Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2021. június 3. 19:4261551.

    En is egyetertek.

    előzmény:
    Houston22 (61550)
    2021-06-03  19:32
  2. 2021. június 3. 19:3261550.

    "Egy olyan világban élünk, ahol a doktorok lerombolják az egészséget, a jogászok lerombolják az igazságot, az egyetemek lerombolják a tudást, a kormányok lerombolják a szabadságot, , a sajtó lerombolja az információt, a vallás lerombolja az erkölcsöt, és a bankok lerombolják a gazdaságot"(Christopher Lynn Hedges)


    EGYETERTEK! SAJNOS....

  3. 2021. június 2. 21:5861549.

    Hagyjatok mar Indiat bekeben  


    szia...


    ezt a mondatot nem egeszen ertem... ki nem hagyja Indiat bekeben???????


    ugy tudom jelenleg ott tombol a virus, sot mar beszelnek az "indiai mutasrol".... lehet hogy FALSE NEWS???????


    MINDEN lehetseges, mert manapsag semmit nem szabad keszpenznek venni.


    viszont lattam egy indiai hireket, ahol igencsak mutattak a hullakat ahogy fogjak ki a folyobol, akkor az gondolom nem hazugsag. Es hogy lehet annyi halott egy orszagban billios lakossal mint Magyarorszagon? ezek szerint az is hazugsag hogy jelenleg ott tombol a Covi19??????


    sot a hirekben amit az indiai bemondott az is szerepelt hogy O2 concentratorokat rendeltek Kinatol, es tobbszor aron selejtet szallitottak le, vissza kellett kuldeni. Mutattak hogy a vezetek ahol be kell dugni az aramba rossz volt. Eskuszom nem en talalom ki ezeket... Ahogy kivettem az indiaiak csak ugy mint ha SkyNews (austral) hallgatja az ember, mindket orszag nagyon ki van rugva Kinara.


    Amerika most nem, mert Biden tobb mint 3 milliot kapott toluk Obama idejen ugyhogy o "kedveli" oket. Most a nyomasra a szenatnak ugy van hogy ujbol elkezdodik a "nyomozas" hogy honnan is van ez a fene virus.... mert amit a "biztonsagi" szervezett nyomozott, az LETILTOTTAK... most keri a szenat azt is hogy amit talaltak "nyomokat" nyissak ki az aktakat a nepnek.


    no errol ennyit... aztan hogy hol az igazsag... azt ugysem tudjuk...


    de ha virusrol meg vaccinarol, meg gyogyszerrol van szo.... no kerem... azt aztan senki nem tudja mi az igazsag...

    idézet:
    Houston22 (61545)
    2021-05-31 22:58:26

    Houston !


     


    " ..es hogy lehet a halottak szama egy billios orszaggal szemben.. " kerdezed .Ma neztem a nemzetkozi adatokat es lakossag aranyosan a magyarok mar 2. helyre estek vissza a halottak szamaban  a vilagranglistan. India talan a 4.


    es a kelet europai listan a magyarok lista elsok covid halalozasok szamaban /Worldometer. info /


    Houston ! VIGYAZZATOK MAGATOKRA NAGYON !


     

    előzmény:
    Houston22 (61544)
    2021-05-31  22:58
  4. 2021. június 2. 21:4261548.

    Niddam !


    En mar sokszor mondtam : India almomban se jojjon elo


    Feldolgozatlanok az elmenyeim 


     

    előzmény:
    nidda (61547)
    2021-06-02  20:56
  5. 2021. június 2. 20:5661547.

    "India is not for everyone"
    "Miután a menyasszony meghalt az esküvőn, a vőlegény feleségül vette nővérét a bizarr indiai esküvőn"
    Fordításban jelent meg valahonnan, - hát van is baja a magyar értelmezéssel...

  6. 2021. június 1. 15:1261546.

    igen, koszonom kerdesed jol vagyok, eddig megusztam.... ezt a szornyet....


    teljesen igazad van, hogy a hirek amit a media "diktal" az legalabb annyira szorny mint a virus. Ennyi mindent mondani es neha orankent MAST... azert az ugynevezett "szakertok-rol" nagyon meglett a velemenyem.


    foleg mikor kiderul szep lassan, hogy a "szakerto" ur kicsi kezecskeje is benne van a billibe!!!!!!!


    no persze nem kepzelem hogy ha teljes mertekben kiderul az igazsag barki is meg lesz buntetve mint emberiseg ellen elkovetett vetseg. Majd kimossak magukat, mint mind...mindig...


    szomoru....


    -------------


    figyuzz... a palantazas pont hogy ezzel a modszerrrel nagyon egyszeruve vallik, es az eredmeny fantasztikus. Ez benne a plane. Es a kovid eveben a kerteszkedes nagyon jol jott, mivel minden mas ami szokasos volt az eletunkben elmaradt. Nem beszelve hogy kinn lenni a jo levegon, mikor az idojaras megengedi sokkal jobb mint bezarva. El sem tudom kepzelni az elso 3 honap (amit azt hiszem az egesz vilag betartott) hogy bezarva, mindenkitol ELZARVA.... hat ha nem lett volna kert az nagy baj lett volna. Nagyon sajnaltam akik magas hazakban kert nelkul elnek hogy mit csinaltak honapokig bezarva...

    előzmény:
    sabangela (61545)
    2021-06-01  09:30
  7. 2021. június 1. 09:3061545.

