Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_119530
    Torolt_felhasznalo_119530
    2006. június 1. 09:473851.
    sziasztok! attól félek, hogy anorexiás lettem. bár lehet, hogy nem. a problémám az, hogy nem tudom eldönteni, normális e amit csinálok, vagy már beteges. az utóbbi hónapokban 28 kilót fogytam. lelkileg nagyon össze voltam zuhanva mert a fogamzásgátló szedésével elkzedtem a hízni az amugy sem vékony alkatomra. már az emberek is megjegyezték, hogy sokat híztam. első lépésként leálltam a fogi gátlóról, aztán kiktattam az étrendemből mindent ami hízlal. mindent ami zsíros, minden szénhidrátot, mindent. az elején legalább gyümölcsöt ettem, de mostanában már azt is csak mértékkel mert hogy olvastam, azt inkább csak délelőtt. most ott tartok, hogy naponta egyszer eszek normálisat. levest, ha nincs benne cukor/mint a paradicsom levesben/ vagy lisz /mint a habart levesekben/. de a levesnek is csak a levét. és húst nyers zöldséggel. reggelire mondjuk néhány szelet gépsonkát sajttal, délután meg este semmit. nem tudnék megenni egy falat kenyeret. a szülinapomon ettem pizzát. 2 napig azt éreztem, hogy szétdurran a hasam és szörnyű lelkiismeret furdalás gyötört amiért megettem. na és minden nap mérem magam. rettegek a hízástól. persze eddig csak fogyok, fogyok de már a szüleim meg a párom is rám szóltak, hogy mostmár hagyjam abba, mert pont jó vagyok. tudom, hogy jó vagyok így. és szeretném is abbahagyni, csak nem tudom, hogy hogyan. minden este eldöntöm, hogy reggel megeszek egy zsömlét. de amikor bele kéne harapni, bárhogy kívánom, nem tudom megtenni.
    attól félek, hogy ez talán az első lépcsőfok az anorexiához. szerintetek?
    előzmény:
    Zebrina (1)
    2003-03-01  17:25
  2. Torolt_felhasznalo_733632
    Torolt_felhasznalo_733632
    2006. május 30. 18:403850.

    Szia simply!

    Hát nem tudom, hogy te pontosan mióta köszködsz konkrétan a bulimiával, mert azt nem írtad le, de kíváncsi lennék rá. Meg főleg arra, hogy a párodnak hogyan tudtad elmondani. Én képtelen vagyok rábírni magam, mert belehalnék, ha elveszíteném. Ahogy te is írtad, a te párod még "így is szeret". Én félek a kockázattól... Pedig nagyon jó a  kapcsolatunk.  Doki kellene nekem, az lenne a jó megoldás... De még attól is para van...   Nagyon rossz vége lesz ennek az egésznek. Nekem lesz végem, ha így folytatom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247378 (3846)
    2006-05-23  23:22
  3. 2006. május 27. 23:003849.

    Lányok!

    Beleolvasgattam a topicba, szörnyű dolgokat írtok Volt anorexiás ismerősöm, és tudom, hogy nem könnyű egyszercsak leállni az egészről. DE lássátok be, hogy ez az egész, ami van veletek, nem a kilókról meg a kövérségről szól, hanem arról, hogy valami legbelül nincs rendben, lelki dolgok, családi problémák..talán épp az, hogy korábban esetleg kis súlyfelesleggel küszködtetek, és akkor kaptátok folyamatosan a negatív megjegyzéseket. Ha valóban az lenne nektek a fontos, hogy vékonyak és csinosak legyetek, akkor nem fogyóznátok(ilyen drasztikusan), hiszen azzal pont az ellenkezőjét éritek el. Napi egy óra sporttal, normális táplálkozás mellett is formás testet lehetne elérni..

