Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_769213
    Torolt_felhasznalo_769213
    2007. augusztus 14. 17:113901.
    Ja, még valami:
    A barátnőm szerint én 66 kilósan tök jól nézek ki, pedig akkora hasam van, mint egy vemhes elefántnak, és a karjaim se a legvékonyabbak, de ő 62 kilósan iszonyatosan kövér, undorító és zsírpacni.
    Ha ez anorexia, én mit tehetek?
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769213 (3900)
    2007-08-14  17:01
  2. Torolt_felhasznalo_769213
    Torolt_felhasznalo_769213
    2007. augusztus 14. 17:013900.

    Sziasztok!
    Én nem vagyok anorexiás, sőt, van egy kis túlsúlyom, (164 cm/66 kg), ebből 8 kg  egy bizonyos gyógyszertől jött fel rám ez év tavaszán. Egy ideig szentségeltem, meg próbáltam salátát enni krumpli helyett, de nem használt, mert hormonális alapon híztam meg; aztán úgy döntöttem, nem érdekel, és vettem magamnak  eggyel nagyobb nadrágokat.  

    Én a barátnőmmel kapcsolatban szeretnélek benneteket megkérdezni: ő, velem ellentétben elég jelentős túlsúllyal küzd úgy 15 éve, 156 cm és 84-88 kg volt, és most elkezdett fogyózni, és most már csak 62 kg, de úgy érzem, mintha átesett volna a ló túlsó oldalára.
    Eddig is sokszor megpróbált megszabadulni a súlyfeleslegétől, szóval zöldségevéssel meg kalóriaméricskéléssel többször leadott 20 kilókat, ami aztán mind vissza is ment rá, ahogy elkezdett megint zabálni (már bocsánat, de ő tényleg zabál), de most napi 1 jégkrémet eszik, eddig ezt nem csinálta, és heti 7 kőkemény edzésre jár, de ami igazán furcsa, az a szövege, hogy még mindig ugyanolyan kövérnek látja magát, mint amikor 84 kiló volt, meg szerintem ez a napi egy jégkrém, ez elég gáz, szóval ez nem úgy hangzik, mint egy normális diéta, és néha, amikor kibillenti valami amúgy is ingatag lelki egyensúlyából, nagyon bezabál, annyit megeszik, amennyit én egy hét alatt se, pedig nekem is elég jó étvágyat csinálnak a hormonok.
    Én gyanakszom, hogy ez már táplálkozási zavar, illetve konkrétan anorexia, de nem vagyok biztos benne.
    Nem tudom, hány-e, miután bezabált, az egy jégkrémet is tagadja (félig-meddig).
    A hozzászólásaitokat előre is köszönöm.

    előzmény:
    Zebrina (1)
    2003-03-01  17:25
  3. 2007. augusztus 14. 10:133899.

    Kedves Sorstárs!

    Én is anorexiával küzdöm évek óta, de voltam tünetmentes is.  

    Kedves Fórumozók!

    Anorexiás barátnőt keresek, (mind1 kigyógyult, v. sem) aki ,,hasonló cipőben jár" mint, akivel megértjük egymást, akiben max.-isan megbízhatok. Elsősorban Zala, Somogy megyéből, Pest környékéről jelentkezzetek!

        Nektek milyen tapasztalataitok vannak a kezelésekkel, melyik kórházban, ki kezelt benneteket? Járt vki a Vadaskertben? Mi erről a véleményetek? Kérlek, írjátok meg!

    Üdv.:

    Gertrúd

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_717963 (3895)
    2007-03-16  13:37
  4. 2007. augusztus 14. 09:593898.

    Kedves Zebrina!

    Én is anorexiás vagyok évek óta, voltak tünetmentes időszakaim. Hozzád hasonlóan anorexiás barátnőt keresek, nem használt a terápia. Te melyik evészavarban szenvedsz? A kórházi kezelés nem használt - igaz nem is akartam gyógyulni, nem beszélgettem a terapeutával. A kórházból való távozás után visszaestem.  Az utána való terápia sem segített. Van kedved velem ismerkedeni priviben? Te melyik kórházban, milyik terapeutánál jártál?

     Maximális bizalomra számithatsz, megértő vagyok! Nagyon várom válaszod.