    Houston !  Orulok hogy latlak ez azt jelenti hogy jol vagy Tetszettek  a palata neveleseid , bar nekem erre sem turelmem sem idom nem lenne , de tovabb fogom adni masoknak ugy hiszem


    "....aztan hogy hol az igazsag... azt ugysem tudjuk..." nem tudom de azt tudom ,


    hogy pandemiat illetoen ugyanarrol a temarol ,3 informacio kuzul ketto ellentmondo es ez nem vicc 


    Szerintem akik tulelik konyvtarnyi anyagot fognak irni az anomaliakrol .


    India ? Eletem parja szerint : India is not for everyone . azt mondta , Nekem biiztosan nem 


    India

     


    Under a tree, one Indian village cares for its COVID-19 sick 

    https://www.reuters.com/world/india/under-tree-one-indian-village-cares-its-covid-19-sick-2021-05-17/?utm_campaign=trueAnthem%3A%20Trending%20Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook&fbclid=IwAR2HY0y6QJaOyopurRPook9hytfnFROJYiwsazO4L2W5cM7szmkUp-w1w0Y 


     


    Magam reszerol vakcina parti vagyok. Elso korben megkaptuk, lassan mar le is jar/na a vedettsegi ido ,


    ha jol szamolom. Kaphatjuk az uj megerositot . Vigyazzatok magatokra nagyon 


     


     

    előzmény:
    Houston22 (61544)
    2021-05-31  22:58
  8. 2021. május 31. 22:5861544.

    Hagyjatok mar Indiat bekeben  


    szia...


    ezt a mondatot nem egeszen ertem... ki nem hagyja Indiat bekeben???????


    ugy tudom jelenleg ott tombol a virus, sot mar beszelnek az "indiai mutasrol".... lehet hogy FALSE NEWS???????


    MINDEN lehetseges, mert manapsag semmit nem szabad keszpenznek venni.


    viszont lattam egy indiai hireket, ahol igencsak mutattak a hullakat ahogy fogjak ki a folyobol, akkor az gondolom nem hazugsag. Es hogy lehet annyi halott egy orszagban billios lakossal mint Magyarorszagon? ezek szerint az is hazugsag hogy jelenleg ott tombol a Covi19??????


    sot a hirekben amit az indiai bemondott az is szerepelt hogy O2 concentratorokat rendeltek Kinatol, es tobbszor aron selejtet szallitottak le, vissza kellett kuldeni. Mutattak hogy a vezetek ahol be kell dugni az aramba rossz volt. Eskuszom nem en talalom ki ezeket... Ahogy kivettem az indiaiak csak ugy mint ha SkyNews (austral) hallgatja az ember, mindket orszag nagyon ki van rugva Kinara.


    Amerika most nem, mert Biden tobb mint 3 milliot kapott toluk Obama idejen ugyhogy o "kedveli" oket. Most a nyomasra a szenatnak ugy van hogy ujbol elkezdodik a "nyomozas" hogy honnan is van ez a fene virus.... mert amit a "biztonsagi" szervezett nyomozott, az LETILTOTTAK... most keri a szenat azt is hogy amit talaltak "nyomokat" nyissak ki az aktakat a nepnek.


    no errol ennyit... aztan hogy hol az igazsag... azt ugysem tudjuk...


    de ha virusrol meg vaccinarol, meg gyogyszerrol van szo.... no kerem... azt aztan senki nem tudja mi az igazsag...

    előzmény:
    terdszelikatica (61543)
    2021-05-31  21:51
  9. 2021. május 31. 21:5161543.

    Houston !


     


    Hagyjatok mar Indiat bekeben.


    India mindig is elegette a halottait!!!! 


    Indiaban lakosag aranyosan !!!!!!


     


    nem hal meg tobb ember mint a magyaroknal. !!!!


     


    Indiaban egymast erik a ciklonok es tarolnak le teruleteket.


    Pillanatnyilag nyari idoszamitas van es perzselo a hoseg.


     


     


    Chennai temperature to be around 40 degree Celsius for next 48 hours: IMD


    Jaa es ott is vannak eszementek mint barhol a vilagon 


    https://www.thenewsminute.com/article/telangana-doctors-o bserve-black-day-protest-against-ramdev-149841


     Na es hogy tegyek meg ra egy lapattal .


    A Nemetek mar aruljak a homeopathias Covid gyogyszert 

    előzmény:
    Houston22 (61542)
    2021-05-31  20:57
  10. 2021. május 31. 20:5761542.

    no  egy kis "politika" avagy valosag... sajnos...


    Shocking video emerges of Covid patient's body dumped off bridge

    A disturbing video has emerged of two men tossing the body of a Covid-19 patient off a bridge in India.


    One of the men is seen dressed in full PPE and uses the help of another to dump the body off the bridge over Rapti River in Uttar Pradesh.


