Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

40-es kismamák

gemini2005
Létrehozva: 2006. január 13. 15:17
Mivel furán néznek az érettebb nőkre, ha terhesek, gondoltam itt az ideje visszanézni. És megkérdezni: NA ÉS? Nekem 40 évesen két babám van.
  1. Torolt_felhasznalo_597322
    Torolt_felhasznalo_597322
    2011. március 29. 11:2010251.

    Delfin!

     

    Legalább történik vmi. Nyilván nem állapot, h. a gyerekeknek állandóan van vmilyen bajuk. Sem így, sem úgy. Ezt értem mindenre, a gyerekekre, a munkahelyre (illetve annak tolerancia képességére), a kialvatlan szülőkre, a kiszámíthatatlanságra, a sok ilyen - olyan gyógyszerre. Bevallom ezt külön utálom, mert vmit tuti elfelejtek, hogy mikor - miből mennyit - ez külön erőfeszítés, főleg, ha nem azonos gyogyikat, azonos adagban....

    Szóval átérzem a helyzet borzalmát és az aggodalmat!!!

    Még egy nagy erőpróba, aztán csak jobb lesz most már!

    Általános tapasztalat, h. ez azért sokat segít az állandóan betegeskedő gyerekeken!

    És ők is egyre nagyobbak, erősebbek lesznek!

    És jön a nyár! és a jó idő(remélhetőleg), mert nem szeretném a tavalyi időjárást!!!

     

    Igen, kertészkedem is. Igyekszem.

    És imádom, ahogy évről évre szebb lesz. (bár rengeteg munkám és időm van benne!)

     

    Szóval szorítok!

    Adjál hírt!

    Ha kell vmiben segítség szóljál!

    előzmény:
    delfin38 (10249)
    2011-03-26  15:42
  2. 2011. március 27. 18:4410250.
    sok sikert és kitartást kivánok.. én is kertészkedtem 2 délután.. amit sürgős volt megcsinálni. pénteken tavaszi gálánk volt, tegnap párom hozta hozzánk anyukámat mert megint nincs jól.. szóval nekem szaladnak a napok....
    előzmény:
    delfin38 (10249)
    2011-03-26  15:42
  3. 2011. március 26. 15:4210249.

    Halihó! Bár sajna a jelen szertint nem volt túl nagy mozgás errefelé a hét során, én azért leírom: pénteken kiderült: mandulaműtét mind2nek, ápr. 14. Annának torok- és orr is, Doninak csak orr + ha kell, leszívják a savót is a fülükből altatásban

    Addig még lesz teljes labor, tüdő rtg., randi az aneszteziológussal. 13-án osztályos felvétel (ami 2-3 órás procedúra...) , de még hazamehetünk délutánra meg  aludni, másnap kora reggel be, 9-től műtét. Annának 2 éjszaka bent, Doninak 1, de nyilván nem akar majd hazamenni nélkülem. Remélem, annál több nem lesz... Tudtuk, h. nagy valószínűség szerint ez lesz, mégis félünk...   Fel vagyunk készülve a megpróbáltatásokra, h. 2 gyerek egyszerre…már ha lehet. De a sok eddigi hiányzás miatt egyszerűen nem vállalhatunk már be 2x2 műtél előtt-utáni hetet itthon a munkából. Nem megy! Így is azt javasolták, h. legalább 1 héttel előtte már ne menjenek közösségbe, ha lehet, ne tolódjanak a dolgok egy lebetegedés miatt, utána meg min. 2 hét itthon, nem közösségben. Szegény lányom így megint lemarad az iskolai nyílt napokról (még meg se mertem neki mondani, ki lesz akadva, annyira várta, h. lássa a leendő suliját, tanító nénijét!), az ovis húsvéti és anyák napi és évzárós készülődésről (az évek alatt sose kapott semmiben szerepet, hiába ügyes, de hát ugye mindig nagy esélye volt, h. épp hiányozni fog, amikor szerepelnie kell. Annyira sajnálom már őt ezek miatt, néha már-már depis a drágám!). Utóbbi műsornál talán már ott tudunk lenni, 1 nap híján akkor jár le a műtét utáni 2 hét.

