Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

40-es kismamák

gemini2005
Létrehozva: 2006. január 13. 15:17
Mivel furán néznek az érettebb nőkre, ha terhesek, gondoltam itt az ideje visszanézni. És megkérdezni: NA ÉS? Nekem 40 évesen két babám van.
  1. 2011. augusztus 22. 15:3610326.
    Lokinak drukk, hogy sikerüljön! Volt már bent az oviban? Mert talán az is inspirálná, ha látná, hová kerül, és tudja, h. csak akkor mehet, ha szobatiszta lesz. Azt hiszem, én is szólnék az autizmus-gyanúról, ha profik az óvónők, úgyis tudni fogják, mivel segíthetik az egyéni fejlődését, mire kell odafigyelniük nála még jobban is.
    előzmény:
    S.Carol (10323)
    2011-08-22  12:07
  2. 2011. augusztus 22. 15:3410325.

    De jó, hogy jöttetek (ide is)!

    Mi is itthon Szegedről már 2. hete...hűűűűűűűűűűű, de nagy volt a kontraszt! Itt a nagy sivárság, sehová nem lehet menni, még egy jót sétálni sincs hol, se bringázni - ott meg egy abszolut élhető, emberközeli és emberbarát város! Parkok, sétálóutcák, bicikliutak, játszóterek, rendezvények, kultúra. És minden SZÉP! (na jó, most sok helyen fel van túrva az is) Nagyváros, mégis bejárható.

    Voltunk 2 napot az Aquapolisban (élményfürdő), de volt orgonahangverseny, városnézés, vadaspark, egyetemi emlékidézés, kiállítás- és rokonlátogatás, füvészkert, sok-sok fagyizás, játszóterezés, séta és élmény! (Ópusztaszerről le is mondtunk idén, egyszerűen túl sok lett volna már nekik.) Az idő meg egyszerűen tökéletes volt hozzá! Párommal még olyan mákunk volt, hogy 2 nappal előtte a pénteki szabadtérire is kaptunk jegyet, így láttunk a Valahol Európában c. musicalt. Igaz, 15e volt a 2 jegy, de mivel a szállásunk és nagyrészt a kajánk is ingyen volt a rokonok jóvoltából, és évente 1-2x max., ha eljutunk kettesben kultúrprogramra, nem sajnáltuk rá a  pénzt. Én pl. életemben először voltam a szabadtérin, pedig 5 évig tanultam ott, csak hát nyáron sose voltunk Szegeden...

    Most 20-án meg ebéd után bementünk Bp-re, de olyan sz*r (sőt, inább 0) volt a tömegközlekedés, h. mire a Borárosról bevergődtünk a  Parlamentig,a  víziparádénak már vége is volt, már csak a repülőket láttuk, de azt is nagyon élveztük azért.Visszafelé barátnőmékig sétáltunk, játszótereztünk, metróztunk. Ott az 5 gyerek jól elvolt estig, még meg is fürdettük őket, aztán 9-kor csak beültünk az ablakok elé a Boráros téri tetőtéri lakásban, és "páholyból" végignéztük a tűzijátékot, a gyerekeknek nagyon tetszett, ez volt életük első nagy tűzijátéka "élőben" (a szilveszteri pár rakétát nem számítom annak). Fél 11-re értünk haza, Donát már a kocsiban elaludt, lányom bírta végig, 11-kor aludt el!

    Még jó, h. tegnap aludtak ebéd után, így estefelé kimentünk a  helyi búcsúba (na ez is olyan program, amit csakis miattuk vállalunk fel...) Kaptunk 6 ingyenjegyet a hivatalban, abból volt körhinta, dodzsem, ugrálóvár - de még így is otthagytunk pár ezrest: ugye még lovaglás, csillámtetkó, ezazamaz, amiért fizetni kellett. De ők élvezték ezt is nagyon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 22. 13:4010324.

    Sziasztok!

