Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. május 15. 16:4615651.

    Sziasztok!

     

    de édes ebben a sárga anorákban

     

    Én ma kicsit el vagyok kenődve, Lilinek a szemhélyán nőtt egy szemölcs. Egy hét alatt borsószem nagyságú lett.

     

    Most voltunk az orvosnál le kell neki venni. Amit tudtam, de izgultam nagyon, hogy hogy fogja megcsinálni. A hülye fejemmel attól féltem, hogy nekiesik fogóval, esetleg kap egy szurit és már csinálják is. Még most is itt a gombóc a gyomromban.

     

    De mivel még nincs sterilizálva, akkor megkérdeztem, hogy nem lehetne e egyúttal altatásban megcsinálni azt is. Legalább nem kell kétszer vágni szegényt. Na meg attól féltem, hogy az inekciót is hova adja neki? Látszik hogy amatőr vagyok, lila gőzöm sincs, hogy kell egy szemölcsöt kioperálni, de neki meg pontosan a szeme alatt van. Ha ott hagyná, akkor ránőhetne a szemére. Rosszabb helyen már nem is lehetne Mi a fenétől alakul ki ilyesmi? Ti tudjátok?

     

    Izgulok amiatt is, hogy csütörtök délutánra akarja tenni a műtétet, azt hiszem máskor nincs idő, de én meg pénteken délelőtt dolgozok. Vagy anyósomra bizom, hogy figyelje amig haza nem jövök, vagy el se megyek dolgozni.

     

    Az első variáció kicsit necces. A második is. Nem tudom mi lesz.

    előzmény:
    kicsihope (15650)
    2012-05-15  10:58
  2. 2012. május 15. 10:5815650.

    Sziasztok!

    Ezer éve nem jártam már erre, (töröltem is magam anno, de most visszaregisztráltam)  nem tudom, emlékeztek-e még rám (ránk) egyáltalán.

    Azóta Charlie golyótlan lett, de ugyanolyan kis kajla labdahajhász zabagép, mint volt. :-)

    Idén januártól már nem olyan szigorúak a szabályok itt UK-ban az állat utaztatásával kapcsolatban. (már nem kell karantén stb, elég a veszettség elleni oltás, chip + útlevél), ezért tervezzük, hogy valamikor nyáron a kontinensre megyünk sátorozni kutyástól. Viszont akkor valahogyan védekezni kellene kullancs ellen is, ami itt igazából nincs hálistennek, eddig ezzel nem volt gond.

    Tudtok ajánlani olyan szert, amit használtok, és tényleg hatásos? Nem tudom, mennyire bízhatok az itteni cuccokban, inkább beszereznénk olyan helyről, ahol van kullancs, így kénytelenek hatékony szert használni.

    Előre is köszönöm, ha tudtok ebben segíteni.

     

    Kata, kissé késve ugyan, de add át a gratulációnkat Chilinek! Facebookon láttuk, milyen édes kölykei születtek. :-)

     

    Rakok fel pár képet. Mi nem használtunk gallért a műtét után, hanem pólóztunk. Kicsit meg volt sértődve az elején (ez látszik is), de aztán másnap már úgy rohangált, mintha semmi nem történt volna, alig győztük visszatartani, hogy kímélje a sebét (csak belső varratai voltak).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 9. 12:1815649.

    Sziasztok!

     

    A kullancscsípésből kigyógyult, de most meg megint sántít... Önmagába visszatérő kör...

     

    Tegnp leselejteztük a régi kanapénkat, és átmenetileg kitettük a teraszra. Döme reggel egyből birtokba vette, és most ott napozik rajta, mint egy úr.

    Elzát sajnos megint vissza kellett adnunk átmenetileg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15644)
    2012-05-09  06:32
  4. 2012. május 9. 11:5215648.
    Elég. Hidd el szépen és gyorsan fog gyógyulni. Lány .... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15645)
    2012-05-09  06:35
  5. 2012. május 9. 11:5115647.
    Jobbulást Ördinek!
    előzmény:
    énke6 (15643)
    2012-05-02  09:54
  6. 2012. május 9. 10:1615646.

    Szia! Már azt hittem, végleg befagyott ez a topic...

    Hát kicsit speckó eset lett mindkét kutyánk...