    A legjobbakat:

    Gertrúd

    előzmény:
    Zebrina (1)
    2003-03-01  17:25
  5. Torolt_felhasznalo_807518
    Torolt_felhasznalo_807518
    2007. augusztus 4. 15:163897.
    Sziasztok! Örülök, hogy megtlaáltam ezt a fórumot, szeretném leírni a saját sztorimat.17 éves vagyok, és most gyógyultam ki egy depresszióból.163 cm magas vagyok, és az eredeti súlyom 46-47 kg.Nagyon jó géneekt örököltem, sosem voltam hízásra hajlamos, és kiskorom óta rengeteget sportolok.(atlétikáztam,teniszezem,úszok,korcsolyázom,bicik lizem a barátaimmal, és még csomó mindent kipróbáltam)Az igazi szerelmem azonban a tánc, kiskorom óta táncolok,versenytáncos voltam, és ez volt a mindenem, az egész életem.Persze a súlyomra enm is kellett odafigyelnem, hiszen heti 5-6szor 2 óra edzés mellett rengeteg energiára volt szükségem,éjjel nappal csak szó szerint zabáltam,anyukám is elég háziasan főz,csak zsíros ételeket, meg rengeteg süteményt, de nekem semmi problémám nem volt vele.Aztán abba kellett 1,5 éve hagynom a táncot, és eg ykomoly kapcsolat miatt a barátaimat is elhanyagoltam.Teljes depresszióba estem,elekzdtem utűlni magam, nem érdekelt semmi, és elkezdtem nem enni.Szerencsére időben észrevettem magamon hogy ez íg ynincs rendben, eg ypörgős állandóan vidám,nagydumás, élettel teli lányból,aki szépnek látta magát, egy roncs lett szó szerint.Aztán otthon is balhék voltak,mert látták hogy lefogytam,a suli nagyon kemény volt,soakt vállaltam magamra.Ekkor már változtatni akartam.Elkezdtem tánciskolákat keresni, sportolni, és újra a barátaimhoz közeledni.Na mindegy, ez egy elég hosszú folyamat volt, míg sikerült megszabadulni a görcsösködéstől,és lelkileg felépülni.Rengeteg vizsgálaton voltam,pszichológusnál is,a barátaim soakt segítettek, anyukámmal rengeteget lelkiztem, és újra lehetőségem van táncolni.A baj csak az, h beteg eltt a gyomrom,és nagyon nehezen hízom.Egész nap szalonnát,nutellás kenyeret, péksüteményeket,meg rántott húsokat eszem...de ahhoz hogy ne elgyek rosszul minden étkezés után, mindenféle löttyöt kell innom, amit az orvos írt fel.Most kezdek el kondizni, még az az utolsó lehetőségem, hogy visszaszerezzem a régi alakomat.(jah, 10 kilót fogytam le...)Annyit szerettem volna az egészből kihzoni, hogy aki ilyen betegségben szenved, annak először lelkielg kell rendbe jönnie, ahhoz hogy lássa, hogy nagyon nem jó az állapota.Hiába voltam én is minél soványabb, attól még rondának láttam magm, mert nem voltam boldog.Sokat kell társaságban lenni, oylan emberek közt, akik szeretnek minket, vagy beszélni egy jó szakemberrel.Én tudom hogy nagyon nehéz...rondának látom magam a tükörben..mégis van hogy megnézem még miben mennyi kalória van.DE én már jól vagyok.Ha tudok bárkinek segíteni, írjon nekem privibe, nagyon szörnyű arról olvasni, hogy rengeteg lány látja hogy rosszul van, de mégsem mer enni, depressziós, öngyilkosságon töri a fejét...és sajnos aki nem élt át hasonlót, az még le is nézi őket ezért.Szóval tényleg fel a fejjel!Egy gebe, szomorú, önmarcangoló nő nem hogy nem szép,vagy kívánatos, hanem riasztó, és szánalma,s akit legszívesebben elkerülnek az emberek!Egy önbizalomal teli nő, aki szereti magát úgy ahogy van, és tiszta szívből tud nevetni...ez legyen mindenki számára a cél.Tudom hogy nehéz,lelkileg nagyon..de ha tudok bárkinek segíteni, szívesen meghallgatok mindenkit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_816139
    Torolt_felhasznalo_816139
    2007. március 22. 20:063896.

    Sziasztok!