    Mindenképp keressetek egy megbízható, türelmes pszichológust, és törjetek ki abból, ami ural titeket! A lelket kell rendbehozni, és minél előbb kezditek, annál könnyebb lesz!!

    Nem akartalak ledorgálni titeket, tudom, hogy nagyon nehéz(én anorexiás ugyan nem voltam, de nekem is volt olyan periódusom, amikor rengeteget fogytam és nem bírtam enni, de szakember még időben segített)! Ha bárkinek kell segítség, bármilyen, írjatok!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_107326
    Torolt_felhasznalo_107326
    2006. május 27. 21:543848.

    Sziasztok!

    még mindig nem vagyok jól, sőt, egyre többet gondolok arra hogy amit ettem attól meg kell szabadulnom valahogy. Előfordul sajnos nem kevésszer, hogy teszek is róla. Utálom, hogy nem vagyok képes leállni erről az egészről, tudom, hogy őrültség és egészségetelen, káros meg minden de nem megy. 2 hete becsípve elmondtam a legjobb barátnőmnek, aki másnap azt mondta, hogy teljesen kiakadt de akkor nem volt képes erről beszélni...azóta se. ennyit a segítégkérésről. Tökjó, hogy itt legalább leírhatjuk, hogy mi történik velünk, egyébként akik sejtik a barátnőim közül, hogy mi van velem ők is úgy gondolják, hogy ez majd elmúlik.... persze, egyszer vége lesz, kérdés, hogy hogy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_247378
    Torolt_felhasznalo_247378
    2006. május 23. 23:243847.
    Bocs: nem lettem jobban, csak jobban érzem magam. Nem mindegy...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247378 (3846)
    2006-05-23  23:22
  6. Torolt_felhasznalo_247378
    Torolt_felhasznalo_247378
    2006. május 23. 23:223846.

    Sziasztok, én is most írok először... Sajnos nálam sem jó a helyzet, két éve fogytam vagy 20 kg-t. Tényleg jó nagydarab voltam, több, mint 80 kg. Le is ment szépen, de sajnos most visszajött 3 kg, ami egyszerűen megőrít. Rettenetes kövérnek látom magam, ha tükörbe nézek, megint az a 80 kg-s valaki néz vissza, aki nem akarok többé lenni. Ettől pedig elszomorodok, enni kezdek, és tovább hízok. Emiatt szép lassan bulémiás lettem. Most ott tartok, hogy minden nap elhatározom, nem csinálom tovább (sok rosszat olvasok róla, hátha javulnék: fogromlás, nyelőcső kilyukadás, ilyenek, de hiába, mert nem segít), és irtó büszke vagyok, ha egy napig nem csinálom. Aztán másnap kezdődik előlről, valahogy nem bírom megállni, hogy ne egyek. Pedig mindent megtettem, kidobtam minden egészségtelen, káros kaját, ami édes, vagy hizlal, de hát ha rossz napom van, ez mit sem segít. Még én sem mertem szólni senkinek, félek, hogy hülyének néznének. A páromnak elmondtam, de azt hiszi, hogy ez valami olyasmi, amit abba tudok hagyni, ha akarom, hisz szerinte ez egy múló állapot (mivel nem élünk még együtt, nem is tudja, hogy még mindig benne vagyok, feladtam, mert úgy látom, nem ért meg, pedig nagyon szeret - hihetetlen, de még "így" is)   Már ettől is kicsit jobban lettem, hogy leírhattam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_733632
    Torolt_felhasznalo_733632
    2006. május 21. 20:273845.

    Sziasztok!

