Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állatok - petárdázás

Barátosnő
Létrehozva: 2010. december 31. 21:47

Kedves állattartók, kutyások, cicások! 

 

Sajnos, már most is nagyon sok áldozata van a szilveszteri petárdázásnak.

 

Legyetek szívesek, még ha állandóan kertben tartjátok a kutyáitokat, most erre az egy éjszakára legalább az előszobába vigyétek be.

Egy-egy megrémült állat hihetetlen pánikba tud esni, akár két méter magas kerítéseken is átugrik rémületében.

 

Iszonyú hideg van, messzire is juthat, bármi baj érheti és a hideg miatt elég nagy a kihűlés veszélye is.

 

Még csak 9 óra múlt, de már menteni kellett félholt, a nyakörvénél fogva a kerítésen fennakadt kutyust, egy petárdától megijedt és teherautó alá rohant kutyust, akinek az életéért most küzdenek az orvosok.

 

De nagyon sok kutyus elveszett, akiket gazdáik hiába keresnek már órák óta.

 

Ha egy picit is szeretitek, akkor nem tőrödtök most azzal, hogy koszos lesz tőle a szoba, hogy a kutyusnak melege lesz a lakásban, a lényeg, hogy biztonságba helyezzétek őket, mert nem biztos, hogy mindegyikük olyan szerencsés lesz, hogy épségben átvészeli és visszakerül hozzátok.

  1. Torolt_felhasznalo_966034
    Torolt_felhasznalo_966034
    2011. január 5. 19:3160.

    Jogos a kérdésed, az oltási könyvet illetően, de nekem akkor eszembe sem jutott, hogy kérjem..

    Csak azzal törődtem, hogy abból a csupasz, sáros udvarból kimenekítsem azt a tüneményes kis állatot. 

    Amikor beteg lett, akkor meg már mindegy volt.....

    (Nem akartam belőle veszededést, a bácsi azóta már meg is halt. )

     

    előzmény:
    Barátosnő (55)
    2011-01-04  17:21
  2. 2011. január 5. 15:1259.
     sittre az összessel. 
    előzmény:
    Barátosnő (58)
    2011-01-05  14:50
  3. 2011. január 5. 14:5058.
  4. 2011. január 4. 19:3057.

    Az emlőjében volt daganat még nyáron, le is operálták neki. Azóta már voltunk párszor, mert közben jött az oltás és chipet is kapott. Minden alkalommal megnézték, most azt mondta a doki, ivartalanítás ide vagy oda, a hormonok még tombolhatnak egy darabig, de nyugodjunk meg, csak beduzzadt a tejmirigy és azért lóg neki. Úgy állapodtunk meg, hogy kb. 2 havonta megnézi a kisasszonyt.

    Köszi a dícséretet, tegnap filmezni kellett volna amit műveltek. A gyerekem négykézláb rohangált, hogy Ő egy kutyus, és beleugatott a Dolly képébe. Az meg bamba pofával nézett körbe, ennek mi baja?  Egész este kicsi Dolly , Dolly baba, drágaságom szöveg ment, na és persze olyan simi, amitől a kutya szinte elolvadt, puszi jobbról, puszi balról, ölelgette, babusgatta.  

    előzmény:
    Barátosnő (50)
    2011-01-03  20:26
  5. 2011. január 4. 17:2556.

    Képzeljétek el, tegnap találtak egy kutyust Budapesten, a X. kerületben, aki a szilveszteri petárdázás áldozata volt.

     

    A furcsaság, hogy a kutyus Dunaharasztiból veszett el.

     

    Elütötte egy autó, amitől megsérült a lába és három lábbal tett meg 60-70 km-t, mire Budapesten valaki megfogta őt.

     

    Nem semmi kutya, kész szerencse, hogy túlélte!

     

    Ezt csak azoknak írom, akiknek elveszett a kutyájuk, hogy ilyen iszonyú távolságot is képesek megtenni a sokk miatt, úgyhogy jóval messzebb is kell keresni a lakóhelytől.

     

    És üzenem a sok felelőtlen petárdázónak is, hogy igen, erre képes a hülye durrogás, ennyire világgá szaladnak tőle az állatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. január 4. 17:2155.

    Az ilyen csak egy sima szaporító, különben költött volna rá annyit, hogy legalább beoltatja. Az ilyennek csak az számít, hogy minél előbb elvigyék a kicsiket, a többi nem számít.

     

    És volt pofája kifizettetni a nem létező oltást?

     

    De oltási könyvet sem adott? Hiszen a legelső oltásnál automatikusan megkapja a könyvet.

     

    Nagyon sok boldog évet még nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966034 (52)
    2011-01-04  15:53
  7. 2011. január 4. 17:1954.

    Megdolgoztál érte, hogy életben maradjon.

     

    Ezt azért egy kórházban valószínűleg nem csinálták volna vele végig.

     

    Volt egy mentett kutyus egy évvel ezelőtt, őt is úgy itattuk és etettük fecskendővel, ujjal lenyomva neki a kaját, vitamint, pasztát, mert a végére annyira legyengült. Ő kórházban volt, de bejártunk hozzá.

     

    Azt hiszem, ha hazaviszem és otthon maradok vele, talán túlélte volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966034 (51)
    2011-01-04  15:36
  8. 2011. január 4. 16:0953.
    Mi cicáink nem foglalkoztak a petárdázással meg a tüzijátékozással, nyugiban üldögéltek a helyükön, még az idegesség legkisebb jele sem látszott rajtuk, pedig direkt kimentem megnézni őket, hogy jól vannak-e, de csak doromboltak békésen, mikor megsimogattam őket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_966034
    Torolt_felhasznalo_966034
    2011. január 4. 15:5352.

    Köszi a választ.

    Ez nem a szaporításon múlott, hanem azon, hogy nem oltatták be, csak azt füllentették. Ha tudom, hogy hazudtak, beoltattam volna, amikor elhoztam.

    Nem törzskönyves kutya, az anya egy jó természetű kuvasz volt, az apa ismeretlen.

    Első szaporulat volt, véletlen "termés", mert nem is vette észre a gazda, csak amikor  a 2 kölyköt megtalálta a vacokban, a februári fagyban.

    A másik akkor elpusztult. Ott jártam el előttük, a kerítésen keresztül láttam a kiskutyát, sajnáltam, olyan zord körülmények között volt, de az anyja szépen szoptatta.

    Aztán egyszer megkérdeztem a gazdát, nekem adja-e.? Azt mondta, az "oltások" árát fizessem ki, és vihetem.

    Így került hozzám.

    Amikor elérte az ivarérettséget, az előző hsz.-ban  említett dokival ivartalaníttattam, más orvost nem is engedtem hozzányúlni. Azóta is Ő jön házhoz az éves oltással is. Szerinte is van még pár évünk együtt. Egészséges, csak az esőt nem szereti, olyankor még a postást is csak a házából ugatja.

    előzmény:
    Barátosnő (49)
    2011-01-03  20:23

Címlap

top