157)
    2012-11-05  11:00
  19. 2012. november 5. 11:3027158.

    Szia Daisy!

     

    Örömmel olvasom,hogy már dörgölőzött is a cica

     

    És még milyen ügyes is,hogy azonnal használta az almot.

     

     Nagyon drukkolok Nektek,hogy gazdira találjanak a kis védenceitek!

     

    előzmény:
    Daisy48 (27157)
    2012-11-05  11:00
  20. 2012. november 5. 11:0027157.

    Szia Rozika.

     

    Képzeld csak szabadulni akart apa kezéből, de nem karmolt, nem harapott.

    Tegnap este már kicsit odadörgölőzött a kezemhez, de ha én akarom simizni akkor elmegy még. Szegénykém a pincében lett koszos mett apának tele van szerszámmal /amiket évek óta nem használt, és nem lettek letörölgetve/ és persze ő meg ott bujkál közöttük.

    Ha oda érünk hogy visszük oltásra akkor előtte meg kell fürdetni.

    Nagyon aranyos az oda készített alomban végezte el a dolgait, jó étvágya van, tiszta s szeme, nem náthás és nagyon játékos ha tele a pocija

     

    Remélem Sherryl is talál majd gazdit a cicának, na meg én is ennek. 

     

     

    előzmény:
    csutirozi (27155)
    2012-11-04  20:15
  21. 2012. november 4. 20:1727156.
    Nagyon szép cicus
  22. 2012. november 4. 20:1527155.

    Szia Daisy!

     

    Milyen ügyesek voltatok!

     

    Szegény kiscica,nagyon meg lehetett rémülve,ahogy körül álltátok. Nem karmolta meg a  Férjedet?Remélem hamar kezes cica lesz belőle,így már sokkal könnyebb puhítani.

     

    De szuper lenne ha az egyik segítőd befogadá megoldódna a cica sorsa.Akkor már csak Sherryl kis pártfogoltjának kellene gazdi

     

    előzmény:
    Daisy48 (27154)
    2012-11-04  16:26
  23. 2012. november 4. 16:2627154.

    Délután sikerült befogni a cicát, most a pincében van, remélem már kimerészkedett a szekrény alól.

    Van neki kaja, víz, alomtálca és a cicahordozóban párna is.

    Sajnos kajával nem tudtuk befogni, de négyen sikeresek voltunk a fenyőt körbe vettük hozzú ruhákkal és a partvissal bökdöstem feléje és végül Pali el tudta kapni.

    Most karantén a pincében neki és ha kicsit felenged akkor visszük orvoshoz vizsgálatokra és oltásokra. Aztán remélem oltásokkal már könnyebb lesz neki gazdit találni. Sőt reménykedem hogy aki segitett befogni az esetleg befogadja, neki még van 3 cicája a 6-ból, de már ezek is idősödnek és van még egy kutyusa is. A lányával kell megbeszélni a dolgokat, de az is imádja a cicákat.

     

    Mindenkinek jó pihenést.

    -nak sok sok simit.

    előzmény:
    csutirozi (27152)
    2012-11-02  18:50
  24. 2012. november 3. 11:3927153.

    Sziasztok Lánykák.

     

    A facebookon nem nagyon vagyok, nem is tudom másoknak hogy van idejük több órát is ott tölteni. Pár ismerőst bejelöltem, de ennyi. Valahogy nem az én világomVégül is majdnem olyan mint az iwiw, csak kicsit zavar hogy nem minden van magyarul. Egyébként az iwiwre is nagyon ritkán lépek be.

     

    Fricivel kint voltunk több mint egy órát, mert megint előkerült a kiscica, és állandóan jött volna oda Fricihez aki néha jó nagyokat ráfújt, de nem bántotta. 

    Vittem ki neki egy alutasakos kaját amit a miénk két-háromszorra eszik meg és a csöppség az utolsó falatig befalta, de megfogni nem hagyja magát. Fricivel becsaltuk a hátsó pinceajtón mert ment utána, de amikor az ajtót be akartam csukni  mint a villám kirohant, fújt rám a kis pimasz.

    Délután majd újra megpróbáljuk kajával befogni, de nagyon vad, odajön közel, de ahogy a kezem megmozdítom már el is iszkol. Gyönyörűségesen szép, formás is. Valószínűleg valamelyik kóbor cica az anyuja, mert hasonló  cicák mászkálnak erre. Mindenkinek nagyon tetszik csak senki nem akarja befogadni.

    Ha sikerül befogni és kicsit szelídebb lesz akkor oltásokat beadatjuk és ha más nem marad az orvosnál ott hagyjuk. Szokott náluk lenni a váróban nyuszi házikó ha van örökbefogadásra váró cica benne. Csak már jutnánk el odáig.

     

    Mindenkinek kellemes szombatot, Rozikám üdvözlet a nagyszüleidnek.

     

    -nak sok sok simit.

     

    előzmény:
    csutirozi (27151)
    2012-11-02  18:48
  25. 2012. november 2. 18:5027152.
    jajj Daisy!Akartam kérdezni,hogy hogy boldogulsz a facebbok-on?

Címlap

top