    Egyszer voltam ezen az oldalon, amikor írtam is nektek, de azóta nem is nagyon mertem ide jönni. Egyre rosszabb a helyzetem. Muszáj lenne szólnom valakinek, de nagyon félek a reakcióktól. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy nektek hogyan megy olyan könnyen, hogy mfegosztjátok a párotokkal. Én rettenetesen szeretem őt, és belehalnék, ha elhagyna. Viszont már teljesen tönkre mentem. Én enm napi egyszer csináltam sokáig, volt, hogy 4-5 is volt egy nap. Most már akkor büszke vagyok magamra, ha kibírom egy egész napig. TEljesen rabul ejtett. Gyönyörűek voltak a fogaim, most nem merek elmenni  a fogorvoshoz, mert szerintem vagy kettőt egyből kirántana, meg elzavarna a francba. ÉÁllandóan fel vagyok fújódva, rossz a közérzetem, és nagyon vékony vagyok. Már az elején, az első félév végére ledobtam 10 kilót, csont és bőr vagyok. Nem találok magamnak frankó ruhát, ki van a tököm saját magammal. Hogyan vegyem rá magam, hogy elmondjam valakinek???? Félek!!! Rettentesen szörnyű ez az állapot. Legszívesebben kifutmék a világból. Komolyan, könnyebb lenne beledögleni ebbe az egészbe, és akkor nem kellene elmondanom, meg szenvednem, meg egyedül maradnom, meg tűrni a megaláztatásokat. Néha szeretnék véget vetni az életemnek...

    Azért azoknak szívből gratulálok, akikben van elég mersz a segítségkéréshez, és ki tudnak gyógyulni. Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_792231
    Torolt_felhasznalo_792231
    2006. május 10. 12:463844.

    Sziasztok!

    Szörnyű, hogy az anorexia az életünk részévé vált. Én egy ideig USA-ban tanultam, és annyira féltem az elhízástól, hogy anorexiás lettem. A célom nem a fogyás volt, hanem a rettegés a hízástól, és amikor elkezdtem fogyni, elkezdtem örülni, majd depresszió gyötört, féltem, hogy visszahízok. Én nem láttam magamat kövérnek, mint más anorexiások, de rettegtem az evéstől, mindig kitaláltam valamit, hogy nem egyek. Ezután viszont elkapott a kóros falánkság, és persze elkezdtem hízni, de ez engem szörnyen megviselt, még nagyobb depresszióba estem. Ma már elmondhatom, hogy rendesen eszek, sportolok, és nem látom magamat kövérnek, és hálát adok, hogy végre boldog vagyok és nem az étel határozza meg az életem. Szerencsére sikerült helyreállítanom az anyagcserémet, ami persze minden anorexiásnál tönkremegy. Amikor ma látok valakit az utcán, és látszik hogy anorexiás, tényleg hálát adok hogy én nem úgy nézek ki. Ne csináljatok butaságot, nem éri meg. Tényleg úgy akarjátok leélni az életeteket (ha nem haltok bele) hogy mindig rettegsz az evéstől, a kalóriáktól, amikor tök jó dolgok vannak a világban. Nem sírjátok vissza amikor még kalóriszámlálás nélkül tök jól néztetek ki? Én szerencsésnem mondhatom magam, visszajött az életkedvem Legyetek erősek és logikusak, gondoljatok abba bele, hogy így vékonyan senkinek sem tetszetek, az egészségről nem is beszélve. Kérlek, ne legyetek buták.

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_107326
    Torolt_felhasznalo_107326
    2006. Április 18. 21:153843.

    Hali!

    Amaszirom köszi, rendi vagy. A hétvégén már tökjól voltam, fogytam is, normálisan edzettem és kajáltam, aztán ma valahogy rámtört a roham, + még a depi is ( a volt barátommal összefutottam és az új nőjével volt), és tele ettem magam sütivel, annyira, hogy fáj a gyomrom. utálom ilyenkor magam, és csak azért nem vettem be semmit mert elfogyott, aztán megpróbáltam a szokásost, és nem ment, egyszerűen rosszul lettem attól, hogy hogy lehetek ilyen hülye, nem akarom tovább csinálni!! Szóval holnap folytatom ahol hétfőn abbahagytam, nem fogom feladni  !!!

