Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. Torolt_felhasznalo_765780
    Torolt_felhasznalo_765780
    2004. szeptember 29. 21:16101.
    Igen, ez igaz. De az is igaz, hogy néha hiába beszélünk más embereknek, egyik fülükön be a másikon ki. . Szerintem nincs is értelme velük vitatkozni. .

    Tevék: ez jó :))) Engem az ismerőseim szerint "csak" kecskére cseréltek volna el :))) Már fogadásokat kötöttek, hogy két kecskét érek-e vagy többet. .
    Akkor telt be a pohár, ami már egyáltalán nem volt jópofa, hogy egy ismerősöm nem akart puszit adni az arcomra és kezet fogni velem, hanem ehelyett hangos: fúj felkiáltás kíséretében azt mondta: még a végén AIDS-es leszek (??).
    Azért ez túlment minden határon. .

    J.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 29. 21:04100.
    ez igaz de ez már régen volt és mi emberek hamar elfelejtunk dolgokat
    amugy az én férjem még katona se volt szoval erol ennyit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765780 (98)
     
  3. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 29. 21:0199.
    engem azzal fárasztottak, hogy majd elad engem egy pár tevéért és akkor mit csinálok és ki tudja hány felesége van kint /messzirol jot ember azt mond amit akar/ most ott tartunk, hogy mindenki szereti a családba:o))
    előzmény:
    enci/TR (97)
     
