Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. augusztus 1. 13:2672201.

    Köszönöm mindkettőtöknek a jókívánságokat!


    Ebben a kórházban az ingyenes alapellátáson felül vannak választható fizetős szolgáltatások is. Pl. a TV a szobában, az internethasználat, a saját fürdőszoba, 1-2 ágyas elhelyezés...mindennek szabott ára- mint ahogy a "fejlett nyugaton". :-)


    Megsütöttem a "hamuba sült pogácsát", s viszem az összes maradékkal a gyerekeknek.


    Zsuzsám, fényképet a gépre feltenni nem tudok, ahhoz rajtam kívül mindenki ért a családban...Majd szóban ecsetelem a látványt!.


    Mondjam? Meleg van!

    előzmény:
    klára13 (72200)
    2018-08-01  12:03
  2. 2018. augusztus 1. 12:0372200.

      Zsuzsika, javulást kívánok, és hogy kellemesek legyenek a kezelések.


      Kórházban én is kölcsön laptoppal voltam, a kórház wifije el volt zárva jelszóval a betegek elől. Aztán Sziszikém hozott valamit, amit beledugva használható lett a laptop. Könnyebb kezelni a nagy gépeknél, ráadásul nem zúg és nem melegít. Az érintésbe hamar bele lehet jönni, ha kétségeid lennének ezzel kapcsolatban, vigyél egy egeret, hozzá lehet csatlakoztatni.

    előzmény:
    Zsumi45 (72198)
    2018-08-01  08:51
  3. 2018. augusztus 1. 10:2372199.

    Zsuzsikám !Érezd jól Magad és sok javulást kívánok ! Az első nap nehézségei után nézd meg ezt a szép helyet, és küldjél képeket !!

    előzmény:
    Zsumi45 (72198)
    2018-08-01  08:51
  4. 2018. augusztus 1. 08:5172198.

    Szervusztok!


    Egy beélesített (számomra testre szabott) laptopon próbálkozok. Vihetem majd magammal. Már annyi csomaggal visznek Leánykámék, hogy egy kórteremben hely sem lesz neki. Majd visszahozzák, amit nem tudok elhelyezni. Ha nem jelentkeznék egyhamar, annak ez lesz az oka.


    Klára, gyönyörű kis zugok vannak kertedben, nagyon hangulatos képeket hoztál mostanában.


    Zsuzsám! A vérömleny veszélyei kapcsán: Olgi szerint tavaly a csuklóm váratlan gyulladása valószínűleg összefüggött a rosszul sikerült vérvétellel. Én sem pihentettem a teljes terjedelmében lila alkaromat, mert be akartam időre fejezni a horgolt nyuszikat. A fájdalom és a kéz duzzanata a röntgen szerint nem volt indokolt.


    Magdika, jó látni, milyen szeretettel gondoskodik közös programokról Gyuri fiad! Te pedig megteremted számára a családi légkört, nyugodt hátteret a munkájához. Senki sem érzi magányosnak az életét. A finom házi koszt sem elhanyagolható!


    Jara Marika! Már csak 1 hónap a vakáció, lesznek még nálad az unokák? Suli idényben is főzöl majd nekik? Te semmit sem pihentél a nyáron? 


    Ölelés mindőtöknek!

  5. 2018. augusztus 1. 05:4872197.

    Zsuzsikám ! Mi a Balaton mellett ezért vágattunk ki egy hatalmas nyárfát, mert féltünk , hogy a szomszéd kis házikójára esik, és nagy katasztrófát okoz. Kiderül, hogy jogos volt a félelem, mert a fa belseje teljesen korhadt volt. Nehéz összeegyeztetni a természet - és a táj védelmét ezekkel a természeti adottságokkal. A Farkasréti temetőben is hatalma fák vannak szüleim sírja közelében . Remélem nem lesz hasonló kár.

    előzmény:
    Zsumi45 (72175)
    2018-07-29  12:10
  6. 2018. augusztus 1. 05:4172196.

    Igen gyermekkorunk meghatározó egész életünkre . Ezért fontos a szülők szerepe . no és a tanult viselkedés felülírja kamaszkorunk gondolatvilágát. Megismételjük szülőként azokat a hibákat, amelyeket szüleinkben kamaszként elutasítottunk. Természetesen módosulva.

    előzmény:
    klára13 (72189)
    2018-07-31  21:51
  7. 2018. augusztus 1. 05:3772195.