    Egyébként van egy barátom aki szinte tutti, hogy bulímiás, tényleg érinti a pasikat is ez a szemét kór.  Trokla, megértünk, és szerintem mindannyian tudjuk milyen félni attól a plusz 1 kg-tól is, ismerős a rettegés stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_995504
    Torolt_felhasznalo_995504
    2006. Április 17. 15:093842.
    Szia Norelle!

    "Attól még nem fogsz hízni, hogy mások dícsérnek, mennyivel szebb is lennél plusz 10 kiloval" Pontosan ez a másik, amit annyiszor hallok! "Szerintem azért hízhatnál kicsit, nem sokat 6-7 kilót, sokkal jobban állna, nekem úgy jobban tetszettél, stb..." Ilyenkor azért elgondolkodom mindig. Mint ahogyan ma is megtettem ezt, és ismét elhatároztam, hogy nem foglalkozom azzal, mit és mikor eszek többet. Ez volt 10 órakor, le is mentem, megettem egy kiadós reggelit, nem falási roham, de egy jó szelet kalács, sonka, sajt, főtt tojás, amolyan igazi húsvéti kaja. aztán eltelt 1 óra, és az elhatározás oda is lett, azonnal indultam futni, most jön a hashajtó, és ma már nem eszek, maradnak az ásványvizek. Mindig ez van, amolyan "tiszta pillanatokban" megdöbbenek, mit is csinálok, és hogy miért is egyáltalán, aztán eltelik néhány óra, és mintha mi se történt volna, folytatódik minden ugyanúgy. Ha a mérleg meg 1 kilóval többet kezd mutatni (65 a vészjelző, ha ezt megüti, jön a pánik, a kétségbeesés, és napokig "vezeklés" /csak zöldség, gyümölcs/), félni kezdek, hogy visszajön minden. Köszi a drukkolást
    előzmény:
    Norelle (3841)
    2006-04-17  14:46
  11. 2006. Április 17. 14:463841.
    Szerintem a 188cm-es magasság esetén egy pasi nyugodtan lehet 75-80 kilo is, és még így is messze van a kövértől!!! Persze, megértem én, hogy nem könnyű számodra a hízás, egyik barátnőm volt/ van anorexiás, szóval tisztában vagyok azzal, hogy attól még nem fogsz hízni, hogy mások dícsérnek, mennyivel szebb is lennél plusz 10 kiloval. Azért drukkolok, hogy eljöjjön az a pillanat, amikor már igazán jól érzed magad a bőrödben!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995504 (3837)
    2006-04-17  10:46
  12. Torolt_felhasznalo_995504
    Torolt_felhasznalo_995504
    2006. Április 17. 11:583840.
    Nálam a történet úgy indult, hogy egész életemben vékony voltam. Aztán az érettségi után elkerültem egyetemre, majd főiskolára és elkezdtem kitombolni magam, de úgy rendesen. Sokat ittam, pörögtem, buliztam, és mindent csináltam, ami ezzel jár. Persze ekkor jött ehhez egy jó adag depresszió, meg a plusz kilók. Olyan igazán kövér soha nem voltam, de amolyan jó húsban igen, "csúcsponton" 84 lettem, 188 centihez. Utáltam ezt, megpróbáltam lefogyni, de igazán sikerrel soha nem jártam. Ami lement, a diéta után visszajött. Aztán teltek az évek, és elkerültem külföldre egy időre. És ott pörgött nagyon erősen fel az egész, egy olyan 6-7 hónap alatt. Amikor elindult, 82ről indultam. Amikor 70nél tartottam, mindenki dícsért, sorra kaptam a bókokat, de én többet akartam. 65nél már néha sziszegtek, 58nál már betegnek mondtak. De leállni egyszerűen nem tudtam. Annyira mámorító volt az érzés, hogy amit évek alatt nem tudtam elérni, most végre, hipp hopp sikerült, hogy folytatni kellett. Egyszerűen kellett. Ma meg már stabilizálódott a helyzet, teljesen "normálisnak" nem tekintem a súlyomhoz való hozzáállásom, de betegesnek sem. Remélem, ez romlani nem is fog később sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932083 (3839)
    2006-04-17  11:37
  13. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 17. 11:373839.

