Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Xanax függő voltam de lete

függőbaba
Létrehozva: 2006. Április 11. 11:47
xanax függő voltam majdnem 1 évig,de sikeresen letettem.Nagyon nehéz volt,szenvedtem, a kínok kínját éltem át,azt hittem nem fog menni.Bár szerintem az elvonási tünetek emberfüggő vagyis szervezet függő.Bár abban mindannyian egyetértünk,hogy rászokni könnyebb,mint leszokni.Az is számít,hogy mire szedi az ember,és mennyit naponta.Nekem 1 hét alatt elfogyott 100 darab.Nagyon kába voltam,világomról nem tudtam,nem is voltak gondjaim.Hát hogyan lettek volna,amikor szinte nem is tudtam,hogy mi történik velem.A családom nagyon ki volt készülve,nem tudták,hogyan segítsenek.Bár szerintem segíteni nem nagyon lehet,mert ez a te és a gyógyszer harca.Csak a kettőtöké,senki másé.Hiába állnak melletted ha te nem akarod és a gyógyszer erősebb nálad!!!Én is kaptam helyette más gyógyszereket,de valahogy végűl hűséges maradtam a kis rózsaszin bogyóhoz.Amikor rossz napom van szivem szerint vennék be gyógyszert,de ez csak 1 kósza ötlet.Gyorsan elmúlik.Nem szabad elmenekülni a gondok elől,a gyógyszer nem megoldás.Le lehet tenni,csak nagyon nagy erő kell hozzá.Sokan azt hiszik gyógyszerrel szép a világ,pedig nem az csak 1 illuzió.Aki szedi őszintén kívánom,hogy sikresen letudja tenni,vagy figyeljen mennyit szed be napnta és ne essen túlzásba.
  1. 2008. október 1. 12:59101.
    én továbbra is a szakembert javaslom elsősorban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210214 (100)
    2008-10-01  12:56
  2. Torolt_felhasznalo_210214
    Torolt_felhasznalo_210214
    2008. október 1. 12:56100.

    Sziasztok!

    Én mostanában állandóan rossz közérzettel küzdök, gondolkoztam gyógyszeren, de nagyon félek tőlük. Ezért néztem fel msot ilyen fórumokba.