    Klárám ! Szép a vers , bár Babits valahogy nem áll közel hozzám. Elismeri az eszem, de nincs közel a szívemhez.


    Nekem a sajátvér felhasználással kapcsolatban nincs sok tapasztalatom. kezdő orvos koromban még adták idősebb orvosok a beteg levett vérét izomba injectálva. Erős reakciót váltott ki , lázzal . Arra gondoltak ( valószínűleg így is van), hogy az immunrendszert aktiválja. Egyszer szánkózás közben a jobb combom megsérült és nagyon nagy vérömleny keletkezett . Borogattam , de persze pihenni télen egy falusi orvos nem tud. Különösen, hogy kollégám beteg volt .Így rendeltem , de nagyon fájt és bevettem egy fájdalomcsillapítót. Utána olyan allergiás rohamom lett, hogy majdnem meghaltam . Nem volt a közelben sem orvos, sem nővér, csak az orvosírnokom. Ő adott be injekciót vénásan, amitől lassan rendbe  jöttem . Idősebb állatorvos ismerősnek mesélve mondta, hogy ismert a lovak allergiás patagyulladása , melyet bevérzés vált ki. Valószínűleg ennek ismerete tartja vissza nászasszonyodat . No és utánaolvastam, hogy a bomló vér fehérjéi és a  bizonyos gyógyszerek összekapcsolódnak és súlyos allergiás rohamot válthatnak ki. Igen ő ezekről többet tud,m ezért nem választja ezt a megoldást .


    Nyugodtan vedd fel a ruhád, nem néznek migráncsnak, csak ne vegyél fel hozzá burkát !

    előzmény:
    klára13 (72188)
    2018-07-31  11:04
  8. 2018. augusztus 1. 02:2572194.

      Magdikám, csupa finomság!
      És a jóképű fiatalember! Nagyon jó divat ez, hogy nemcsak a férfiak mellett libbennek széplányok, hanem kissé idősebb hölgyek is parádézhatnak ifjú kedvesükkel!

    előzmény:
    Kusza (72187)
    2018-07-31  08:06
  9. 2018. augusztus 1. 02:1472193.

      Tán csak nem forrt fel mindenkinek az agyvize?Mi ez a nagy nyüzsi?
      Jól kitoltam magammal, elaludtam, aztán hirtelen belém nyílalt, hogy holnap veszem be utolsó szem Bisopkámat. Nélküle pedig rossz lenni. Gyorsan írtam tehát a főorvos úrnak, aki mindig hamar megírja a recepteket, a szomszédos patikába leteszik, ahol mindjárt átvehetem a gyógyszert. Remekül megszervezték.
       Itt jó meleg van, illetve most, éjszaka, kellemes hűs a levegő.
       Tudjátok, akinek vaj van a füle mögött, az ne menjen a napra! Valamint a 60 felettiek is maradjanak a zárt ablakú, éjjel lehűtött szobában! 


      Remélem, Katicáék túlélték az unokarohamot, és ő jelentkezik lassan. Husért aggódom, tán csak nem megbicsaklott az együttélés, azért maradt el?

    előzmény:
    klára13 (72192)
    2018-07-31  22:07
  10. 2018. július 31. 22:0772192.

      Ráadásul a kép májusi.

  11. 2018. július 31. 22:0672191.

      Na, ez aztán sikerült!

    előzmény:
    klára13 (72190)
    2018-07-31  22:03
  12. 2018. július 31. 22:0372190.
    Babits Mihály
    Augusztus
     

    A falunak tornya karcsú,
    körül karcsú könnyü fák
    falu fölött vörös arcú,
    sárga bajszú holdvilág.


    A vasúton szállok messze,
    messze, messze csöndesen,
    és tünődöm, enyém lesz-e,
    vagy már veszve, kedvesem?


    Aki egyszer, egy szép estén,
    szép csöndeskén rám hajolt,
    enyém lesz-e még édeském,
    ki egy estén enyém volt?


    Ilyen messze, halk zugolyba
    véle volna jönni jó,
    hol egymásnak válaszolva
    tücsök szólna millió.


