Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eljegyzés felbontása

Torolt_felhasznalo_169334
Torolt_felhasznalo_169334
Létrehozva: 2005. január 14. 12:10
Sziasztok!
Olyan fiatalok véleményét és hozzászólását várom, akik már túlestek egy ilyen jellegű procedúrán!
Vagy azokét akik már szerettek olyan férfit, aki nemrég szakított a menyasszonyával. Én most épp egy ilyen helyzetbe kerültem. Az én kedvesem nemrég szakított a menyasszonyával, és ebből adódóan nem elég határozott és nem igazán mer velem normális kapcsolatot kialakítani. Vannak napok amikor minden csodálatos, aztán hirtelen eltűnik...
Van valakinek valami jó ötlete, hogy hogyan lehetne kezelni ezt a dolgot?
  1. Torolt_felhasznalo_495704
    Torolt_felhasznalo_495704
    2005. január 14. 13:5826.
    Bocsi, kényes állapotot akartam írni, nem képeset ! :-))))
    Rohanok, és párszor elütöttem, bocs. Hétfőn visszanézek hozzátok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495704 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_495704
    Torolt_felhasznalo_495704
    2005. január 14. 13:5625.
    Szia romhanna! Húúú, nagyon együtt tudok veled érezni, és tényleg minden elismerés, hogy ilyen kitartó vagy. Én óvatosságra intelek, mert sajnos, ilyen helyzetekben gyakran előfordul, hogy a pasi visszamegy a menyasszonyhoz. Próbáld meg minél jobban lefoglalni magad, (tudom, hogy könnyű mondani), és hagyd inkább, ne legyen semmi befolxásolás, tényleg a saját elhatározásából döntsön melletted. Én is voltam hasonló helyzetben, csak én elhagyott menyasszony voltam, a pasi a másik lányt hónapokig hülyítette, utána meg vissza akart jönni, csak akkor már én mondtam nemet. A lényeg, hogy ez egy nagyon képes állapot, mert bizonytalan, őrlődika két nő között, de inkább próbáld megóvni magad a fájdalomtól, ami akkor érhet, ha mégis visszamegy. Főleg hogy ő lépett ki a kapcsolatból, lehet hogy könnyebben visszamegy próbálkozni az ex-menyasszonyhoz. Nagyon vigyázz magadra, és amennyire lehet, engedd, hogy menjen, gondolkozzon, rágódjon, és döntsön. Nem lesz könnyű dolgod, egy ilyet mindenkinek nehéz feldolgozni, főleg úgy, hoyg utána rögtön másik kapcsolatba kezd. Óvatosan, és légy okos!
    előzmény:
    romhanna (14)
     
