Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. szeptember 26. 10:2576101.

      Borúlátóbb vagyok nálatok, Zsuzsóka. Szerintem az igazi demokrácia csak mese habbal, mint a kommunizmus volt. Az emberi alaptermészet alkalmatlan a megvalósítására. Hiszen nem baj, csak nagy szenvedések ne lennének. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76100)
    2019-09-26  06:19
  2. 2019. szeptember 26. 06:1976100.

    Klárám !A rossz anyagi helyzet nem irritáló akkor, amikor mindenki beosztóan él. A segítőkészség is nagyobb a beosztóan élők között. Most kicsit túlzottan kinyílt az olló. Ez nem lenne baj, ha érdem szerint lenne. Kialalkult egy olyan réteg, akik tovább folytatják a háború előtti uriizálást, csak mivelnem gyerekkorukban tanulták meg az " előkelő " viselkedést, bután csinálják, ezért még irritálób. Az " átkosban " sem volt igazán demokrácia " ,ott is volt politikai alapon komoly megkülönböztetés, csak diszkrétebben . Az akkor divatos besúgó rendszerhez pedig megtanultunk alklalmazkodni.


    A nyugati  demokráciákat is igyekezünk utánozni, de úgy, hogy nincs mögötte az a komoly polgári szorgalom, összetartás, amivel megalapozták. Szóval lenne mégmit tanulnunk ! Mi azt mondtuk férjemmel, talán unokáink, vagy dédunokáink eljutnak odáig, hogy mentesek lesznek az előző rendszerek káros szokásrendszrétől, és igazi demokráciát tudnak kialakítani.

    előzmény:
    klára13 (76090)
    2019-09-25  08:49
  3. 2019. szeptember 26. 05:5676099.

    Most voltam eloszor Obudan a nyaron .   Mennyi napelem volt a haztetokon -azokban a tizemeletesekben ! 


     Azokban laktal ?  A Florian ter mogott . Az uzletkozpontban  nosztalgikus menu ebedet vettunk , nosztalgikus arakon . Meggyfozelek  . Hideg vagy meleg ? Erdeklodtem . Ahogyan ohajtja - volt a valasz . Ilyen felkeszultsegre nem szamitottam -le a kalappal elottuk . Nagyon finom volt .


     A celebekrol neha hallok -  annyira hiteltelenek . Pl . az egyik gazdag holgy azt mondja , hogy azert nem szul gyereket ,mert nem akarja , hogy folyton a nyakan logjon . Ennek allitolag torok milliomos a ferje . Hat en sok milliomos not latok erre  -de egy sem veszodik a  gyerekevel  szules utan sokat . Nem szokas sajat gyereket nevelni a koreikben - sot allitolag meg kihordani sem . Ahogy szupermarketbe se jarnak arakat nezni ,mert elintezik mindezt az alkalmazottaik .


     Meg ilyet mondott az egyik allitolagos milliomos holgy , hogy " Nem eszek sok szusit ,mert nem szeretem a halat "  A szusi az nem hal , hanem rizstekercs ,amit barmivel meg lehet tolteni . Nagyon sok szusi  szimplan zoldseges . 


    ______________


     Hat  meg van par eve a  ferjemnek ,amig el nem kuldik .  Most ugy tunik , hogy Magyarorszagra mennenk . Egy kisvarosba . Egy kellemes csaladi hazba  vagy lakotelepi lakasba . valami konnyu szellemi munkat vegeznenk  es ha beleunnank ,akkor  utazgatnank .  Ez az alom , hogy mi lesz belole , azt nem tudom . Most fementek az ingatlanarak  es nem erdemes venni . Nezegetjuk ,azert a lehetosegeket . 


    _________


     A gyerekek  nem sokat talalkoznak ferjem honfitarsaival .  Pedig en szeretnem ,ha ismernenek mas gyerekeket is onnan  az unokatesoikon kivul . Kisfiamnak tavaly  egy fogalmazast kellett irnia " Eletem legboldogabb napjai " -  o azt irta , hogy a magyar kovetsegen rendezett partik  szamara a legszebbek ,mert sok gyerek jatszik egyutt , finom  hazi kulonlegessegek az asztalon  es sok felnott kedelyesen beszelget . Ilyen idealizaltan latja o a magyar kozosseget .