    Lelkem is itt szertecicáz,
    elmóricáz csöndesen,
    s megpihen egy fehér cicás
    kukoricás ereszen. --


    Ó jaj, a vonat megindul,
    lassan indul, tétováz
    s eltün a táj dombjain tul
    zene, hold és állomás.



    lunak tornya karcsu, körül karcsu könnyü fák falu fölött vörös arcu, sárga bajszu holdvilág. A vasúton szállok messze, messze, messze csöndesen, és tünődöm, enyém lessz-e, vagy már veszve, kedvesem? Aki egyszer, egy szép estén, szép csöndeskén rámhajolt, enyém lessz-e még édeském, ki egy estén enyém volt? Illyen messze, halk zugolyba véle volna jönni jó, hol egymásnak válaszolva tücsök szólna millió. Lelkem is itt szertecicáz, elmóricáz csöndesen, s megpihen egy fehér cicás kukoricás ereszen. – Ó jaj, a vonat megindul, lassan indul, tétováz s eltün a táj dombjain tul

    A Cultura Magazin cikke csak engedéllyel másolható.
    A falunak tornya karcsu, körül karcsu könnyü fák falu fölött vörös arcu, sárga bajszu holdvilág. A vasúton szállok messze, messze, messze csöndesen, és tünődöm, enyém lessz-e, vagy már veszve, kedvesem? Aki egyszer, egy szép estén, szép csöndeskén rámhajolt, enyém lessz-e még édeském, ki egy estén enyém volt? Illyen messze, halk zugolyba véle volna jönni jó, hol egymásnak válaszolva tücsök szólna millió. Lelkem is itt szertecicáz, elmóricáz csöndesen, s megpihen egy fehér cicás kukoricás ereszen. – Ó jaj, a vonat megindul, lassan indul, tétováz s eltün a táj dombjain tul

    A Cultura Magazin cikke csak engedéllyel másolható.
    előzmény:
    klára13 (72189)
    2018-07-31  21:51
  13. 2018. július 31. 21:5172189.

      Mindig úgy gondoltam, hogy a gyermek számára a család maga az egész világ. Ezért vagyok-voltam annyira válásellenes, bár ma már erről árnyaltabban gondolkozom. És ma délután a kertben olvasgatva ezen elméletemet nagyszerűen, lényegre törőbben és mélyebben átgondolva találtam meg Jung egyik szemelvénygyűjteményében, melynek címe: Gondolatok az apáról, az anyáról és a gyermekről.


    A gyermek kis világa, a családi miliő a nagy világ modellje. Minél intenzívebben alakította a család a gyermeket, a felnőtté vált gyermek annál inkább hajlamos lesz érzelmileg korábbi kis világát látni a nagy világban.

  14. 2018. július 31. 11:0472188.

    Jutka, tudod, ő hematológus, azt mondja, nagyon sok mindenre használják eredményesen ezt a vérkészítményt.Például a botox helyett. Persze vannak ennél értelmesebb szerepei is. De azt is tudod, hogy a túl sok tudás akadálya lehet a dolgoknak. Az orvosoknál ez különösen megmutatkozik.
        Igen, nagyon jó lesz a kirándulás. Bár nem nagy mozgalmasságra készülök, rajzfüzetet viszek és rajzszenet, hogy rajzolgassak. Na és olvasni valót. De így is változást jelent.
        Nagyon megtetszett nemrég egy virágos ruha. Hosszú ujjú, zárt, földig érő. Fekete alapon vannak a színes virágok. Csudára szeretem, ha lemegyek Bazsiékhoz - néhány naponként szoktam, van, hogy egy héten egyszer -, akkor felöltözöm, mint aki vendégségbe megy. Hiszen úgyis. Csak arra kell vigyáznom, hogy hosszú ruháimban hasra ne essek. Na, ehhez a ruhához, minthogy kiderült, arab hölgyek hordják, nekik készül, a gyártó fényképeket küldött hidzsábokról, amelyek szépek lennének hozzá. Hát, inkább nem veszek, mert még migráncsnak vélnének, és rosszul járhatnék az egyszerű nép körében. Bár nemigen járok köztük, az igaz. Mert sehol sem járok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72186)
    2018-07-31  06:19
  15. 2018. július 31. 08:0672187.