    A kis németjuci ledöbbentett, mert a doki azt mondta, hogy korai előtüzelése volt! 3 és fél hónaposan. Hát, nem tudok ehhez mit szólni, és más se nagyon, mert még a neten sem tudtam az ilyen esetnek utána nézni. Gondolom, Ti se hallottatok még ilyenről. Mindegy is. Illetve azért kicsit kiakadtam, mi lett volna, ha nem most ivartalanítjuk....

    Leila pedig, neki sajnos elég nagy vágás kellett, mert az egyik petevezetéke sokkal rövidebb volt, és nem tudta emiatt úgy műteni az orvos, így ami Zinánál 2x 1 cm-es kis vágás, az Leilánál egy nagy hosszú, 10 cm-es metszés... 

    Holnap hozza haza a férjem, mert az ivartalanítás után az anyósomhoz vittük, mert nem szabad bohóckodni utána, ezek meg folyton bunyóznak, ha együtt vannak. Mi nem kaptunk tölcsért, illetve vehettünk volna, de úgy gondoltuk, hogy ha majd gáz lesz, veszünk. De le se tojják a sebüket. A háló kicsit idegesítette mindkettő kutyát. De én 2 nap múlva leszedtem Zináról, és utána mint akit kicseréltek.... Igazából csak egy napig tántorognak kicsit, kissé kókadoznak meg le vannak lassulva, de enni ugyanúgy ettek, hát a kakival volt gond, mert nem nagyon mertek 1-2 napig nyomni. Gondolom ez ugyanolyan, mint mikor az ember szül és a seb miatt fél, hogy fájni fog a wc-zés...

    Már tegnap volt egy hete a műtét, de már kb az 5. naptól labdázok itthon a másik kutyával. Jó anyósom nem a Leilával, de azért neki 10 cm a sebe. Futira nem merem még vinni őket egy ideig, nehogy beletapossanak a hasukba. Mivel kölykök, és birkóznak, megadják magukat stb... de futkározni már lehet. Jó a doki szerint nem, de a lakásban nem köthetem ki a kutyát.... Szoval kölyökként meg sem kottyan a műtét. Hogy felnőttként hogy viselik, az több mindentől is függ. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15645)
    2012-05-09  06:35
  7. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. május 9. 06:3515645.

    Hogy viselte Leila az ivartalanitást?

     

    Mi is visszük Lilit, még nem tudom pontosan mikor, de hamarosan, csak kicsit aggódok, mert mi dél előtt dolgozunk. Majd péntekre időzitem, és akkor még két napot vele lehetek. Szerintetek elég lesz a kezdetekhez?

    előzmény:
    pepperoni (15641)
    2012-05-02  08:10
  8. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. május 9. 06:3215644.

    Szegény Ördög!

     

    Meggyógyult már?

     

    A többiek? Hogy vannak a kutyusok?

    előzmény:
    énke6 (15643)
    2012-05-02  09:54
  9. 2012. május 2. 09:5415643.

    Örülök a kicsiknek, és nagyon sajnálom, ami Gino-val történik. Remélem szegénynek jól alakul majd az élete. Azért nálunk sem mennek eseménytelenül a napok. Ördögöt megcsípte egy babéziás kullancs dacéra a scalibor nyakörvnek. Ráhúzódott a műtött a lábára valahogy, amire azóta megint nem nagyon áll rá. A dolog már másfél hete történt, egy hétig injekció kúrán volt, és sok nyers marhahúst meg tojást kell ennie, hogy elősegítse a vérképződést. Szerencsére anyuék nagyon hamar észrevették a tüneteket, így nem lett nagyobb baj, de a lába miatt ő sajna fokozottan érzékeny mindenre...

    A négy nap nálunk amúgy nagyon jól tet, igazi nagy pihenés volt!

    előzmény:
    kata175 (15628)
    2012-04-27  12:43
  10. 2012. május 2. 08:1315642.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 2. 08:1015641.

    Sziasztok! Remélem, mindenki jól van, egy ideje nem jelentkeztem, nem unatkozunk, hiszen Leila kapott egy kispajtást magának, egy kölyök németjuhász személyében. Szóval nem unatkozunk. :D

    Sajnos Leila az új barátja miatt visszaesett a szobatisztaságra vezető úton... de van remény, hogy még a földi életében szobatisztává válik egyszer!!!

    Lenne egy kérdésem. Kaki evés ellen van-e épkézláb ötletetek? Saját kakiját szokta megenni. Ezt tette még 2 hónapos korában is, akkor még egy silány tápot evett, gyorsan váltottunk a Britre. Utána már nem evett kakit. Viszont most a Joserát vettük és egy ideje megint megeszi!!! Lehet, hogy a Joserához lenne köze? Pedig az sem egy gagyi táp. Tudom van jobb is.