    The Covid patient, identified as Premnath, died three days after being admitted to hospital and testing positive to the virus on May 25. 


    His body was then handed back to his relatives for a final cremation, however Balrampur's chief medical officer said two members of the family dumped the body instead.


    It comes just weeks after bodies were reportedly washing up in rivers in India amid the raging coronavirus surge in the country, 


    Officials told the BBC earlier this month about 40 bodies washed up on the banks of the Ganges in Buxar district in the country’s north.


    It was also believed the bodies, some of which were found partially burned, may have been washed down the river from riverside cremation ceremonies for coronavirus victims, NDTV reported.There were further suggestions some families were either running out of money or wood, or both, and had been left with little choice but to place their dead loved ones into the river.


    --------------------------


     


    A new report shows the global push to develop a vaccine for COVID-19 has spawned nine new “vaccine billionaires” who have amassed a combined net wealth of $19.3 billion.


    The author of the report, People’s Vaccine Alliance, said the pharmaceutical industry’s monopoly on COVID vaccines has generated a massive increase in wealth for a handful of people


    In addition to the nine new “vaccine billionaires,” the coalition of health and humanitarian organizations, world leaders and economists said “eight existing billionaires — who have extensive portfolios in the COVID-19 vaccine pharma corporations — have seen their combined wealth increase by $32.2 billion.”


    The coalition’s list of new vaccine billionaires includes four tycoons who profited off U.S. vaccine maker Moderna, the CEO of BioNTech and three co-founders of the Chinese vaccine company, CanSino Biologics.


    ------------------------


    mikozben fertozott hulakat dobalnak folyokba... New York allamban tomegsirokba.... addig egyesek a billioikat szamoljak.... 


    valahol, valami nem okay.... szereny politikai velemenyem alapjan.


     

  11. 2021. május 31. 19:0561541.

    koszonom, de mint irtam, ezek nem az en viragaim, csak nekem is ilyenek vannak.


    a houstoni idojarast nem sokan dicsernek, akik ismerik... mert van itt minden, hurrikan, tornado, nyaron istentelen 90% paratartalommal hoseg.


    viszont nincs kemeny tel, ho, fagy ha igen, egy ket nap... hosszu, szep tavasz van - ha szerencsenk van - es a nyarat benn toltjuk, azert kell a szep kert hogy ki lehessen latni a viragzo udvarra. No es a szunyogok.. az sem semmi a sok eso vegett.


    az iden volt marciusban az antartiszrol egy par napos fagy... allitolag minden evszazadban egyszer tortenik.. no az iden megtortent... lefagytak a szelmalmok (Istenke eltesse aki csak zold energiarol almodik :(


    tehat amikor az evszazad leghidegebb hete volt Texasban LEALLT a villany szallitas.. vagyis a lakasok majd nulara lementek belul is mivel itt konnyu szerkezetu hazakat epitenek, mivel nincs igazan tel. Ho volt, vagy volt, jeg volt, allt a jeges ho a kertemen, a rozsakon...


    nekem 3dik napra lett villanyom.. szerencsere lanyomnak gaz is van, es csak 10 percre lakik, ott tudtunk meleget kesziteni, de fagyos lakasban fogyasztottuk.


    mindezek ellenere en szeretek itt lakni, igaz nem Houstonban lakom, hanem egy eszaki kisvarosvan ahol erdok es tavak vannak. Sajnos nagyon vagjak az erdoket, epitenek esz nelkul, persze a fak karara... EZT nagyon sajnalom, nem engednem..


    de -figyelj... politika -.... a demokrata allamokban annyira rosszabbodik a helyzet, hogy a keleti es nyugati part urul ki, a nep nem birja elviselni.


    es hova mennek? a republikanus allomakba , Texas az elmult 10 ev alatt 5 millio UJ LAKOT KAPOTT... ket es felszeres Budapest lakosaganak. Miert? mert ENNYIVEL JOBB A REPUBLIKANUS ALLAMOKBAN AZ ELET.


    California mikor ott eltem is az volt, de az elmult 25 demokratak vettek at... (beleertve a Silicon Valley billiomos urak) akik anyagilag teljesen lezulesztik, es tonkreteszik a kisember eletet a magas adokkal, a torvenytelenseggel, az illegalis bevandorlokkal, a bunozokkel, akiket szabadon engednek, a tobb szazezer hontalannal... szoval teljesen lezulott. Akarcsak a new yorki allam, ugyan ez oknal fogva.


    lehet hogy ez rosszul hangzik, de sajnos igaz. Orulok hogy 30 evvel ezelott otthagytam.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (61539)
    2021-05-31  05:30
  12. 2021. május 31. 18:4761540.

    ez a kis no nagyon nagy szakerto, (szuleinek nursery-je van) es nagyon egyszeruen megmutatja hogy mukodik es miert. Ugyan igy csinaltam en is, es az eredmeny fenomanalis volt :)))) jovore annyival fogom modositani, hogy par szem magot teszek csak egy egy kocsogbe, Mert eleg sok munka mikor egy oserdo nol ki szetszedni es kis cserepekbe ultetni amig keszek majd a helyukre menni egyedileg megerosodve.


    www.youtube.com/watch?v=Nh6IDg7Dn7k&t=627s


    nalam hernyo problema nincs (nem is hallottam satoros hernyorol... van viszont csiga hogy a fene enne meg oket


    es napkozben nem is lehet oket latni, tehat ejjel kene kimenni lampaval osszeszedni. Pl ultettem egy contanerbe ceklat (csak erdekesseg kepen, hogy levelet is allitolag nagyon jo zoldseg koze keverni, leparolni) rongyosra ragtag a leveleket. Kavezac vagy durvara tort tojashej sem segit..

    előzmény:
    Bagoly (61538)
    2021-05-31  02:58
  13. 2021. május 31. 05:3061539.