    A Dél-pestiben lesz, hálistennek legalább nincs messze! Tudom, rémtörténetek mindenhol vannak, ugyanarról a dokiról is a végletek  - mi mást tehetnénk, mint reménykedünk, hogy nálunk nem lesz nagyobb gáz. Elvégre erős 2 kölök, a sok betegeskedés ellenére is. Megnyugtató, h. nagyon elővigyázatosak, ahogy írtam is. Meg majd előre is csorgatunk egy kis zs-t az anesztesnek meg a fülésznek, hátha úgy olajozottabb lesz a gépezet. Szomorú, h. ma már alapból így kell gondolkodnia az embernek… Az osztályon meg van egy kis személyes protekciónk talán, párom egyik munkatársa révén.

     

    Szal lécci Te is szurkoljatok, h. ne jöjjön közbe semmi, és 1 hónap múlva már túl legyünk az egészen!!!!

     

    Kivel mizu? Mindenki kertészkedik???

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 17. 15:0310248.

    Nene, Zsombi helyrejött? Felétek volt az, amit hallottam, mennyi gyerek került kórházba ilyen hányós-hasmenős vírussal, egész óvodákat zártak be? Felénk is van sajna, de most ez a mags lázas-tüdőgyulás buli a vezető. Milyen volt a bál (buli)? Malackák megvannak még mind?

    Panda: de ügyesen rajzolt Bazsid, kár hogy abbahagyta! Donim is állandó alkotási lázban van hetek óta, most kezd sete-suta figurákat rajzolgatni, ragaszt, tűzőgépez - heti 1-1 csomag papír és rajzeszköz bánja, nem is beszélve a sok súrolásról! "Cserébe" naponta tömegével kapom a meglepiket! USA: Miami is Florida ám, ott nem a földrengések veszélyesek(az Kalifornia), hanem a hurrikánok! De minden ismerősöm, rokonom Floridában van, és köszönik, imádják!

    Carol, mint bőgtél a YouTube-on? Jó kis arcüreg-terápia! Bár én már akármint tudok bőgni, ha fáradtabb vagyok vagy a lelkem van oda a sok betegápolás és téli-sötét idő  közepette! Jó, hogy végülis végigjártátok Lokival ezt az autista-ügyet! majd a külön fejlesztés meglódítja, meglátod! Otthon egyébként sokat beszélgettek vele? A szemkontaktus egyébként nem feltétlenül mérvadó: Annám zavarában máig nem nagyon néz rá arra, akivel beszélget (csak ha már teljesen feloldódott), legalábbis ha mi is ott vagyunk, csak ha rászólok, hogy amit másnak mond, azt nem rám nézve tegye! Igaz, ő baromira szocializálódatlan a sok betegeskedés miatt. A bilizés mind2 gyerekemnél 2,5 éves kor körül jött, átmenet nélkül, igaz, én nem is forszíroztam előtte. Így cserébe pár hét alatt lettek megbízhatóan szobatiszták! Doninál pl. az adta a lökést, hogy amikor kinéztük a tavalyi nyaraláshoz a szép szállodát, és mutattuk neki is a képeket a neten, mondtuk, h. sajna csak akkor mehetünk, ha addigra már nem lesz pelusa, mert ide bizony pelenkásokat nem engednek be! 3 nap alatt szobatiszta lett (és ő ráadásul rögtön éjszakára is)

    Yogini: Amiket a fiad kapcsán írtál, annyira igaz a lányomra is! Épp olyan alkat ő is, csak még kevésbé nyitott. És sokszor szembesültem már vele ismerősök tapasztalata alapján, h. ma már ciki, ha a gyerek szorgalmas, okos, és ezt a suliban is felvállalja. Nem tudom, mi lesz így vele isa suliban, tartok tőle, hogy érik még bántások őt is bőven!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 17. 14:4210247.

    A múlt csütörtökön megvolt a hallásvizsgálatuk is, a fülbedugós-grafikonrajzolós fajta. Doninál egyik fülén se tudott görbét rajzolni, Annának a balon semmi, a jobbon is csak kezdődő, bár ő azóta is javulgat. Újabb 2 hét várakozási időt kaptunk, és ha akkorra nem lesz lényeges javulás, beszélünk a mandulaműtétről. Nem értem, miért kell ennyit várnunk, hisz Anna 2, Doni 1 hónapja alig hall, Annának ehhez még folymatosan duzzadt a garatmandulája is, horkolnak, folyton taknyosak. Se a házidoki, se a tüdőgyógyász nem érti, miért is vannak még bent a manduláik. Most már ott tartok, h. azt akarom, ne javuljon a hallásuk az egy hét alatt, mert akkor majd kezdődik elölről ez a folyamat, ha nem idén, akkor jövő télen, és Anna akkorra ugye már iskolás lesz (lenne), ahol nem nyerő a sok hiányzás. Lehet, a kövi kontrollon oda kellene nyomnunk pár tízest a dokinak, hogy meggyorsítsuk a folyamatot???