    Viszont azt már megbeszéltük, ha ez elfogy, visszatérünk a Britre, mert a Németjuhásznak érzékenyebb a gyomra és a Leilának is jobban bejött a brit, meg azt állítják többen, hogy jobb a minősége. Szóval szerintetek van-e köze a táphoz a kakizabálásnak, illetve milyen tippetek van, miért teszi??? Köszi

    És ma lesz Leila ivartalanítva! Visszük 11-re. Utána 8 napig az anyósom fogja ápolni, mert a két kutyát nem merjük együtt hagyni, nehogy piszkálják a másik sebét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. Április 28. 10:5115640.

    Bocsi,nem akartam

     

    Utana fogok en is kerdezni ennek.

    Addig is lenne annyi tippem,hogy nagyon nagyon farasszatok le a kis agyat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15639)
    2012-04-28  08:47
  13. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. Április 28. 08:4715639.
    Majd megpróbálom összeszidni, ha üldözi őket. Valamit muszáj kitalálnom, kicsit rámilyesztettél.
    előzmény:
    kata175 (15638)
    2012-04-27  23:39
  14. 2012. Április 27. 23:3915638.

    Igen,ezt mi is kiprobaltuk mar chilieknel.

    Ettöl függetlenül mi utolag nem büntetünk

     

    No de itt igazabol megoldast kell talalni,nehogy egyszer egy beteg madarat szedjen szet es baja legyen  a Draganak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15637)
    2012-04-27  22:49
  15. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. Április 27. 22:4915637.

    Ja még valami.

     

    A múlkor kiváncsi voltam hogy tényleg akkor lapit csak, ha rosszat csinált, vagy azért mert szidom. 

    És minden ok nélkül elkezdtem szidni. Nem nagyon, de azért a hangsúlyomon érezze. És le se tojt. Tudta, hogy nem csinált semmit. Nem ment be se a házába, se nem feküdt le úgy mint mikor tényleg csinál valamit. 

     

    Mielőtt még fejmosást kapok, nem szoktam ezt praktizálni, de mivel mindenki azt mondja, hogy az utólagos leszidás nem segit, én pedig mégis máshogy látom (vagy inkább csak sejtem), akartam látni, hogy tényleg csak azért menekül mert az én hangom fenyegető, vagy mert tudja mit csinált.

     

    És bizony isten, mikor ártatlanul szidtam össze, csak bambán rámnézett. Közel sem úgy reagált mint mikor tényleg bűnös! Nem feküdt le, nem húzta össze magát, csak lezseren odajött, majd csinálta tovább a dolgát - megkereste a fánkját és lefeküdt rágcsálni.

    előzmény:
    kata175 (15635)
    2012-04-27  21:40
  16. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. Április 27. 22:4115636.

    Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy utólag nincs értelme leszidni. De bizisten, tudja ha bajt csinált. Lapit mielőtt észrevenném, hogy gáz van. Ránézek a kutyára és tudom, hogy csinált valamit! Tehán nem az én reakcióm miatt lapit, ezt már máskor is észrevettem. Látom rajta, hogy valamit csinált és keresem, hogy mit - és meg is szokott lenni, ő meg közben pislog kifelé a helyéről

     

    Most akkor hogy van ez?

     

     

    előzmény:
    kata175 (15635)
    2012-04-27  21:40
  17. 2012. Április 27. 21:4015635.

    Hmmmm.....

     

    Haat az tuti,hogy en utolag nem szidnam le,ertelme nincsen..,csak ha rajta kapod.

    Azt,hogy erröl,hogy a francba lehet leszoktatni,jo kerdes,de utana fogok kerdezni,hatha nalam okosabbaknak van tippjük.

    Az tuti inkabb azon aggodnek,hogy nehogy beteg legyen a galamb,es a kutyus elkapjon vmi betegseget.

     

     

    No de utana kerdezek,es amit tudok vmi okosat megirom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15634)
    2012-04-27  21:06
  18. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. Április 27. 21:0615634.

     A pici szemtelenedik!

     

    Ma arra jöttem haza hogy kitollasodott az udvar. 

     

    Szétcincált a drága egy kisgalambot. Nem ette meg, csak megkopasztotta szegényt, de azt halálra

    A galamb lent maradt az udvaron, a tollait meg felvitte az ajtó elé, alig tudtam összeszedni! 

