Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. augusztus 2. 19:0215701.
    A facen szoktam gyönyörködni a kutyusaidban, és bevallom a tenger miatt még irigykedtem is - na jó, inkább sóvárgás volt. Imádom az Adriát!
    előzmény:
    kata175 (15697)
    2012-08-02  10:10
  2. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. augusztus 2. 19:0015700.

    Ez az allergia elég sza* ügy

     

    Sajnos tudom. Lehet, hogy meg kellene csináltatni az allergiatesztet, sok felesleges körtől kiméled meg magatokat, még akkor is ha drága, mert igy csak sötétben tapogatóztok. Kapja a szurikat, de ha tudtodon kivül találkozik azzal amire allergiás megint előjön, és megint, és megint, te meg nem fogsz rájönni, hogy mi a fenétől.

     

    Mikor lesz az esküvő? Nagy buli lesz?

    előzmény:
    ÁgicaT (15696)
    2012-08-02  06:20
  3. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. augusztus 2. 18:5615699.

    Ajjajj, Gikosi! Ez nem volt szép élmény! Képzelem, hogy megijedtél.

    Nem semmi. Ki tudja mennyit tud igazából a kutya, valamit csak érezhetett, ha megfordult, lehet, hogy mégis a hangod terelte vissza. 

     

    Huuu, nem is tudok mit mondani, én is biztos betojtam volna nagyon....

    előzmény:
    gikosi (15698)
    2012-08-02  17:00
  4. 2012. augusztus 2. 17:0015698.

    De jó, hogy mindenki megvan.

     

    Ágica, szegény Artur, ez nagyon megviseli őt is, de titeket is.

     

    Úszás ... ne is emlegessétek. Tegnap szörnyű élményben volt részem, amit persze részben magamnak köszönhetek. Lenn voltunk a tónál, Juca és Tücsike. Juca szokásosan vizslatta a maradékokat, nem sok van, a szemeteseket nem tépi szét, nyugodtan hagyom legelészni, ha gond van erélyesen lehívom és jön. Bementünk Tücskével fürödni, pontosabban én fürdök, ő megáll a kis vízben, nyújtogatja a mellső lábacskáit, hogy sétáltassam be és amikor már nem ér le a lába szépen kiúszik. Nagyon tetszik neki a víz, ahogy leérünk beleszalad és lefekszik nagy boldogan.

    Sajnos Juca csak az úszás öröméért nem megy be, szépen belesétál a vízbe, iszik, tetszik neki, de nem megy be úszni. Be szoktam csalogatni kajcival, méterenként kapja, 2 után már tudna úszni, de fordul ki a part felé. Lehet, hgy a látása miatt, de idén ez volt a maximum. Ezt eljátsszuk mindne sétánál, de többre nem hajlandó. Pár alkalommal kicsit beljebb húztam a nyakörvénél fogva, de húzott kifelé. Tegnap is ezt csináltam, kicist beljebb húztam, nekem kb derékig ért a víz, pár méterre voltunk a parttól. Juca a nádas felé vette az irányt, kiabáltam neki, hogy fordul, ezt érti, sétánál tudja, hogy nem jó az irány és megfordul. Most is fordult, de befelé a tó felé! Kétségbe esetten úsztam utána, de sehol se voltam hozzá, rendesen belehúzott, gyönyürűen úszott, de befelé ... Totál beparáztam, úsztam utána, ordítottam, hogy fordul, vissza, hozzám, erre, ezeket normálisan érti, de most csak ment befelé.ért felváltva Kiabáltam segítségért, közel voltunk a wakeboard pályához, csónakkal hozzák ki a vízbe esetteket, persze nem hallottak, de nem jutott jobb az eszembe. Komolyan halálfélelmem volt, nem tudhatom meddig bírja a kutya, nem látja merre megy, elmerül a szemem láttára, stb. ordítottam neki, segítséglért felváltva és úsztam Juca után. Szép látvány lehe,ttem és mindennek a tetejébe Tücsike vidáman beúszott utánunk :( Azt hittem ott halunk meg, azt se tudtam melyiknek ordítsak jobban, Tücsi sose úszott még ennyit, nem tudtam volna két kutyára figyelni. Végül nem tudom mi történt, egyszercsak Juca megfordult és kiúszott a nádasba. Volt egy kis feljáró, szúrt, csúszott, de part volt! Tücsi is kiúszott én pedig nem győztem hálát adni a Jó Istennek, hogy nem történt tragédia. Infarktus közel voltam, összepusziltam Jucát, hogy kinn van és dicsérgettem egész nap. Még most is a hatása alatt állok, nem tudom miért kezdett másfelé úszni, miért fordult meg és úszott ki. 