    Mennyire könnyen lesz az ember függő? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 1. 12:5199.
    Igazából szerintem ott lenne a megoldás, h ha az ember nem tudja megoldani, oylan szakemberhez forduljon, aki tényleg foglalkozik vele, és nem úgy, mint ahogy mondtad, csak felírja a nyuggert. Körbe kell nézni, nem elmenni az első nyilvános rendelőbe, és kicsit áldozni rá, hiszen nekünk fontos kell, h legyen a közérzetünk, nem lehet úgy élni, h valaki ki van borulva mindig, vagy szzorong.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192063 (98)
    2007-03-25  12:48
  4. Torolt_felhasznalo_192063
    Torolt_felhasznalo_192063
    2007. március 25. 12:4898.
    Pikpakk szerintem rèszben igazad van,rèszben viszont nem.
    Eloszor is az egèsz ugyben nem a csaj a hibàs,hanem az a marha orvos aki odaadta neki a gyògyszert.Tudom...szerelmi bànat...nagyon tud fàjni ès sok emberrel elofordult màr.De azt semmikèppen sem nekevznèm kezelèsnek,hogy fèl òra beszèlgetès utàn felirja neki a xanaxot!!!!!Ez volt az elso nyugtato amit beszedett,szerintem kezdetnek elèg hùzòs.Nem hiszem,hogy nem lett volna màs megoldàs.
    Jòl tudom,hogy "Könnyű a "szedd össze magadat" hangoztatni, de megtenni nem mindig olyan egyszerű " èn is ugyanìgy gondoltam,amikor mèg rosszabbul voltam.Kirohogtem minden olyan embert aki azt mondta ,hogy nèzz elore ès ne hàtra,èldd az èletet.Mondtam is hogy konnyu neked hallod,te nem èlted àt azokat amiket èn.Utàltam oket,hogy àllandoan ezekkel nyaggatnak.Feleslegesnek tartottam.Aztàn ràjottem,hogy nem is olyan hulyesèg...de ok hiàba beszèltek,nekem magamnak kellett ezt felfognom.
    Az is 1 jò otlet amit ìrtàl,hogy sporttal,lelki trèningel meg lehet gyogyulni.Vagy esetleg elkezdesz szedni szèpen lassan a xanax helyett 1 olyan gyògyszert( nem annyira eros nyugtatot) amirol talàn konyebb leszokni.
    "nem forgattad-e meg benne a kést Te is azzal, hogy "megszakítottál vele minden kapcsolatot" Igazad van,biztos ez is fàjt neki DE...
    én tènyleg mindent megtettem èrte amit lehet.Minden reggel bevittem a sulijàba(speciàlis iskolàba jàrt),volt amikor ott aludtam nàluk ès rengeteget segitettem az anyukàjànak is,mert màr o is kivolt idegileg.Volt olyan este,hogy anyukàjàval èbren maradtunk,nehogy megfulladjon(ugyanis szedett 1 gyogyszert aminek a tùlzott nyàltermelès is volt a mellèkhatàsa).Amikor nem kapott levegot vagy felèbresztettuk ès felultettuk vagy oldalra forditottuk,hogy ne fulladjon meg.
    Nèzd...lehet mondani,hogy otthagytam meg minden,de oszintèn modnom neked,hogy nem bìrtam tovàbb.
    A vègèn màr be sem jàrt az iskolàba egèsz nap az utcàn voltunk ami eleinte jò buli volt de kèsobb kezdtem ràjonni,hogy ìgy nem tudok èlni.O egyre agresszìvabb lett.Ki is hasznàlta rendesen a jòindulatomat.Ha nem csinàltam azt ami neki tetszett (mai napig nem tudom,hogy szìnlelte-e) ùgy tett mintha rosszul lenne ès el akarna àjulni.De utànna ha megcsinàltam azt amit akart 1bol jobban lett.Nem akarom megvàdolni,de nem tudom,hogy ezek igazi rosszullètek voltak-e.
    Elnèzèst kèrtem az anyukàjàtòl+tole is de megmondtam,hogy ezt ìgy nem bìrom tovàbb.
    Hàt ennyi.Azèrt koszi a vàlaszod.Ha van valami amivel nem èrtessz velem egyet nyugodtan ìrdd meg.
    Szia!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. március 24. 21:4797.
    És persze nem ismerem a lány hozzállását, de felvetül bennem a kérdés, hogy nem forgattad-e meg benne a kést Te is azzal, hogy "megszakítottál vele minden kapcsolatot"...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192063 (95)
    2007-03-24  13:07
  6. 2007. március 24. 21:3696.

    Nagyon jó amiket leírtál és a példa is tanulságos. De. Az a lány nem a gyógyszerektől ment taccsra, hanem annyira belesüllyedt a szerelmi bánatba, annyira nem akart tudni a világról,hogy a bogyó nyújtotta kábulatba menekült. Ezt nem a Xanax okozta, hanem saját maga. Ez hasonló ahhoz, aki a drogokhoz nyúl, csak nála ezt Xanaxnak hívják..

    A másik, hogy -bár írtad, hogy néha Neked is vannak nehéz periódusaid, de sikeresen túl teszed magadat rajtuk- hidd el, lehet olyan helyzet, olyan rosszullét, amikor beveszed azt a fránya gyógyszert, mert abban a pillanatban nem segít semmi sem. Könnyű a "szedd össze magadat" hangoztatni, de megtenni nem mindig olyan egyszerű. Aztán a kezdeti nehézségeken átsegít, keresel más "orvosságot", lelki tréninget, relaxációt, sportolsz és remélhetőleg szép lassan, de kijössz a gödörből.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192063 (95)
    2007-03-24  13:07
  7. Torolt_felhasznalo_192063
    Torolt_felhasznalo_192063
    2007. március 24. 13:0795.
    Sziasztok!

