Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 hónap -10Kg

Monika_2
Létrehozva: 2019. Április 30. 10:06

Sziasztok! Éppen fogyókúrázókat keresek, hogy ötletek megosztásával segítsük egymást! Én 31 éves vagyok két gyermek anyukája 158 cm 58kg-mal kezdtem. Június 15re szeretném legalább 50kg alá vinni a súlyom.

  1. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 8. 09:4276.

    A közvetlen környezetének nem támogatnia kell az illetőt a fogyásban,hanem tenni azért hogy ne legyen elhízott a hozzátartozó.

    előzmény:
    Dawnton (75)
    2019-05-08  09:37
  2. 2019. május 8. 09:3775.

    Nagyon igazad van. Valahogy így gondoltam én is. Az a szomorú, ha valakit már a közvetlen környezete sem támogat a fogyásban. Emlékszem 2 éve mikor még én isegyik kolléganőm folyamatosan mondogatta nekem, hogy "jajjkislányom te már szültél" "neked már ilyen az alakod" "ezen már nem lehet változtatni" Aztán mégis lehetett, csak akarat kérdése volt. (na, jó meg egy kis stressz)

    előzmény:
    Kercsi (73)
    2019-05-08  09:14
  3. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 8. 09:3674.

    Pedig,DE!  addig amíg a 20-tól 60 -kg-ig  fogyást  ( vagy 80.-t, most hirtelen nem is emlékszem)valaki nem említette,addig én is arról beszéltem,hogy mértéktartó és mindenevő lehet az ideális - feltéve ha nem beteg -  a mozgással együtt,hogy a súlyt meg lehessen tartani.


    Itt a pár kg -s ingadozásról volt szó.


    Utána a sok sok 10  -80 kg -ig fogyást dicsőiteni, szereintem nem kellene.Ugyanis ennyi felesleget normális ételbevitel mellett nem lehet felszedni. Éhhez jól meg kellett szednie a tányérját az illetőnek,minden alkalommal.


    Nem a tünetekkel foglalkozom.Tényeket írtam,Ami azt jelenti,hogyha már ennyire részt vett az illető a "Nagy zabálás"-ban, akkor ne nyafogjon hogy mivé lett.Ehhez nem lehet grautálni.Hová tete a szemét amikor étkezett? Nem,nem tudom tisztelni azt fogyást, ez nonszensz is lenne.


     

    előzmény:
    Kercsi (73)
    2019-05-08  09:14
  4. 2019. május 8. 09:1473.

    Eltulzod a dolgokat es a tunetekkel foglalkozol, mikozben az ok, ami a tulzott hizashoz, vagy fogyashoz vezet sokkal osszetettebb, mint az hogy zabal ejjel-nappal, vagy mar szaraz koro es meg mindig ehezteti magat. Az empatia nem buksi simogatas, nem jovahagyasa a helytelen eletvitelnek, de ha valaki eljut oda, hogy valtoztatni akar az addigi eletmodjan, kituz egy egeszseges celt, azt inkabb tamogatni szokas. Szamtalan oka van annak, hogy valaki nem tud egy normalis testsulyt megtartani, lelki, egeszsegi vagy kulturalis, kornyezeti hatasok, ha valaki mar nem erzi jol magat a testeben, azt nem leszidjak, hanem batoritjak. Szo sincs felmagasztalt fogyasrol, de egy normalis testsuly megszerzese es megorzese mar lehet etalon. Es meg a normalis testsulyu emberek is javithatnak az etkezesi szokasaikon, lehetnek egeszsegtudatosabbak. 

    előzmény:
    Csend Ike (71)
    2019-05-07  17:54
  5. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 7. 17:5872.

    "Nem kéne ilyen alpári stílusban ócsárolni másokat."



    Az alpári stílus az,hogy ha annyira szarsz az egészségedre,hogy 180 kg ra növeled a hátsódat.


     

    előzmény:
    Dawnton (68)
    2019-05-07  09:41
  6. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 7. 17:5471.


     


    Akár te indítottad,akár más, mindenki hozzászólhat.Csak hogy tudd....A topik nyitott, semmi akadálya hogy mindenki kifejtse a véleményét.


    És igen, ezeket a sorokat azért írom,hogy  ne az általatok felmagasztalt fogyás legyen az etalon,hanem a normális életvitel, a nem túlzásba vitt élelmiszer felvétel.Vagy éppen a túlzott megvonása az ételeknek.


     


    Neked is írom, akár tetszik neked akár nem.


    Ha tetszik,ha nem ,ez van.


     

    előzmény:
    Monika_2 (67)
    2019-05-07  08:46
  7. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 7. 17:5070.

    Buksit simogatsz,te tudod hogy miért.