    Ezt már az első évben a Dunán is eljátszotta, de akkor még látott vmennyire és a kacsák - életében akkor látott először - után úszott be. Akkor Banditával voltam, őt fogtam pórázon, mert már alig látott, Jucának csak üvölteni tudtam, hogy jöjjön ki. Uígy megfordult és kiúszott, de akkor is a Duna közepe felé vette az irányt. 

     

    Hát ennyit az úszásról, mennék le velük, de nem tudom mi lesz. Gyönyörűen úszott, nagyon gyorsan, nem értem volna utól. 

    előzmény:
    kata175 (15697)
    2012-08-02  10:10
  5. 2012. augusztus 2. 10:1015697.

    Sziasztok!

     

    Enke mi lett a kutyus sorsa vegülis?

    Szegeny Artur...Allergiavizsgalatot csinaltattatok mar?

    Gikosi Ti hogy vagytok?Uszast en is akartam kerdezni.

     

    Mi tegnapelött jttünk meg nyaralasbol,iden 2 kuttyal voltunk,Phoebevel meg Diesellel,Sun meg Chili itthon maradtak.

    Apaek felköltöztek hozzank es vigyaztak kutyikra

    No,de nekik se volt rosszabb dolguk,mert mindennap ment futni Apa,es akkor vitt kutyikat is,lefutottk dunapartig ott usztak kutyak,aztan hazafutottak

     

    Fibcsiek meg ugye mindennap tenger uszas

     

    Kölykök is mar kirepültek,illetve meg van egy kölyök akinek nincsen gazdija.Kene mar uj fotokat csinalni a piciröl,meg uj hirdeteseit megcsinalni,csak idaig nem nagyon volt idönk semmire.

    előzmény:
    ÁgicaT (15696)
    2012-08-02  06:20
  6. 2012. augusztus 2. 06:2015696.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, én sem írtam 100 éve, de nagy előkészületekben vagyunk az esküvőnk miatt.

     

    Nálunk nincs semmi különös, Artúr szenved az allergiával, 2 hét gyógyszer után tünetmentes, aztán 2 hét múlva újra jönnek elő a pöttyök. Hétvégén újra megyünk dokihoz, nagyon remélem, hogy valami végleges(ebb) megoldást tud majd javasolni.

     

    Juca úszik már?

     

    Mildo, írd nyugudtan a kérdésedet. Én olvasó üzemmódban vagyok, aztán ha tudok/tudunk, jön a válasz is!

  7. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. augusztus 1. 18:0415695.

    Én is attól tartok! Kár lenne

     

    Pedig kérdésem is lenne hozzátok, de igy, hogy senki sem olvassa...

    előzmény:
    gikosi (15694)
    2012-08-01  12:32
  8. 2012. augusztus 1. 12:3215694.
    Nnnna, kihalunk?????????????????
    előzmény:
    gikosi (15693)
    2012-07-16  09:18
  9. 2012. július 16. 09:1815693.

    Gyertek át a fb-ra, van külön goldenes topik, ott hamarabb lesz megoldás. A netboardon a Retriever Rescue is fenn van, ők is javasolnak megoldást. 

     

    Az nlc haldoklik az "újítás" óta, én se nagyon jövök már. Kár volt belekavarni a régi rendszerbe.

     

     

    előzmény:
    kata175 (15692)
    2012-07-10  15:01
  10. 2012. július 10. 15:0115692.

