Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mercilon komoly mellékhatá

Torolt_felhasznalo_150402
Torolt_felhasznalo_150402
Létrehozva: 2006. január 1. 19:22

Sziasztok,

17 éves koromban kezdtem el Mercilont szedni, és egy évre rá trombózist kaptam. Néhány hónappal a trombózisom előtt unoka nővérem szintén trombózist kapott, ő a trombózisa előtt 4 hónappal tért át a Mercilonra. Mivel egyenes ági rokonok vagyunk, így magától értetődött, hogy  családi örökletes betegségről van szó, de a későbbi nagyon komoly vizsgálatok során kiderült, hogy két teljesen különböző autoimmun betegség okozta a trombózist nálunk. Az esélye hogy egy családon belül két alapból ritka autoimmun betegség véletlenszerűen kialakuljon szinte 0. Unokanővéremnek protein S és C hiánya van, nekem Antifoszfolipid szindrómám. A betegségem következtében három kisbabát veszítettem el a terhesség közben kialakult HELLP szindróma miatt, mivel az első baba tüdő embóliát kapott, a másik kettő 25. hétre született, és csak 2 napot élt. 

Mivel mindketten Mercilont szedtünk, és ez volt az egyetlen közös bennünk a trombózis előtt, megkérdeztem, mi az esélye, hogy a fogamzásgátlótól alkult ki az alap betegségem (APS), és kiderült, hogy van rá esély. Később amikor Székesfehérváron bent feküdtem a kórházban, az egyik betegszállító mondta, hogy nem én vagyok sem az első, sem az utolsó , akinél autoimmun betegség alakult ki a Mercilon szedése után, mert valószínűleg kijött egy rossz széria, és többeknél is ilyen betegséget okozott. Szóval elültette a bogarat a fülembe... Most próbálok valami infóhoz hozzájutni ezügyben. Ha veletek történt hasonló, vagy ismertek valkit, akivel ez megesett, kérlek jelezzetek vissza, mert tényleg nagyon kiváncsi vagyok, hogy én az fiatal kormban teljesen egészséges lány mitől lettem APS-szindrómás, és miért kellett keresztül mennem 23 éves koromra három baba elvesztésén.

Köszönöm, HOLLY

  1. 2006. január 1. 20:5526.
    Sziasztok! Sajnos nem csak a Mercilon, hanem a többi fogamzásgától is okozhat komoly problémákat. Én először Tri-Regolt, majd a Cilestet szedtem, és nálam is voltak gondok. Szerencsére nem túl súlyosak, és a baba is nagyon könnyen összejött, ennek ellenére megfogadtam, hogy soha többet semmilyen fogamzásgátlót nem fogok beszedni!
    Íme egy link, ahol nagyon sokat olvashattok a különböző fogamzásgától veszélyeiről:
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9 079288
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_234859
    Torolt_felhasznalo_234859
    2006. január 1. 20:5125.
    súlyos toxémia egy nap alatt, májkárosodás, alacsony trombocitaszám, szülés után egy héttel látótérkiesés, stb stb.... több mint 10 kiló víz jött le rólam két hét alatt...

    azóta van egy másik (?) nyűgöm, illetve az valamikor az első szülés után, a második terhesség előtt kezdődött az egy valószínűleg autoimmun izületi gyulladás. De a bogyót csak a második baba után szedtem, előtte más volt.

    Hol kellene keresni?
    www.pubmed. org

    De megteheted hogy egyenesen a gyártónak írsz egy levelet, kénytelen lesz rá lépni valamit.
    A válasz függvényében pedig tovább keresgélni.

    Lenkeivel szerintem nem érdemes foglalkozni, egy kiköpött marketingfogás az egész könyv.
    előzmény:
    Holly (21)
    2006-01-01  20:42
  3. 2006. január 1. 20:4924.
    http://www.forum.harmonet.hu/viewtopic.php?t=1388
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. január 1. 20:4923.
    Szia! Én is 23 évesen agytrombózist kaptam a Marvellontól (fog. gátl&oacute azóta semmilyen hormontartalmú gyógyszert nem szedhetek, de véralvadásgátlót minden nap kell szednem. Nemsokára én is szeretnék babát, és félek hogy nehogy valami hasonló legyen nekem is... Ababszoba oldalon találtam egy cikket, amiben leírták, hogy a terhesség előtt el lehet menni egy speciális vizsgálatra, amelyen teljekörű vizsgálatot végeznek mindenre (vérképtől a genetikus betegségekig) és ott esetleg kapatsz (kaphatunk) valami segítséget. Próbáltam megkeresni a cikket, de nem sikerült. Ha megvan felrakom a linket!
    előzmény:
    Holly (1)
    2006-01-01  19:22
  5. 2006. január 1. 20:4622.