     A pénteki svábhegyi kontrollon Doni tüdeje már tiszta volt, Annáé még nem a tüdőgyuláik után, így a héten még otthon erősödnek. mellesleg azóta újabb körben mind2 enyhén náthás-köhögős, pedig 20 fok volt, és nem jártak közösségbe...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 17. 14:3610246.

    Sziasztok! Ígértem-jövök!

    Remélem, mindenki gyógyulóban-tavaszvárásban! Meg szegény Loki is, ügyesen vigyázott rá az őrangyala!Ha már rohan, tényleg nincs nagy baj! Lehetelenség mindentől megóvni őket, ezt csak az nem tudja, aki sose próbálja felügyelni őket!

    Mi a hosszú 7végére eredetileg beterveztünk egy kis 3 napnyi télvégi wellnesst kettesben...de aztán kiderült, hogy ami akciós árakat néztem, az nem /2 fő, hanem /1 fő volt a 2 éjszakákért Baromira megnyióomták az árakat, nyár végén negyedennyiért voltunk last minute. Így kimaradt a wellness, volt helyette fitness-program: tavaszi nagytaki ablakpucolással-függönymosással-ágyhúzással, teljes kerttavaszítá, stb. Hétfőn meg elmentünk a gyerkőcökkel a budakeszi vadasparkba. Iszonyú tömeg volt a szép időben, alig lehetett parkolót találni, de szuper volt, és a 2 lábadozó gyerekem egyetlen nyikk nélkül végigtalpalta a 4 órányi túrát, úgy odavoltak mindentől. Ja, és a 4 nap alatt Anna egész jól megtanult a kétkerekűjén bringázni, most meg mindig menne, csak hát újra besz*rt az idő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 17. 13:5110245.

    Tegnap Loki leesett a mászókáról és mivel még 1 órával később sem tudott lábraállni, elvittem a sebészetre, megröntgenezték, de semmi. Ma még reggel bicegett, de most már rohangál.

    Meg ennek kapcsán jól összevesztünk emberrel, olyan stílusban beszélt velem, mintha én valami bő kézzel megfizetett, ám nemcsak hanyag, de egyenesen szadista hajlamokkal bíró bébiszitter lennék - vagy mi. Jól el is küldtem a francba.

    És még az eső is esik... 

    előzmény:
    dondenene (10243)
    2011-03-16  13:03
  8. 2011. március 16. 21:2310244.
    Holnap jövök! D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 16. 13:0310243.
     Senki sehol??????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. március 10. 11:1610242.

    Nagyon jó ez a két madár. Mennyi idős is Bazsi? Én sosem tudtam, és már nem is fogok tudni még csak hasonlót sem rajzolni.

    De talán majd Bence... 

    előzmény:
    dondenene (10241)
    2011-03-09  17:14
  11. 2011. március 9. 17:1410241.

     Szóval kilóg a sorból,nagy is,színes is.Legalább is Beni így látja.

     

    Kár hogy Bazsi nem rajzol már,szerintem igen jó készsége van hozzá.Ügyes.Bár nem vagyok szakértő... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597322 (10239)
    2011-03-09  10:55
  12. 2011. március 9. 17:1210240.
     Nagyon édes,ennél kedvesebb ajándékot nő nem kaphat,mint ami saját kezüleg készült
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597322 (10238)
    2011-03-09  10:49
  13. Torolt_felhasznalo_597322
    Torolt_felhasznalo_597322
    2011. március 9. 10:5510239.

    Na ezen szoktam kiakadni, amikor nem teszi fel a képeket, lassú, meg úgy egyáltalán....

     

    Megpróbálom még 1x.

     

    A képeket most felrakta, de nem engedett feliratokat írni:

     

    1. - Bence szerint így néz ki a házunk (a középsőben lakunk mi)

    2. - Bazsi tavaly rajzolta - Sólyom

    3. - Bazsi tavalyi rajza - Fehér fejű réti sas

     

    (Bazsi már nemigen rajzol...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_597322
    Torolt_felhasznalo_597322
    2011. március 9. 10:4910238.

    Kedves Mindenki!

     

    2 napja süt a nap! Oszlik a téli depresszió!

     

    Ezért (is) Mindenkivel megosztanám, Bencitől kapott nőnapi ajándékomat.