    Ahwwwwwwwww...emberek.......... (tiszt. kivnek)

     

    Igen sztem az a legokosabb ha fajtamentöket hivjatok,Ök biztosan segitenek,ill sztem egy ilyen fiatal kutyusnak aranylag könnyü lesz gazdit talalni.

    remeljük azert a legleg vege happy end lesz

    előzmény:
    énke6 (15691)
    2012-07-10  09:55
  11. 2012. július 10. 09:5515691.

    Sziasztok!

     

    Fejlemény állt be az ügyben. Kiderült, hogy ki a kutya gazdája, de sajnos nincs happy and. Egy lumpen alak, aki egyáltalén nem törődik vele, a szomszédja szokta etetni a kutyát (ő is ismerte fel, és a nyakörvet is ő vette neki), de megtartani, befogadni nem tudja. A kutya vagy meg van kötve, vagy a forgalmas utcán csatangol. Szeretetet annyia nem kap, hogy a nevére sem hallgat. Pedig annyira aranyos, olyan bújósés kedves! És gyönyörű, hatalmas maci lesz belőle. Szerintem olyan 8 hónapos lehet. Nálunk nem maradhat sajnos, de vissza vinni sem akarjuk így. Egyenlőre hezitálunk, jó lenne gyorsan találni neki egy jó gazdát. Minden szomszéd, akit ismerünk ott, ahol a kutya lakik, azt modnja, ne vigyük vissza, mert nagyon sajnlálják. Azt hiszem, felhívom a fajtamentőket, és kikérem a véleményüket.annyira kár lenne ezért a kutyusért, ha elkallódna!

    előzmény:
    kata175 (15689)
    2012-07-08  15:24
  12. 2012. július 8. 22:4015690.

    Köszi!

     

    Sajna sürgősen kell neki helyet találni, mert akik eddig vigyáztak rá, besokalltak, és el kellett hozni. Nálunk meg a két kutya miatt nem nagyon maradhat, de most pár napig még itt lesz nálunk. Én már beleszerettem.De nem tudjuk megtartani. Mindenképpen valami jó hely kellene neki, elsősorban persze a saját gazdái. De nem kereste senki azokban az üzletekben, amik környékén találtuk. Olyan gáz ez. Lehet, hogy valaki éppen olyan lázasan keresi, ahogy mi keressük  agazdáját. Minden esetre holnap kürbehívom a körnéykbeli állatorvosokat, aztán végső esetben lehet, hogy felhívom a fajtamentőket.

    előzmény:
    kata175 (15689)
    2012-07-08  15:24
  13. 2012. július 8. 15:2415689.

    Szioo!

     

    Atneztem most a netboardot,de sajna nem talaltam semmit.

    Nezegetem majd facebookot is,hatha vki keresne.

    előzmény:
    énke6 (15688)
    2012-07-08  13:17
  14. 2012. július 8. 13:1715688.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket kérem! Szerdán találtunk egy egy év körüli golden fiút Fonyódon. Mindenfele kérdezősködtünk, feltetteük a facebookra is. De senki nem jelentkezett érte, senki nem tudja, kié. Attól tartunk, hogy nayaralóké lehet, és elmentek haza. Természetesen chip nincs benne, de nyakörve van, viszont azon sincs elérhetőség. Sajnos nem sokáig maradhat már. Tudom, hogy vannak akik fent vannak a netboardon, nem tudjátok, ott nem keresik? 

    előzmény:
    kata175 (15682)
    2012-06-11  21:24
  15. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. június 14. 20:3115687.

    Kösz a választ.

    Neki is átvilágit valami a hasán, de azért szépen javul. Múlt héten elég csúnya volt.

    Antibiotikumot mindjárt az ivartalanitás után kapott két nappal, de most nem. Csak ezzel a lötyivel kenem, azt se tudom micsoda, arra való, hogy összehúzza a sebet. Úgy látom arra tényleg jó, mert szépen gyógyul neki. Hogy lesz-e még kilökődés nem tudom, majd meglátjuk. a lényeg, hogy nem egyedi eset és reménykedhetek, hogy elmúlik. 