    Negyedéves gyógytornászhallgató vagyok az SE-EFK-n és a szakdolgozatomhoz keresek olyan anorexiásokat akik tudnának nekem segíteni. A mozgásterápia létjogosoltságáról írok az anorexia kezelésében. Egy gimnasztikai módszert ismertetek benne amit ki is próbálhattok és egy rövid kérdőivet kellene kitölteni név nélkül. ha lenne még aki vállalkozna egy ilyen alkalomra azt nagyon megköszöném. Nagyon sürgős lenne mert 2.án le kell adnom a szakdogát. Ha érdekel benneteket kérlek írjatok hamar. Előre is köszi.

    Csak zárójelesen azt hogy nyolc évvel ezelőtt én is anorexiás voltam, de sikeresen kilábaltam belőle! Nóri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_717963
    Torolt_felhasznalo_717963
    2007. március 16. 13:373895.

    sziasztok

    olvasgattam az előttem szólókat, és tényleg szörnyű, hogy ennyien vagyunk, akik ezzel a -nem kis- problémával küszködünk.

    kb egy éve leadtam 5kilót. 170körül vagyok, s 63kg voltam, mielőtt elkezdődött. ez nem olyan akaratlagos fogyózás volt, inkább figyeltem az evésre(pl 6után nem nagyon ettem). minden rendben is volt, amikor aztán mondták, hogy de jól nézel ki, stb. örültem neki. de aztán nem álltam meg akkor, hanem csak fogytam, fogytam; ekkor már sokat edzettem és nem ettem. nyáron volt a legdurvább, akkor 50-51körül mozogtak a kilóim, ami a magasságomhoz kevés. a koplalást nem bírtam, és amikor a mérleg akár pár dekával is többet mért, tök ideg voltam, hogy most mi lesz?? aztán direkt nem álltam már a mérlegre. de mélyen tudtam, h nem kellett volna ennem. lelkiismeret-furdalásom volt. tök furcsa, mert vannak/voltak olyan pillanatok, hogy azt mondom, hogy "kit érdekel hány kiló vagyok, vagy hogy nézek ki, ezentúl ezt a barmoságot abbahagyom". de néha vannak olyan időszakaim, amikor szinte depressziós vagyok, mert kövérnek látom magam. most már 56 kiló vagyok kb. de ezt csak azért gondolom, mert 2-3hete ráálltam a mérlegre, s a ruháiim ugyanúgy rámjönnek, mint akkor. 

    viszont, ahogy sokan előttem, már megunták a koplalást, és "felfedezték", hogy milyen úton szerezhetik meg maguknak az örömöt, hogy ehetnek - de utána a rosszullét miatt -, hogy könnyíthetnek magukon. annyira szörnyű érzés ez, meg a titkolózás meg az egész. és tényleg így van, hogy ördögi kör. tisztára mint a cigi vagy a drog. próbálsz leszokni róla, de mindig ott van benned, hogy ez is egy lehetséges megoldás. és ez egy könnyebb út? de tényleg könnyebb? nekem már elegem van belőle, magamból úgyszintén. arról nem is akarok beszélni, hogy ha az ember lebukik 'közben', az miylen érzés. ki szeretnék törni, segítséget szeretnék valakitől kapni! nagyon jó lenne már változtatni ezen. szüleim maximálisan mellettem állnak, és bármit megtennének ők is, hogy segíthessenek nekem. de tudom, hogy magamon kell segítenem, csak ÉN tudom megváltoztatni, de egyedül belegebed az ember. ennyire nem vagyok erős, hogy tartóztassam magam. ha valaki tud számot/elérhetőséget vagy akármilyen tanácsot adni, hogy lépjek túl ezen, az írja meg nekem e-mailben vagy akárhogy itt a belső levelezőn.

    köszönöm. bla89

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_697697
    Torolt_felhasznalo_697697
    2007. március 14. 14:203894.
    Sziasztok Még mindi epedve várok egy jó pszichológust, aki ki tudna ebből kezelni. LÉCCCI ÍRJÁTOK MEG A SZÁMAIKAT PRIVIBEN       
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_772147
    Torolt_felhasznalo_772147
    2007. február 18. 17:323893.

    Persze, h visszaáll! Nekem is visszaállt!  

