Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. december 17. 06:3476876.

    Két kábítószer régóta szabad . Az alkohol és a cigaretta. A nikotin okozta függőség állítólag gyorsabban alakul ki még a kokainnál is.. Pedig eddig tufásom szerint az okoz a leggyorsabban függőséget.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76868)
    2019-12-15  19:17
  2. 2019. december 17. 06:3076875.

    Ehhez gratulálni tudok. Nekem is kellene bárminek nevezzük, mert berozsdásodtak az ízületeim. De fő bűnös az agyam, mert lusta utasítani a testemet. Mióta nem kell , hogy " jól bírjam magam és a munkát , ellustultam . Ennek lassan 10 éve. Azzal áltatom magam, hogy elég a nagy ház, háztartás ellátása ,még ha van kéthetente segítségem, akkor is.

    előzmény:
    Zsumi45 (76871)
    2019-12-16  09:32
  3. 2019. december 17. 06:2476874.

    Igen Zsuzsikám ! Ez még nem demencia , csak filgyelmetlenség. De az lehet kezdő tünet !

    előzmény:
    Zsumi45 (76873)
    2019-12-16  16:13
  4. 2019. december 16. 16:1376873.

    Marika, ez a sokféle "tilos" alá van támasztva allergia, vagy étel intolerancia vizsgálatokkal?  Addig rendben, hogy túl sok  állati fehérje és fehér cukor ne legyen Szonja étrendjében, de ennyire mentes? 


    A kis percjelző óra nagyon hasznos, már mindig hordom magammal, mert én is elégettem már sok süteményt... Különösen mióta a nyáron kitisztíttattam a gázégőket.Nevezzük inkább figyelem zavarnak- sokat akar a szarka...! Ha van még "AHA... tényleg..." állítólag az még nem demencia. Majd, ha azt gondoljuk, valaki más hagyta ott a tűzön... na az már valóban az.  

    előzmény:
    jara (76869)
    2019-12-15  20:50
  5. 2019. december 16. 09:3376872.

     "Egy asszony azt álmodta, hogy a piacon betért egy teljesen új üzletbe, és legnagyobb meglepetésére Istent találta a pult mögött.
    - Mit árulsz itt? - kérdezte.
    - Mindent, amit a szíved kíván - válaszolta Isten.
    Alig mervén hinni a saját fülének, az asszony elhatározta, hogy a lehető legjobb dolgot fogja kérni, amit emberi lény csak kívánhat.
    - Lelki békét, szeretetet és boldogságot, bölcsességet és félelemtől való szabadságot akarok - mondta, majd kis idő múlva még hozzátette - nemcsak magamnak, hanem minden embernek a földön.
    Isten mosolygott:
    - Kedvesem, azt hiszem, félreértettél - mondta.
    - Mi nem gyümölcsöt árulunk itt. Csak magokat."



    Anthony de Mello


  6. 2019. december 16. 09:3276871.

    Zsuzsókám, én meg a lábam, derekam miatt tornázom kisebb kihagyásokkal 40 éves korom óta. Igaz, ez gyógytorna. A közelmúltban az érsebész dícsért meg, hogy milyen jó izmos a lábam ( a 3x műtött oldali!). 3 testrészre kiterjedő fél-fél órás programom van, amiből összevonva szoktam összesen fél órát naponta elvégezni. (nyak-váll, csípő és gerinc) A súlyom nem a torna miatt stabil, sosem fogyókúráztam, hanem megszoktam a fél adagokat, zsír-cukor mérséklését. Egyébként családunkban az étkezés mindig mértékletes volt. Gyerekkoromban a szükség, később anyukám elve szerint hasunkon spóroltuk meg a könyv, színházjegy és nyaralások árát.


    Ha szabad még dicsekednem, a "Reuma klubunkban" legutóbb megkértek, vezessem le a tornát, mert a gyógytornász leánykának 2 bölcsesség fogát húzták ki aznap. Ott mind idősek lévén, a gyakorlatokat ülve, állva és sétálva végezzük.  Nagyon jól sikerült, picit még lendületesebb is volt a megszokottnál. Megtapsoltak. 


    Részemről sem a torna, sem a testsúly nem érdem, kényszerűség, enélkül már bottal járni sem tudnék, így is szükségem van rá.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76870)
    2019-12-16  06:12
  7. 2019. december 16. 06:1276870.