  4. Torolt_felhasznalo_765780
    Torolt_felhasznalo_765780
    2004. szeptember 29. 20:4998.
    A másik dolog, ami engem kiakaszt (de szerintem nem vagyok egyedül), az az, amikor valami cosmo-t olvasó plázamacsek be akar cserkészni egy férfit, aki kreol, fekete, indián, csak mert nem fehérek, hogy aztán a sok hasonszőrű okos lánynak ossza az észt. .
    Tudom mit beszélek, mivel nekem a barátom nigériai volt és elég gusztustalanul próbálkoztak nála, még olyankor is, ha vele voltam. .
    Abból van még elegem, hogy ha a legtöbb ember meghallja az arab illetve a muszlim kifejezéseket, az rögtön 9/11-re asszociál. Az iszlám nem a terrorizmus szinonímája!!
    A szír fiúbarátom (fiú-lány barátok vagyunk) neve egyébként George, szóval erről is csak ennyit.
    Hű, bocsi, nem akartam nagyon ideges lenni (alig levágós, hogy itt a havibaj epicentruma :))), csak nem szeretem a kategorizációt, hogy "Ő más, mert fekete/arab/indián/kínai".
    Nem nem. . Ők emberek, ennyi.
    Még valamit az arab-tornyok asszociációról: hitler nem volt arab, de osvald se, aki megölte kennedy-t, és az atombombát sem ők dobták le, hanem fehér bácsik. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 29. 19:1897.
    Sziasztok! Nekem torok a ferjem, es mint tudjuk, Torokorszag az egyik "legmodernebb" felfogasu muszlik orszag. Mar nekem is kicsit sok, amikor hallom a kerdeseket, hogy: te hulye vagy? nem felsz odakint? aztan majd jol nem enged haza a ferjed! te hanyadik felesege vagy neki? Szoval ehhez es hasonlok mindig a dumak. Az elejen meg elveztem is a felvilagositast, hogy ok nem ilyenek, nagyon normalisak, de most mar baromira tud farasztani a sok hulyeseg, amikkel jonnek az ismeroseim.
    Vannak nagyon jo irani barataink, mindegyiknek 1 felesege van, hihetetlenul tisztelik a feleseguket, nem csaljak, nem utik, hanem nagyon becsben tartjak. Sot, Torokorszagba rengeteg irani jar nyaralni, amikor eloszor meglattam az irani noket, azt hittem valamelyik europai orszagbol jottek. Olyan apro miniszoknyaban, topban, sortban jarnak, mint sokan kozulunk se. Szoval lehet, hogy otthon csador, fejkendo, miegymas, de amikor kikerulnek onnet, 180 fokos a fordulat. Nem hiszem, hogy olyan nagy szigorban elnenek. Ja, amugy ott is csak az utcan jarnak csadorba (Iran), otthon normalis europai ruhat hordanak. A ferjem jart mar kint par eve (meg ugy nez ki, par het mulva egyutt megyunk oda latogatoba), es o mondta, hogy szuper butikok, bevasarlokozpontok vannak. Van pl. Mango, Zara, stb, es nem hiszem hogy csak csadort arusitananak.
    Tudjatok, szinte a legtobb magyar ferfi peldat vehetne a muszlim, arab ferfiakrol.
    Bocs, ha hosszu voltam.
    Ja, amugy ez a somamama , szoval en sem hiszem, hogy jart mar muszlim orszagban, vagy ha igen, tuti 10 nap All Inclusive nyaralason, ugy meg nem hiszem, hogy igazan megismeri az ember ezt a kulturat.
    Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 29. 17:1396.
    Ami még számomra furcsa volt, az az, hogy az egész szállodában két nőt láttam, akik az és-t sütötték. De furcsa volt az arab ruhát viselő rendőrlány is. Bár az talán annyira nem. Nők miért nem dolgozhatnak a szállodákban? Az európai ahhoz szokik, hogy egy szobalány teszi rendbe a szobákat, ott viszont férfiak. Ez miért van? A nőket nem engedik dolgozni, nem az ő dolguk a család eltartása, vagy miért? Európai számára, aki még nem volt arab országban, érthetetlen a dolog. Nem igazán ismerem az arab kultúrát, de szeretnék többet tudni róla. És a vallás? Európai nőnek fel kell venni a muszlim vallást, ha férje arab, vagy megtarthatja a sajátját?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 29. 17:0595.
    a férjem se csal meg nem uralkodik rajtam és nagyon rendes ember csak az a baj mi ezt hiába mondjuk el mindenki azt hiszi hogy az arabok egytol egyig mind egyforma és általában olyanok hangoztatják ezt akik soha nem ismertek egy arabot sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765780 (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_765780
    Torolt_felhasznalo_765780
    2004. szeptember 29. 16:5494.
    Na igen. . Ezért "bírom" az ilyen tanácsadórovatokat, mert sokan olyasvalamiről dumálnak, amihez egyáltalán nem értenek. . nem tudom somagésa hányszor volt iszlámok lakta területen, de szerintem egyszer sem.
    Viszont úgy látom kategorizálni azt tud ("minden arab a tulajdonának tekinti a nőket" stb. ), persze minden tény, illetve ismeretanyag hiányában; csak "osztja az észt", de azt is rosszul. .
    Nekem több arab ismerősöm is van, de se nem poligámok, se nem uralkodóak. Olyanok, mint bármelyik másik ember, dehát azok is. Szerintem nem léteznek fehérek, arabok, feketék, hupililák, csak emberek. Na jó, ez most így naívan hangzik, de akkor is. .
    Mindannyiunkat anya szült, nem igaz?

    J.
    előzmény:
    ancsuszi (92)
     
  9. Torolt_felhasznalo_488072
    Torolt_felhasznalo_488072
    2004. szeptember 29. 16:4993.
    Csak az elejét olvastam, de most reagálok! Vannak igenis rendes arab férfiak, akik nem tartanak száz nőt, nem dugnal félre, és imádják a feleségüket! Mint pl az apukám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 29. 16:3292.
    egyiptomban már nem olyan gyakori a szervezett eküvö de mindenhol vanak kivételek.

    a 4 feleségrol pedig csak annyit már az se nagyon gyakori mert ahoz hogy valakinek 4 felesége legyen rengeteg pénz kell mert minden feleségével egyformán kell bánni pl ha egyik kap egy aranyláncot akkor a másik háromnak is kell venni

    somamamához csak annyit nem minden arab tartja a tulajdonának a feleségét és nem is mindegyiknek van szeretője
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (88)
     
  11. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. szeptember 29. 15:5391.
    Szervusz Zita!