     

    előzmény:
    klára13 (76091)
    2019-09-25  09:07
  4. 2019. szeptember 25. 22:1576098.

    Magdika, amíg be nem áll a komoly fagy, egyenként újságpapírba csomagolva és lazán letakarva az erkélyen talán eláll. Ha sarokba tudod tenni, két felől a falak mentén a belső fűtés elég. Tudod, "naponta egy alma az orvost távol tartja "! Folyamatosan készítheted az almáspitét, almás palacsintát.


    Tavaly a muskátlim így letakarva egész télen kint volt.

    előzmény:
    Kusza (76097)
    2019-09-25  21:52
  5. 2019. szeptember 25. 21:5276097.

    Nagy gondban vagyok, olyan sok alma termet, nem tudok vele mit kezdeni. A baj az is, sajnos nem vagyunk túl nagy gyümölcsevők. Egy részéből reszelek le, meg ivólevet készítek. Nincs olyan hely ahol tárolhatnám, a pince meleg. Tegnap szedtünk egy ládára valót.

  6. 2019. szeptember 25. 19:3376096.

    Klára, volt úgy is, hogy főztem. Volt úgy, hogy buszoztak haza a gyerekek. A biztos az, hogy valahogy mindig van. Össze-vissza. 

  7. 2019. szeptember 25. 16:0776095.

    Szerdánként duplán tornázom, itthon gerinc, csípő,  klubban felső végtag, nyak-váll és némi tánclépés. Így aztán a hangulatom is derűsebb, s rámtalál a szép.


    Csukás István: Ki ette meg a nyarat?


    Ki ette meg a nyarat? Tegnap
    még itt volt, mértük a lázát:
    37 fok árnyékban, vagyis a fák
    hóna alatt. Most se láz, se nyár,
    a fák dideregve kapkodnak a levelek
    után, rémes csontvázak, kiköpött
    halszálkák. De ki ette meg a nyarat?
    A kutyámra nézek gyanakodva:
    fejét rázza, pofáját nyújtja, eloldalog,
    megsértődve morog: „Megint mindent
    rám kennek …” A fecskéket figyelem,
    zsinórírást bögöztek a villanydróton,
    silabizálom, de nem tudom elolvasni,
    miről szól, kinek szól? Legyintek,
    á, nekik ez túl nagy falat! Macska
    füstöl át a kerítésen, szájában egéríz,
    verébíz, lopott tejföl íze, nem foglalkozik
    nyárevéssel, a harmadik szomszédból
    gúnyosan visszanyávog. Finoman megpendül
    a napraforgó cintányérja. Fülelek,
    talán tud valamit. Talán a virágok!
    A kertben rózsa, kannavirág, büdöske,
    a kifeszített madzagon hajnalka tornázik;
    szimatolva motyogom: „Kölnigyár, ott a nyár!”
    A rózsa a fejét ingatja, a kannavirág
    üresen kondul, a büdöske elpirul, a hajnalka
    tele szájjal nevet: micsoda buta kérdés!
    Fejemet ingatom, üresen kondulok, elpirulok,
    de nem nevetek, mert, nem, egyáltalán
    nem buta, mert hova tűnik, ami volt?
    S dideregve kapkodok a leveleim után,
    Mert nyár vagyok és fa vagyok egy boldog
    pillanatra, és miért voltam, hogyha
    eltűnök, s miért tűnök el, hogyha voltam?

  8. 2019. szeptember 25. 10:2776094.

    Klárám, az általánosítás nagy csapda, magam sem tudom néha elkerülni. Akikre a bevásárló központban annyira rá van írva, hogy szegények, a kocsijukba is belenéztél? No, tudom, hogy nem illik, de amíg több a sör, mint a tej, s a mirelit hasábburgonya, mint a natúr krumpli... ne soroljam, hogy mennyi mindenen múlhat.