    Lehet, hogy ez az én bajom is. Nagyon csúnya kicsike voltam, sovány kockafejű (szerencsére ennek bizonyítékai a nagy fényképégetéssel eltűntek )Anyukámnak kevés teje volt, akkoriban még nem volt tápszer. Aztán kövér kamaszlány lettem , majd apukám halála után lefogytam ( nemcsak a bánattól, de nem is volt mit enni ) . Mikor fiam érettségizett még 60 kiló alatt voltam. M Műtétem után kezdtem hízni , lassan eléri a súlyom a koromat . Nem tornászom 10 éve , lában és derekam miatt. A kerti munka is kevésbé megy . Azzal szoktam magammal viccelni" sok bajom van , de egy olyan sincs , ami elvenné az étvágyamat. a fehér prémű állatok a havas vidékeken az alkalmazkodás csodái. Nagyobb az életben maradási esélyük , ha színük beleolvad a hó fehérségébe.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76867)
    2019-12-15  19:11
  8. 2019. december 15. 20:5076869.

    Sokféle étel tilos most Szonjának. Hozzák amit szabad én meg a szagától is rosszul vagyok. A gyerekkori emlékeim miatt. Vitatkozom a teljes kiörlés egészségességén is.  Környezetszennyezés??? Aztán bele a darálóba??? Vegyszer már lebomlott???? (vagy az agyam meg...)  


    Húsról eszembe jutott a kolbász vegyes húsból (sertés+marha) készítés miértje. Állítólag később száradt ki. Nem tudom, mert sose várta meg éhenkórász családunk, hogy úgy istenigazából kiszáradjon. Azért találkoztam olyannal is. Abba nem szalonna volt darálva, hanem háj, ami zsír formájában kifolyt a hőmérséklet emelkedésekor.


    Gyönyörűen kifestett, feldíszített, gőztől is óvott konyhámat tönkretettem. Két pár virslit égettem kokszá. Az égett szerves anyag (húsnak nem hívnám) rettentő büdös füstje mindenhová bejutott. Szerencse a jó idő. Minden ablak, ajtó nyitva órákig két napja. Kislányok a demencia nem igazán korfüggő.

  9. 2019. december 15. 19:1776868.

    Van ott egy másik cikk is, miszerint sok helyen egyes kábítószerek legálisak lesznek, tehát nem tiltott. Mintha nem futkosna elég bolond szabadon.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76867)
    2019-12-15  19:11
  10. 2019. december 15. 19:1176867.

    A fene vigye el az éhezést, gyerekkoromban (mármint az elsőben),éheztem eleget 2-életre. Ma könnyű étel lesz az ebédem, paprikás krumpli. Olyan sok húst-hússal ettem mostanában, hogy egy darabig elég volt. Tegnap este csináltam egy fürdőkádra való uborkasalátát hozzá. Ha eszünk meghalunk, ha nem eszünk akkor is......Holnap pedig túrós tészta.


    Mifelénk vannak fehér mókusok, ezt pl. ma reggel fényképezték.CHECK THIS OUT: White Squirrel spotted in Sussex

  11. 2019. december 15. 15:3876866.

    Magdikám ! Szerintem sem káros ! Mindenmentes csak az éhezés lenne, de nem tudom betartani. Pedig hasznos lenne, régi ruháim miatt.

    előzmény:
    Kusza (76865)
    2019-12-15  08:21
  12. 2019. december 15. 08:2176865.

    Zsuzsa szerintem ennyi mennyiség nem annyira káros, ritkán sütünk ilyet. Nekem azért tetszett, mert nem huppant össze. Az egy nagyon finom gesztenye torta, amire ezt raktam.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76863)
    2019-12-15  05:29
  13. 2019. december 15. 06:1176864.

    Itt mar megint esik . Elotte volt ketto szaraz napunk . Jol jott ki ,mert befizettem a " joga a medence mellett "  csajos programra - elegge merev vagyok - mar reg nem jogaztam  .Mellettem egy nalam tiz evvel idosebb csoda hajlekony  no .   A vegen bemutatkoztunk egymasnak es jot beszelgettunk a reggeli kozben / Kiderult , hogy kanadai es Nova Scotia kornyekerol .


    Errol eszembe jutott Mpiggy , hogy mar milyen regen nem hallottam rola -es milyen jo volna , ha most felbukkanna ! 

  14. 2019. december 15. 05:2976863.

    Magdika ! Mivel lactose nincs benne, a tejcukor érzékenyek  számára hasznos. Nem maradnak le a tejszínről. Ha a tejszínbe habfixálót teszel , akkor ott is bővül a vegyszerpaletta. Egyébként én nem túlzottan szeretem az ízét. 


    No és  a használt tejek is taralmaznak vegyszermaradványokat pl. antibiotikumot, amit bőven adnak a teheneknek.


     

    előzmény:
    Kusza (76862)
    2019-12-14  08:23
  15. 2019. december 14. 08:2376862.

    Klára én a Hulalát csak egyszer használtam. Úgy látszik Sára is elolvasta, hogy mik vannak benne, és nagyon tiltakozott ellene. Eléggé megtévesztik az embereket, mert az elég jól láthatóan van ráírva, hogy növényi eredetű. Az apró betűket később olvastam el.

    előzmény:
    klára13 (76856)
    2019-12-14  01:36
  16. 2019. december 14. 08:1976861.