    +még egy-két rajzot, amit sebtében bemásoltam....

     

    Csak, hogy mindenkinek jobb kedve legyen!

     

    Remélem mindenki meggyógyult! Gyertek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. március 4. 16:1310237.
     Ruhapróba a holnapi bulira...:) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. március 4. 16:0810236.

     Vagyok néha én is,csak sutyiban olvasgatok.Mérhetetlenül fáradt,kissé depibe hajló vagyok mostanság.Időm kevés,munka sok,itthon melóhelyen egyaránt.Melóban inkább a lelkem nehezedik,facsarodik....!

     

    Zsombor ismét végighányta az éjszakát,most eljöttem tp-re,eddig vhogy megoldottuk,de nem akartam az összes szabimat a betegségekre elhasználni. Holnap pedig kampányzáró buli,lehet nem tudunk menni,majd meglátom.Ha nem javul én itthon maradok vele.

     

    Hétfőn szaporodtunk 13 kicsi malackával,oly édesek....egy sem pusztult el,és eddig nem feküdt vagy lépett rá egyre sem. 

     

    Még 2 anya van "várandós".

     

    Várom én is a tavaszt,a napot.

     

    Puszi mindenkinek! A betegeskedőknek jobbulást!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 4. 12:1110235.

    Delfin, kitartás, jön a tavasz! Reméljük...

     

    Nem Yogini, a két nagy már 20 és 17 éves, a kicsi az új embertől van. Azért most sem móka-kacagás minden napunk, de ebből a szempontból az Ő élete sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a nagyoké volt.

    Amúgy az a furcsa, hogy anno én nagyon hamar beszéltem, de mindhárom gyerekem elég későn kezdte-kezdi a beszédet. Pedig eddig a nagyok apjára fogtam a dolgot, meg a génekre, de most elbizonytalanodtam...

     

    Panda, inkább ez a tél fagyaszt le testileg-lelkileg, el nem mondhatom, mennyire várom a végét! Ja, nem is mondtam, bekaptam valami vírust, ami az arcüregemre ment, de tegnap spontán bőgőnapot tartottam a YouTube segítségével, ami nagyot lökött a dolgon jó irányba, teletrombitáltam min. 30 zsepit, sőt a lelkem is egész megtisztult. Lehet, szabadalmaztatom a módszert... 

    előzmény:
    delfin38 (10234)
    2011-03-02  21:49
  18. 2011. március 2. 21:4910234.

    Bocs, hogy „eltűntem” a képből, de lecsapott az influenza a családra, és az elmúlt hetem szimultán lázcsillapítással és orvoshoz rohangálással telt sajnos. Mind2 gyereknél kezdődő tüdőgyula is lett azonnal, így most Klacidoznak, Doni iszonyúan köhög, Anna meg nagyon gyenge volt, de ma már talán jobban voltak, első láztalan napon. Torkom már KO, kíváncsi leszek, véd-e még a tavalyi influ-szurim? Állítólag ez már a H1N1 volt, járvány van az oviban is.

    Jövök, amint tudok! Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_597322
    Torolt_felhasznalo_597322
    2011. március 2. 13:5210233.

    Lefagyasztottam az egész topicot????

     

    Vagy csak mindenki megfagyott??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. február 24. 23:0310232.

    Kedves S. Carol!

     

    Ezek szerint Loki az egyik említett gyerek, akinek át kellett vészelnie veletek ezt a nehéz időszakot. (?) Ne haragudj, aránylag új vagyok itt a topicon, nem tudom annyira a családi viszonyokat.

    Ha így van, akkor szerintem - így látatlanban, bár nem vagyok szakember - nyugodtan "belefér" mindaz, amit írtál róla, nem kell mindjárt autizmusra gyanakodni! Nálunk is van a családban egy kisgyerek - most 4 éves - és 3 éves koráig semmit nem beszélt. Viszont nagyon aktív volt és aktívan és bátran is kommunikált, minden más módon, csak nem beszéddel! Már aggódtak a szülei, nagyszülei, hogy mi lesz, aztán nem lett semmi, hál'istennek, amikor elment oviba, ez a dolog szépen megváltozott. Elkezdett beszélni és nagyon aranyos, okos gyerek. (Mondjuk bölcsibe nem kellett neki járni, lehet, hogy akkor nehezebb lett volna.)

    A beszédfejlődés teljesen egyéni, ugyanúgy, mint a szobatisztaság. A legfontosabb, hogy egyiket sem szabad erőltetni. Különben plusz frusztrációt okozhatunk.

