Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. szeptember 30. 08:2376126.

     Klárám, kedves virágodat küldöm!


     


    Ma van a  népmese napja, Benedek Elek születésének évfordulója.


     




    Benedek Elek: Dal a rózsáról

    Virágos kertemnek legszebb ékessége,
    Szememnek, szivemnek nagy gyönyörüsége,
    Megbüvölten állok, hogyha reád nézek,
    Szivem megigézed.

    Vannak e világon szebbnél szebb virágok,
    Gyönyörködve néz le az áldott nap rájok,
    De mikor rózsát lát, más az ő nézése,
    A gyönyörködése.

    Költők a legszebb dalt te rólad dalolják,
    Mikor a méhek a szinmézet te rólad rabolják,
    Nem is kert az a kert, ahol rózsa nincsen,
    Megverte az Isten.

    Leány a templomba nem megy nálad nélkül,
    Te rólad nevezik az arcot, ha szépül.
    Nem is lány az a lány, kinek nincs rózsája,
    Bus a házatája.

    Töviset az Isten azért adott néked,
    Hogy még annál jobban kivánjanak téged.
    Kinek vére csordul a te tövisedtül,
    Hiszi: szebb lesz ettül.

    A te illatodnak nincs a földön párja,
    Vélnéd, a mennyország kapuját kitárja:
    Kapuját kitárja s minden illatával
    Egy-egy angyal szárnyal.

    Ó szépséges virág, kertem ékessége,
    Szememnek, szivemnek nagy gyönyörüsége,
    Bár mindig virulnál, folyton illatoznál,
    Sose hervadoznál!

    Benedek Elek (Kisbacon, 1859. szeptember 30. – Kisbacon, 1929. augusztus 17.) magyar újságíró, író, országgyűlési képviselő, „a nagy mesemondó”.




     



     





     




     



     


     


     


     


     

     




     










     





     


     

     


     
  2. 2019. szeptember 30. 07:1876125.

    Próbálok sorbanválaszolni a kérdésekre.ill beírásokra  . Nem tudom a sorrendet, így összhe visszea írok.


    Klárám ! Örülök dzrusszám javulásának.- Márvolt egy drusszám az kecske volt. Mikor anyukáám hívott, ketten szaladtunk .


     íLassan javulok . Tenpa 10 üvwg aszörpöt készítettem Ennél nagyobb munka volt a takartítás , mosogatás


    Magdika ! A szőlőszörp hasonló a musthoz, de felfőzik, vagy pasztörizálják, hogy ne erjedjen meg. Cukrot is adnak hozzá ( én keverem nyirfacukorral és édesítószerrel ). Higítva isszák. Nem vagyok oda érte, magunknak nem is készítek. !Nem szeretjük az oteó mellékízét, de nagyon egészséges a sok flvonoid miatt( ettól lila ) , ezért készítem a családnk.


    Úgy gondoltuk , éehozzuk e fenti kertből a kis szőlőpést , leszemezve azza préselem.


    Zsuzsikám ! Nagyon tisztellek a tornáért, és sétáért .Nekm sajnos elég a kert, meg a lakás, háztartás .Mjad ha a kerti munka szümnetgel előveszem botjaimat és elindulok...


    Janka !Ez a szőlő vasmegyei . Ott él nászasszonyom férjével és a faluban még két özvegy nővérével. Nászasszomónyomék fiúk halála után  összeomlottek. Bottal járnak, szinte tehetetlenek. Nővére 86 éves, most otthonban van . A lgfiatalabb aki 78 éves csitri, mint én segít két nővérének, amit lhet . A sok gyümölcs leszedetlen lenne, kárba veszne, ha fiamék nem hoznákel. Itt a 4 gyerek megeszi, és miután befőzöm, csurog is vissza kevés...Nekik nagy feladat, hogy havonta lemenjenek, lekeszáláák , nyírják a 3 kertet, mindezt 280 likométer távolságból. 560 km tesznek meg , fiam vezet és 5-6 órát dolgoznak . Menyem kicsit takarít is édesanyjánál. Ott a faluban szinte csak öregek élnek, 1-1 külföldi és városi tanár tölti ott a nyarat .Nem kapnak megbízható munkaerőt. Sajnos ez nálunk is így van. Ezért is örülök mostani segtségemnek,Meg azért is mert állandó páciensem volt, ez a munkakedv a javulást is jelenti. Pánikrohamai voltak 15 évig, hetente keltettfel késő este ....