    Szóval trokla...szerintem gondold át a dolgot. A hashajtók, zsírégetők és az általános rettegés nem normálisak. Ezt a problémát meg kell oldanod, és békében kell lenned a testeddel.

    A legfontosabb pedig h meg kell találnod az okot ami ezt kiváltotta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 17. 11:343838.

    Ne haragudj, de szerintem ez az anorexia egy formája. Az h mikor beteg valaki elég tág dolog, de rengeteg olyan ember anorexiás akinél úgy néz ki a betegség, hogy a normálisnál alacsonyabb a súlya, ezt ő jónak találja, azonban retteg h ez megváltozzon és egy kicsivel is menövekedjen.

    Anorexia az, ha halálra dolgoztatod a tested tornával, de ezzel szemben nem adod meg neki a megfelelő mennyiségű táplálékot, éppúgy ahogy anorexia az is ha valaki hashajtókat szed és koplal.

    A cseszegetést úgy értettem, hogy nem találom a példát ami egy férfit erre motivál. A férfiak közt az izmos a nyerő, nem?

    De persze értemén...igaz. Az a baj, h nem vesszük észre azt, hogy a média, a megfelelési kényszer mindannyiunkat, a fiataltól az idősebbig, férfit és nőt egyaránt érint. Szerintem egy a gyökere a plasztikai műtétek (értelmetlen esetben természetesen) folyamatos elvégzésének, magunk önsanyargatásának, vádolásának, és a táplálkozási zavaroknak. Csak éppen eltérő súlyosságúak a problémák.

    Éppen ezért aztán egy férfinél is kijöhet így a megfelési kényszer.  Válhat számára ideális képpé egy torz, sovány alak. Ahogy más férfiaknak a túlzásba vitt edzettségű izmos test..(szteroidok és hasonló nyalánkságok bevetésével is)

    Mindannyiunkat érinthet a probléma, erről soha nem szabad elfeledkezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995504 (3837)
    2006-04-17  10:46
  15. Torolt_felhasznalo_995504
    Torolt_felhasznalo_995504
    2006. Április 17. 10:463837.
    Cseszegetés bármiféle betegségben gyógyuláshoz vezetne? Ezt kétlem. Ahogy egy lánynak hiába kezdik el a legtöbb esetben mondani, hogy szörnyen nézel ki, nem tudja ezt belátni. Én nem tartom magam igazi anorexiásnak, ezért tudom talán kicsit reálisabban látni a dolgokat. Pl én a 188 centimhez, amikor 58 (!) kiló voltam olyan fél évig, állandóan azt hallottam, "De ugye nem vagy rákos/beteg?!" Ezen csak felidegesítettem magam. Annyi hatása lett, hogy elkezdtem megengedni a testemnek, hogy hízzon kicsit, de más nem. Jelenleg a maximális súlyom 64 (per pillanat 62, pedig mennyire féltem a húsvéti zabáktól ). 58 kiló nem akarok újra lenni, de bevallom, attól viszont rettegek, hogy a mostaninál több is legyek. Napi hashajtó, zsírégető megy ezért, rendszeres torna vagy futás, na meg persze szinte mániákus figyelés arra, hogy mit, mikor és milyen mennyiségben eszem. Mint írtam, én nem tartom magam anorexiásnak (hiszen kövérnek sem látom magam, elégedett vagyok a külsőmmel, csak ne hízzak), de anno az 58 kilós korszakomban eléggé "bekattantam" (egy hétig, 10 napig semmi étel, egy falat sem, csak ásványvíz, stb), hiába mondták, hogy mi van velem?!?!?, értetlenül néztem rájuk. Szóval ha bárkinek ilyen eset van a környezetében, a legkevésbé szerintem éppen ez a "cseszegetés", ami segíthet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932083 (3836)
    2006-04-17  10:34
  16. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 17. 10:343836.