     

    Szóval örülök, hogy a doktorok is megnyugtattak benneteket!

    És a másik gyermek? Ő mekkora?

    előzmény:
    S.Carol (10230)
    2011-02-24  14:35
  21. 2011. február 24. 17:5610231.

    Ide töltöttem fel a képeket a farsangról.. készitett a fényképész is ,de az papir formában lesz megvásárolható.. ezeket én kreáltam.

     

    http://kisbogar.gportal.hu/gindex.php?pg=3556297&gid=2769011 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. február 24. 14:3510230.

    Yogini, mintha csak rólam írtál volna. 25 évesen szerettem volna családot és gyerekeket, ezért hozzámentem egy pasihoz, akinek volt 1 kis lakása, elég jó állása, valamint szeretett volna családot és gyerekeket. 7 év múlva volt két gyerekünk, egy egész jó lakásunk meg balatoni nyaralónk, valamint egymás által halálra sebzett lelkünk. És még elválni sem akart! Évekbe telt, mire kihevertük egymást, a szegény két gyerek meg... tettünk, amit tehettünk értük, de azért ideálisnak nehéz lenne nevezni a körülményeket, amiben felnőttek.

     

    Lokicámmal az a baj, hogy áprilisban lesz 3 éves, de max 2 szavas mondatokban beszél, nem szobatiszta és elég antiszoci. Azokat a tuti autista vonásokat nem mutatja, hogy semmi szemkontaktus, vagy hogy ringatózna, vagy repkedne, vagy a vízsugarat bámulná órákig. De jobban szeret egyedül játszani és a szelektív hallás képességét is jól alkalmazza.

     

    Elmentünk a kórházba, ott hozta legjobb formáját, erőltette a dokibácsit, hogy igyon teát, telefonba beszélt, rajzolt, majd a doktornénitől előbb elhozott autót nekiadta. Ja, a dokinéninél meg egy szemmel általunk nem látható helyen kiszúrt egy csokimikulást és addig mondogatta, mire nagynehezen dokinéni is észrevette és nekiadta, amit Loki azonnal lenyomott, de a dokinéninek is adott egy kis darabot.

    Szóval a vége az lett, hogy vannak tűréshatáron belüli átlagtól való lemaradásai, de nagyon aktív - ja, és mélyen a szemükbe is nézett - majd kapunk beszédindító tornasort, aztán 2 hónap múlva menjünk vissza. Azóta a bilizésre is jobban rámentünk, Lokica azóta reggel kipattan az ágyból, szalad a bilihez, 2 decit pisil, aztán napközben meg szó nélkül vígan belepislant a pelusba. Vagyis éjszaka már szobatiszta... Szóval vannak furcsaságok. 

    Amúgy a bölcsis néni nagyon csípi Lokit, ott szelíd, jó gyerek, szóval semmi baj vele, azért javasolta ezt a vizsgálatot, hogy nézze meg klinikai pszichológus, hogy ha mégis lenne valami, időben tudjunk lépni.

     

    Delfin, remélem kitart ez a dohmentesség tavaszig. Hogy már megint milyen hideg van! Pedig mindjárt március. 

    Panda, olyan helyesek vagytok mindannyian!

    Radványa, nagyon sok van a vállatokon, biztos azért éled meg ilyen rosszul a hétköznapokat. Ez a farsang is, az egész hangulata elromlott 1 ijedt kisgyerek miatt és nem volt aki segítsen. Rémes!

    Nálunk a bölcsiben 1 hétig volt farsang, hogy a picik is felvegyék a ritmust. Ez annyit jelentett, hogy a gondozónők meg a dajka is beöltözött, gyerekek közül is, aki akart, akár naponta másnak is (Loki Bob the builder volt kis sisakkal meg szerszámos övvel) meg farsangi cd-ket hallgattak, leginkább a Gryllus Vilmos Maszkabált meg délután ettek egy kis aprósütit. Nagyon jó kis bölcsibe jár Loki.

    Toyota, remélem férjed tényleg gyorsan talál új melót, amit fog is élvezni. A vizsgákhoz meg nagy drukk!

    De jó lenne nekem is kitanulni egy másik szakmát! Bár leginkább természetgyógyász lennék most, de azokkal is Dunát lehet rekeszteni. Szóval inkább a gazdasági életben kellene valamit szakosodni, vagyis nyilván így is lesz, csak állami támogatás nélkül.

    előzmény:
    yogini (10229)
    2011-02-23  23:02
  23. 2011. február 23. 23:0210229.