    Személyesen hallottam, a trolin, hogy a gyereke megkapta a szünidőre az ingyen ebédet, de "nem szereti", amit a menzán főznek, ezért nem is érdemes érte elmenni. Vajon az iskola időben megeszi? Nem.


     Más: Épp a napokban beszéltem egy fiatallal, hogy a pille palackos kóla helyett a kulacsban magával vihető citromos tea és a hamburger helyett az otthoni szendvics havonta mennyi megtakarítást jelent, elismerte, de azt mondta: "nem életszerű". Közben tüntetni kész a "klímakatasztrófa" ellen.


     


     

    előzmény:
    klára13 (76090)
    2019-09-25  08:49
  9. 2019. szeptember 25. 10:0676093.

    Zsuzsám, valóban a külső feltételek fontosak, de gondolj csak a saját gyermekeid megszületésére. A "mi időnkben"  ezek számítottak elsősorban? A saját magunkban, a szeretetben, a család erejében, ösztöneinkben  legalább annyira fontos bízni.


    Úgy látom, az egoizmus, a saját életünk kényelme, a szerzési vágy és lehetőség előtérbe került. Hiszen ott, ahol ez kevésbé dominál, ott ma is születnek gyerekek , a jobb körülmények között élők fontolgatják sokáig, legyen- ne legyen még. Aztán megszokják a kényelmet,.... az elköteleződés nélküli életet. (elég lesz a kutya, macska...a szeretet és gondoskodás tárgyául).


    No és a könnyű döntési lehetőség, fogamzás és a gyermek megszületésének gátlása. (abortuszok száma ).


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76089)
    2019-09-25  06:38
  10. 2019. szeptember 25. 09:1976092.

      Marika, valahogy félreértettünk téged. Úgy tűnt, hogy hozzád járnak ebédelni az unokák, te főzöl rájuk. Ezért aggódtunk érted, hiszen nap mint nap előállítani az ebédet egy seregletnek, nagyon nagy munka. Jó, hogy nem így van.
      Itt a betakarítás ideje. Milyen lett nálad a termés? Mi termett jól, és mi nem? 
      Nálam a fű terem remekül a zöldségeskertem helyén. Sokkal dúsabb, mint ahol mindig fű van évtizedek óta. Hiába mondom Bazsinak, hogy a tápanyag utánpótlás milyen fontos. Ehhez valahogy nem fűlik a foga. 

    előzmény:
    jara (76085)
    2019-09-24  08:43
  11. 2019. szeptember 25. 09:0776091.

      Többször említettem én is, hogy mennyire szerettem lakótelepen élni. Gyöngyösön is, és Óbudán is. 
      Óbudán az alattunk lakó orvos úgy oldotta meg a terjeszkedést, hogy megvásárolta a szomszéd lakást, és kivett falakat, ajtót nyitott, összeillesztette a lakásokat. Óbudán mindenki kedvelte a lakótelepet. 
      Janka, nincs semmi baj a köznéppel, csak jólesett elmerengeni a témán. Illetve a celebeken, akik nekem vörös posztó, holott semmi közöm sincs hozzájuk. Illetve jól szoktam szórakozni rajtuk. A múltkor láttam egy silány műsort a TV2-n, a vásárlási szokásokról volt szó. Hogy megnézik a vevők az árakat. Az egyik szakember odabólintott az egyik celebnek, hogy persze nem ő, és nem a hozzá hasonlók. 
      Jó, hogy távol vagytok férjed hazájától. Gyermekeid,bár nem itt születtek, azért inkább a te hazádat tekintik óhazának, ugye? Említetted, hogy lejár az időtök az öbölben. Van-e elképzelésetek, hogy hogyan tovább?
      Ez az örökségen való marakodás mindig nagyon tragikus. Néha tragikomikus. Fiaim apját amikor epével műtötték,mesélte, hogy meghalt a kórteremben egy férfi, és a rokonság a halott ágya szélén ülve azonnal összeveszett az örökségen.

    előzmény:
    csinomjank (76082)
    2019-09-23  12:52
  12. 2019. szeptember 25. 08:4976090.