    Végül kedve  Sherif  napi 1 tábla csokoládé ha a szokásos étrend felett fogyasztják hízlalahat. Különösen ha egészséges lustasággal társul.  Az 5 kiló jól is jöhet, ha valaki előtte sovány volt.


     

    előzmény:
    Kusza (76122)
    2019-09-29  15:21
  3. 2019. szeptember 29. 22:5976124.

    irigykedve olvasom itt a gyumolcs tultermelesrol szolo beszamolokat ...


    en ilyet nem sokat tapasztaltam ,mivel mindent megettunk a falusi nagymamam kertjebol ...amit meg nem ,azt  a mama feldolgozta vagy eladta a piacon ... meg nyolcvan evesen piacozott  - nagyon elvezte 

  4. 2019. szeptember 29. 20:1176123.

    Van amikor a semmittevés is nagyon fárasztó.


    Ilyenkor azon csodálkozok, hogy vajon miért is szerettem volna tizenéves koromban idősebbnek lenni.


    Majd kitalálom én a válaszokat minden kérdésre, de most azt próbálom megérteni, hogy hogy tud valaki egy 250 gramos csokoládétól 5 kilót hízni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76110)
    2019-09-28  09:50
  5. 2019. szeptember 29. 15:2176122.

    Zsuzsa kíváncsivá tettél, én még nem hallottam szőlő szörpről, ez nem must?


    Lassan fogy az alma, itt vannak a Tamás fiamék, amennyit tudnak elvisznek a kétféle almából, birs is van és körtét.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76121)
    2019-09-29  14:50
  6. 2019. szeptember 29. 14:5076121.

    Zsuzsikám !Hát nincs elhalasztható munka. Most keltem fel, kicsit olvasok, azután gondolkodom a szőlőszörp elkészítési techsnológiáján. Szerencsémre a szomszédasszonyom elfogadott 2 láda szőlőt.fiamék is vittek el, így csak kb 40 kiló maradt .Kipróbáltam a szörpfőző fazekamat, nem vált be. Most azon tanakodom hogy is folytassam . Lehet , hogy marad a klasszikus gézes módszer ?Kipróbálom, nem dobhatunk ki 40 kiló vegyszermentes gyümölcsöt.

    előzmény:
    Zsumi45 (76120)
    2019-09-29  12:44
  7. 2019. szeptember 29. 12:4476120.

    Mielőbbi gyógyulást kívánok Zsuzsa! Nálad nincsenek elhalasztható munkák.


    Igyekszem én is, hogy október elején elvégezzek mindent, amit őszre beterveztem. Apróságok ugyan, mint nyári holmik elpakolása (tisztán), Alaposabb takarítás, téli ágynemű szellőztetés, stb. Még az ortopédushoz és reumatológushoz nem sikerült eljutnom, hogy a nyári eredményekről beszámoljak, a kapott segédeszközöket bemutassam. ( őszre lett kész a nyári cipő és a "lovagi páncél" ).


    15.-én lesz a visszér szklerotizálás, ami után bizonytalan ideig tart a gyógyulás. Remélem pár nap után felkelhetek, csak a fáslizáshoz kell leánykám segítsége. Az orvos felkészített a hosszan tartó felszívódás nehézségeire.


    Korábbi témáitokat érdeklődve olvastam, de időm nem volt, hogy belefollyak a beszélgetésbe. A minden napra jutó házimunka mellett tartom a délelőtti torna és délutáni séta fogadalmamat. Úgy érzem jobb tőle a közérzetem s az éjszakák is nyugodtabbak. 


    Ma ismét Füvészkert, tegnap a Tiszapart, előzőleg a Liget volt a sétaterem. Ja és sütök, főzök, vasalok a Csipet-csapatnak.


    Ölelés mindenkinek!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76117)
    2019-09-29  07:37
  8. 2019. szeptember 29. 09:5476119.

      Igen, tudom, hogy megfelelően gondoskodsz magatokról, Zsuzsóka. De hát kicsikét muszáj aggodalmaskodnunk. Nálam nagyon kellemes idő van. Gondolom, nálatok azért hűvösebb van. Ezzel együtt náthádnak úgyis jót tesz a friss levegő. Gondolom.
      Zsuzsu lába szépen javul. Végigmegy a lakáson, vissza is jön. Visszafelé még próbálkozik, hosszan nyafog, hogy szállítsam, de aztán lépeget. Apró, sűrű léptekkel, mint egy anyóka. Hiszen úgyis az.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76118)
    2019-09-29  07:39
  9. 2019. szeptember 29. 07:3976118.