    Szia!

     

    Hál'istennek nem találkoztam a kellemetlenkedő hozzászólásokkal, de talán jobb is. Azt hiszem, nem álltam volna meg szó nélkül. Azt hiszik, ők nem lesznek egyszer ennyi évesek? Úgy elröppen az idő, észre sem veszik (már akit ez egyáltalán foglalkoztat), és olyan lesz, mintha a fiatal életük egy másik világba tartozna...

     

    Na mindegy. Az idő különben is viszonylagos, és nem érdemes bosszankodni. A jelen pillanat a fontos mindig és azt kell élni, akárhány évesek is vagyunk.

     

    Egyetértek, hogy nem is foglalkozunk azzal, hogy így jött össze, nekünk ez a természetes és ezt mindenki vegye tudomásul!

     

    Én pl. kis hülye voltam fiatal koromban, és sok-sok év kellett, hogy megtaláljam önmagam. Csak ekkor lettem valóban képes párra is találni. Szerintem sokan lennének így ezzel, csakhogy nem várják meg, hanem azonnal beleugranak valamilyen korai kapcsolatba, házasságba, gyerekvállalásba, anélkül, hogy egyáltalán tisztában lennének önmagukkal, azzal, hogy kik is ők valójában és mit is akarnak az életükben. Aztán jön a kínlódás, a válás és a további kínlódás egyedül a gyerekkel-gyerekekkel. Nem kéne, hogy íg y legyen! Ha lenne nálunk kultúrája az önmegismerésnek, az arra való nevelésnek, hogy ez mennyire fontos, milyen alapvető az életben (mint ahogy a keleti kultúrákban megvan ennek a hagyománya).

    Persze nem azt mondom, hogy minden esetben el lehetne kerülni a válást, persze hogy van olyan, amikor muszáj, és a gyereknek, asszonynak is jobb, ha véget vetnek a kapcsolatnak. De sok esetben ennek a valódi önismeret hiánya az oka, ill. az, hogy nem tudják, hogyan lehet megoldani két ember közti problémákat. Csak egy megoldási sémát ismernek: a válást.

     

    Na mára ennyit!

    Ti is nagyon szépek, aranyosak vagytok!

    Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597322 (10222)
    2011-02-23  09:28
  24. 2011. február 23. 22:5010228.

    Hát igen, van a fiunkban egy kettősség, az biztos. Egyrészt kifelé elég jól észrevehetően hangot ad a véleményének és nagyon kommunikatív, mondhatni hangos. Nagy dumás, sokat okoskodik (tudja is magáról, hogy okos), másrészt viszont a nagyhangúsággal általában csak elrejti a félemeit, szorongásait. Nagyon bántja pl., ha nem fogadják el az osztálytársai. Sokszor szokta őt kihívni a tanító néni kiselőadást tartani és ezt szívesen is teszi. De azt mondta, az osztálytársai már egy ideje azt mondják, inkább ne ő menjen, mert megint "okoskodni" fog. (Hát, mit csináljunk, ha egy csomó dolgot tényleg jobban tud, mint az átlag...?:))

    Ennyiben félénk csak: belül, titkosan. Esténként, az ágyban derülnek ki a dolgok, miután meséltem neki és beszélgetünk. Most pl. hetek óta az bántja, hogy az a fiú, akit a legjobb barátjának nevez, elárulta a titkát a lányoknak, pedig azt hitte, hogy megtartja, és most mindenki őt csúfolja, piszkálja ezzel (egy olyan igazán titkos, lányokkal kapcsolatos dogogról van szó, én sem mondhatom el...::))

    Szóval ilyenek.

    De én tudom, hogy belül nagyon érzékeny. Pl. nem tudja magát megvédeni, ha piszkálják, és nem tud mit kezdeni azzal, ha valaki bántja. Az igazságérzete nagyon fejlett.  Ő is tudja, hogy érje el a céljait, és nagyon impulzív is (elég sok a kiabálás...)

     

    Üdv.

    előzmény:
    delfin38 (10218)
    2011-02-21  17:49
  25. Torolt_felhasznalo_597322
    Torolt_felhasznalo_597322
    2011. február 23. 10:0510227.

    Donde!

    Gemike!

     

    Asszem, most már csak annyi leszek, h. gyertek!

     

    Kivételesen engedett topicolni, még képeket is párat.....

     

    Uff én beszéltem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top