    Hát jó kérdés!  A szülő ha akarja elmondja ha akarja nem. előbb utóbb ha gond van úgy is kitűnik.. de ha segitséget vár a szülő akkor partnernek nézi az óvónőt hogy együtt tudjanak a gyerek érdekében tenni, fejlesztő pedagógust találni ha szükséges.. én megbeszélném velük a dolgot.mindenképpen..

     

    A karnavál felvonulás részét kihagytuk a látvány fürdőbe mentünk , délután pedig ismerősökkel a 6 holdas pagonyba és az erdőn sétáltunk, meg az egyetem előtt a túró rudi hajónál. este pedig az ablakból néztük a tüzijátékot.

    Amúlt héten még Anyámnál voltunk és közben  hétfőn jött a meglepi --- az iskolaigazgató jött hozzánk hogy várja a válaszom átjövök-e ide dolgozni vagy sem.. kedden felhivtam a főnököm, hogy tájékoztatom a lehetőségről.. ő pedig örömmel elbúcsúzott tőlem.. ez lenditett a döntésemen , hogy elfogadom a lehetőséget .. még nem tudom jól teszem-e ,de majd az idő eldönti.. előny, hogy nem kell bejárni, talán az egyéb többlet meló  is kevesebb lesz..bementem és a dajkák mosolyogva fogadtak, - hogy haljuk, jössz hozzánk! érdekes ők többet tudnak mint én..   megmutatta a szomszédasszonyom, mert hogy ő az egyik dajka a leendő csoportomat, a sógornője lesz  a leendő dajkám... ha minden úgy alakul ahogy odafenn elrendezték.... 

    előzmény:
    S.Carol (10323)
    2011-08-22  12:07
  4. 2011. augusztus 22. 12:0710323.

    Mi végül csaknem 4 hétig voltunk a Balatonnál, ebből 2 hétig ex níyaralójában - addig esett is végig az eső, aztán 2 hetet egy panzióban, ott meg már jó idő volt, csak közben eléggé lehűlt a Balaton.

    Nagyon jó volt, nyilván a második fele főleg, de még az eső is jobb a Balatonnál, mint a napsütés itthon. Csak sajnos, vége lett...

     

    Loki menne oviba, ha szobatiszta lenne, de a nagydolog még mindig a bugyiba megy. Amíg nem rendeződik, maradhat a bölcsiben. Gondban vagyok, hogy ezt az autisztikus dolgot mondjam-e az oviban. Voltunk a BHRG alapítványnál, bő 1 hónapja csináljuk a tornájukat itthon és látványos a fejlődés. Radványa, szerinted?

     

    Milyen volt a Virágfesztivál? Mi is összejöttünk egy jó kis debreceni csapattal a panzióban, meg is hívtak, aludhattunk is volna náluk, de végül nem mentünk ebben a nagy melegben. Meg úgy itéltem meg, hogy Loki még kicsi ehhez, nem élvezné igazán, viszont túl messze is van. Talán majd jövőre.

     

    Kertben egy dzsungel fogadott, előbb az eső, aztán a napsütés, nem győzök gyomlálni. Pasim, fiam 2 nagy lusta disznó, eszükbe nem jutott volna bármit is csinálni, még a füvet se nyírták le. 

    előzmény:
    delfin38 (10321)
    2011-08-05  09:11
  5. 2011. augusztus 21. 10:0910322.

    Sziasztok Kismamák!

    Ezt érdemes elolvasni! Én szedem és nagyon jó, főleg ilyen változatos időjárás mellett, hogy ne legyen gond:

    http://vilaghy.extra.hu/cikk.html

     

    A kiírt szülés előtti dátum 21. napjáig szedhető.

    Hátha tudjátok ajánlani, nagy segítség és ezt tapasztalatból mondom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. augusztus 5. 09:1110321.

    A mi svájci hitelünk a plafonon, úgyhogy leálltunk minden költekezésssel, a nyaralás alatt lesz így is elég! A reálhozamomból is fűtést szereltetünk hó végén.

    Mi holnaptól megyünk egy jó hétre Szegedre - reménykedünk, h. nem lesz végig vacak idő!