    Nem az a baj,hogy valaki mázsányit hízik, hanem az aki ezt szóvá teszi .Viszont van más vélemény is,Mégpedig az,hogy ne legyen már dícsérendő az hogy ekkora  fogyásra  képes.Ott kell elkezdeni,hogy ne zabáljon annyit.Mert rendes étkezéssel ezt nem lehet elérni úgy.És nem igaz hogy a víztől hízik,Egy nagy lópikulát.Zabál éjjel és nappal,


    És az sem normális,hogy szárazkóró módjára sem képes meglátni,hogy egy aszott mazsola lesz saját magából.Valósággal munifikálódik, csontkollekcióvá válik.


    A téma adott,hozzá is szóltam,és szólok is ameddig kedvem van hozzá.


     


     


     

    előzmény:
    Dawnton (66)
    2019-05-07  08:03
  8. 2019. május 7. 14:4969.

    Nagyon rendes nő vagy Mónika , hogy helyretetted  -akit kellett...


    Igen , minden nagy hízásnak-fogyásnak oka van. Én infarktus után , leszokva a dohányzásról -nyugis életvitel miatt szedtem  fel 10 kilót .... A súlyomat  nem tudom lecsökkenteni csak nagyon-nagyon  visszavett kajamennyiséggel +sok mozgással.Pedig nem vagyok egy nagy zabálógép!  Úszom, jógázom, görögtáncolok, és még ehhez jön a +gyaloglás reggelenként éhgyomorra.   Mit mondjak  -  nehéz betartani....főleg ünnepekkor.... És akkor kezdődik előlről a visszaállás....Nekem 3 nap vízivás kell /kaja helyett/, hogy ne legyek állandóan éhes...De nem akarok elhízott lenni . 160cméterhez 70kiló vagyok...és 70éves...

    előzmény:
    Monika_2 (67)
    2019-05-07  08:46
  9. 2019. május 7. 09:4168.

    Egyetértek veled. Nem kéne ilyen alpári stílusban ócsárolni másokat. Főleg olyanokat, akiket nem ismerünk, sőt nem is ez a topik témája.


    A nagyonelhízás és a nagyvékonyság bizony már mentális betegség. Ezeknek az embereknek fel kell ismerni a problémát, csak úgy képesek változtatni. De tényleg nem ez a témánk.


    Nekem is úgy jöttek fel a kilók, hogy egy darabig észre sem vettem. A gyerekem születése után már pár hónap leteltével visszafogytam. Aztán ahogy 2-3 éves lett, nem kellett már utána minden percben szaladni, akkor bizony elindult a hízás nálam is, szépen lassan. Ülőmunka, evés, esti nasi, nyugodtabb életvitel..hmmm..ezek mind rásegítettek. Már akkor is híztam mikor heti 2-3 alkalommal futottam. Valószínű volt egy kis pajzsmirigy problémám, szedtem 3 hónapig gyógyszert, ne onnantól megindult. Bár épp attól lett elég stresszes az életem, szóval az is biztos rásegített. De ez erőt adott ahhoz, hogy ezt már nem szabad elengednem. És nem is. Most is tartom a súlyom.

    előzmény:
    Monika_2 (67)
    2019-05-07  08:46
  10. 2019. május 7. 08:4667.

    Szia, figyu én ezt a fórumot nem azért hoztam létre, hogy a köréveknek és  a nagyon vékonyaknak valaki megmondja  a frankót.


    Sok minden történhet valakivel amiért az lesz vele ami lett.


    Igen sokan elhanyagolják magukat, de sokan csak szimplán tudatlanok.


    Óriási erő kell ahhoz hogy valaki változtasson az életén és nem csak az alakján.


    Te például indíthatnál egy fórumot azzal a címmel: "tanuljunk empátiát".


     


    Mindenkinek van hova fejlődnie.


     



    Én mindig vékony voltam amit szerettem is kb olyan 48 kg-san majd ülőmunkára mentem és futhattam én, sajnos gyerekkoromra visszamenőleg imádom a kenyérféléket(mindent kenyérrel kell enni) és csak úgy felszökött évi 2kg....DE gondoltam úgyis egyre többet futok majd elkopik.


    És most döbbentem rá hogy szigorúbbnak kell lennem magamhoz és kipróbáltam egy ilyen tesztet!


    Csatlakozzon aki akar.


    De nem kell senkit ócsárólni….Főleg azért mert valaki úgy boldog ahogy van, biztos sokán rólad is rosszul vélekednek az emberekhez való hozzáállásod miatt.

    előzmény:
    Csend Ike (64)
    2019-05-06  19:09
  11. 2019. május 7. 08:0366.

    Szerintem ennyire nem kéne rosszindulatúnak lenni. Én is megvetem azt, aki 40-50 kilót képes hízni, de azt becsülöm benne, ha ezt képes leadni. De persze erre nem sokan képesek. 