    Szépek a virágaid ! Ez Téged és a klímát is dicséri.

    előzmény:
    Houston22 (61537)
    2021-05-31  02:33
  14. 2021. május 31. 02:5861538.

    Ezt az ujfajta magvetest megirom a leanyomnak,  lehet, hogy kiprobalja. O kuldozget mostanaban kepeket a kertjerol, utoljara csodalatosan szep narancsszinu nosziromrol kaptam tole, eddig nem is tudtam, hogy ilyen is letezik. Es feltetlen megemlitem az unokamnak. A mult heten panaszkodott, hogy hernyok garqazdalkoidnak, "satoros" hernyoknak hivjak oket, 10-12 evenkint megjelennek, habar szerencssen irtjak oket, de ugy latszik nemelyik megmenekult a halaltol.  Szornyu undorito fergek! Kar, hogy nem kuldtel kepeket, szivesen elgyonyorkodnek a viragaidon!


    Egyre sotetebb felhok gyulekeznek, latom, a mai napon nem uldogelek az erkelyen, jo, hogy tegnap kinapoztam magam!

    előzmény:
    Houston22 (61536)
    2021-05-31  02:20
  15. 2021. május 31. 02:3361537.

    az angel trumpet tobb szinben is van, nekem ez a ketto van. A lila uj, meg csak olyan meteres, cserepben van, de mar masodszor viragzik.


    a coleus pedig.. hat magarol beszel... nem kell kommentar.

    előzmény:
    Houston22 (61536)
    2021-05-31  02:20
  16. 2021. május 31. 02:2061536.

    koszonom kerdesed, a kertem gyonyoru..


    no nem egeszen...:))) mert egy uj fajta magvetest csinaltam (youtube-n tanultam) ugy hivjak hogy winter sowing.... ures one galonos tejes kanakba kettevagva, fold bele, magok, teteje visszateve es korbe ragasztva... kitenni. Olyan magokat is tettem bele amik mar 3 evesek voltak, azt hittem semmi nem lesz belole.. Hat kerlek ezek a tejes kannak ugy mukodnek mint a green house.. kerlek szepen minden kjott. (hozza sem kell nyulni.. aki kerteszkedik es erdekli igy megtalaja nagyon sokan mutatjak..) annyi palantam lett hogy nem gyoztem szetosztogatni, aztan miutan szetszedtem es egyenkent a palantakat kis cserepekbe raktam... lanyocskam bejelentette megyunk el ket hetre Oregonba.


    Jeszus pepi... hogy ultetem el ezt a sok palantat, uborka, paprika, paradicsom, eggplant, zuccini, nyari tok, nem beszelve a sok sok fele viragmag...


    szoval az lett a vege, hogy nagyon sokat ismerosoknek, kertesz barataimnak szetosztottam, amit tudtam elultettem, aztan indulas. Nagyon kellett volna meg legalabb 10 nap hogy kesz legyek a kertbe ultetni oket. De a naptar sietett, es igaz hogy egesz Oregont eszakrol delig, majd delrol eszakig bejartuk, de megertettem miert kellett most menni. Minden fa viragban volt borulva, ennyi viragzo szepseges fat meg sosem lattam.. Es foleg ugye a legfontosabb a TULIPAN FESZTIVAL VOLT. Nagyon szeretem a viragokat, de a kiralyno nekem a tulipan.. (a rozsa... masodik a sorrendben :)


    es a tulipan field teljes pompajaban volt, minden bimbo kinyilva, de meg nem elnyilva. Nagyon ki lett szamitva. Lanyomek allandoan mennek (tavaji 2 utam is ugye ok szerveztek amikor is 9 allamot bejartunk) rettenetesen tudnak uticelt tervezni. Mindent meg kell nezni ami az uton letezik, minden varosban hol ez hol az hires..


    mire hazaertem a meg el nem ultetett uborkak mar tulnottek magukat, sokat ki kellett dobni, paradicsom is


    Most mar szepen terem uborka naponta 1-2... paradicsom is kezd erni, rozsaim ontjak a viragot, a februari eszaki sarki hideg amikor is sok minden lefagyott a rozsak imadhattak, mert mind visszajott es pompazik. Szerintem tobb noveny szereti a hideget mind a meleget.


    sajnos minden kep a telefonomon van, fogalmam sincs hogy kell leszedni es ide felrakni.


    aztan mult heten egy hetig omlott az eso.. a paprikak nem szerettek... nem olyan szepek mint tavaj voltak.