     Jó pihit mindenkinek a maradék nyárra!

    előzmény:
    radványa (10320)
    2011-08-04  19:43
  7. 2011. augusztus 4. 19:4310320.

    Túl vagyunk a konyha festésen... megyünk még anyámhoz egy hétre a jövőhéten..   aztán még az apóshoz Debibe az augusztus 20-ai programokra.. fürdő van betervezve több helyen.. aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.. a kocsi szerelőnél.az is  lesz jó sok... a jogsimat kell megújitani..megleptük magunkat egy full hd-s tv-vel...szóval kiköltekezünk..

    Igen megy iskolában..mi is ma vettük meg a füzeteket.. miután kiderült hogy a faluban ez egyik boltban van a lista hogy mi kell a suliba és mindent árulnak is többnyire akciós áron... Anna kiválasztotta a füzetboritókat.. igy lassanként hangolódunk az iskolára... 

    előzmény:
    delfin38 (10319)
    2011-08-03  08:25
  8. 2011. augusztus 3. 08:2510319.

    Hát igen, "kihaltunk"

    Én benézek azért néha, de éljük a nyaralásközi hétköznapokat... munka... és dühöngés, amiért nincs NYÁR!!!!!!!!! nekem ez kész depi! 

    Szombaton egy hétre Szegedre megyünk...és szerdától megint őszi időt jeleznek, basszuskulcs! Jó, jó, azért ott is van mit csinálni rossz időben, de esőben-szélben-hidegben még sétálni se az igazi!

    Annám bőszen készül a  sulira, már sok mindent megvettünk. Rendezgeti minden nap. Bár most 3 napig anyósoméknál "nyaralnak", mennek minden nap vhová. 

    Radványa, mentek még vhováa  nyáron? és a többiek???? A Te Annád is sulit kezd?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. augusztus 3. 07:5410318.
    Megint csak én???? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. július 28. 07:1110317.
    Jó reggelt!
    pesten nem volt időm irni... végre itthon.. kifogtuk az időt szinte végig esett.. azért sikerült elmennünk a kalandparkba és a csodák palotájába ahol esőre tekintetttel rengetegen voltak.... több helyhez hozzá se jutottunk és sorba kellett állni... igaz mi a 3 gyerekre figyeltünk, hogy el ne vesszenek... Aztán a közeli játszótér.. kiserdő séta.. és otthoni játék.. elég jól elvoltak  ritkulnak a veszekedések.. ja aztán ráckevén is voltunk a fedettbe fürdeni.. szóval azért találtunk programot..A kertem szép lett az esőtől, sokat nőtt minden mig távol voltam... nem úgy mint a múltkor hogy majdnem kisültek a virágok...  A barack  termőre fordult, de rohad a fán, a sok esőtől.. igyekszem menteni, és eszük folyamatosan , tavaly ugye elraktuk és 19 üveggel ment is ki... nem állt el... ma ügyet megyek intézni.. ha sikerül.. és utána az első patiszont rántom ki ami  a kertben termett...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. július 25. 10:1310316.

    Sziasztok!

     Itthon munkában esőben Remélem, aki a héten nyaral (Radványa, Carol), jobbat kap ennél, talán holnaptól javulgat már.

    Baján nyaraltunk múlt héten, és időjárástól függetlenül szuper volt - mint mindig! Volt dinó-kiálítás, fagyizás, fél nap tesómék medencéjében, majd még 2 a Duna mellékágában az első napokban. A 2. fele strandmentes volt, de mentünk rokonokhoz,  játszóterekre és játszóházba, múzeumba és Duna-partra, szal élmény azért volt bőven, még ha ezt-azt el is mosott az eső (pl. musical-estet, lovaglást és tanyalátogatást).