     

    előzmény:
    Csend Ike (64)
    2019-05-06  19:09
  12. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 6. 19:1565.

    Ennek az ellentéte pedig az,amikor már kiszáradt kóróként is késztetést érez a fogyásra.


    Némelyek még akkor sem veszik észre mivé lettek,ha vasággyal együtt 40 kg-s kriptaszökevények.


     


     


     

    előzmény:
    Csend Ike (64)
    2019-05-06  19:09
  13. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. május 6. 19:0964.

    "Összességében és nagyon gratulálok azoknak, akik 40-60-80 kilótól képesek megszabadulni a temető helyett."


     


    Hogy lehet oda eljutni,hogy ennyi sok kg-t kell lefogyniuk? Szerintem igenis szégyellni való egy ilyen helyzet, akárki akármit mond.


    Bűnbánó szemmekel panaszkodnak a világra, hogy "meghurcolják" őket a többiek.Nem,nem hurcolják meg, csak nekik  jó ízlésük van.


     


    Na és persze  ezért a 40-60-80 kg fogyásért buksisimogatás jár.Hát,nem.


    Természetesen ha valaki betegség folytán jár ilyen szerencsétlenül,az más tészta.


    Most hogy  ilyen jó idő volt a múlt hetekben,már most levetközve volt szerencsém néhány ordas hústorony mellett sorba állni.Mit mondjak, szenvedés volt a szagos levegővétel, tiszta környezetszennyezés ................


     

    előzmény:
    Dawnton (62)
    2019-05-06  14:11
  14. 2019. május 6. 19:0063.

    Nem tudom, hogy a Norbi altal kinalt diéta milyen jellegu, nem is erdekel. En egeszsegi okokbol kezdtem el es a heidelbergi egyetem egyik rakkutato professzoranak az ajanlott diétajat kovetem, enyhebb formaban. Azt mindannyian tudjuk mostmar, hogy a rak kialakulasaban bizonyos esetekben (nem mindig!) az etkezes is szerepet jatszik. En mindenkinek csak ajanlani tudom, hogy figyelje a napi szenhidrat, cukor, so, zsir fogyasztasat es ha tul magas, csokkentse. Senkit nem biztatok ezeknek a teljes elhagyasara,  azt a mennyiseget fogyassza mindenki, ami meg nem veszelyezteti az egeszseget. 

    előzmény:
    antironia (61)
    2019-05-06  13:51
  15. 2019. május 6. 14:1162.

    Én nem vagyok norbi-párti. És nagyon is jól tudom, hogy amit árul, az minden csak nem egészséges. Nem is ezért veszem az a 3-4 féle terméket, hogy őt gazdagítsam. Hanem mert ízlik és valóban kevesebb benne a ch. És tudom, hogy rengeteg szeméttel van felturbózna. Nekem nem kell bemutatni. Ezért is dobtak ki egy facebook norbi csoportból, mert meg mertem mondani a véleményem.


    Szóval hidd, el nekem nem kell negatívposztolni, mert odavissza ismerem norbi agymenéseit. Annyi viszont tény, hogy rengetegen fogynak tőle. És sok olyan, aki már a koca-státuszt képviseli. Az meg ugyebár már nem egészséges. Annál meg a norbi szarok is jobbak, mintha valaki 200 kilósra hízik. ;) 


    Összességében és nagyon gratulálok azoknak, akik 40-60-80 kilótól képesek megszabadulni a temető helyett. Még ha ez az update cuccokkal is történik, akkor is, leakalappal.

    előzmény:
    antironia (61)
    2019-05-06  13:51
  16. 2019. május 6. 13:5161.

    https://mentalisdeficit.blog.hu/2015/08/06/senki_se_allitj a_le_schobert_norbi_agypusztito_amokfutasat


    Százezrek hiszik el, hogy amit ő előad egészséges életmód és étkezés témakörben, az a tuti. Facebook-oldaláról jól látszik, hogy olyanok veszik meg színtisztán érzelmi okokból a drága termékeit, akik amúgy a lakbért alig bírják kiköhögni. Kevesen fejlesztették a népbutítást olyan magas szintre, mint ő. De az biztos, hogy kommunikációs téren igen profi stáb áll a háttérben, s mindenbe belekapaszkodnak a nép megkopasztásának céljából.

    előzmény:
    Dawnton (60)
    2019-05-06  12:21
  17. 2019. május 6. 12:2160.

    Én is ezt vallom. Ezért szimpi az Update. Szoktam néha venni 1-1 péksütit vagy ropit/grissinit, mert jobb úgy, hogy tudom nem viszek be felesleges ch-t. De néha igenis szükségem van, hogy egyek ilyen termékeket. 

    előzmény:
    Monika_2 (58)
    2019-05-06  10:16
  18. 2019. május 6. 12:1959.