    Ha lelkileg rendbejössz és visszahízod azt a zsírmennyiséget, ami a fogamzóképességhez szükséges, akkor nem lesz semmi gond!  

    előzmény:
    Sun_shine (3892)
    2007-02-18  13:37
  10. 2007. február 18. 13:373892.
    sziasztok!

    én egy 19 éves lány vagyok, anorexiás voltam kb fél évig. kb 19.2 volt a BMIm mielőtt elkezdtem "fogyózni". a legalacsonyabb BMIm kb 16.3 volt.. elkezdtem pszichiáterhez járni, és kb december óta rendesen eszem. vissza is híztam kb 18.2-es BMIre.. szerintem elég normálisan eszem, nem akarok fogyni se,de hízni sem. mindenki azt mondja hogy így nagyon jól nézek ki, és mennyire borzalmasan festettem fél éve... de az a bajom, hogy nyár óta nem menstruáltam :S akkor kb ugyanannyi volt a súlyom, mint most, max +- fél-1 kg. egyszer jött meg azóta, januárban (kicsit rövidebb meg gyengébb votl mint régen, de legalább valami)... kb másfél hete kellett volna megint, de azóta semmi :S viszont puffadok, székrekedésem van és úgy görcsöl a hasam mintha meg akarna jönni. az orvosom azt mondta felesleges nőgyógyászhoz menni, majd visszaáll.. szerintetek ez normális? van rá esély hogy magától visszaáll?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_951747
    Torolt_felhasznalo_951747
    2007. február 16. 16:553891.
    Sziasztok!

    Most vagyok végzős a SZIE-n, és a szakdolgozatomat a bulimiáról és az anorexiáról írom, és a dolgozatom végét egy fókuszcsoportos interjú zárja.
    Viszont a problémám az, hogy az interjúhoz még kellene 2-3 fő, aki szívesen beszélne a problémájáról, tapasztalatairól (az teljesen mindegy, hogy gyógyult, beteg..stb). Szakemberek segítenek nekem a beszélgetés levezetésében (pszihológus, pszihiáter), és mindenki név nélkül kerülne a dolgozatba, semmi kötelezettséggel nem jár. Ez az összejövetel február 26-a környékén a délutáni órákban lenne, a XVII. kerületben, egy suliban.
    Akit érdekel a dolog az írjon nekem a csinmoki@freemail.hu e-mail címre!
    Előre is köszönöm a válaszokat!!

    Üdv:
    Kismo

    UI: Egyébként senki ne gondolja, hogy azért írok ilyeneket, mert unatkozom, vagy esetleg ismerkednék , szó sincs erről, pusztán csak segítségre lenne szükségem a dolgozatom befejezéséhez!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_772147
    Torolt_felhasznalo_772147
    2007. február 1. 23:483890.

    Sziasztok!

     Én új vagyok még ezen a fórumon, de a problémám elég régi!  

    Én is anorexiás voltam. Nekem-amikorra datálni tudom-2004. január 10-én kezdődött, amikoris fogyókúrázni kezdtem, nagyon ésszerűtlenül! Akkor olyan 160-162 cm magas voltam és 65 kg. Ez nekem akkor sok volt, pedig azelőtt nem nagyon, sőt egyáltalán nem foglalkoztam a súlyommal! Szerettem csinosan öltözködni, de rendesen elítéltem az ilyesfajta betegségeket!

    Az igazság az, h én nem voltam hordó a 65 kilómmal, inkább teltkarcsú-v nem is nagyon tudom megfogalmazni...

    Elkezdtem (mert ugye kolis voltam és megtehettem) 7közben csak gyümölcsöt enne és csak hétvégén étkezni itthon. Le is ment heti 1-másfél kg, ki is voltam 1ezve az ütemmel, tetszett, ahogy alakul a testem, alakulok én is. Anyumnak 4-5- hét se kellett, h rájöjjön, itt nem stimmel vmi! Igaz, a kolis nevelők mondták Neki, de én tagadtam! De ugye 10 kg minuszt már nem lehetett könnyedén letagadni... Eljött a május, amikor a déli gyümölcsök már nem voltak olyan jók, de nyáriak még nem voltak-rákaptam a napi 1 l 100%-os narancslére. Ekkor jött a jojó-effektus, ami nagyon nem tetszett! És elkeserített!  