    A tetőtéri hálókban szinte végig iszonyú volt a meleg, egyszál ventillátorunk semmit se ért, és még a matrac is kőkemény volt. Úgyhogy az alvásiányom továbbra is megvan...de legalább új élmények is voltak, és nyugi, sehol a rohanás! És hát ugye nekem "otthon" a sok régi ismerős, az imádott, szép szülvárosom (bár most elég jól fel van túrva minden...) lelki feltöltődé is ez az egy hét nekem minden évben. Nehéz a vissaztérés a szürke hétköznapokba, ilyenkor még sokkal nehezebbn találom a helyemet itt, ahol semmi jót nem lehet csinálni, messze vagyunk mindentől - és még dolgoznom is kell ugye...

    Majd rakok vhová képeket is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. július 19. 06:1010315.
    Jó utat nektek! Talán enyhü. egy kicsit.. az én kertemet se locsolta a párom úgy mint kellett volna a múlt héten a dáliák és a hortenzia meg is szendvedte.. ma megyünk mi is megint egy hétre.. remélem túl élik anövénykéim... 
    előzmény:
    S.Carol (10314)
    2011-07-17  19:28
  13. 2011. július 17. 19:2810314.
    Mi meg kedden megyünk a Balatonra. Ha ilyen idő lesz továbbra is, akkor a kerttel már nem is kell törődni eztán, mert minden kiég. Minden este locsolok 1 órát, gondolni sem merek a vízszámlára...
    előzmény:
    radványa (10313)
    2011-07-17  06:49
  14. 2011. július 17. 06:4910313.
    Látom sehol senki... én haladok a kert rendezéssel.. kedden megyünk 1 hétre pestre--- legyetek jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. július 15. 17:1310312.

    Az ezelőtti fekete cica aranyos volt.  ez nem az.. kis undok..

    A strandon leégtem..most hámlok borzasztó a bőrom.. 20 éve nem égtem igy le... pedig barnabőrű vagyok.. a gyerek szerencsére nem.. a szemüveget nem nagyon hordja  azt modja anélkül is lát... nem értem hogy minek kellett most ez. csak hogy kihajitsuk a pénzt?,,Anna és az uncsi tesók .

     

    előzmény:
    S.Carol (10311)
    2011-07-07  23:01
  16. 2011. július 7. 23:0110311.

    Pont pár napja mondtam emberemnek, hogy nekem már nem kellene fekete macska, valahogy nem voltak jó természetűek a fekete cicák, akiket ismertem. Azaz, bocsi Borzicska, Ő nagyon aranyos, félénk cica volt szegényke. De inkább fekete-fehéret vagy trikolort szeretnék, már ha lehetne egyáltalán. Egy időben meg a vörösökért voltam oda, azelőtt meg a patkányszürkékért. Aztán többnyire egyszer csak talál az ember az utcán egy akármilyet...

     

    Lokit kedden viszem még egy harmadik helyre is. Nem is annyira a mnősítés, hanem a fejlesztés miatt. Az tény, hogy beszédben le van kicsit maradva. A többit meg - magam sem tudom. Meglátjuk...

     

    Terveztem, hogy szerdánként majd megyünk úszni Lokival - ha jól láttam, van pár strandon 30% diszkont - erre pont beteg lett. Bejött 1 köhögős gyerek az oviszünet idejére, erre mindenki kidőlt, Loki szerencsére nem lázas, a többiek még betegebbek. Ütném az anyját agyon... Ez a kisfiú régen idejárt a családi napközibe, akkor is mindig lógott az orra. Most gondoltam bele hogy mióta elment oviba, azóta Loki még csak nem is köhintett. Tök jó, hogy visszajött... 

     

    Jelentkezni akartam munkanélkülinek, de nem lehet, mert beltag vagyok a bt-nkben. 10 éve egy fillért nem kerestem benne. Most jó kis ügyvédi ktg mellett minősíttethetem át magam kültaggá.

     

    előzmény:
    radványa (10310)
    2011-07-06  05:29
  17. 2011. július 6. 05:2910310.

    Most jó lehet neked.. és irigylem a welnest is!

     

    Igyekszem az itthoni elmaradt dolgokat- főleg takaritás pótolni... 