     

    Csak nem szivesen viszem sétálni, nem akarom, hogy a seben keresztül valami fertőzést szedjen össze. Nem igy terveztem a nyarat.

     

    Egyébként lehet, hogy éreztem, hogy nem fog minden stimmelni, ezért is vártam az ivartalanitással mostanáig, amig szép lesz az idő. Nem akartam, hogy kopasz hassal legyen kint a hidegben. Úgy látszik jól gondoltam.

    előzmény:
    pepperoni (15686)
    2012-06-13  13:45
  16. 2012. június 13. 13:4515686.

    Helló, nálunk úgy volt, hogy kb 3 hétre a műtétre lett gennyes. De már eleve a műtét óta kiállt valami, tisztára olyan volt, mintha vmi drót lenne a bőre alatt... mondta is a férjem, hogy elég idegesítő, hogy fütyije lett, mióta ivartalanították...

    És mi kaptunk antibiotikumot, azt kellett egy hétig szednie, és utána még mindig kicsit kiállt, de nem annyira és nem gennyedzett, a doki látta és mondta, nagyon szépen gyógyul. Utána levő héten meg már teljesen elsimult. Be is gyógyult. Szoval nyugi, rendbejön, de sajna nem pár nap alatt...... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15685)
    2012-06-12  18:03
  17. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. június 12. 18:0315685.

    Szia Pepperóni!

     

    Ő nem kapot szurit, csak valami folyadékot, amivel kenegetem. Ha csúnyább akkor többször, ha szebb akkor csak egyszer egy nap. És pont olyan ahogy mondod. Pukli a hasán, de nem egy, hanem több kicsi. 

     

    Először én is pánikba estem, gennyes is volt, mikor kifakadt, meg luk is lett ott neki és kilógott a cérna. Rohantunk a dokihoz, aki kiszedte amit lehetett, aminek kilógott a vége, sőt bele is túrt a sebbe, rossz volt nézni, azt mondta ne idegeskedjek, az embernél is igy van. Ő saját magának szedte igy ki a cérnát, mert az ő szervezete is dobta ki. Ha eszik és jó a kedve, akkor majd elmúlik. Azóta kenegetem. 

     

    Neki mennyi idő alatt múlt el teljesen? Lilit kb. egy hónapja operálták.

     

    Meg is kellene fürdetnem, mert nagyon büdös szegény, de ez az idő úgy kikészit engem is, hogy erőm sincs hozzá. 

     

    De lehet, hogy mégis rábeszélem magam egy kiadós fésülésre legalább.

     

    Azért jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

    előzmény:
    pepperoni (15684)
    2012-06-12  16:18
  18. 2012. június 12. 16:1815684.

    Sziasztok!
    Mildo nálunk a németjuhásznál volt ugyanilyen allergiás reakció a varratra.

    Nálunk is felszívódó varrat volt és neki is először ilyen pukli lett a hasán, majd mikor pont a kutyaoviban voltunk, akkor mutattam meg valakinek és pont akkor fakadt ki és gennyes volt. Rohantunk is a dokihoz. Ő mondta, h allergiás rá. Nem szedett ki neki semmit, hanem adott vmi szurit és antibiotikumot, amitől szépen lelohadt és már teljesen ok minden.

    Egyébként én is azért nem írtam, mert senki nem járt erre....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15680)
    2012-06-11  19:32
  19. 2012. június 12. 12:1815683.

    Tücsike, mint Zeuszka, ez jó! :-) Ha lesz lehetőséged elvinni őt is a kutyasuliba, biztosan sokat javul majd a helyzet.

     

    Hú, Kata nem semmi. :-) Ti aztán nem kispályáztok. :-) Ginot olvastam, szegényt, remélem, jó helyen lesz az új gazdiknál.

    Igen, szóba jött Német o., persze azért először sok mindennek utána kell járni, ott hogy működnek a dolgok, mik a lehetőségek, és a nyelvet sem árt feleleveníteni, az angollal nem hiszem, hogy sok babér teremne. De tényleg fontolgatjuk, a költözés amúgy is napirenden van egy ideje.