    Dvitamintfolyamatosan szedünk, sok almát eszünk, most méhg narancsor is vettem Kezeletlen héjú, már lereszeltem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76117)
    2019-09-29  07:37
  10. 2019. szeptember 29. 07:3776117.

    Ma már kicsit jobb,2 napig pihentem , csak alegszükségesebbeket végeztem el. Ma csinálunk csalamádét és szólószörp9öt- Tudom, hogy vasárnap van, de holnap - remélem - jön a segítségem kiásni a cseresznyefa gödrét .Akkor kinn kell lennem vele. 

    előzmény:
    klára13 (76111)
    2019-09-28  10:10
  11. 2019. szeptember 29. 07:3376116.

    Az egyetemen 5 évig tanultunk  marxizmus- leninimus tantárgyat , lepergett rólunk. Most ügyesebbn csinálják az agymosását. Így hatásosabb. 

    előzmény:
    klára13 (76112)
    2019-09-28  10:29
  12. 2019. szeptember 28. 11:1576115.

      Remek. Kissé aggódtam érte, mert ha ezekben az években távol van a fiatal, akkor ott esik szerelembe, ahol van, és ott is marad. Melyik egyetemre jár, mit tanul?

    előzmény:
    Kusza (76114)
    2019-09-28  10:35
  13. 2019. szeptember 28. 10:3576114.

    Igen már hazajött, folytatja az egyetemet.

    előzmény:
    klára13 (76113)
    2019-09-28  10:32
  14. 2019. szeptember 28. 10:3276113.

      Magdika, Benedek hazajött már? Vagy még nem?

    előzmény:
    Kusza (76097)
    2019-09-25  21:52
  15. 2019. szeptember 28. 10:2976112.

      Értem, miről beszélsz, Janka. És mélységesen egyetértek azzal, hogy jó volna, ha tudnánk, mire szavazunk. És Zsuzsóka is jól gondolja, amit gondol. 
       De voltak már pl Szabad Nép félórák! Voltak állandó politikai képzések, nevük most nem jut eszembe. És értéktelenek, hatástalanok voltak. Kétségtelen, hogy a "fők kiművelése" adja a jövőt. Mint a finnek tették. Amikor látták, bajban van az ország, az oktatásügyet helyezték a középpontba. És hatásosnak bizonyult. Persze ehhez mindenféle körülmény kell, mert a kiművelt főkkel nehezebb bánni, mint a buta, az elbutított tömeggel. Nem véletlenül az értelmiséget irtotta minden diktatúra.
      Szóval az kellene: jó oktatás. 


     


      

    előzmény:
    csinomjank (76109)
    2019-09-27  23:55
  16. 2019. szeptember 28. 10:1076111.

      Ó, te szegény Zsuzsóka! Sajnos, ez nem egynapos meccs. Jó sok vitamint ajánlok még a fűszeres forraltborhoz. Javulást kívánok! Vidámabb napokat! (Egyből nekem is nőni kezdett a fejem, a hírre.)

    előzmény:
    szizsuzsóka (76110)
    2019-09-28  09:50
  17. 2019. szeptember 28. 09:5076110.

    Nagyon beteg lettem,taknyom nyálam összefolyik , nagy a fejem és búsulok ,mint a ló. Mióta nyugdíjas lettem , ez a második eset  . Forralt bort iszom, jó fűszeresen, remélem meggyógyulok rövid időn belül.Ma nem dolgozom semmit !!!!!!!!!!!!

  18. 2019. szeptember 27. 23:5576109.

     Ha  nem vizsga - de valamilyen formaban tajekoztatni kellene az embereket  targyilagos formaban a valasztasok tetjerol  - a jeloltekrol , igereteikrol .Ehhez szukseg lenne fuggetlen intezmenyekre . 


    Szukseg lenne nepnevelesre  minden temaban . 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76108)
    2019-09-27  06:58
  19. 2019. szeptember 27. 06:5876108.

    Janka ! Ez megoldhatatlan és messze vezetne. Hiszen akkor sok ember kerülne hátrányos helyzetbe, mert sikertelen vizsga esetén kizárnák a választásból. Még mi idősebbek is kerülhetnénk ilyen helyzetbe . No és a megkülönböztetés egy életre stigmatizálna embereket. Kellő hatalommal bírók még elmegyógyintézetbe is zárathatnának mádként gondolkodókat. Erre volt példa még a közelmúltban is.

    előzmény:
    csinomjank (76102)
    2019-09-26  12:43
  20. 2019. szeptember 27. 06:5376107.