    de a viragaim bepotoljak. Meg van egy nagy nagy kedvencem... COLEUS... csak levele vegett tartom, de azt a szin orgiat.. teljesen el vagyok vele buvolve.. Kertben , cserepben mindenhol szeret, csodasan szines.. megunhatatlan szepsegu. A kana viragom tokig lefagyott... teljesen ki kellett tisztitani a kertot a halott levelektol... de mind visszajott... keritesnel is magasabb, narancs/sarga cirmos.. magatol szaporodik, par eve kaptam kertesz baratnomtol, 2-3 tovet... most mar szep nagy teruleten nol.. a gyokerek a fold alatt haladnak, es uj hajtasokat engednek.


    az angyal trombita bokrom boven a kerites felett volt,... tokig lefagyott.... hal Isten az is visszajott.. tavaj mar tobb szaz virag volt rajta, puder rozsaszin, hatalmas harangok... Ismered????????? csodasan szep.. most vettem egy uj szinben, sotet lila kivul, dupla es belul halvany lila es feher... ez nem az enyem.. de beteszek kepet aki nem ismerne... egy egy harangja legalabb 20 cm nagysagu...


    no ez van.. meg meg sor erdekes mas viragom is amiket magrol winter sow modszerrel csiraztattam.. azok is mar kezdenek nyillni.


    a coleusrol es az angyal trombitarol beteszek kepet a googolbol... csak sajnos..


     

    előzmény:
    Bagoly (61535)
    2021-05-30  20:32
  17. 2021. május 30. 20:3261535.

    Sorold nyugodtan - igyis-ugyis radfogjak, hogy "politizalsz"! 


    Regen lattalak, hianyoztal. Milyen a kerted? Itt volt nehany hideg nap, ma aztan vegre ki lehetett ulni az erkelyre, gyonyoru napos ido van, kek eg, zold fu, ahogy illik. Es csend! Gondolom, a madarak is pihennek, majd hajnali haromkor razenditenek.

    előzmény:
    Houston22 (61534)
    2021-05-30  06:36
  18. 2021. május 30. 06:3661534.

    Különböző helyen élünk, nem azonos a politikai nézetünk


    biztos vagy benne hogy nem azonos a politikai nezetunk? vagy legalabb is... mondjuk fele...


    mindjart hozok nezed peldat, aztan megmondod hogy te maskeppen latod e mint en....


    -----------


    nem kell az anya szo.. elavult nem progressziv... helyette mostantol  "birth person"..... lesz a megnevezese... es ha mar birth person, akkor ugye a szoptatas sem hangzik "jol"... helyette "chest feeding " megy...


    a gyerek megszuletik... nem kell beirni fiu vagy lany... mert ki tudja  MI AKAR LENNI.. majd ha mar 5 EVES ELDONTI!!!!


    TENYLEG?


    Ha valamivel nem ertunk egyet, akkor az azert van, mert a masik aki maskeppen hiszi ... az raszista! (csak csendben jegyzem meg 18 eves koromig amikor en felnottem nem is lattam fekete embert, csak a konyvekbol tudtam hogy az is van.. hogy a jo fenebe lettem volna pl en feketek elleni raszista????  sehogy... azt viszont latom hogy bizony a RASZIZMUS nem csak  feher ember tulajdonsaga, mert mikor Houstonbe jottem az elso korhaz ahol dolgoztam allami korhaz volt.. es a legtobb dolgozo es beteg is fekete. Es bizony igencsak raszistak voltak a feherek ellen... szoval ez a tulajdonsag emberi.. es nem feher emberi csak...


    az uj WOKE rendszer ami bekoszontott azzal jar, hogy a kindergardenben (5 eves) arrol kell tanulni hogy ha feher vagy az szegyen... mert az a raszizmussal szuletett... mint adott tulajdonsag... tenyleg??????????


    minden ember aki bejon az orszagba, az emmigrans... de eddig volt LEGALIS.. ES ILLEGALIS... NO EZ MEGSZUNT.. BUNOZO? MIT SZAMIT.. ??


    Valasz .... olyan hogy ILLEGALIS HUMAN BEING... NINCS.. TEHAT ILLEGALIS EMMIGRANS SINCS... TENYLEG?


    de mondok jobbat is... betorni egy uzletbe, cipot, ruhat, gyogyszert, tv, szoval ami ott van, ELLOPNI AZ NEM BUN... HANEM RESZLEGES FIZETSEG MERT A FEHEREK RABSZOLGAKAT HASZNALTAK... tenyleg??????? eletemben, szuleim, nagyszuleim eleteben nem tartottak rabszolgat... de aki eppen Japanbol jott, vagy Svedorszagbol, fogadnek hogy annak sem volt. de most fizessen mert feher.. es szuletett raszista feher privilagekkel...


    no errol regenyt irnek hogy en mint feher, legalis bevandorlo mennyit dolgoztam... akarcsak a tobbi bevandorlo akik jottek hivatalosan, torvenyszerint es dolgozni jott, nem rabolni, meg gyilkolni.


    szoval sok mindent tudnek irni... naponta kis eletunkbol amivel nem tudom elkepzelni hogy valaki JOZAN ESSZEL EGYETERT..