    Ekkor 52-53 kg voltam. Tetszett, de nem akartam hízni, még mindig fogyni akartam! Nyári szünetben ráálltam arra, h napközben eszek (reggel 1 szelet kenyér felvágottal, netán 1-2 szelet süti, mert azt még ledolgozom, délben zödség v rizs mondjuk rántott sajttal, mert én húst nem eszem, du. 5-ig gyümölcs és semmi más! Ja, és napi 3 l ásványvíz!) és annyi. Így szintén heti 1 kilónak inthettem búcsút! 46 kilónál még jobban tetszettem magamnak, de nem mertem enni, nehogy hízzak!

    Jött ismét a suli. Nehezen, de sikerült 43 kilóra lemennem (már fokozottam figyeltek rám). Elkezdtem a Body Line tablettát is szedni, de semmit nem ért-leszámítva, h finom volt! Elkeseredtem, de a félelmem a hízástól még nagyobb volt! Még a saját szalagavatómon sem ettem, csak keveset, teljesen józan voltam, nehogy 1 gramm is rámjöjjön az alkoholtól! Másnap persze csak almát ettem, h leadjam azt a pár grammot, amit este megettem, de már rég letáncoltam.

    A decembert már itthon töltöttem, mert depis is lettem. A sulit januárban otthagytam, kihagytam az utolsó gimis évemet. Szüleim orvostól orvosig vittek, mire találtunk 1-et, aki segített. Elég hamar felgyógyultam, mert rájöttem, h ÉLNI AKAROK és h ez így nem mehet tovább! Júliusra már gyógyult voltam, de még mindig lájt italokat ittam, alkoholt semmit-a hízástól való félelem miatt. Az evésem abszolút nem volt normális! A sütit tömtem magamba, dupla annyit ettem, mint sokan mások, mágis 47-50 kg voltam. A szeptembert új gimiben kezdtem, új osztálytársakkal. Jól éreztem magam, de a karácsonnyal ismét előjött a hízástól való félelmem, de már a bulimia tünetei mutatkoztak. Nem hánytam, most se hányok (nem tudok, nem merek...), de rám-rámtörnek evési rohamok. Szeptemberben 53 kg-mal kezdtem el az egyetemet, most 60 vagyok és BORZALMASAN érzem magam!!!! Nem tudok kitörni ebből az ördögi körből!   Szeretnék végre normálisan étkezni, cukros üditőket inni,csokit, sütit és minden mást enni bűntudat nélkül, de miközben eszem, érzem, h rakódik rám, viszont időközben pszichikai megnyugvást ad az étel! Pedig ez ezelőtt sosem volt így!

    Kérlek Benneteket, segítsetek, mert ezt érezni ISZONYATOS!!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_857605
    Torolt_felhasznalo_857605
    2006. december 21. 18:083889.
    huh, jo reg jartam itt, azota mar a jelszavamat is elfelejtettem mind1
    A lenyeg h mar egyaltalan nincsenek anorexias megnyilvanulasaim... 16 evesen az ember meg nem tudja milyen, es milyennek kell lennie... en akkor meg nem ismertem onmagam... Kellett 1 hidegzuhany h elkezdjek gondolkodni...
    nem mondom, mert meg nagyon sokszor eszembe jut h ez meg az mennyi kaloriat tartalmaz, de mar nem koplaltatom magam. semmi ertelme nem volt. ujbol elkezdtem kenyeret enni, mert mar ugy kivantam h vesztem meg, es mar 5 utan is eszem, mert ehesen nem tudok tanulni, s 12.ben azert kell tanulni
    Ezt az 1 evet raszanom a tanulasra (szerencsere meg csak 6 honap van az erettsegiig), es utanna sportolni fogok, mert a koplalassal semmire nem mentem. szep voltam, ez igaz... de most is szep vagyok, plusz 5 kiloval is!!!
    Megtalaltam azt a szemelyt aki szeret, es ugy szeret ahogy vagyok!!! s ez a legjobb! szeretnek a megvaltoztatas szandeka nelkul
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. FD
    FD
    2006. szeptember 29. 19:453888.
    Sziasztok ! igen igen azért írtam le h kitűnjön a sok rossz közül és h rájöjjetek h van kiút és nem az éhezés a megoldás!mindenki szép ,senkiből sincs kettő és ezért mindenki egyedi! és nem azért szép egy csaj se mert sovány ...ezt meg kell érteni ! Nővérem teljesen boldog most ,barátja is mondja neki h miylen jól néz ki és h amikor csontos volt nem volt oylan jó! és ha ez megnyugtat titeket lelkileg akkor ő sem volt jól! és így oda a kisugárzás ami a legfontosabb!De  ennek ellenére zavarja még kicsit néhány kis centimétere de azon sportal próbál segíeni és ahogy látm megy neki! én Látom! szóval egy szekér akaraterőt küldök nektek! puszika 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. szeptember 29. 08:563887.
    Az előbb talán nem volt egyértelmű, de a húgomról írtam.
    előzmény:
    Lilienn_ (3886)
    2006-09-29  08:54
  16. 2006. szeptember 29. 08:543886.