    Nálam nem vagy borúlátóbb. Alapvetően liberális vagyok, aki tiszteli a másikat , nem nézi le a szellemileg kisebb kapacitással rendelkezőket. Amit nem tudok elfogadni az a tisztességtelenség. Sem abban a formában , hogy igyekezve felhasználni politikai és egyéb lehetőségemet, mások kárán is boldogulni akarok. De azt sem tudom elfogadni , hogy a liberalizmusra hivatkozva , mindent megengednek  bizonyos kisebbségeknek , mert helyzetük hátrányos. Ennek megoldása az elfogadás mellett az az alkalmazkodókészség kifejlesztése. Kölcsönös alkalmazkodás szükséges még az élet gyakori aszimmetrikus helyzeteiben is. Ez élesen nyilvánul meg a parttalan követelések teljesítésénél, mely csak mások megkárosításával lehetséges.De nem kisebb vétek ( inkább nagyobb ) a többségre hivatkozva elutasítani rászorulókat  Nem  akarok konkrét dolgokról írni , mert azok aktuálpolitikai vonzatúak lehetnek, Ezt pedig elutasítom.

    előzmény:
    klára13 (76101)
    2019-09-26  10:25
  21. 2019. szeptember 26. 20:4676106.

      Nagy igazságod van, Janka. Tanfolyam kellene a gyermeket vállalók számára is, és újból és újból felkészíteni a szülőket a gyermek életkora szerint. 
      Na persze. Meg toronyóra, lánccal. 


     

    előzmény:
    csinomjank (76102)
    2019-09-26  12:43
  22. 2019. szeptember 26. 20:3676105.

      Zsuzsóka, nem számítanak az elütések, kár lenne törődni velük. 
      Különösebb elvont gondolkodásra bármiről is, most nem vagyok alkalmas. Lehet, hogy már nem is leszek, de nem baj. 
      Zsuzsu nagyon lefoglal. Szegénykém szépen javul, de azért sok segítségre van szüksége. Igyekszem kitalálni, mit szeretne, néha nem könnyű, pedig csak három lehetőségről van szó. Éhes, szomjas, vagy ki kell mennie. Most éppen végigvonatoztuk a lakást, aztán kiderült, nem is kell kimennie. Más tud járni, bár elég nehezen, kicsúszik a hátsó lába ezen a síkos kövön. Estére nagyon elfárad, ezért tettem fel a Zsuzsi-vonatra, és húztam ki a teraszra, feleslegesen. Tudjátok-e, hogy a valóságban is van Zsuzsi-vonat? Hogy nem én találtam ki? A debreceni Nagy-erdő kivonatának a neve ez. nekem rémlett, aztán rá is találtam. Hivatalos neve: Zsuzsi Erdei Vasút. Vajon melyikőtökről nevezték el?


    De jó volna, ha harmadik Zsuzsink visszatalálna!
       

    előzmény:
    szizsuzsóka (76104)
    2019-09-26  15:32
  23. 2019. szeptember 26. 15:3276104.

    Nemjól működik a hibajavító program .Ha wordbe írom, akkor pedig rosszul teszi át. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76103)
    2019-09-26  15:30
  24. 2019. szeptember 26. 15:3076103.

    Igen Klra! Az igazi demokráciában élők  sem mentesek az ellenérzésektől. Ezt tükrözte Biedermann és a gyújtogatók c. regény is.Amikor több évtizeddel ezelőtt olvastam , azt gondooltam , ilyen jó nekünk . Aztán rájöttem, hióogy a látszatok rabjai vagyunk. Mostbis , de már nincs erkölcsi szükséglet a látszatok fenntartására.

    előzmény:
    klára13 (76101)
    2019-09-26  10:25
  25. 2019. szeptember 26. 12:4376102.

     Mar valamelyik gorog bolcs is  szkeptikus volt . Ha nincsenek kimuvelt emberfok ,akkor semmit se ernek a szabad valasztasok .


     Mert ,akkor mindig a demogogok gyoznek . Igen ,mar akkor is voltak , akik   szirupos igertekkel csalogattak az embereket   vagy a felelemmel manipulaltak .


      Szerintem , az ilyen formaban valo valasztasnak nem sok ertelme , hogy a media a pszichologia eszkozeivel  eldonti , hogy kire kell szavazni .


     Neha azt gondolom , hogy a szavazoknak vizsgazniuk kellene a szavazas elott - hogy tudjak- e kire vagy mire szvaznak . Mert mostanaban sokan nem tudjak.

    előzmény:
    klára13 (76101)
    2019-09-26  10:25

Címlap

top