    Tegnap a nyári konyhát tettem rendbe.. egész napos munka volt.. azt hittem hamarabb megleszek vele. párom a meggyet szedte ma lekvár főzés lesz a téma... Este hoztunk két új kiscicát.. igy meg lett a 3 kandur... két feketéért mentünk de egy tarka és egy fekete lett belőle,, ugyanis ezeket lehetett megfogni... elég vadacska a fekete, nem tudom megfognak e szokni nálunk, vagy kezes cicák lesznek-e bellőlük... párom letolt hogy nem a két feketét hoztuk, de mondtam neki, hogy a gyereknek a foltos tetszett meg.. ez van..  

    előzmény:
    delfin38 (10309)
    2011-07-02  16:28
  18. 2011. július 2. 16:2810309.

    Halihó!

    Látom, elég ritkásan él a topic persze, ebben nekem is részem van...

    Mindenesetre viharmentes napokat mindenkinek. Én épp egy motorcsónak-versenyen vagyok szervező (én szingliben vidéken 2 napig, apa az aprókkal anyóséknál), de állunk a vihar miatt itt is... 

     Előtte való napokban meg teljesen elhavazódtam a benti és otthoni melókban. Szerdán az Aquaworldben voltunk 4esben, uis párom rájött, h. van egy csomó üd. csekkje, ami 6-án lejár. Másképp az egy napért tutira nem fizetünk majd 20 ezret mindenestől (belépő+kaja+utazás). De a hely szuper, a gyerekek is élvezték.Igaz, mi a jakuzziba-szaunába be se jutottunk, de ez a nap nem is rólunk szólt!

    Radványa, élvezd a nyarat! Na igen, az anyai "semmittevés" igazábólnem is létezik.  Akkor Annád legalább már tutira jól fogja látni a táblát a suliban! Remélem, hamar megszokja a szemüveget!

    Carol, érdekes, h. Lokit így "minősítgetik"...változott vmi az állapotában egyébként, h. ez történt?Tény, h. bármilyen sni-esetben a kis közösség sokkal jobb a gyereknek! Gyes így meddig jár, 4 vagy 6 éves koráig?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. június 29. 17:5210308.
     ma teljesen elengedtem magam,, nem csináltam semmit ,de azt jól.. gyöngyöt fűztünk..egy kis krumplisütés és a málnát leszedtem..Tegnap Nyiregyre mentünk  a Vadasparkba Annával és este 8 volt mire hazaértünk, vonattal, mentünk, hogy nagyobb legyen az élmény.. mert még ő ugye nem sokat vonatozott..reggel 9 ig aludt. én is negyed 8 ig.. persze fejfájással ébredtem.. feküdtem egész nap, de jól is esett a lustálkodás..Hétfőn feladtuk a pályázati elszámolást pestre a gazdi elfogadta, igy most nyugiba vagyok..  készen van a szemüveg,de majd csak  pénteken megyünk érte... holnap még pihizünk... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. június 24. 18:1910307.

    az egyik kolléganő 50 de nem is böngészik, a másik 40 őpötyög rajta.. de őt sem nagyon érdeklik a dolgok.. 

    azt mondták ma, hogy ne tudjon kitalálni  ezért a cseppel butitják a szemet.. ??? mindegy túl vagyunk rajta.. másfeles a lencse  és 1 -es . távollátó és  25 ezer a szemüveg.... fél évmúlva kontrol.

    most meg a haját vágta le megint.. most már minden  fellelhető ollót elraktam.. a múltkor a szemöldöke és  szempillája volt soron.... még az sem nőtt ki...mondtam neki, hogy nullással nyirom le ha mégegyszer hozzá nyúl, de úgy látszik ez sem számit....

    aranyos a bölcsis néni.. és nektek ezt kiállapitotta meg? 

    előzmény:
    S.Carol (10306)
    2011-06-24  14:00
  21. 2011. június 24. 14:0010306.

    Tényleg nem tudják a kollégák a számítógépet használni? Hány évesek?

    Még pár nap és vége...