    Szeretnèk èn is 1 kicsit mesèlni nektek a xanax-rol,illetve arrol ,hogy mièrt èrdemes leszokni rola...vagy el se kezdeni szedni.
    Pèldànak az egykori baràtnomet hoznàm fel.Mèg nincs 20 èves se.A gondok nàla ott kezdodtek,hogy a pasi akibe szerelmes volt csak jàtszott vele.
    Utànna egyre mèlyebbre sullyedt...pszichiàtria...gyogyszerek..xanax...naponta 3szor.Halott lett kivul ès belul is.Elotte egy àtlagosan csinos,kedves làny volt.Utànna egy elhizott,ures ember lett.Egyik naprol a màsikra èlt.Nem volt jovoje sem.
    Egyszer tortènt,hogy ki kellett vàltania a xanaxot a gyogyszertàrban.Kèson èrtunk oda,màr zàrtak.Bepànikolt ès addig utotte az ajtot amig ki nem nyitottàk.
    Nemsokkal utànna megszakitottam vele a kapcsolatot.Mèg 1szer làttam fèl èv mulva az utcàn.Alig birt menni,csak bàmult a semmibe.
    De o csak 1 pèlda a sok kozul akin làttam,hogy tonkreteszik a gyogyszerek.
    Nekem is ajànlgatta a dilidoki,de èn ellene voltam mindig is a gyogyszereknek,mivel 1 pozitiv pèldàt sem làttam a kornyezetemben,akinel valami vàltozàs lett volna.
    Nem elèg,hogy van a problèmàd amièrt depis vagy ,mèg erre jon a problèma,hogy le kell szoknod ezekrol a "drogokrol".Nekem elèg volt 1 is ugy dontottem hogy nem tetozom mèg igy is a helyzetet,inkàbb nèha àlmatlanul,sirva de kibirtam.Tèny,hogy nèha rosszabb igy mint gyogyszer nèlkul,de megèri.
    Most boldog vagyok ès szabad.
    Szoval èn csak azt tudom tanàcsolni mègha nehèz is,hogy ne vegyetek be gyogyszert.Lètezik màr sok alternativ gyogymod is amivel nem rombolod magad,hanem èpited.
    Bocs,hogy sokat irtam ès koszonom hogy ezt elmondhattam.
    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. május 9. 15:4694.

    Sziasztok! Egy gyors kérdés: a xanax semlegesíti valamilyen mértékben a fogamzásgátló hatását?