    SZegeny baratnom Californiaban attol retteg, hogy az uj californiai fougyesz eddig 27 ezer bunozott engedett szabadon, tolvajt, betorot, gyermek megeroszakolot, drog dealort... egyetertenel?


    szoval hidd el, hogy nagyon sok minden egyszeruen emberi.. es nem politikai ... a nagy problema hogy a draga politikusok szitjak a nepet egymas ellen, hazudnak 24/7 a media es a nep egymas ellen megy, az helyett hogy az igazi bunosoket keresne.


    csak egy par dolgot hoztam fel... de sorolhatnam reggelig.. de akkor ramfognak hogy politizalok... hahahahahaha


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (61533)
    2021-05-30  06:05
  19. 2021. május 30. 06:0561533.

    Nagyon örülök kedves válaszodnak. Azt tükrözi, hogy két ember megtalálhatja azt a közös gondolkodást, mely érdekes és összeköthet . Különböző helyen élünk, nem azonos a politikai nézetünk, de  ha találunk közös pontot, jobban megérthetjük egymás gondolkodását, azt is hogyan alakult ki életszemléletünk . Nekem " mérték az érték " a szemléletem, melyet igyekszem több kevesebb sikerrel követni. Elutasítok mindent, ami csak öncélú, nem vesz tekintetbe ,másokat .


    Külföldi kapcsolatoknál tényleg csak az igazi ismeret számít .keresztanyám Svájcba ment férje-Férje tőzsgyökeres  svájci volt.A negyvenes évek elején itt ismerkedtek meg, , későbbi  férje évekig itt dolgozott. 1946-ban visszajött érte, összeházasodtak.Elragadtatással mesélt új hazájáról . Azóta ott is változott az életszemlélet, melynek alapjait azóta értékelem, hogy idősebb , tapasztaltabb lettem .Ez a tiszta demokrácia, egyenlőség minden tisztességes   becsületes embernek.Kicsit merev volt ez , de a fiatalok lazítottak rajta , megtartva azokat  az alapszabályokat , hogy az egyenlőséget csak csak azok élvezhetik , akik nem kijátsszák, hanem tisztelik és szolgálják hazájukat Vitatható a bakrendszerük stb , de az alapok tisztességesek. hasonló szemléletük sr  Finnországban élő volt osztálytársam ,aki 50 éve ment ki férjhez  -Ami kicsit nem teszik a két házasságban, hogy nincs " anyanyelvük " csak apanyelvük.


     

    előzmény:
    Houston22 (61531)
    2021-05-29  23:47
  20. 2021. május 30. 00:0861532.

    Az oltás kérdésében nekem  tisztességesnek tűnő tudósok munkásságát , megnyilvánulásait figyelem.


    ----------


    No erre a mondatra illetve az egesz temara sajnos nagyon eltero velemenyem van. Vegtelenul sajnalatos modon ami az elmult masfel evben tortenik eljutottam oda hogy sajnos nem hiszek legtobb ugynevezett orvos, szakerto vagy tudos "mesejeben".  Ebben nem en vagyok a hibas, hanem ok, mert ennyit hazudtak, felteteleztek hogy a legtobb ember nagyon buta es nincs memoriaja... egyik nap fekete, masik nap feheret mondtak.. vagyis, ossze vissza beszeltek.


    De ahogy mulik az ido, egyre tobb hazugsagra feny derul, hogy aztan egy napon meg e fogjuk tudni az egesz igazsagot, csak a jo Isten tudja. Mert amikor megkerdezik az egeszseg ugy legfontosabb vezetoit a vaccinaval kapcsolatban, esku alatt... hat kerlek kiderul hogy fogalmuk sincs hogy az ott dolgozo "tudosok" oltattak e magukat, vagy visszautasitottak.. es mi a valasz? nem tudja mert nem kormany altali kotelezo (meg) de 24/7 a vilagot oltatna. o kimarad belole. Erre nem tudok mit mondani... hogy van allam ahol a tanarok nem akarnak visszamenni... oltatni magukat nem, de a gyerekeket igen... hogy az egyetemre nem veszik a liberalis urak a tanulokat vissza mig nincs beoltva.. de a professor urak oltatlanok...


    hogy a kisgyerekek nem kapjak meg, de ha megkapjak nekik nem halalosabb mint egy rossz flu jarvany... MONDTAK A TUDOSOK.. most meg hogy igen is a gyerekek is megkapjak.. es bele is halnak.. tehat 6 HONAPOSTOL OLTATNI...


    magyarul. ossze vissza beszelnek.. mikor mit akarnak a neppel elhitetni.


    gyogyszer van ami segit megelozni, es gyogyitani ha rogton kezdik a kezelest... de a WHO letiltja hogy nem hasznal...


    a virus sajnos letezik, soha nem ketelkedtem benne.. sem abban hogy halalt is okozhat. De a vaccinak is KISERLETI allapotban vannak, es ezt nem is tagadjak.