    Sziasztok!

    Olyan jó érzés olvasni, hogy ennyire aggódtok/aggódtatok a nővéredért.  És végre egy sikertörténet.
    Valahogy én is tudok azonosulni ezzel a történettel, ezért is örülök ennyire, hogy írtál. Csak én a dolog másik felén vagyok.: (
    És úgy érzem, hogy értem is aggódik és aggódott, régebben még jobban is, hiszen 1-2 éve volt nálam a holtpont, bár ilyen vékony, mint a tesód sajna sosem voltam. Csak egy kicsit fáj is, mert én csak cseszegetést kapok, hogy jaj nem eszel sose, mi van fotoszintetizálsz... stb.. De valahol meg jól esik, mert tudom hogy azért aggódik, mert szeret. És biztos, hogy a nővérednek is sokat jelentettél, ill. a család, hogy segítettetek neki: )

    Kitartást mindenkinek a péntekhez, és szép hétvégét!

    előzmény:
    FD (3885)
    2006-09-28  18:02
  17. FD
    FD
    2006. szeptember 28. 18:023885.
    Sziasztok! nekem a nővérem volt anorexiás szegény borzalmasan nézett ki csont soványan és ráadásul a kettőnk közti kapcsolat is megromlott. Állandóan üvöltözött velem ingerült volt és így ott tartottunk h nem bezséltünk egymással sokat! aztán elment orvoshoz  és kapott hormontablettákat amitől visszahízott (172 cm-48 kg volt és hízott: 65 kg-ra) nah iylenkor teljesen kétségbeesett de nem engedtük neki h újra kaja nélkül fogyjon ezért elment sportolni és most lám oylan gyönyörű izmos és normális testalkata van h nagyon irigylem tőle! de a csontvékonyat sose irigyeltem ! nem tudott ülni a széken mert oylan vékony volt! az arca lesápadt menstuációja nem volt! De msotmár teljesen egészséges:D az én ki drága nővérem akit IMÁDOK!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. szeptember 28. 16:413884.

    Sziasztok!

    Csak beköszönni van időm. Boncza az nagyon jó, ha tornázol.
    Remélem mindenki jól van.

    Lilienn

    előzmény:
    boncza (3881)
    2006-09-27  15:35
  19. Torolt_felhasznalo_809305
    Torolt_felhasznalo_809305
    2006. szeptember 28. 04:583883.
    Sajnos ez mind 100-ig igaz!!!!!!!!!!!!Én 6-kg ra fogytamle, és éjszakánként rohangáltam mert attól féltem nem csak bepisilés lesz a dologból. Szörnyű kór és ördögi kör, amiből ki kell törni, különben vége..... nekem majdnem elúszott a  ahajó, tudom miről beszélek, most már híztam 4 kg és tudnom kell örülni neki, ha nem akarom 20 évesen zsákban végezni. Bocsi, hogy kicsit profán voltam, de ez tény. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885333 (3882)
    2006-09-27  16:29
  20. Torolt_felhasznalo_885333
    Torolt_felhasznalo_885333
    2006. szeptember 27. 16:293882.
    Az anorexiáról elég sokat tudok. Sok helyet, ellátást szidtatok- nem tisztem megitélni, hogy mi volt mögötte- de csak akkor lehet tanácsot adni felelősen, ha megmondjátok- hol ,kinél jártatok. Ami fontos: Az anorexia nem csak egy gond, amit egymással konzultálva meg lehet oldani. Szakszerü kezelés mellett az anorexia halálozási százaléka kb. 12-17 %! E nélkül sokkal nagyobb. Ha ezt az egy infot komolyan veszitek- vegyétek úgy, mert igaz- sajnos- akkor talán a legkisebb kellemetlenség, hogy "szar a kaja" vagy hogy a szobatárs ágybapisil. Egy 30 kg-ra lefogyott anorexiás is bepisil- sokszor- és a kezelést nem hotelben, hanem- súlyossága miatt gyakran kórházban végzik. Az anorexiás hajlamos mindenkit ellenségnek tekinteni- sajnos ez is igaz, a betegség része, pont úgy, mint a depresszio vagy a testképzavar- de TÉNYLEG nem azért van egy psychiatria, hogy az anorexiásokat kinozzák. Sőt- senki be nem kerül oda, csak ha komoly veszélye van, hogy cél a 0 kg- és ez pont úgy halálos, mint az agyvérzett, magatehetetlen néni ágybavizelése. Egy anorexia szakértő van, akinek a kezelése mellett is van 6-7 % halálozás- mert az anorexia halálos kór, nem csak fogynivágyás. Segiteni akarok- annak, aki hagyja!
    előzmény:
    Zebrina (1)
    2003-03-01  17:25
  21. 2006. szeptember 27. 15:353881.