      Néha még ez sem kell. Az élet maga a remény. Pol pot rémuralma és népirtása után néhány év alatt helyreállt az ország eredeti létszáma. És minden háború után nagyon megnő a szülések száma. 
      Itthon inkább a rossz anyagi körülmények miatt kevés a gyermek, kivéve annál a rétegnél, amely annyira szegény, hogy a családi pótlék a megélhetés forrása. Ha a bevásárlóközpontban láttam egy-egy négygyermekes családot, mindig döbbenten láttam, hogy rájuk van írva, milyen szegények. Ma sem lehet sokkal jobb a helyzet. Hogy vehetnek részletre nagy autót, az nem lendít a napi megélhetésen. És talán a felvehető kölcsön sem, hiszen vissza kell fizetni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76089)
    2019-09-25  06:38
  13. 2019. szeptember 25. 06:3876089.

    Azóta 3.-4. nemzedék van soron , ideje pótolni az elveszetteket. Nem a fizikai pótlási lehetőség veszett el. A bizalom a jövőben , a politikában , a kiszámíthatóság. Ahol ez megvan , ott születnek gyerekek .


     

    előzmény:
    klára13 (76087)
    2019-09-24  13:33
  14. 2019. szeptember 24. 14:5176088.

     Nagyon szép vers !Vivódunk az élettel , ömónmagunkkal, de a vége ugyanaz .

    előzmény:
    jara (76085)
    2019-09-24  08:43
  15. 2019. szeptember 24. 13:3376087.

      Nem úgy van az!


     


    "A népességfogyás azért lett európai probléma, mert megvívott két polgárháborút, amit az iskolában világháborúnak neveztek, és iszonyatos emberveszteséggel járt. A két világháborúban 50 millió embert veszítettünk el, és ebből nem tudtunk talpra állni"


    – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a a III. Budapesti Demográfiai Csúcson tartott előadásában csütörtökön.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76084)
    2019-09-23  15:25
  16. 2019. szeptember 24. 13:3176086.

      Marika, nagyon hatásos verset találtál. Többször elolvastam, nagyon tetszik.

    előzmény:
    jara (76085)
    2019-09-24  08:43
  17. 2019. szeptember 24. 08:4376085.

    Székhelyi József:  Gyermekded orvosnóta 


     


    Nap. Sugár. Csücsülsz az onkologgián.
    Lásd, ilyen a költő, ha rákos.
    Tüdőrákos-Időrákos. Lomhán
    Araszolgat vissza az Időben –
    paraszolva szóvirágos.
    Didereg lucskos cipőben,
    átnéz falon, időn, fákon.
    Megkésett Mikulás. Korai Karácsony.
    Füstölög a tüdőrákon.
    Gondolat akad szép és ocsmány.
    Minek labor? Minek okmány?
    Csak Phőnix légy! Vitéz. Táltos.
    Legyen a rák tüdőrákos.
    Legyél elszánt életpárti,
    Történjék bármi, bármi, bármi…
    Akkor is, ha a közélet – közhalál.
    Naná, a Sors a végére nem talál
    más megoldást, erre a rák csak talmi
    mentsvár. Téged annyi „mensch” vár…
    Gyerekek, szerepek, adni-ontani vért, bért.
    Hatalmi vitákba belepofázni. Nem hagyni ázni,
    megfagyni annyi sorstársat tízkilókra fogyva,
    haláltól cidrizve, fúlva, fogvacogva.
    Ember mindenki eleitől fogva.
    A végén meg pláne. Születik-e plán
    e munkatervre?! Hogy ne a halál jöjjön,
    de egy őssejt győzzön, lecsót főzzön,
    levest a családnak. Igaznak – csalárdnak.
    Kiszületni egy boldogabb világra,
    hol fussa autóra, eperre, virágra.
    Meg dicső emlékezetre. Chemo-riára.
    Amit egy Isten-ős-sejt
    tud. Nemcsak sejt.
    És ott óv, rejt Benneteket,
    drágáim, gyermekeket –
    káprázatbárányfelhők szélén.
    Apu ott vár a csókjával.
    Zeg-zugban. A világ végén.