    Sziasztok,

    hááát, ez nem egyszerű!!! Nem is tudok rá így hirtelen mit mondani, sok rossz hír kavarog bennem erről a szerről!! Talán lehet, hogy jó döntés volt abbahagyni 3 hete? Pedig csak pihentetni akartam a dolgot, mert úgy rászoktam, hogy már 18 óránként be kellett vennem ahhoz, hogy ne puffadjak fel és ne legyek rosszul.

    Addig is az a link, ami egy múltkori topikban szerepelt: http://www.drpandymaria.hu/Mercilon.html

    És hát kitartás minden "áldozatnak"!   

    előzmény:
    Holly (1)
    2006-01-01  19:22
  6. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 20:4221.

    Nem vagyok indiszkrét ha meg kérdezem milyen gondok? Tényleg érdekel kinél mit okozott vagy okozhatott.

    Ötlet hogy hol lehetne utána nézni? Az NLC-n nem találtam semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234859 (19)
    2006-01-01  20:41
  7. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 20:4120.
    Sajnos én sem tudom egyértelműen hogy a gyógyszer okozta-e, ezért szeretném tudni, másoknak mi a tapasztalata. Vajon megengedheti-e magának a gyógyszeripar, hogy életek menjenek tönkre, vagy az egész csak a pénzről szól? Én nem hibáztatok senkit, de ha valami szar, akkor az akkor is szar, ha rózsaszínben tálalják...
    előzmény:
    vikomama (16)
    2006-01-01  20:24
  8. Torolt_felhasznalo_234859
    Torolt_felhasznalo_234859
    2006. január 1. 20:4119.
    hmm...
    ez elég érdekes, én is azt szedtem az első gyerek után ( ő gond nélkül született) a másodikkal már voltak gondok, a harmadiknál meg nagyon....

    érdekes lenne utána nézni...
    előzmény:
    Holly (7)
    2006-01-01  19:51
  9. 2006. január 1. 20:4018.
    Szia!A Cenzúrázott egészség?Már hallottam róla, de még nem volt a kezemben.
    előzmény:
    Holly (17)
    2006-01-01  20:28
  10. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 20:2817.

    Ismeri valamelyikőtök dr Lenkei Gábor könyvét? Vélemény?

    előzmény:
    vikomama (16)
    2006-01-01  20:24
  11. 2006. január 1. 20:2416.

    nagyon sajnálom  tudom milyen pokoli szar érzés..

    nem tom egyértelműen lehet e a gyogyót hibáztatni bár nem lehet ezt a lehetőséget sem kizárni.

    nekem hálisten már itt az egészséges kisfiam és már ezért nem is dühítem magam ilyenekkel ..pedig a lombikról is tudnék mit mesélni hogy ott is hogy átbasztak hgoy nem lehet SOHA közös gyerekünk a párommal...és mégis látod??

    sajna a dokik a gyógyszerészek a gyógyszergyártók nem az egészségedet figyelik hanem a LÓVÉT! ez van

    előzmény:
    Holly (14)
    2006-01-01  20:08
  12. 2006. január 1. 20:2215.

    sziasztok,

    kb 5 éve szedem a Mercilont és ez alatt felszedtem 35 kilót, most 88 vagyok a 173 centimhez. A gyarapodásban segített némi visszatérő lelki bánat, az ülőmunka, a 7/24 szolgálat és sok chips, plusz az igénytelen "üzemi konyha". Activalt végig szedtem mellé, pár hónapja hagytam abba és már ettől fogytam 5 kilót - az sem jó ezek szerint ha túl komplex a vitamin, nem kell 150%-on lenni semmelyikből. A hízással Millói Vénusz lettem, főleg ciciben, 85B-ről 90F. Ouch. A nőgyógyászok (nincs állandó, van SZTK) szerint a fogamzásgátlónak is nagy szerepe volt az átalakulásomban, bár a light-ok közé sorolható. A kockázatokról soha senki sem világosított fel. A tájékoztató tényleg olyan mint a mikrók használati utasítása: "ne tegyen bele élő állatot" . Csak ne lehessen őket beperelni, bármit beleírnak... Marvelonról álltam át Mercilonra és semmi kivizsgálás nem volt (még az első tablettám, a Marvelon előtt sem).