    Klára én is örülök neki, hogy rászántad Magad a menésre. Meglátod, milyen jó tesz majd egy kis változás a hétköznapi életedbe. 


    Vasárnap mi is voltunk étteremben ebédelni, mivel hétvégén nem voltam itthon, és nem vásároltam. Az embernek jót tesznek az ilyen kis kiruccanások.

    előzmény:
    klára13 (72185)
    2018-07-31  00:40
  16. 2018. július 31. 06:1972186.

    Klárám ! Örülök döntésednek. Én is kimozdulnék, de férjem nem akar . Az térdporc erősítő műtét  illetve injekció másik topikunkban is téma. Ott egyik társunk vállalta . Kiváncsi  vagyok, mennyit használ, mert szegény alig mozgásképes.

    előzmény:
    klára13 (72185)
    2018-07-31  00:40
  17. 2018. július 31. 00:4072185.

      Köszönöm Zsuzsa, a biztatást. Igen, elmegyek velük, és nagyon értékelem meghívásukat. Mert bár igyekszem nyűgnek nem lenni, azért mégiscsak segítségre szorulok. Rendeltem is sétabotot, mert eléggé szédülős vagyok, de nem érkeznek meg három hét alatt, hiszen Indiából jönnek. Azért kettő, mert egyik ezüst színű - króm -, a másik aranyszínű díszítésű rózsafa bot. Hogy amikor nem megyek sehova, akkor megfelelő színű legyen a bot a fel nem öltött kosztümömhöz.Valaki itthon is árulja, 4-5 ezret tesz rá, és így már nem is annyira olcsó. Hát inkább kivárok, mert smucig vagyok.
       Zsuzsut vihetem, az étterembe és a strandra nem jöhet, strandolni nem szándékozom, ebédnél pedig bezárom. Ilyenkor rettenetesen sír, de ki fogom bírni. Még így is jobb neki,mint ha itthon hagymán.
      Zsófi kutyáihoz édesanyja jön, nagyon sajnálom, mert kikopott  térde miatt nagyon szenved. Ha itthon lennék is jönne, ezért nem kell lelkifurkámnak lennie. Igyekeztem rábeszélni arra a vérlemezkés térdinjekcióra, amitől porc nő. Egyelőre nincs kedve hozzá. Pedig hát ha valaki, akkor ő ért hozzá, hiszen ez a szakterülete, munkájáért életmű díjat kapott. És elismeri, hogy használ, mégis idegenkedik tőle.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72184)
    2018-07-30  15:52
  18. 2018. július 30. 15:5272184.

    Klárám! Ha Zsuzsut leviheted , feltétlenül menj le ! Kell egy kikapcsolódás ! Ha bármi egészségügyi gondod van , ott is van ügyelet. De szerintem nem lesz, kicsit megpezsdít a környezetváltozás. Tihany csodálatos, ilyenkor már a németek többsége is hazamegy, mert ott előbb kezdődik az iskola

    előzmény:
    klára13 (72183)
    2018-07-30  12:26
  19. 2018. július 30. 12:2672183.

      Hiszen írtad, Zsuzsa, hogy a gyümölcs jó lett ecetes szilvának. Látom szépen gazdagodik a kincseskamra.
      Bazsiék aug. 20-ra és környékére lefoglaltak a Club Tihanyban egy háromszobás bungalót, ha jól tudom, 5 napra. Hívnak, menjek velük. Bazsi mondta, ha rosszul érezném magamat, másnap hazaszalad velem. Most ez nagy dilemma számomra, azt hiszem, az fogja eldönteni, Zsuzsut vihetem-e? Na meg azért még sok gondolat közrejátszik.
     

    előzmény:
    szizsuzsóka (72180)
    2018-07-30  06:10
  20. 2018. július 30. 12:1472182.