     

    Delfin, a vírusokkal sincs szerencsétek. Már elmondani is kínos, hogy Loki szeptember óta időnként köhögött meg náthás volt, de bőven azon a tűréshatáron belül, amitől még mehet bölcsibe. Egyszer hazahoztam hőemelkedés miatt, de már estére nem volt semmi baja. Pedig akár még lehetett is volna abból a szempontból, hogy végülis engem kirúgtak a gyes lejárta után, vagyis nem veszélyeztette volna még az állásomat sem.

     

    Most meg Lokit annyira autistának minősítették, hogy továbbra is gyesre mehetek. Még a bölcsisnénink is ledöbbent, akiben először felmerült a gyanú, hogy talán vannak benne autisztikus vonások. Ez tegnapi történet, úgyhogy még nem tudjuk mi lesz, valszeg marad a bölcsiben, mert azt mondta a pszichiáter, hogy az oviban a 27-es létszám valszeg túl sok lenne Neki, itt, a családi napköziben meg 7-en vannak és Ági néni nagyon szereti Lokit és viszont is. 

     

    A szemfenék vizsgálatnál mit néznek? Amúgy nekem is úgy rémlik, hogy ilyen csöpögtetős játéknál csöpp, aztán kis üddögélés a sarokban, aztán vizsgálat. 3 nap??? 

    előzmény:
    radványa (10304)
    2011-06-23  17:51
  22. 2011. június 23. 17:5210305.
    Gratulálok nekik, nagyon ügyesek !
    előzmény:
    dondenene (10299)
    2011-06-04  16:15
  23. 2011. június 23. 17:5110304.

    Hát remélem tudják.. szakrendelés.. elvileg.

     elég nehezen viseli.. holnap mennek a vizsgálatra.. régen mikor kijöttek az ovodába, reggel cseppentettek és 1-2 órával utána már csinálták is a vizsgálatot. kilenc kód van ráirva a papirjára amit állitólag megcsináltak... vagy elszámolták maguknak..Nagyon furcsának tartom ezt a 3 napot.. sőt sokallom...

      tegnap egésznap benn voltunk estig csináltuk a pályázati elszámolást , tegnap előtt is azt csináltam a kolléganőm persze nem jött dolgozni mert migrénje volt szegénynek... nagyon kivagyok, de remélem jó lesz, sok mellékzöngéje volt ami után kellett telefonálni, hogy kell-e nem kell-e meg stb stb... a kolléganőkét is én vittem gépbe,mert nem tudnak se irni, se semmit.megtalálni... ha vissza jön akkor hétfőn postára adjuk és keddtől szabin vagyok.. a nyárra.. Anyám sincs jól megint, közben pünkösdkor otthon voltunk, akkor még jól volt.. Készülünk a nyiregyi vadasparkba .
    szóval velünk ennyi történt. Hát borzasztó , hogy mennyit vagytok betegek... mielőbbi gyógyulást kivánok..Jó ott ahol van nagymama,, én sem hordom már Annát,de a párom van pesztrába állitva.. nincs más akire lehetne hagyni.. A nyári terveket még nem tudom.. pestre megyünk az biztos , de hogymikor azt még nem tudom... 

     

    előzmény:
    delfin38 (10302)
    2011-06-20  16:40
  24. 2011. június 20. 16:4210303.

    Gratula a vagány srácaidhoz!

    Zsombi milyen nagyfiú már! A cseresznyeszezon nálunk is dúl, nekem olyan kép van róluk, ahol kishörcsögök, 3-3 szem cserkóvala  szájukban oldalt - az se semmi! ha lesz időm, majd kicsinyítek.

    előzmény:
    dondenene (10299)
    2011-06-04  16:15
  25. 2011. június 20. 16:4010302.
    3 napnyi pupillatágítás szemfenék-vizsgálat miatt, ráadásul gyereknek?????? nekem sokszor volt már az iriszgyuszik miatt, de vizsgálat előtt pár perccel tágították csak ki! ez kínzás - biztos, h. tudják, mit csinálnak?????
    előzmény:
    radványa (10300)
    2011-06-18  16:24

Címlap

top