    Hát helyes volt vagy nem, hogy utólag szidtam össze nem tudom, de nem hagyhattam szó nélkül egy ilyen gyilkosságot, mire hazaérek már csak a kész tények fogadnak. 

     

    Egyébként nagyon lelkesen ugatja őket, minha fizetést kapna érte! 

     

    Van ötlet hogy lehet leszoktatni erről, mielőtt még több galambot legyilkol?

    előzmény:
    kata175 (15628)
    2012-04-27  12:43
  19. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. Április 27. 21:0215633.

    Örülök, hogy örülsz!

    Szoktam őket nézegetni a facen, imádni valóak!

     

    Ginót viszont nagyon sajnálom

    előzmény:
    kata175 (15631)
    2012-04-27  14:40
  20. 2012. Április 27. 16:0215632.

    Hali!

     

    Láttam Ginót a tenyésztőjénél,édes kis ebzet.

     

    A babák cukik, egész nap elkutyáznék, csak vki csinálja meg helyettem a dolgokat :)

     

    Sajna még nem voltunk úszni, lakásfelújítunk, totál kész vagyok. Sokat nyavajgok a derekammal, lábammal, kocsim sincs még kutyázni, a tó pedig messze van, forgalmas utakon kellene menni, Juca nem szereti a zajos részeket mióta nem lát. Azelőtt nem érdekelte a forgalom, de most ijedezik mindentől. Bár ha pórázon van nyugodt, de inkább autóval vinném. Sétán is meg szokott ijedni a felbukkanó emberektől, ugatja őket, félnek tőle, hogy támad, pedig ő fél jobban. Többször kell szólnom, hogy kizökkentsem az ilyen szitukból. Nem mindig ijed meg, nem tudom mitől függ.

    Rettentő lassan oldódik, mindig egy picit aranyosabb, türelmesebb a kicsikkel, jön utánam, de legtöbbször kaját kunyiz(na). Ma reggel simiért is odaállt hozzám, csuda egy kutya, olyan világfájdalmas képet vág és úgy áll, hogy nekem lesz ellkiismeret furdalásom. Már játszana a kiciskkel, pár napja ugatva hívta őket játékra, de Tücsit folyton ledominálja, a kis hülye pedig rögtön lefekszik neki és összepisili magát, Bogi pedig hamar megunja, hogy nem megy utána ahogy a Tücsi. Nem érit Bogi, hogy Juca  nem lát, de tudja, hogy nem veszi észre pl, ha lop tőle. Vigyázni szoktam a csont evésnél, hogy Bogi ne lopja el Juca csontját, mert utazik rá.  

    Újabban többször is nekifutunk a lemenetelnek, bizonytalanabb lett, de ha kaja van a láthatáron nem érdekli, hogy nem lát, összetöri  magát, de ugrál. Viszont megtanulta, hogy ha elbizonytalanodik hátrál és próbál uazon az úton menni visszafelé, ahogy jött. Annyira okos, megzabálom a fejét. 

    Megőrülök a szőrtől, a kicsikből is ömlik, azt hittem már kefésültem belőlük, de folyamatosan vedlenek. Szegény Juca is, melegük is van, megviseli őket ez a hirtelen hőség. Ahogy fésülöm ki Jucából a vedlő szőrt, úgy lesz fehérebb és tisztább a maradék. Szinte száll, mintha most fürdött volna.

    16-án lesz 3 éve, hogy nálam van! 

     

    A legklasszab amikor este mind a három benn van, valamelyik kicsi az  ölemben alszik, a másik kettő pedig a lábamnál. Juca horkol és időnként átgurul az egyik oldaláról a másikra. 

     

     

    előzmény:
    kata175 (15628)
    2012-04-27  12:43
  21. 2012. Április 27. 14:4015631.

    Most kaptam Gömbi gazditol beszamolot

     

    Hat csajok,komolyan mondom,mar ezert megerte!!!!!

    Nagy boldogsag olvasni az ilyeneket

    előzmény:
    kata175 (15630)
    2012-04-27  13:52
  22. 2012. Április 27. 13:5215630.

    Nagyon ügyesek vagytok!!!!!!!

    Nem is szabad hagyni,hogy morgolodjon,de termszetes,hogy az uj falkatagnal beprobalkozik

    Le kell jatszaniuk a jatszmaikat,jooo hülyen fogalmazva

    Mondjuk azert Anyud helyeben nem hagynam,en "vitatkoznek" a kutyaval.