      Szörnyű lehetett. Majdnem, mint amikor tűzvész közelít. A fenyőket általában olyan közel ültetik a házhoz, mintha mindig kicsi maradna. Bizony, néha nehéz a jövőt elképzelni.
      Amikor sziklakertet alakítottam ki, a köveket szomszédasszonyommal szedtük össze, találtuk őket a hegyek aljában. Akkoriban még nem voltak ehhez üzletek. Bezzeg ma!
       A közeli, az út felé meredeken lejtő hegyet vettem példának, fenyők álltak a tetején. Nagyon tetszett, és ennek mintájára alakítottam a sziklakertet.  Törpe fenyőt, egyéb örökzöldet vásároltam törpét, s mai napig legszebb fánk a törpe ezüstfenyő, amely két méteres lehet az elmúlt 25 év dacára. Votak évek, amikor alul megkopaszodott, sajnáltam, azt hittem, örökké úgy marad. Aztán, ahogy Bazsi megteremtette a fű automaatikus és rendszeres öntözését, a kis fa új ágakat növesztett, és szebb, mint valaha. Végül is hárman maradtak egy másik örökzöld és a somfa társaságában. E fa látványa koratavasszal a mogyoró lengedező virágai közelégen az első tavaszi élmény.

    előzmény:
    Zsumi45 (72179)
    2018-07-29  16:52
  21. 2018. július 30. 11:5872181.

      Zsuzsa, hajszál pontosan így jártunk. Azaz csak az ág letörését illetőe évben. A sárgabarackfánk abban az évben termett sokat, aztán jött egy szélvihar, és ketté törte a fát, a rengeteg zöld gyümölcs a földön hevert ágastól. Szörnyű látvány volt. Aztán korai cseresznyefánkat is ketté törte egy másik vihar. Bizony, az ágakat rögzíteni kell. Megtanuljuk, amikor bekövetkezett a baj. Ecetes szilvának azért jó lett a gyümölcs?

    előzmény:
    szizsuzsóka (72180)
    2018-07-30  06:10
  22. 2018. július 30. 06:1072180.

    Szervusztok !


    Nem láttam a folyamatot , csak az eredményt. Ifjított szilvafánk csodálatos terméssel kecsegtetett. Gyönyörű , nagy szemű termése van . Egyik viharos éjjel ( amiből itt lenn a völgyben semmit sem észleltünk ) kitört terméssel teli fa . Mentettem amit lehet, ecetes szilvának , szilvabefőttnek ) Csak később tudtuk meg, hogy évekig meg kell támasztani a fiatalított fa ágait, mert hamar terem , és nem bírja el  a sok termést. A másik fánál ,ezt alkalmaztuk, remélem megmarad. A szőlőnk nagyon szépen terem , levágtuk a lugasra  felfutó ágakat, mert ott kevés termés volt, és hamar megbetegedett .


    Szép hetetkívánok , akinek jól jön esőt, akinek  elege van belőle napsütést. Mindenkinek a kánikula csökkenését

    előzmény:
    Zsumi45 (72179)
    2018-07-29  16:52
  23. 2018. július 29. 16:5272179.

    Klárám, Vásárhelyen szemtanúja voltam az előkertben egykor túl közel ültetett fenyőfa hasonló tragédiájának. Jóval magasabb volt már a 4 emeletes háznál, pont az ablakom elött. A vihar csavargatta körbe-körbe, látszott, hogy emelkedik, repedezik a gyökere körül a föld. Kétségbe esve néztem, súrolta szinte az ablakomat, amikor megadta magát és oldalra az autóbejáró felé kidőlt. Hihetetlen pici gyökere volt. Ez is júliusban (2014) történt.


      

    előzmény:
    klára13 (72178)
    2018-07-29  13:34
  24. 2018. július 29. 13:3472178.

      Ez rettenetes, Zsuzsika, és nagyon szerencsések vagytok.
      Amíg megvoltak óriás fáink, a hatalmas nyárfa, szinte rettegtünk, amikor vihar cibálta. Na és a magas, ferde, dőlni készülő fenyőfa! Most olyan jó, hogy nem kell félnünk katasztrófától. Mert a sűrűn lakott területen a nagy fa bármerre dől, eltalál egy házat.

    előzmény:
    Zsumi45 (72175)
    2018-07-29  12:10
  25. 2018. július 29. 13:2772177.

      Persze, egyszerűbb a nehézséget nem megoldani, hanem áttolni valakihez. A tehetséges gyermekekkel sokszor van gond, ami nem is a gyermek, hanem a szegény, agyonhajszolt,anyagi gondokkal küzdő és elfáradt pedagógus hibája.

    előzmény:
    Kusza (72174)
    2018-07-29  11:55

Címlap

top