    Szuper! Ügyes vagy! Szombaton én nagyon keveset ettem, viszont annál többet ittam :D (ejnye hát buli volt, nna) Ma még reggel ráálltam a mérlegre 67.2, de emiatt már nem csüggedek. Ha el tudok kezdeni végre futni, akkor tök jól beáll majd és nem kell a kilókat nézni. ;) Ha nem leszek 65 kiló, akkor sem dőlök a kardomba. Tavaly ilyenkor a 75 kilóért is össze tettem volna a kétkezem, úgyhogy elég jól haladok. ;)

    előzmény:
    Monika_2 (57)
    2019-05-06  10:14
  19. 2019. május 6. 10:1658.

    Rövid tapasztalat lassan két hét után:


     


    Napi 40-50 gramm ch bevitellel átlag 10-20 dkg-ot fogysz/ nap!!!!!


     


    Ez szerintem tuti az heti 1,5 kg és nem éhezés!!!!


    Ki tart velem alacsony szénhidrát diétával?

  20. 2019. május 6. 10:1457.

    Sziasztok! A hétvégére szabinapokat adtam magamnak, apropója a névnapom és anyák napja volt


    Szóval a szombat reggeli 55.2!!!!!!! (tehát 1.5 hét -3Kg )


    után a hétvégi 160 grammos ch napok után megint 56kg voltam, de nem csüggedek mert ez csak plusz víz és némi többlet kajci, szerintem szerdára 55 leszek!!!!


    Mivel köszöntés pezsivel megy amit imádok isés nem bírom üres gyomorra, ( másnap meg azért kellett normális kaja mert hát


    ásnap) így muszáj volt a szabadnap, na de évi kétszer van az én napom szerintem 56 kg val ez még belefért.....


     


     

  21. 2019. május 5. 08:5056.

    Köszönöm , KERCSI....látod erre nem gondoltam, hogy a szénhidrátok az "étvágygerjesztők"! Már GYURI BÁCSI /BÜKKI FÜVESEMBER cikkeit ilvasgattam..., de mindig félek a mindenféle célzott hatású + hashajtós teáktól...mivel gondolom -mindenki másképp reagál...nem szeretnék néhány kiló miatt egyéb bajba keveredni....

    előzmény:
    Kercsi (55)
    2019-05-03  17:07
  22. 2019. május 3. 17:0755.

    Szia Agi! Azzal tudod csokkenteni az etvagyad, ha kiiktatod az etvagygerjeszto eteleket, mint pl zsir, cukor, feherlisztek. Ha ezeket lecsokkented, tobb energiad lesz sportolasra is. Nem muszaj futni, gyalogolni is lehet 10-15 km heti tobb alkalommal, ez egeszseges mozgas es ezzel lehet kaloriakat egetni. A cukor es szenhidratok csokkentese erositi az immunrendszert, a betegsegek megelozesere is jo. 

    előzmény:
    Kövesdiági (54)
    2019-05-03  14:44
  23. 2019. május 3. 14:4454.

    Nagyon jól csináljátok....bírjátok a futást, a fizikai terhelést..... Én idősebb vagyok - nem bírok ilyesmit....Van ötletetek az étvágy csökkentéshez....a DÜHÖN kívül....A kaja helyett 2 pohár víz már megy....

  24. 2019. május 3. 13:0853.

    Na így akkor jól kijön a futásra szánt időd. Nekem általában egy nap hétköznap, gyerkőc a mamánál alszik, olyankor van időm. Meg pénteken, amikor 1,5 órás különórája van.


    Jó a menüd!


    Én van, hogy csak almát és sajtot eszem meg vacsira, az is épp eleg szokott lenni. Kenyeret nem is tartok itthon csak zsemlét veszek, azt meg fagyasztom, és annyit veszek ki amennyi gyereknek kell másnapra. 

    előzmény:
    Monika_2 (52)
    2019-05-03  12:28
  25. 2019. május 3. 12:2852.

    futásra igyekszem időt szakítani. Én csak 6 órában dolgozok és a párom is otthon van délután, így vagy elmegyek ilyen 4-5 körül vagy legrosszabb esetben este.


    Van egy vizslánk akit sokat kell futtatni meg van hogy  a lányom is eljön velem bicóval.


    Nekem ma:


    Reggeli: 1 abonett (ebben mondjuk van liszt, de csak 1 szeletet eszem) 1 teáskanál mogyoróvajjal és tejeskávé Össz 10g CH


    Ebéd: 5 koktépari, 1 csomag szarvasi mozzarella mini+ tejeskávé(eritlittel)12gramm CH


    Vacsora: 50g túró, 1 doboz light yoghurt, kesudióval, aszalt fügével 25gramm CH


    Napközben max zöldség rágcsa:)


     

    előzmény:
    Dawnton (50)
    2019-05-03  11:47

Címlap

top