    magyarul... mindenki azt hisz amit akar.. illetve sajat maganak kell mindenkinek eldonteni mit tart veszelyessebbnek.


    a maszkokrol mar nem is beszelek... a nem kell, nem hasznaltol... ha harom van rajtad meg jobb mint a ketto.. szoval megy a hulyites jol.


    nem csak itt, MINDENHOL... EGY HELYROL JON A RENDELES..ES UTASITAS.


    aztan a heten kijott hogy 2020ban hany vaccina gyarto ceg vezerigazgatoja lett BILLIOMOS...


    szaz szonak is egy a vege.. a virusban sajnos hiszek... a "tudosurakban" NEM... SOT EN EZEN A PONTON ABBA SEM HOGY NEM CSAK HOGY LABORBAN TENYESZTETTEK, EZT MAR TUDJAK... DE HOGY NEM VELETLEN "SZABADULT" EL... AZT SEM


    en betartok mindent ami a jozan eszhez tartozik, a vekedezest is..... de a hulyesegektol probalom magam tavoltartani. A tobbit pedig a jo Istenre bizom...

    előzmény:
    szizsuzsóka (61530)
    2021-05-29  07:01
  21. 2021. május 29. 23:4761531.

    koszi a valaszt, itt mar lassan senki nem valaszol senkinek... erdekes...


    teljesen egyetertek veled hogy utazas nem eleg arra hogy igazan megismerjunk egy allamot, vagy foleg nepet. Arrol nem beszelve, hogy csoportes utazas meg foleg, ahol megszervezik a "latnivalokat".... ja a szepet konnyu mutogatni.


    a kulfoldi baratsagok meg azon mulik hogy ki mennyire ismeri a "meselot", mert van aki szeret dicsekedni, igy aztan csak a szepet es jot meseli.


    a masik ami "tabu" a penz... jaj arrol nem szabad beszelni... pedig csak ugy lehet igazan ha van oszinte barat aki el valahol es elmondja mi mibe kerul es mennyi a jovedelme, korulbelul, vagy ismerosei hogy elnek. Mert magaban egy szam semmit nem mond. Ha en azt mondom neked egy kis oklomnyi avokado 1.50 dollar, ez igy aztan semmit nem jelent. Tudnod kene mennyi egy nyugdij, mennyi a lakas berek, benzin stb. stb. Nekem nem csak rokonom hanem facebookon megismert igen jo baratnove valt ismeros is van... osztunk, szorzunk, mondunk szepeket, csunyakat, hasonlitunk, stb... es tudod a vegeredmeny legtobbszor ugyan az... az atlag ember (aki dolgozo, nem naplopo vagy orokos) nagyjabol egyforman el, legfeljebb kicsivel kenyelmesebb korulmenyek kozott. Nagyon szegenyeket persze nem ismerek, mert nincs hol megismerkedni veluk. Altalaban a kemenyen dolgozo es talan kozeposztalyba sorolhato embereket ismerek mert ok is nagyjabol ott forognak ahol en. Nem ismerek magan jet vagy yachtal rendelkezo milliomosokat, politikusokat, vagy hid alatt lako hontalanokat.. nincs hol osszefutni veluk...


    Aztan itt az USA... ahany allam meg ez is mind nagyon kulonbozo. Egyaltalan nem egyforma, pedig itt van egy allamhatalom (federal)  felettunk. De mar az allamok vezetoi vegett mind mas.


    egy biztos, erdekes dolog utazni, en nagyon szeretek korulnezni uzletekben, ahol lehet emberekkel elbeszelgetni, pl etteremben pincerek, vagy uzletekben kiszolgalokkal. Ut menten mindenfele kis uzletekben nagyon konnyu ismerkedni.. Mint turista megkerdik honnan vagy, es mar megy is a beszelgetes.


    En nagyon termeszet kedvelo vagyok, ezert van hogy olyannyira szeretek utazni, ugy az USA mint Canada reszein. Mert annyi termeszeti szepseg van, annyi nemzeti park, annyi latnivalo, muzeumok, arboratumok, hogy sokat lehet tanulni, latni, racsodalkozni a vilagra es a termeszetre.


    En amikor hazaszoktam latogatni, akkor is az volt a legnagyobb dolog hogy mentunk, bejartuk gyerekeimmel egesz Magyarorszagot, mivel beszelnek magyarul ok is elveztek a sok szepseget, latnivalot.


    aztan ugy ahogy mondod, ahol ismeros van, arrol az orszagrol tobbet lehet megtudni hogy hogyan is elnek az emberek, nem csak a turista latnivalokat.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (61530)
    2021-05-29  07:01
  22. 2021. május 29. 07:0161530.

    Köszönöm kedves soraidat.Valóban csak filmekből, regényekből és az ott élő ismerősök elbeszélésiből ismerem Észak Amerikát. Nem ismerhetném meg jobban akkor sem, ha áldoznék 1 milliót (forint) egy társasutazásra. Mindenki saját szempontjából tekint a világra .Ti is, mi itthon is. itt is nagy az ellentété a "jobb " és "bal"oldal között. A skandináv országokról azért tudok többet,mert több személyes ismerősöm él ott. Életmódjukat, elbeszéléseiket figyelve alkotok véleményt, melyet nem erőltetek senkire. Tiszteletben tartom mások véleményér addig, amid tisztességes( nem közvetlen érdek vezérli) és akarja kötelezővé tenni mások számára a véleménye elfogadását. Ezért nem léptem be semmilyen pártba,bát sok előnyt veszítettem el így.