    Köszönöm, hogy válaszoltál.

    Tényleg nem értem magam, mert tudom, hogy butaság amit csinálok, tudom, hogy tönkremennek a fogaim, a nyelőcsövem stb és mégis.  Olyan megnyugtató, hogy ettem, de nem maradt bennem, és már nem is vagyok éhes

    Baromi nehéz ezt elmagyarázni, mert figyelek arra, hogy mit eszem, nem eszek kenyérféléket, semmi zsíros, csak olivaolajat használok stb. már a tornára is rávettem magam, de vhogy mégse vagyok olyan mint szeretnék....  

     

    előzmény:
    Lilienn_ (3880)
    2006-09-27  14:46
  22. 2006. szeptember 27. 14:463880.

    Szia Boncza!

    Ne aggódj, egyánltalán nem furcsa, ami veled történik(sajnos).

    Itt azt hiszem mindenki érti, és tudja, hogy miről írsz, mert valami hasonló van velünk is. Szerintem a 162 cm-hez az 54 kg egészen normális. Próbáldd meg ezt tudatosítani magadban
    Én azt gondolom akár bulímiás valaki, akár csontsoványra fogy le, megfelelő a testsúlya, vagy nem, mindegyik mögött mélyen lelki problémák húzódnak, mint kiváltó ok. Talán ha ezt megtalálnánk és megoldanánk magunkban könnyebb lenne.

    Na, ennyit az okoskodásból, remélem mindenkinek jól telik a napja!

    Sziasztok, majd még jövök.

    előzmény:
    boncza (3879)
    2006-09-26  16:28
  23. 2006. szeptember 26. 16:283879.

    Sziasztok,

    talán fura de nem tudom mi van velem, 162 cm magas és 54 kg vagyok, ami annyira nem gáz, szerintem. Nem tudom mi ez, mert nem igen beszélek róla senkinek, és talán 7-8 hónapja kezdődött, hogy eszek rendesen, normál mennyiséget, és utánna pár perc múlva kihányom... néha van hogy hetekig nem csinálom, aztán megint.

    26 éves vagyok, 18 éves koromban voltak problémáim, akkor 43 kg-ra fogytam, akkor csak simán nem ettem, most kezdtem csak hányni...  Tudom, hogy butaság, de olyan jó úgy enni, hogy tudom, hogy élvezhetem az ízét és utánna úgyis távozik! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. szeptember 26. 15:353878.

    Sziasztok!

    Hogy vagytok?
    Én ma reggel már voltam uszodában+futni és még megyek edzeni
    Nem tudom mi van noenddel, de ha jól emlékszem régebben is előfordult, hogy egy ideig nem tudott írni. Remélem jól van.

    További szép napot mindenkinek

    Lilien

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618922 (3877)
    2006-09-25  19:47
  25. Torolt_felhasznalo_618922
    Torolt_felhasznalo_618922
    2006. szeptember 25. 19:473877.

    sziasztok!

    Lilihez hasonlóan én noend-et keresem 

    Nem tudjátok mi van vele? Hogy halad a vizsgákkal, egészsége hogy van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top