     

    Ágica, szerintem nézz utána még egyszer, mert ahogy Kata is írja, valószínűtlen, hogy csak balesetre szólna, és azért az nagy segítség tud lenni.

     

    Lilinek jobbulást!!

    előzmény:
    gikosi (15673)
    2012-06-11  13:57
  20. 2012. június 11. 21:2415682.

    Gino ügye most ott tart,hogy tenyesztönel volt lent egy csalad Budapeströl picit ismerkedni,nagyon jol kijöttek Ginoval,de tenyesztö is,mi is kertünk par napot jol megragni a dolgot illetve,hogy a csaladnak is legyen ideje atgondolni mit is szeretnenek valojaban.

    Egyenlöre itt tartunk Vele kapcsolatban.

     

    Haat ebben a kerdesben sajna nem tudok segiteni,de mielöbbi jobbulast Lilinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15681)
    2012-06-11  19:55
  21. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. június 11. 19:5515681.

    Most olvastam vissza magam - hát...

    Se köszönés, se üdvözlet semmi - bocsi Amikor leirtam nem tűnt ilyen nyersnek.

     

    igazából még délelőtt olvasgattalak benneteket a munkából, ahonnan ugye irni nem lehet, aztán ezer egy dolgom volt itthon, és ahogy ide akartam jönni, a férjem is közölte, hogy ő is gépezni akar. Ezért gondoltam gyorsan csak felteszem nektek a kérdést. Nem akartam udvariatlan lenni.

     

    Örülök, hogy ismét jelentkeztetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15680)
    2012-06-11  19:32
  22. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. június 11. 19:3215680.

     Na végre megjelentetek. Már azt hittem kihal a topik, úgy eltűntetek mind.

     

    És kérdésem is volna, de nem akartam leirni, mert úgy gondoltam, úgysem olvassa senki.

     

    Lili volt ivartalanitáson, még pár hete, mikor irtam is. A gond az, hogy a szervezete dobja ki a cérnát. A varrat benőtt, viszont azóta folyamatos seb van a hasán, ami gennyezik, vérzik, állandóan tisztitanom kell. 

     

    Természetesen a doki folyamatosan látja, ha kicsit csúfabb akkor elmegyünk. Volt olyan hogy egy 5 centis cérnát szedett ki belőle. Ez valójában felszivódó cérna, de az ő szervezete olyan, hogy nem fogadja be és folyamatosan löki ki. Amúgy jó kedvű, vidám, eszik rendesen, csak nem merem fürdetni, sétálni se nagyon, nehogy valamit összeszedjen az úton. 

     

    Látott már valaki hasonlót? Meddig tart mig minden cérna távozik belőle? Mire vigyázzak? Az orvos annyit mondott, hogy eltart. Hogy ez két hetet jelent, vagy két hónapot, gőzöm sincs. 

     

    Amúgy elolvastam mindent, ami veletek történt. Kata a picúrok gyönyörűek. A sárga fiúcskára külön büszke vagyok, ő volt a kedvencem

    Ginót sajnálom szegényt nagyon. Majd mesélj még róla, hogy viselte a költözést?

     

    Ágica gratulálok az esküvőhöz, Artúrnak pedig jobbulást. A többiknek is simogatást a buksijukra.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. június 11. 17:2815679.

    Hat most ugy vagyunk,hogy Chili,Sun otthon van,Fibi velem Nemetorszagba,Diesel tenyesztöjenel,de mar csak par napot.

    Bora,Chili kislanya Ö felig enyem felig tesome,de tesomeknal lakik.

     

    Diesel igen Ö uj,igazabol,februarba kaptam azt a megtisztelö ajanlatot a tenyesztöjetöl,hogy "csinaljuk" felesbe.

    Remelhetöleg egy igazan szuper fedezökan valik belöle

     

    Ginorol is etajt döntöttünk,hogy nem maradhat Velünk tovabb

    Szerencsere azota Sun helyre jött teljesen,boldog es vidam.Többek között miatta kellett meglepnünk ezt a szörnyen nehez döntest.