    Előre is köszi! kb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. május 5. 12:0293.
    Szerintem magánorvost találni sok módon lehet (internet (kereső, szakmai oldalak), Arany Oldalak szakmai részén, újságok stb..), pszihiátriai gondozóban is tudnak felvilágosítást adni szerintem.
    előzmény:
    nyuf (90)
    2006-04-30  20:43
  10. tdi
    tdi
    2006. Április 30. 22:4692.
    Én pánikbetegségre szedtem ,magán egészség házban találtam orvost.
    De én egy idő után áttértem a rivitrilra és kaptm kedéjjavítót,zoloft,nekem ezek nagyon jók.
    Volt mikor elhagytam mindet és 2év mulva ujra rosszul kezdtem lenni,igazábol a háziorvos nemis foglalkozik ezzel,náluk sokesetben csak hisztinek mondják.Én fogdtam magam egy rosszullétnél és be mentem az ügyeletes kórházba és megmondtam márpedig nekem adjanak valamit.Nem kell ,hogy tovább foglalkozanak velem de adjanak gyógyszert,és adtak.
    Neked is elkelne lehet a kedéjjavító.
    tudom,hogy nehéz de fel a fejel.
    előzmény:
    függőbaba (91)
    2006-04-30  20:46
  11. 2006. Április 30. 20:4691.
    Köszi a segítséget!!!! 1 kérdés,merre keressek? Én magán dokinál még nem voltam.Csak Lipóton.
    előzmény:
    nyuf (90)
    2006-04-30  20:43
  12. 2006. Április 30. 20:4390.
    Szia! Ha keresel egy magánorvost (pszihiátert) az körzeti orvosi beutaló nélkül foglalkozik a problémáddal. Antidepresszánsra állít majd, de az is lehet, hogy ezt kórházi kezelés mellett teszi. Mindent őszintén el kell mondani neki. Ha megtalálják a megfelelő antidepit akkor xanaxra nem lesz szükséged.
    előzmény:
    függőbaba (89)
    2006-04-30  20:31
  13. 2006. Április 30. 20:3189.
    Sziasztok! Nehéz szavakba önteni ami a szivem nyomja.Ami ott belűl végigmegy bennem,szinte megfogalmazhatatlan.De igyekszem,mert megbeszélni nem tudom senkivel,ez az 1 vigasz maradt,hogy kiírom magamból.Azok amik igazán fájnak amiken nem tudok túllépni...csalódás,bánat,magány! Elegem van,hogy mindig meg kell felelni,jónak lenni,nyugodtnak,és mindenki felé kedvesnek.És én mit kapok?????Bántást,semmibe vevést.Igen,tudom csúnya dolog de,gyógyszerhez nyúlok,és vagdosom a kezem.Pillanatnyi megoldásnak tökéletes.Olyan jó 1 picit kiszakadni a világból és nem gondolni a gondokra,tompának lenni,a sérelmek leperegnek rólam.Párkapcsolatban élni,közben a szívem másért sír.Ezt a bánatot büszkén hordozni,nem kimutatni,mosolyogni bele a világba.Szimpadiasnak lenni.UTÁLOM! Az önbizalmam a béka segge alatt van.Önzőnek lenni velem.Mindenki kívánságát teljesíteni de,az enyémmel nem foglalkozik senki.Most nagyon magam altt vagyok de ,igyekszem helyre jönni!!!Egyenlőre még fáj,nagyon fáj az élet.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. Április 30. 20:2088.
    XANAX-ot SZERETNÉK SZEREZNI?VALAKI SEGÍTSEN HOGYAN TEHETNÉM MEG!!!!! Van gyógyszerem,de az számomra nem a megfelelő.Tudom,hülyén jön ki,hogy 1 olyan ember nem tudja hogyan kell gyógyszert szerezni akinek 1 időben a gyógyszer volt a legjobb barátja,de az akkor volt,és most valahogy nem megy,pedig igyekszem.A körzeti dokim nem ad beutalót az ideggyógyászatra/egyébként szomszédom és jó barátom/ valószínűleg emiatt.És én úgy tudom,hogy anélkűl nem lehet menni az ideggyógyászatra.SEGÍTSÉG!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. Április 30. 20:1787.
    szia! miből gondoltad? Szóval te is állandóan visszaesel? Sajna én is,pedig annyira szeretném megállni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (86)
    2006-04-26  23:19
  16. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2006. Április 26. 23:1986.
    Na, gondoltam, hogy ez a te topikod! Én már sokszor abbahagytam és újrakezdtem, de napközben sosem szedtem... vagy csak keveset, kis ideig.
    előzmény:
    függőbaba (1)
    2006-04-11  11:47
  17. 2006. Április 26. 21:2885.
    Bocs hogy közbeszólok. Én is szedek néha xanaxot ( nem is tudom hogy kell leírni) de nem is tudom milyen színü. Nekem az a végső amikor nem bírom és beveszek egyet. Az orvos mindíg felírja de nem váltom ki, viszont mindíg van a táskámban, szinte mint egy túlélő csomagot viszem mindenhová a többi "fontos" dologgal együtt. Én is pánikbeteg vagyok, de nekem ezt nem mondták meg, csak láttam leírva. Már attól is pánikba esem hogy pánikbeteg vagyok.
    előzmény:
    függőbaba (84)
    2006-04-26  21:07
  18. 2006. Április 26. 21:0784.
    Az életem,nem éppen jó úton halad,munka terén minden rendben,mivel a régi munkahelyemre visszahívtak,mert kevesen vannak,és jön az anyáknapja meg a ballagás és kell a segítség nekik.Ennek örülök,mert köthetek szép csokrokat ami mindig ki tud kapcsolni és olyankor nem gondolok a rossz dolgokra,de amugy minden szar.Ma eljegyzett a barátom,elfogadtam,lehet nem kellett volna..... a szivem még mindig másé.Ez az egész annyira kikészít,hogy együtt vagyok valakivel,aki nagyon rendes,szeretem,de nem vagyok szerelmes belé,mert én még a volt barátomat szeretem.Jaj,nem tudom mi lesz,szóval annyira ki vagyok a szerelmi bánattól,hogy vettem be gyógyszert,elgyengültem,utálom magam emiatt.Megvagdostam a kezem,ideglevezetés képpen.Én egy akkora hülye vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. Április 12. 21:0183.
    szia! tudod idővel a szervezet egyre többet akar,és 1 idő után kiabált a testem a xanax-ért!! de ma már nem. Ennek viszont őszintén örülök,hogy te annyira bekábultál tőle,hogy szinte undort kaptál.de látod,ilyenek a dokik:1 kicsit kikészűl az ember és tömnék gyógyszerrel puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541646 (58)
    2006-04-11  14:17
  20. 2006. Április 12. 08:0082.
    Legyél is csak jól ezután is és lehet,hogy nemsokára meg is válhatsz a bogyóktól! Szia,szép napot!  
    előzmény:
    puccos (81)
    2006-04-11  22:11
  21. 2006. Április 11. 22:1181.
    nem, sajna az nem elég. Szedek mellé 150mg Efectint is. 75-el kezdtem, de most a 150el teljesen jól vagyok...
    előzmény:
    Füge (72)
    2006-04-11  20:30
  22. 2006. Április 11. 21:5280.