    A vicc az, hogy ha az általatok leírtak közül bármi előfordul nálam, tuti, hogy fordítva magyarázzák meg és előbb fogják a súlyfeleslegre mint a sok E-re, a hormonális piszkatúrára vagy akár a vitaminok "túladagolására".

    Gondoltam már arra, hogy váltanék egy könyebbre vagy akár teljesen el is hagynám de már a Mercilon is a tiniknek lett feltalálva és legalább a mensesemet beállítja. Iszonyú volt 16 évesen 2-6 hetes periódusokban "ünnepelni", sosem volt fájdalommentes, tehát nem sírom vissza...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 20:0814.
    Szia, én is így éreztem évekig, hogy nem akarok foglalkozni vele, csak egészséges gyereket akarok. Most 25 vagyok. Meghalt a fiam a méhemben 16 hetesen, amikor 19 voltam. Meghalt a lányom 25. héten történt koraszülés után két nappal az alap betegségem miatt kialakult HELLP szindróma miatt, amikor 21 voltam, majd ez ismét megismétlődött, amikor 23 voltam. Csak szeretném tudni miért kellett ennek így történnie? Ha lenne élő egészséges gyermekem, lehet, hogy nem feszegetném a dolgot. De vajon mitől fosztott meg és milyen terhet rótt rám a nem teljes felvilágosítás és odafigyelés???
    előzmény:
    vikomama (13)
    2006-01-01  20:01
  14. 2006. január 1. 20:0113.

    Én is Mercilont szedtem olyan két évig..még 17 18 éves koromban ..most vagyok 26

    20 évesen döntöttük el hogy gyereket szeretnénk...csak 24 éves koromban sikerült szülnöm . Több lombikot is végigcsináltam de egy sem sikerült ill a harmadik lombik igen de a 12 héten meghalt a babám

    aztán spontán sikerült teherbe esnem és most két éves a kisfiam.

    nem tom van e összefüggés de már nem is akarom tudni..túl sokat szenvedtem már.egyet biztosra tudok Soha többet SEMMILYEN fogamzásgátlót nem fogok beszedni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_393015
    Torolt_felhasznalo_393015
    2006. január 1. 19:5612.

    Sziasztok!

    Én 10 évig szedtem fogamzásgátlót, az utolsó 5 évben Mercilont. Amikor 2 éve nőgyógyászt váltottam, akkor derült ki, hogy a testalkatomhoz képest fejletlen a méhem, és valószínűleg csak végig fekvéssel tudok majd terhességet kihordani. Ez azért ért olyan váratlanul, mivel egyrészről ránézésre olyan alkat vagyok, akiről azt gondolnák, hogy ránéznek és teherbe esik Másrészt rendszeresen, félévente-évente jártam rendszeresen nőgyógyászhoz. Kíváncsi lettem, és megnéztem a régi leleteimet, jó pár évig volt írva a méh mérete is, és nagyobb volt, mint a mostani méret (vagyis a régi volt a normális). Valahogy a Mercilon szedését követő egy éven múlva már nem írta az orvos ezeket a méreteket a lapomra, de nekem fel sem tűnt.

    A mostani nőgyógyászom azt mondja, hogy a fogamzásgátló okozhajta a méh nyálkahártyájának valamilyen megváltoztatásával a méh "visszafejlődését". Elnézést a fogalmazásért, de igazán én sem értem, hogy mi történt és hogyan, csak azt, hogy a Mercilont szedtem, sokáig normális volt a méhem, most pedig, hogy végre gyereket szeretnék, alig fogom tudni kihordani a terhességet..

    Hát, ennyit ehhez a témához...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. cph
    cph
    2006. január 1. 19:5511.

    Szia!