  3. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:5524.
    hát szerintem olyat ne tegyél, amivel elvágod a szálat kettőtök közt. . ha meg tudod tenni, vonulj vissza, fókuszálj a munkádra / tanulmányaidra, ami van arra, és kicsit a barátaidra, menj el velük, kapcsolódj ki, akármi, bulizz, vagy csak járkálj el, lényeg, hogy érezd jól magad nélküle is, és hidd el, eltalál hozzád, és még jobban kellesz neki, ha látja, milyen jó vagy, mert ha jól érzed magad, kivirulsz.
    előzmény:
    romhanna (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:5023.
    Kedves tőled, köszi!
    Szerinted most ezek után keressem?
    Vagy írjam meg neki, hogy: oké, kilépek az életedből?
    Vagy mit tegyek? Mert csak itt ülni és várni. . . hát ez borzalmas. . .
    előzmény:
    sssilver (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:4722.
    Nagyon nehéz lehet, részvétem, és elismerésem a lelkierődért!
    előzmény:
    romhanna (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:4421.
    Hát igen. . .
    Nálunk az a gond, hogy én (ismervén a helyzetet) igyekeztem szép lassúra venni a tempót - de ő begyorsított. És valószínűleg ettől is ijedt meg annyira. Aztán az ilyen első pánik-rohama során elmondta nekem, hogy ő nem akar megbántani, de úgy érzi hogy nem igazán tud nekem adni. . .
    Erre én azt javasoltam, hogy próbáljuk meg egy kicsit lassabbra venni az ütemet - találkozzunk ritkábban. . . és akkor nem kell úgy éreznie, hogy elkötelezte magát! Erre azt mondta hogy nem. . .
    Aztán egyik nap csináltam neki vacsit, átjött, és újra megpróbáltuk megbeszélni a dolgokat. . . és azt mondta hogy jó, meggondolja az ajánlatot!
    Aztán egyszercsak elkezdett úgy viselkedni, mintha semmi sem történt volna - szóval ő a lassabb tempós megoldás mellett döntött - csak elfelejtette velem közölni:)
    És ez így ment utána kb. 2-3 hétig. . . aztán pedig eltűnt
    Nem igazán kommunikál velem - csak néha. . . azt mondja, az a baja hogy nem tudja mit akar!
    Bár senki sem kérte tőle, hogy most bármiről is életreszóló döntést hozzon!
    előzmény:
    sssilver (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:3720.
    e-maileztünk, meg egy-egy telefon meg találka is becsúszott, aztán egyre fontosabbá váltak a beszélgetések -számomra-, és már azt vártam egész nap, hogy beszéljünk (reggelig tud(t)unk dumálni), aztán egyre gyakoribb volt, hogy beszélgetés közben ott termett a kapunál, meg várt egy üzenet néha, pl hogy menjek le a közeli parkba az egyik padhoz, és mikor lementem, akkor ott találtam egy üzenetet, amit egy gesztenyével írt a betonra, hogy mennyire szeret. . szóval egyre közeledtünk, és egyre kevésbé tudtuk elképzelni egy-egy napunkat ezek nélkül. . és egyik este úgy találkoztunk, hogy hármasban, ott volt egy barátnőm is, de én nem voltam valami jól, így kettesben hagytam őket, és hamar nagyon nagyon elkapott a féltékenység. . na itt tudtam, hogy ez már nem az, ami volt. . aztán még hajnalban beszéltünk, elmondta, hogy milyen rossz volt neki is így, és akkortól elég gyorsan át is alakult a kapcsolat. .
    hú hát tömören ennyi:) remélem tudsz belőle erőt meríteni
    előzmény:
    romhanna (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:3219.
    hát az biztos. . .
    de már csak a nagyobb darabokat kellett nemrégiben elvinnie!
    Ja és akkor azt is elmesélte a lány, hogy megtalálta az Igazit és hogy nagyon szerelmes valakibe!
    előzmény:
    sssilver (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:2918.
    Köszi a segítséget!
    Szóval miként zajlottak abban a fél évben a mindennapjaitok?
    És mi volt az a pont, amikor "beadtad a derekad"?
    előzmény:
    sssilver (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:2717.
    úgy értem az elcuccolás. . az elég megviselős tud lenni. .
    előzmény:
    sssilver (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:2716.
    Persze, talán ez volt az első kézzelfogható jele annak, hogy tényleg vége mindennek. .
    előzmény:
    romhanna (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:2615.
    Taktikám nincs, talán a férfinek van, aki ennyi sokat -fél évet- várt rám, aztán most az életet jelenti.
    Azt tudom, hogy próbálta lefoglalni magát a munkájával, persze folyton csak rám gondolt, meg volt, hogy fájt neki az egész, meg ilyenek, de akármi történt, akármit mondtam, vagy csináltam, ő csak kedves volt, és mindent elfogadott. Úgy értsd, hogy segített jól megfogalmazni azt a levelet, amit még mint utolsó esély egy pasinak írtam. . néha belegondolok, milyen szar lehetett. én egész biztos nem bírtam volna hasonlót sem. . Már talán a Te helyzetedet sem. Csak próbálom leírni, ő mit hogy tett, hátha segítek ezzel :o))
    előzmény:
    romhanna (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:2614.
    Elméletileg a srác már nem reménykedik - nem szeretné visszakapni az ex-menyasszonyát. . .
    Dehát sosem lehet tudni - én már semmin sem lepődöm meg!
    De az valóban érdekes tény, hogy eleinte minden rendben volt köztünk, aztán mikor a lány hazatért külföldről és bejelentkezett hogy elvinné a maradék cuccait a lakásból - na, kb. akkor kezdődtek köztünk a gondok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921350 (9)
     