    Igen, régen nem vették elég komolyan, nálam sem. 12 évesen kezdődött nálam. Én olvastam utána, hogy mi bajom lehet..

    Köszi szépen még egyszer!  

    Szia! Szép álmokat!  

    előzmény:
    Füge (79)
    2006-04-11  21:27
  23. 2006. Április 11. 21:2779.

    Te olyan fiatal vagy még és olyan jó,hogy már nem kell bogyókhoz nyúlnod,le tudtad tenni és nem indult el egy folyamat,hogy akár tíz évig se tudsz leállni. De ebbe bele se gondolj! Lényeg,hogy már minden okés. Igen,a pánikbetegségre sokan mondják,hogy hiszti. Sajnos. Pedig igen komoly betegséggé fajulhat,ha nincs kikezelve. Régen talán nem is tudták diagnosztizálni ezt a betegséget,úgy hallottam.

    Szia,jó éjt!   

    előzmény:
    Lily23 (77)
    2006-04-11  21:06
  24. 2006. Április 11. 21:0878.
    büke=büszke  
    előzmény:
    Lily23 (77)
    2006-04-11  21:06
  25. 2006. Április 11. 21:0677.

    Nagyon köszönöm a jókívánságod!!   

    Igazából még senki sem mondta nekem, hogy büke rám, amiért ennyire jól rendbejöttem.   Még a család sem mondott semmit.. Apu annak idején is mindig azt mondta, hogy csak hiszti az egész.. (pedig a pánik nem hiszti, csak nem érti, mert nem ő élte azt át, amit én). Tudod én 12 éve vagyok pánikbeteg, és ez alatt megéltem jó pár dolgot, de a családom nem az a dicsérgetős fajta, főleg nem ilyen dologban.   Tőletek hallom először, h legyek büszke magamra, és ezúton is nagyon köszönöm Nektek!!!         Azért magamban én is az vagyok, csak jó másoktól is hallani.  

    előzmény:
    Füge (76)
    2006-04-11  20:59

Címlap

top