    Ősszel olvastam itt egy hasonló topikot a Mercilonról, de sajnos nem emlékszem a címére, próbálj meg rákeresni a témák között. Ott is rengeteg mellékhatásról írtak, és említettek egy dokit, aki ezzel foglalkozik, több cikket is írt a témában. Akkor elolvastam ezeket is a Neten, de nem jegyeztem fel a honlapcímeket.

    Egyébként én is Mercilont szedek évek óta, eddig semmit nem vettem észre magamon. De jobb félni, mint megijedni...

     

    előzmény:
    Holly (1)
    2006-01-01  19:22
  17. 2006. január 1. 19:5510.
    Most számolok utána én is kb akkor szedtem  
    előzmény:
    Holly (8)
    2006-01-01  19:53
  18. 2006. január 1. 19:549.
    A mellékhatásokról általában nem mondanak semmit, el kell olvasni a tájékoztatót, amitől persze nem leszel okosabb  , hiszen szinte minden gyógyszeren mindent felsorolnak, hogy a gyógyszergyártókat ne lehessen perelni. Nekem az akkori dokim semmilyen vizsgálatot nem csinált mielőtt felirta a fogamzásgátlót. Ne add fel, biztos minden rendbe jön és a baba is sikerül  
    előzmény:
    Holly (7)
    2006-01-01  19:51
  19. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 19:538.
    A legtöbb nőnek nem is lesz semmi baja tőle, de abban az időszakban túl sok trombózisos beteg volt akinél később autoimmun betegsége állapítottak meg, és ők mind Mercilont szedtek előtte. Ez kb. 7-8 éve volt. Én azóta szívok miatta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926507 (6)
    2006-01-01  19:47
  20. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 19:517.

    Szia,

    sajnos azt tapasztaltam, hogy bár mindenkit kivizsgálnak, mielőtt fogamzásgátlót írnak fel, valahogy az ilyen mellékhatásokról elfelejtettek szólni. és ez bizony egy életre szóló problémát is okozhat néha.

    előzmény:
    Diavoletta (4)
    2006-01-01  19:42
  21. Torolt_felhasznalo_926507
    Torolt_felhasznalo_926507
    2006. január 1. 19:476.

    ez nagyon rosszul hangzik. nem hallottam még ilyen esetről. amiket eddig hallotam az legrosszabb esetben is gyakori hányás és fejfájás volt. egyébként én is Mercilont szedtem 6 évig, de szerencsére nem lett semmi bajom. most pedig úgy néz ki állapotos vagyok.

     még fiatal vagy, biztosan sikerül majd egészséges gyermeket világra hoznod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. január 1. 19:445.
    Óó.., ez nagyon rosz lehet.Sajnálom.
    előzmény:
    Holly (3)
    2006-01-01  19:41
  23. 2006. január 1. 19:424.
    Szia, nekem szerencsére nem volt ilyen komoly bajon tőle, de bizonyitottan felboritotta a hormonháztartésomat, ami miatt gyógyszeres kezelésre szorultam, jól meghiztam és folyamatosan fájt a fejem. Emlékszem egyszer nem birtam felkelni 1 hétig, annyira fájt a fejem..... abbahagytam, azóta lekopogom semmi bajom és éppen terhes vagyok az első babával. Reménykedünk, hogy minden rendben lesz velünk. Szerintem soha többet ne vegyél be bogyókat, évek alatt ürülnek ki a szervezetből és millió mellékhatásuk lehet.  
    előzmény:
    Holly (1)
    2006-01-01  19:22
  24. Torolt_felhasznalo_150402
    Torolt_felhasznalo_150402
    2006. január 1. 19:413.
    Igen. Semmilyen hormon tartalmú gyógyszert. Nem kaphatok helyi érzéstelenitést, csak altatást, ha terhes vagyok, végig injekcióznom kell magam napi kétszer, és annak az esélye, hogy ismét elvesztek egy babát elég komoly, pedig már nem prábálkozhatok túl sokszor két császár után... Most is gyógyszert kéne szednem, de a vérhigító allergiát okoz, injekciót meg nem alkalmazhatok hosszú távon, mert még tesztelés alatt van és nem ismert minden mellék hatása...
    előzmény:
    zsukabubus (2)
    2006-01-01  19:37
  25. 2006. január 1. 19:372.
    EZ az jelenti, hogy többet nem szedhetsz semmilyen bogyót??
    előzmény:
    Holly (1)
    2006-01-01  19:22

Címlap

top