    Nahát! Egyszerre válaszoltunk, s majdnem ugyanazt!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76859)
    2019-12-14  08:07
  17. 2019. december 14. 08:1776860.

    Klárám, abban igazad van, hogy a Hulala és az összes tejpótló, húspótló sok adalékot tartalmaz. Mint ahogy a rengeteg levespor, mártáspor, és az összes "mentes" táplálék kiegészítő. A Hulala összetevői sem mind műanyag, sok természetes- átalakított-  főleg  növényi. Attól, hogy a kémiai nevén nevezik, pl. a karotin mint színező, vagy épp a pálmazsír, szója-lecitin..még nem mű. Amíg az állati eredetű zsír káros voltát hirdették, mennyi margarint megettünk! Süteményekbe mai napig azt tesszük-teszik. Sokan azzal sütnek főznek.Kókuszzsír, szójából készült étkek, a cukrászdai fagylaltok... minden ilyesmi az állatvédők és vegánok mekkája.


    Ezzel nem mondom, hogy gyakran fogyasztandó, de egy-egy ünnepi torta díszeként mégsem annyira mérgez. A tudatos táplálkozás híveként örökké ismétlem: minden a mértéken múlik!     

    előzmény:
    klára13 (76856)
    2019-12-14  01:36
  18. 2019. december 14. 08:0776859.

    Utánanézek Klára ! Köszönöm. Amit megvettem, már felhasználom.  Egy előnye van, hogy laktózmentes, második unokám tejcukorérzékeny. Nem használom gyakran , most Rigó Jancsiba , amihez a hozzávalót még laktózmentes tejből készítem . Ez lesz karácsony másnapján az ünnepi süti. Nehéz minden mentesen sütni. Ne hizlaljon, ne legyen be semmi tejtermék , amik felfúj, .....Hát ezért nem sütök gyakran.,


    Megnéztem a leírást , nem igazán mond semmit, mert felsorol kémiai neveket. De a tejszínben is vannak vegyületek, melyeket elfogadunk nem ismerjük,( pedig nekik is van kémiai nevük ) Kicsit hasonlít a cikk a gyógyszerellenes cikkekhez, melyek a természet erejével rendelkező gyógynövényeket reklámozzák. Azt hiszem a bloggert a tejipar fizette.

    előzmény:
    klára13 (76856)
    2019-12-14  01:36
  19. 2019. december 14. 07:5376858.

    Péntek 13 - A férjem is ezen a napon született , május 13-án.Szülei elég babonásak voltak, szörnyülködtek. Szerencsére nem vált be Igaz keresztapja után második neve Félix.  e kívánom Neked, hogy ez a nap szerencsét hozzon . Egy jó barát az ember életében nagy szerencse. 


    Tegnap volt legidősebb unokám születésnapja . Ő mindig Sacher tortát kér.Nem tud hazajönni, ezért beküldöm faimákkal.  . Csinálok egy nagy tepsiben, abból kivágok Neki egy szép kis kereket, a többit megesszük mi. .Én azért sütök sokat, mert 3 unokám . már önállóan él legyen egy hazai íz Speciálisan csökkentem a kalóriatartalmat, hogy ne hízlaljon nagyon.. A kész sütemények nagyon édesek.Nekem .


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76851)
    2019-12-13  15:56
  20. 2019. december 14. 05:0276857.
  21. 2019. december 14. 01:3676856.

     Zsuzsóka, amikor azoktól a süteményesektől megismerte Magdikánk a Hulalát, az üzletben elolvastam az összetevőit, akkoriban írtam is erről, és elszörnyedtem. Csupa vegyszer és műanyag. Ha magunknak vennénk, egy rossz szavam sem volna, mert már sokat éltünk, nagyobb baj nem történhet velünk. De a fiatalokat ne etessük az ilyesmivel, esznek ők enélkül is sok ócskaságot.
    Ezt a cikket ajánlom figyelmedbe, és mindenkiébe,akit érdekel:


     


    http://www.gabojsza.hu/2015/06/a-hulala-nem-tejszin.html


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76848)
    2019-12-13  05:23
  22. 2019. december 14. 01:2576855.

    Nem. Volt? Merrefelé? 

    előzmény:
    csinomjank (76853)
    2019-12-13  22:39
  23. 2019. december 14. 01:2376854.

      Marika, nagyszerűen állod a sarat. További erőt, kitartást kívánok! Na és az, hogy minden jóra forduljon.

    előzmény:
    jara (76838)
    2019-12-09  23:53
  24. 2019. december 13. 22:3976853.

    klara -  erezted a foldrengest ? 

  25. 2019. december 13. 20:5076852.

    Ugy latom , ez kozos bennunk -  a szelmalom harc  tendencia ! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76848)
    2019-12-13  05:23

Címlap

top