  18. 2019. szeptember 23. 15:2576084.

    Klárám !A ll. valóban világháború volt, hiszen az amerikaiak,  japánok, még az ausztrálok is részt vettek. Afrikában is volt hadszíntér , a befejezése pedig Japán atomtámadásával valósult meg . Európa indította, és íEurópa rokkant leginkább bele.

    előzmény:
    klára13 (76079)
    2019-09-23  08:51
  19. 2019. szeptember 23. 14:4976083.

    Europai polgarhaboru ? Ezt meg nem hallottam  es eufemizmusnak tartom . Sokkal tobb volt az ,mint egymassal hadakozo testverek konflitusa . Egy iszonytatoam gonosz , a vilag ujra felosztasat celzo  globalis konfliktus volt .


     Europai kocsikazasaink soran , mikozben csak atsuhantunk az orszaghatarokon mindig elszavalltam a gyereknek ezt a verset  , hogy megertsek  milyen szerencsesek vagyunk , hogy az acsarkodas a multe  es talan egy ket generacio multan meg testvereknek is erzik egymast az europai emberek .


    József Attila


    (Ó EURÓPA…)


    ó európa hány határ
    minden határban gyilkosok
    ne hadd hogy sirassam a lányt
    ki két év mulva szülni fog – –


    ne hadd hogy szomorú legyek
    mert európai vagyok
    szabad medvék komája én
    szabadságtalan sorvadok – –


    verset irok hogy szórakozz
    a tenger a hegyfokra jött
    s egy terített asztal uszik
    a habon fellegek között – –


    1927. júl.

  20. 2019. szeptember 23. 12:5276082.

     igen - utolag rajottem , hogy nem a legjobb kifejezes volt a koznep . A kozeposztalyra gondoltam  ,akik motivaltabb es halasabb  tanulok voltak , mint kisvarosunk felsobb  szaz embere .


    _________


    Mikor  lehet vegre  modositani a hsz.  a kuldes utan ?  Annyira alapveto lenne , hogy megkapjuk ezt a lehetoseget .


    Engem senki meg nem tudna serteni azzal , hogy lakotelepi . Mert tapasztalatbol tudom , hogy vannak ilyen meg olyan lakotelepek  . Vannak  vagy voltak  . Tiszta levego , patak  szeli at , erdo a szelen - iskola , ovoda , szupermarket a kozelben . Es kedves egymast segito emberek . En ilyen helyen eltem eletem elso het evet .


    _________


    hu  -tenyleg fogalmam sincs , hogy mi  az az orbanc ... majd utananezek


    ____


     a ferjem haza  talaltot kapott egy vagy ketto eve ... most vallotta be , hogy nem egy jarokelo halt meg ,ahogy nekem akkor allitotta , hanem a berloje - egy idos tanar  -  es nem hajlando beszelni   rola tovabb ...  viszont az orokolt hazrol , egy orat is kepes nekem beszelni , hogy milyen bonyolult  az elosztas a testverek kozott .... mert van egy feltestveruk , nem veluk nott fel  - akkor neki jar vagy sem ... az eredeti hazat ,amiben felnottek  anyosom ujjaepitette harminc eve ,  mikozben az egyik sogoromnak nagyon jo jovedelme volt es kuldte haza a penzt .  Ebben van a legnagyobb bonyodalom  - mert  anyosom  mindig azt allitotta , hogy a sogorom bar sok penzt kuldott -de mindet el is koltotte ( tobbszor hazasosodott es valt ,mikozben osszetort egy vadi uj kocsit es sajat magat es egy amerikai korhazban gyogyult  ketto honapig )   es o a hazat  kolcsonbol epitette ujra  meg abbol , hogy a nala levo penzt mindig atvaltotta erre vagy arra a valutara . Aztan a masik sogorom  raepitett egy emeletet  es mindegyik testverevel  alairatott egy papirt , hogy nincs ellene kifogasa . Aztan rajottek , hogy ezert fizetni szokas es mivel  neki  boven van penze , azt szeretnek , hogy  utolag fizesen a  haztetoert ... szoval nagyon bonyolult ...plusz meg anyosomnak is volt egy kis vagyona ,amit a kisvallalkozasabol szerzett es meg eleteben epitett egy hazat a lanyanak ,aki nem volt szegeny .  Igy a szegenyebb fiuk , azt varjak el , hogy mondjon le a reszerol . Persze  a ferjemtol es a sogoromtol is ezt varjak .Ugy hogy anyagilag semmi tetje szamunkra , mert ugyis oda fogja adni a szegenyebb testvereinek az orokseget -de csak ha megegyeztek az elosztast illetoen .