     

    Meg nalunk lakik 2 kiskölyök is,egyik meg gazdijat varja,illetve hat megvettek volna mar de nem adtuk oda,a masik kiskutya pedig az export törzskönyvere var es utazhat Ausztriaba.

    Szl 4 kutyusunk van

     

    Szeretnetek Nemetorszagban elni?

     

    Agica a kutyaknak a biztositas nem csak baleseteke vonatkozik,hanem akarmilyen kezelesre,lenyeg,hogy 10ezer forint felett teritenek,illetve eves szinten 3-400ezer ftig.

    Oltasokra termeszetesen nem,illetve van olyanis,asszem 1-200fttal több,hogy ha pl mentek Arturral vendegsegbe es megrongal vmit,akkor kifizetik azt is.Nyilvan ezt alaposan leellenrözik.

    GRATULALOK AZ ESKÜVÖHÖZ

     

    Jobbulast minden kutyusnak

     

    Nalunk Sun az aki nem igazan csipi a vihart.Ö liheg ezerrel meg bujik,de mi se dedelgetjük,nem szeretnenk ezzel is raerösiteni a felelmere.

    Többiek alszanak,vagy jatszanak,picik is...le se tojjak.

     

    Kaparekbol tenyleg mindin kiderülne...Mi anno ugye Chilinel vetettünk,mert mikor mar 2 hoja kezeltek a böret vmi gombara es nem lett jobb söt rosszabb...elmentünk masik dokihoz vett kaparekot,es azt hiszem 2 heten belül meg is volt eredmeny,ami egy bakteriumot mutatott ki,amit leginkabb pesti pocsolyak ill ilyesmi helyekröl lehet összeszedni.

    Nem mondom költseges dolog,de ha mar elöször megneztek volna,akkor közel nem kellett volna ennyi penzt kifizetnünk.

     

    Ooo most olvasom Ördög szökeset.

    Nagyon aranyos ,egyben ijesztö is,örülök,hogy nem lett baja

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. június 11. 15:0115678.

    Szia!

    A fotókkal lebuktam, mi?

     

    Nem vettek még kaparékot, az lesz a következő, aztán ha abból nem derül ki az igazság, akkor vérteszt. De ez utóbbit majd csak szeptember elején.

     

    Mostanság Artúr is kezd ám félni! Régen olyan kis ügyes volt, soha nem sírt, nem hisztizett, ha vihar volt. Most meg arra ébredtünk szombat éjjel, hogy egyrészt veszettül ugatja a villámlást-dörgést, de az ugatás végén nyüszít is egyet-kettőt. Úgyhogy beengedtük, de bent sem tudott lehiggadni, lihegett ezerrel. Nem akartuk nagyon babusgatni, mert ugye Fenneltől azt tanultuk, hogy nem szabad ilyenkor vígasztalni, mert akkor tényleg elhiszi, hogy baj van. De azért egy kis simi járt neki, főleg Lacitól. Mondjuk az ő lelkiállapota a viharok közepette több, mint tökéletes, mert alig várja, hogy szép villámokat lásson, kifejezetten élvezi. Hátha egyszer átragad ez Artúrra is...

    Na aztán 20 perc múlva elvonult a vihar, kituszkoltuk a lakásból (mert a távozó morajlást még bentől is ugatta ), és aztán már nyugi volt. Viszont másnap.... egész nap aludt, tiszta kóma volt, hogy nem pihent rendesen éjjel

    előzmény:
    gikosi (15673)
    2012-06-11  13:57
  25. 2012. június 11. 14:5515677.

    Nincs biztosítása Artúrnak, mert ha jól értelmeztem, akkor csak balesetekre vonatkozik, nem általános egészségbiztosítás, mint mondjuk az embereknek a OEP-nél. Úgyhogy zsebbe kell majd nyúlni nem is kicsit, az biztos...

    előzmény:
    kicsihope (15672)
    2012-06-11  12:31

Címlap

top