    De ez a cseszegetés nem inkább hozzásegít a gyógyuláshoz?

    Mért törekedne bármelyik férfi is olyan kinézetre, amiért minden haverja hülyének nézi?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995504 (3835)
    2006-04-17  08:33
  17. Torolt_felhasznalo_995504
    Torolt_felhasznalo_995504
    2006. Április 17. 08:333835.
    Sziasztok lányok!

    Csatlakozhatom hozzátok? Ahogy itt olvastam, ide csak lányok írnak, pedig az anorexia a legújabb kutatások szerint már nem csak tipikus női betegség. A betegek legalább 10%-a férfi.

    http://velvet.hu/trend/manorexia/

    (érdekes a cikk, ezen kívül Dennis Quaid 1 hónapja tett egy nyilatkozatot, amelyben az anorexia, férfi változatban "manorexia" elleni harcáról beszélt. A tünetek tulajdonképpen azonosak, ő pl 60 kilósan kövérnek érezte magát.

    Egy érdekes rész a fennti cikkből:

    "Az evészavarok ugyanis - legyen szó bár a színleg normálisan táplálkozó, majd titokban önmagát hánytató bulimiásokról, vagy a kényszeresen éhező anorexiásokról - a közvélemény szemében tipikusan női nyavalyáknak minősülnek. Ha egy lány kezd elfogyni lassan, mint a gyertyaszál, a barátnői sajnálják, és segíteni próbálnak rajta. A hasonló cipőben járó fiú vagy férfi ugyanakkor nem számíthat túl sok együttérzésre a haverjaitól, ám annál több gúnyolódó megjegyzésre. Holott a betegség kialakulásának oka azonos mindkét nemnél: az önértékelés zavara, és ennek megfelelően a terápiás megoldást is ugyanaz jelentené. Eltérő hozzáállásuk miatt azonban a férfiak jóval nehezebben jutnak segítséghez."

    Ezt igazából én is átélem nap, mint nap.

    Szóval úgy néz ki, bárkit elkaphat a "gépszíj" Úgyhogy ha megengeditek, csatlakoznék a klubbhoz..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 17. 08:173834.
    A kilók pedig, lásszuk be: relatívak. A csontod nehézségétől is sok minden függhet. És ez teljesen komoly, mert a bnőm is 175centi 53 kilósan iszonyatosan néz ki...áés mindenki azt hitte már 40kiló körül jár. A fennmaradó rész a csontjainak a súlya. Ezért iszonyatos baromság hogy a kilókat számolva kövérnek hitte/hiszi magát.
    előzmény:
    lilic (3833)
    2006-04-16  19:32
  19. 2006. Április 16. 19:323833.
    Szia!

    Hidd el, a férfiak igencsak nem találják vonzónak, ha valaki csontsovány. Legalábbis egy igen kevés százalékuk, de a legtöbb férfi a formás (NEM KÖVÉR!), egészségetől kicsattanó nőket szereti, és nem olyat, aki számolgatja a kalóriákat, és fanyar, mint egy citrom, mert nem eszik egy falatot sem! A férfiak undorodnak ha valaki nagyon vékony. Hidd el, így csak rosszat teszel...és az egészségednek is. Az anorexia halálos betegség, amiből ki lehet gyógyulni - azokról viszont nem sok szó esik a médiában, akik belehalnak... (apropó: ki tud valakit Eisblumenről?...aggódom, hogy a 21 kilójával már meghalt, és ezért nem ír nekünk a hogylétéről...)