    előzmény:
    klára13 (76079)
    2019-09-23  08:51
  21. 2019. szeptember 23. 12:0176081.

     A szakemberek folyton igyekeznek rám hozni a frászt, hogy rossz úton járok - a mozgalmas társasági élet az egészséges, a bezárkózás egészségtelen. Ezt, ha akarom, nem kell magamra vennem, hiszen nem igazi bezárkózás az enyém, hiszen folyton nyitva van egy nagy ajtó, a topik. És népesnek mondható a társalgóm. És véleményem szerint mindenki szervezze úgy az életét, ahogy neki a legjobb.
      Most Frei Tamástól kellemes megállapítást találtam: "bizonyos értelemben véve mindenki egyedül van".
      Régi kedves verssorom Salatore Qasimototól így szólt: " mindenki egyedül áll a Föld szívén".



      Nagyon jó oldalra találtam rá, remek olvasnivalókra. Mélyinterjú gyűjtemény Sándor András tollából.
      Szeretem az interjúkat okos és sokat tudó emberekkel. Kiváló beszélgetőtársak, miközben nekem még okosnak sem kell lennem!


    http://www.melyinterjuk.hu/

    előzmény:
    klára13 (76080)
    2019-09-23  09:28
  22. 2019. szeptember 23. 09:2876080.

      Bizony, Zsuzsa, sokáig reméltem hogy magától megjavul ez a gonosz láb. Aztán, amikor utánanéztem a tüneteknek, akkor ismertem meg a betegséget, amit orbáncnak hívnak. Nincs szerencsém ezzel a betűsorral, c nélkül így hívták nagyobbik fiam elvált feleségét, és szintén nagyon súlyos volt. 
      Aztán nem javult, és amikor Zsófim menyem észrevette, lecsapott rá. Felvette a kapcsolatot anyukájával, és megkezdődött tanácsára a gyógyításom. 


       Aggódva lesem, lesz-e eső? Ha nem, akkor kénytelen leszek öntözni. 
       Jó kis szél támadt, talán hoz valamit. Mennem kell összetakarítani, mert az esőben felpuhult Zsuzsu-emlékekkel nehezebb bánni. Aztán, ha jól esett, ami nekem is jólesik, akkor felmosok slaggal. Mint az utcát vizezték hajdanán eső idején. A köznép ámulva nézte az esztelenséget, hogy nem akkor locsolnak, amikor száll a por. Aztán megtudtam, hogy a szemétszállító cég, amely az utcák tisztaságáért is felelős volt, nagy ravaszul megvárta, hogy a munka jelentős és sok vizet igénylő részét az égiek elvégezzék, és a felázott, laza sárral már könnyedén elbírhatott. Egy járat elég volt - lekergette a vízsugár a latyakot a csatornába. 
       Nálunk ma időről időre megjelennek az úttesten az utcaseprő autók Itt, ebben a jövő nélküli városban, azzal sem lehet riogatni a kölköket, hogy utcaseprő lesz belőled. Így jellemzik ugyanis a mi szépen fejlődő, takaros kis ellenzéki városunkat az itt hatalomra pályázók.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76076)
    2019-09-22  06:38
  23. 2019. szeptember 23. 08:5176079.