  14. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:2213.
    Jelenleg az a legnagyobb probléma, hogy vannak napok, amikor minden oké - és vannak amikor nem
    Egyelőre az a biztos pont - az ő életében - hogy nagyon jól érzi magát akkor amikor velem van
    Tehát ez első lépésként nagyon jó dolog, de. . .
    De félek tőle, hogy itt megreked a dolog!
    Kedves Sssilver - GRATULÁLOK! Jó hallani, hogy ilyen is van:) De tényleg!
    Szóval ha van a taktikára vonatkozóan valami használható ötleted, akkor várom szeretettel! Én eléggé kitartónak érzem magam - ritkán találkozom olyan pasival, aki felkelti az érdeklődésemet. . . nem vagyok egy "szerelmes típus"
    előzmény:
    sssilver (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:1612.
    Hát ha nem tudtak együtt élni, és ezt be is látták mindketten, akkor tényleg csak idő!!! -persze mit tudhatunk látatlanban egy pasiról. . -
    De ez jó kiindulópont!
    Ha azt érzed, hogy tényleg szeret téged, akkor próbálj meg ehhez a "pillanatnyi" állapothoz ragaszkodni, és minél nyugodtabb együttélést biztosítani, hogy lássa, megy ez neki, csak partnerfüggő. .
    Hmm?
    előzmény:
    romhanna (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:1311.
    húha nem lehet egyszerű a pasi.
    Én lehet, hogy nem bírnám ezt a helyedben, de azt is tudom, hogy a párom, aki pár nap múlva -titokban:)- a férjem lesz, ha nem végtelenül kitartó anno, akkor most nem vagyok ilyen végtelenül boldogok.
    Ő csendben, türelemben várt, és ráadásul úgy hallgatott meg és adott tanácsot mindig, mintha ő nem is rám várna. . szörnyű lehetett, mert olyan sokszor eldobtam magamtól, míg bele nem szerettem ilyen borzasztóan :o))
    A te erődön múlik. .
    előzmény:
    romhanna (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:1310.
    közös megállapodás - de az utolsó végső elhatározást ő tette. . .
    az oka pedig az volt, hogy nem tudtak együtt élni
    Mit takar a "kis idő" kifejezés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742517 (5)
     
  18. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2005. január 14. 13:119.
    jó lenne tudni, hogy mi van az eljegyzés felbontása mögött
    mert pl. ha a lány tette ki, akkor lehet, hogy a fiu titkon még reménykedik, hogy visszamehet, és ezért ingadozik ennyire

    nem meri magát elkötelezni az ujnál, mert mi van, ha a régi meggondolja magát
    előzmény:
    romhanna (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 13:098.
    Eddig pont ezt tettem. . . de az a baj hogy ettől megrettent. . .
    És most épp ott tartunk, hogy "nem tudja mit akar"
    és ezért menekül. . . nem veszi fel a telefont stb. . .
    de legalább utána pár nappal később jelentkezik és bocsánatot kér. . .
    előzmény:
    sssilver (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 13:037.
    Szerintem szeresd és teremts neki biztonságos hátországot.
    Persze ha folyton annak jelét látod, hogy inog jobbra-balra, nem tudja mi legyen, az nagyon rossz lehet. . akkor erődtől és a hozzá fűződő szereteted erősségétől függően dönts. .
    előzmény:
    romhanna (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 12:556.
    Az idő. . . hát igen, ezt én is tudom. . .
    csak az a kérdés, hogy abban az időszakban, amíg az ember a "gyógyulásra" vár, mi a teendő?!
    Nem keresni és megvárni, amíg majd jelentkezik?
    vagy 3 naponta megkérdezni tőle, hogy hogy van?
    Vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_742517
    Torolt_felhasznalo_742517
    2005. január 14. 12:525.
    Az attól függ, hogy a pasid szakított-e a nőjével, a nő hagyta ott őt, vagy abszolút közös megállapodás volt. Ha közös megállapodás, vagy a te pasid szeretett ki a nőből, akkor csak egy kis idő kell neki, ha viszont a nő hagyta ott őt, akkor rengeteg idő és még sok-sok bonyodalom is lesz mellé. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 12:444.
    szia,
    nekem már sikerült:)
    ezt is-azt is. .
    szerintem az eljegyzésnek csak az a lényege, hogy mindkét félnek egy jóleső érzés, hogy valamilyen szinten elkötelezte a szerelmük magát, meg ilyesmi. .
    talán idő kell a barátodnak, hogy elengedje minden szempontból azt a lányt. . biztos nem könnyű, ha úgy érezte valamikor, hogy vele akarja leélni. .
    aztán eljön a Te időd, csak hagyd kicsit!!
    előzmény:
    romhanna (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_921350
    Torolt_felhasznalo_921350
    2005. január 14. 12:423.
    idő. . . . Valószinüleg még nem kész lelkileg az uj kapcsolatra; még nem zárta le a multat. Az elválás, pláne egy komoly kapcsolat esetén, kemény gyászmunkát igényel.
    Szerintem várni. . .
    tibce
    előzmény:
    romhanna (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_506459
    Torolt_felhasznalo_506459
    2005. január 14. 12:412.
    Türelem. . .
    előzmény:
    romhanna (1)
     

Címlap

top