    Az oltás kérdésében nekem  tisztességesnek tűnő tudósok munkásságát , megnyilvánulásait figyelem.  Véleményük megítéléséhez van elegendő szaktudásom, de önálló véleményalkotáshoz nincs. Az oltásokat általában azért támogatom, mert 45 évi aktív munkám meggyőzött arról, hogy a az oltásnak sokkal kisebb a rizikója, szövődménye , mint az elszenvedett fertőzésé.


    Vigyázz magadra Te is, mert akár kreált, akár valós egy mutáció veszélyes lehet .

    előzmény:
    Houston22 (61528)
    2021-05-18  18:37
  23. 2021. május 28. 19:0861529.

    Ejnye, csak nem megszuntunk? Hol maradtok leanyok, legenyek? Semmi ujsag, semmi pletyka?  Itt pletykat nem tudok. de van egy kis hirem: ho esett, Jo, jo, nem akarom eltulozni, inkabb havas eso, de az is sziven utorr, mivel ki akartam ulni az erkelyre ---- napozni. Se nap, se meleg nincs! Na, majd jovore.

  24. 2021. május 18. 18:3761528.

    megmosolyogtam amit nekem irtal... no nem gonosz mosollyal... hanem joindulatuval, hogy mennyire az emberek nem ismerik AAAAAAAAAAAAAmerikat.... a mocsok kizsakmanyolo, sok hulye, idiota liberalis barom es a fekete piacon vett fegyveres szornyek, drogosok orszagat...


    nem a te hibad.. hiszen te is mint sokan, (a vilag) a MEDIA  altal ismered. Az pedig....... no ne is beszeljunk rola.


    az ATLAG amerikai nep pedig annyira mas... mint pl a te ismereted.


    nem tudom a skandinav orszagok vagy a kanadai nep mennyivel "szovialisan erzekeny".... mert az igasag hogy a MEDIABAN ezekrol keveset hallani.


    nem tudom Magyarorszagon mennyire meselnek tobbet, jobbat, szebbet...


    en ismeretem Canada-rol... hogy termeszeti szepsegekben bovelkedik, gyonyoru elkepesztoen nagy erdokkel, folyokkal, tavakkal... es TIZEDANNYI neppel mint az USA. (38 millio vs 380 millio.) Tobbszor voltam ott, mivel rakas rokonom van, Vancouvertol Montrealig.


    De ugyan ezt hogy mennyire szep orszag az USA-rol is el lehet mondani. Sajnos POLITIKUSOK IS SOKAN ELNEK BENNE...


    amit irsz hogy az oltast felvetted ferjeddel egyutt, mert nem szeretnel legzogepen meghalni, ez ugye teljesen termeszetes. Es meg is lehet erteni. Azt hiszem manapsag ket csoport ember van, egyik a virustol fel nagyon, a masik az oltastol AMI KISERLETI FOLYAMATBAN VAN. EMBEREKEN.


    ezt nem lehet letegadni mert meg a media sem tagadja. Es a vedettseg is ketes, egyre tobben kapjak meg olyanok akik mindket oltast megkaptak.


    Sot, hogy ez az ugynevezett vedettseg is MEDDIG TART... EMBER NINCS AKI KIMONDJA.. MERT NEM TUDJAK.


    szoval igy sajnos marad a felelem... de eppen ezert nem szabad senkit elitelni barmit dont, olt, nem olt.. ez maganugy, es nem szabadna hogy eroszakkal, megkulonboztetessel, ne adj isten buntetessel sulytsak aki nem oltatja be magat. Semmi esetre sem orosz kem.. (hulye media) vagy ellensege a szomszednak, vagy a tarsadalomnak. Es azert nem oltat mert azt akarja hogy megfertozhesse a rokonait, vagy a varosat ahol lakik. Ekkora baromsagot csak a politikusok es altaluk iranyitott media tud kihozni.


    vigyazzunk magunkra, OLTOTTAK ES OLTATLANOK. MERT MINDENKIT KEPES MEGFERTOZNI EZ AZ EMBER ALTAL KREALT SZORNY.


    LEGYE SZEP NAPOD... ES LEGY OVATOS.

    előzmény:
    szizsuzsóka (61526)
    2021-05-18  06:50
  25. 2021. május 18. 06:5761527.

    Délutánonként most a második Beethoven életrajzot olvasom. Ez jobban tetszik. Este elalvás előtt Marie Curie életéről. Mindketten zsenik voltak , de örömüket leginkább munkájukban találták meg . Sok előítélettel, gáncsoskodással  kellett szembenézniük. Én már csak olyan könyvet olvasok, amit itthon megtalálok, már valamikor elolvastam, és tetszett.

    előzmény:
    Bagoly (61525)
    2021-05-18  01:05
8 9 10 11 12

Címlap

top