       Köznép remek kifejezés, de van jobb is. Az egyik celeb pórnépről beszélt. ennek finom, történelmi íze van. De a legmodernebb degradáló kifejezés, amivel az egyik szerény észbeli képességekkel rendelkező influencer degradálta hasonló társát: lakótelepi
       Tehát így állunk mi itthon. Nem uralkodó osztály van, mint tanultuk hajdan, vicces is lenne így nevezni a német és más nemzetiségű gyártósorok mellett olcsón robotólókat, hanem ilyen furmányosan lekezeltek. Tudom, nálad nem erről van szó, csak a megfelelő jelzőt nem találtad. Mondjuk azt, hogy kispénzű, ha a szegényt nem akartad használni. Helyesen, mert a szegény, az más. 
       Janka, tetszik kislányod felelős gondoskodása, elképzelése veletek kapcsolatban. De azért mellbe vághatott egy ilyen feltételezett jövő. Apropó, mi a helyzet férjed építkezésével polgárháború sújtotta hazájában? Jaj, ezek a polgárháborúk! időközben megtudtuk az eddig titkoltat: két európai polgárháború volt az, amit világháborúnak tanultunk az iskolában. És az eszetlenség kifejezés nem állja meg helyét, az esztelenség a helyes. Ahogy az ízetlen is kiment a divatból: íztelen - így helyes. Talán soraim is íztelenek, örülök,hogy nem ízetlenek. Az súlyosabb volna. 

    előzmény:
    csinomjank (76078)
    2019-09-22  07:43
  24. 2019. szeptember 22. 07:4376078.

    En ugy oldottam meg a koznep oktatasat  anno , hogy javasolltam , hogy keressenek maguknak tanulo part es osszak meg  a tandijat .  Igy a tanulas is vidamabb . Szerettem a  kozpereteget tanitani . Volt bennuk motivacio ,ami a felsobb reteg gyerekeibol hianyzott .Tisztelet a kivetelnek .


    Anyukam szomszedsagaban lakik ketto angoltanar is . Jonnek -mennek a  tanulok  .  Van ,amire aldoznak az emberek . Ha hiszed , ha nem , van ,akit nem is az angol nyelv erdekelt , hanem az , hogy beszelgethessen valakivel . Annyi maganyos ember van !


    _______


     Koszonom a gratulaciot . Tenyleg melegszivu kislany  a madarkam . Kisbabakent  annyira nem volt vele semmi baj , hogy  neha lelkiismeretfurdalasom volt  emiatt , hogy milyen konnyu vele , mennyire nem faraszt le . 11 honapos koraban volt eloszor lazas beteg  , etvagya jo volt , kedelye is .


    ________


     Akkor hasonlo koruak az unokaid ,mint az  en lanykam .  Milyen jo , hogy mar erettsegivel van nyelvvizsgajuk  ! Itt csak a felvetelihez kell  - es attol fuggoen , hogy amerikai vagy brit hely mas mas nyelvizsga kell . Mikor tobb ,mint tiz eve a nagylanyunk jelentkezett egyetemre , nem volt sok remenyunk . Ugy gondoltuk , hogy majd  tobbszor meg kell ismetelnie az amerikai egyetemhez valo nyelvvizsgat .


    Akkoriban indiai suliba jart es hetven  szazaleknal soha nem kapott tobbet a vizsgaira  az indiai tanaroktol.  Hat elsore kapott 96 % -ot , egy olyan vizsgan ,ahol 70%  eleg a bejutashoz .


    Csak akkor jottem ra , hogy mennyire alulertekeltek a gyermekemet . Mindebol .

    előzmény:
    szizsuzsóka (76077)
    2019-09-22  06:45
  25. 2019. szeptember 22. 06:4576077.

    Janka gratulálok lánykádhoz. Meleg szívű kislány, hogy a Ti idős korotokra is gondol !Ez ritka fiataloknál. Két unokám most 12.-be jár, készülnek az egyetemre , érettségire. Nyelvvizsgájuk megvan . Most az is feltétele az egyetemre jutásnak. A baj csak az, hogy az iskolai nyelvoktatás nem elegendő a  nyelvvizsgához, de a kiegészítés meglehetősen drága , és erre nem sok embernek van lehetősége. Különösen most, hogy a forint gyengült , egyre drágábbak a kinti nyelvtanulási kurzusok.

    előzmény:
    csinomjank (76074)
    2019-09-22  01:20

Címlap

top