     

    Haat Chili sosem volt azaz ösanya tipus,mindvegig elegge lazan fogta a dolgokat.

    Nem hianyolja öket,inkabb kezd ujra regi önmaga lenni

    Vegre megint jatszik a többiekkel (Sun,Fibi)

    Szoptatni se szoptat mar,nyilvan nem önszantabol mert azert emiatt volt hiszti,joooo 1 hetig nem mehetett be a picikhez,uhogy volt azert siras rivas picik ill mami reszeröl is.

    MIndegyik maga a kis csoda.

    Nari pasi gazdijai meg annyira tünderek

    Tegnap felhivtak Andrist,es mondtak,hogy Gömbi (ez lett a neve)folyamatosan tapad az emberre,bujik,csak ugy alszik ha vki babusgatja es hogy ez nem e gond,persze ezt azert kerdztek,hogy nem e lesz baja ha neha egyedül hagyjak

     

    Mondjuk az egesz banda nagyon bujosra sikerült,es itt is latszik megcafolni azt a sztereotipiat,hogy a csajok sokkal bujosabbak

     

    előzmény:
    ÁgicaT (15629)
    2012-04-27  13:17
  23. 2012. Április 27. 13:1715629.

    Szia!

     

    A facebook-os fotókat nézve gondoltam rád, hogy biztos lassan gazdikhoz kerülnek a kutyusok, te meg odaadod a szíved 1-1 darabkáját velük együtt

    Chili nem hiányolja az "eltűnt" kölyköket?

     

    Nagyon nehéz lehet nektek Ginoval (kár, hogy nincs ölelős szmájli....)  

    Tegnap Artúr is rosszkutya volt. Reggel fél 5-kor ment dolgozni Laci, akkor még minden rendben volt, de 6-kor miko beengedtem, addigra már kiszedett egy muskátlit. Mikor megláttam, jól leszidtam, és nem engedtem be, csak 5-10 perccel később. Remélem, ezt megértette, hogy ez a bünti, mert egyébként reggeli rutin, hogy jöhet be.

    Aztán nap közben beosont anya után a lakásba, és amikor megpróbálta kitessékelni, rámordult. Persze anya hagyta a csudába, ő nem vitatkozik a kutyával De aztán Lacival is eljátszotta ugyanezt, morgott és ugatott rá. Na ő erélyesen kiküldte, megrángatta a grabancát, földre terítette és elmagyarázta neki, merre van az előre. Hiába na, Laci az új tag a falkában, nála még próbálkozik - de most már kezdi érezni, hogy ő is fölötte áll. 

     

    De mindezeket leszámítva tündér kutya, egyre jobb vele Már okos nagy 2 éves disznófülű kópé

    előzmény:
    kata175 (15628)
    2012-04-27  12:43
  24. 2012. Április 27. 12:4315628.

    Sziasztok :)

     

    Mi a heyzet Veletek??

    Enke neztem a kepeket es tenyleg nagyon nagyn emlekeztet Chilire a pici fiu!!!!!!!!

     

    Gikosi,no voltatok mar uszni Jucoval???:)

     

    Agica hogy vagytok??

     

    Mildo es a "picivel" mi a helyzi?Kamaszodik mar?

     

    Nalunk,haaaaaaaaat.........nem elünk tul  jo napokat

    PIcikkel  minden rendben nönek mint a bolondgomba,az egyik kis pasi mar haza is ment gazdikkalNagyon tünderi gazdik

    Hetvegen elviszik tesomek Borat is,aztan Chestert Aztan vmikor Koko is megy gazdihoz pontosan nem tudom mikor.

     

    Viszont ez a Gino körüli mizeria rettenesen kikeszit Minket

    Most egyenlöre visszakerült a tenyesztöjehez nagy küzdesek aran,de ezt inkabb nem szeretnem itt reszletezni a forumon

    Borzalmas szituacio

     

    Sunny kezd mar jobban lenni,elkezdett enni vegre,bar meg mindg nem eszik annyit amennyit kene,de egyre jobbkedvübb,hala egnek!!!!!!

    Remelem teljesen helyre fog jönni

     

     

    előzmény:
    énke6 (15623)
    2012-04-23  09:27
  25. 2012. Április 24. 12:1115627.
    Köszi!
    előzmény:
    gikosi (15626)
    2012-04-23  15:32

Címlap

top