    Amúgy pedig a 160 centihez a 48 kilót ideálisnak találom. Én is 162 cm körül vagyok, és 48 kiló. De ennél alább ne menjél.
    Én nem ettem húst másfél évig, de minden mást igen. Amellett, hogy lefogytam kb. 45 kilóra, nagyon gyenge és egészségtelen is voltam.
    Ezért mondom hogy ne játszatok az életetekkel, legyetek egészségesek, egyetek mindenből annyit, amennyi jól esik (de nem degeszre enni magatokat...), mindent mértékkel, és sokat sportoljatok!

    Ez pedig nem megfelelés kérdése...ha valaki egészésgesen eszik, egészésges életvitelt folytat, meglátszik a külsőjén is, ez pedig sokkal fontosabb a férfiaknak hogy 48 kiló vagy-e, vagy 58.
    És kinek kell olyasvalaki, akinek beesett az arca, nincs kedve semmihez, gyenge min a harmat, és meg van savanyodva? Senkinek.
    előzmény:
    Pillang (3830)
    2006-04-16  17:26
  20. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 16. 19:003832.

    Nálunk például ma családi ebéd volt és dögig ettem magam (ami egyébként szerintem amiatt volt, mert nem reggeliztem rendesen...igen buta dolog. Sokkal többet eszel akkor egész nap)

    Meg a futás is hiányzik már, sajnos kiment a bokám egy hete és ezért kényszerpihenőn voltam...de kedden megyek már. Sokkal jobban érzem olyankor magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 16. 18:553831.

    Csontsovány akarsz lenni...hát hmm. Persze ezt így is el lehet érni, de végig kell gondolni.

    Ha elkezdesz koplalni anorexiás leszel: de ez nem ilyen egyszerű, tudd hogy akkor minden téren megvágod magad. Anorexia gyakorlatilag = lelassult anyagcsere, rosszkedv, agresszivitás, székrekedés, hajhullás, szürke, száraz bőr... és még sorolhatnám.

    Ki akarja ezt magának a csontsoványságért? Próbálj magaddal elfogadtatni egy alternatívát, írd át a céljaidat egy izmos, erős, egészséges testre. Az sokkal vonzóbb.

    És hidd el az okos táplálkozási szokások meg a mozgás csak elsőre tűnik nehezebbnek, de hosszútávon az anorexiás koiplalás összehasonlíthatatlanul több kínnal jár. Ne kényszerítsd ezt magadra.

    Ha el akarod kerülni az anorexiát, az első és legfontosabb hogy változtasd meg magadban a vágyott képet, válaszd az egészséges, erős test ideálját és ennek az útján indulj el!

    előzmény:
    Pillang (3830)
    2006-04-16  17:26
  22. 2006. Április 16. 17:263830.

    Sziasztok!

    Azért gondoltam hogy írok ide, mert nálam visszatérő probléma a súlyom. 160 cm vagyok, nagy átlagban (ha mindent összeeszek) 54 kg. De volt három éve egy fogyókúrás hullámom, amikor az akkori 68 kg-ról 48kg-ra fogytam le. Na akkor aztán teljesen megkattantam. Nem ettem szinte semmit napi három-négy óra kemény sport. Pasi miatt volt, elhagyott, önbecsülés megtört, önbizalom nem maradt, meg akartam felelni. Hogy kinek? Magamnak és másoknak is.

    És most azt vettem észre magamon, hogy ismét lefelé tartok a lejtőn. Most 50 kg vagyok, ez oké, de nem eszek szinte és mozgok.

    És ma ettem egy keveset, sajtot, de kínoz a bűntudat, már be is vettem a hashajtót...

    Szóval ez a helyzet nálam, igazából sportolni most nem fogok, mert nem érzem szükségét, meg aztán erőm sincs.

    És ez is ugyanaz a helyzet, mint anno... meg akarok felelni. De most nem magamnak, hanem másoknak... legfőképpen a férfiaknak...

    És igazából nem is tudom hogy mi a jó nekem, mert ha eszek, akkor bűntudat kínoz, ha nem eszek, akkor meg élni sincs erőm. Szóval most pont köztes állapotban vagyok...nem tudom mit akarok tenni...

    Csak azt az egyet tudom, hogy nem akarok se telt, se duci, se édesen hurkás lenni...

    Csontsovány akarok lenni... mert nekem ez tetszik....

    Köszönöm hogy elolvastátok a hozzászólásomat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 14. 09:013829.

    Találtam egy igen érdekes írást, ami számomra azért is fontos és meglepő, mert J.K. Rowling a Potter-könyvek szerzője alkotta. Igaz sok helyen olvashattunkmár hasnolót, de soha nem egy ilyen írótól. Szerintem érdemes átfutni. Szép napot mindenkinek!

    http://www.lumos.hu/news01/fullnews.php?id=9 74

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_932083
    Torolt_felhasznalo_932083
    2006. Április 13. 16:293828.

    Szia Tissy!

    Köszönöm h reagáltál a kisregényemre (csöppet túl húztam), de ahogy valahol lejjebb itt olvastam, sokkal jobban éreztem magam utána. Kaját csináltam az öcsémnek meg a barátjának, és magamat is megetettem velük. (bár egy kis lelkiismeretfurdalásom volt, mikor este7kor még a lecukrozott fagyasztott ribizliből is ettem pár falatot). Ezér haragudtam magamra, mert már mért ne ehetnék...de mind1 alapvetően jó kevem volt.

    Ma mondjuk a sanda öröm ott bújkált bennem, mikor jártam a várost kiéhezetten órákon át... (ez is szintén borzalmas, hogy az anorexiások így képzelik hogy fogást találnak az életükön, és irányítani tudnak). De nem baj, eldöntöttem h én juszt se vagyok anorexiás, és nem is leszek, nem foglalkozom a táplálkozással csak egészség szinten (és ezt is igyekszem értelmes korlátok közt tartani). Elfelejtem az evést mint fő problémakört és a lényegekre (ezenkívül szerintem minden az) koncentrálok az életemben.

    Tissy, szerintem jó úton halad az, aki felismeri már hogy beteg, vagy hogy nem mennek normális úton a dolgaai. A következő lépcső pedig, h mer segítséget kérni. Jó emberhez fordulj (mert tudom h semmi értelme azt hallani "hogy á ugyan, mi az h nem érzed jól magad a bőrödben?!"). Kicsit fáradt vagyok...úgyhogy nem biztos h érthető...de hidd el csak el kell feledni ezt a problémát. Ha nem azért mész el sportolni, hogy lefogyj, hanem azért mert tudod hogy ez neked jót tesz, jól érzed magad tőle. Ha elfelejted a fogyást, mint célt, akkor magától megvalósul! Rettenetesen nehéz...de ha megosztod a terhet valakivel biztosan könnyebb lesz.

    Sajnos nekem a nővérem bulémiás volt...állítólag már nem hánytatja magát...de ő viszont sose volt képes beismerni, hogy beteg. Hogy ez egy betegség...

    Sok szerencsét, írj sokszor mert az jót tesz. és légy nagyon de nagyon büszke magadra! Mert megérdemled, megérdemli a tested! (szegény mennyit is bántjuk...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_107326
    Torolt_felhasznalo_107326
    2006. Április 13. 11:493827.

    Szia!

    LEhet, hogy nem én vagyok a legmegfelelőbb személy, akinek a véleménye számíthat, de vigyázz magadra, mert nem haladsz valami jó úton az adataid alapján semmi gond nincs az alakoddal és ezt Te is tudod! A barátainknak nagy hatalma lehet felettünk, rád is hatott a környezeted, én is irigylem a vékony barátnőimet és ez szar érzés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932083 (3824)
    2006-04-12  18:22

Címlap

top