    Te, aki liberális gondolkodásúnak vallod magad, mért gondolkodsz akkor konzervatívan? Mért kellene együtt élnetek? Mért kellene egy szerelmes párnak egy háztartásban laknia, ha nincs közös gyermeke? Nyugi, akár ez is bekövetkezhet, de felesleges jelenleg ezen gondolkodnod! Ha te valóban önálló, erős, autonóm nő vagy, akkor mondd meg neki, hogy bár a szíved, és tested az övé, de szükséged van privát szférára, és egy héten akárhányszor is találkozhattok, de te ragaszkodsz a külön lakás szisztémához. Legalábbis egy jó darabig. Aztán évek múlva majd meglátjátok!

    Az arabokba zsigerileg bele van ivódva az, hogy birtokuknak tekintik a nőiket. Számukra az természetes, hogy nekik több nőjük legyen, viszont a nő, mint birtok, nem lehet szabad. Nyilván egy intelligens férfibe szerettél bele, de tudd, hogy a génjeiben már ezt a szokást hordozza! Több arab szeretőm is volt, fantasztikusak az ágyban! Hogy úgy mondjam, "fehér ember" ritkán jut el a kéjnek olyan magas szintjére, ami nekik az alap. (Hozzáfűzöm, hogy ennek ellenére nem vonzanak az arab pasik, sőt!) Végtelen tisztelettel, és udvariassággal bánnak a nőkkel, de csak addig, míg a nő "kezes bárány".

    Viszont ha magasabb szintről nézem a helyzetet, és nem nemekben, és kultúrákban gondolkodom, akkor azt kell, hogy mondjam: ez fantasztikus fejlődési lehetőség mindkettőtöknek! Ő, mint lélek, a hozzá tartozó test génjeiben egészen más információkat hordoz, mint az a helyzet, amit most általad feldolgozhat, tanulhat. Most nagy lehetőséget adtál neki a változásra! Ha nemzetének szokásaival ellentétben képes lesz téged elfogadni olyannak, amilyennek vallod magad ("egy minden hájjal megkent, talpraesett, önbizalmában sem túlzottan fogyatékos, a világra nyitott, liberális gondolkodású, diplomás magyar nő"), akkor ő egy nagyon nyitott, fejlődni képes lélek.

    Neked viszont toleránsnak, türelmesnek, megértőnek kell lenned vele szemben, és ez neked is nagyszerű fejlődési lehetőség, épp a legnemesebb női tulajdonságokat erősítheted magadban! (Sok nő a túlzott határozottsággal, és céltudatossággal épp ezeket a nagyszerű tulajdonságokat csökevényesíti magában. ) Szóval. Én jelenleg még hagynám az együttélés gondolatát. Szokjátok, ismerjétek meg, és élvezzétek egymást!
    Vegyél ki, és adjál meg minden örömöt, amit ez a kapcsolat magában rejt, s hogy a testi együttlét varázsán túl mi van köztetek, arra az idő úgyis választ fog adni. Türelem. Te csak ragyogd magadból bele a világba azt a sok örömöt, amit ezáltal a remek szerető által a sors ajándékként küldött neked! Hajrá!

    Soma Mamagésa

    Távolról, felülről minden jobban látszik. Sokszor képtelenek vagyunk magunkat, a problémát kívülről látni, ezért ajánljuk, hogy írj Soma Mamagésának, hátha ő tud tanácsot adni: soma@nlcafe. hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. szeptember 29. 15:5290.
    Arab szerető
    Soma válaszol
    Soma
    Nők Lapja Cafe
    2004. 09. 23
    Szerelmes lettem egy bagdadi arab férfibe. Természetesen ez a szerelem annyira az elején tart, hogy most még "csak" szexuális vonzalmon alapul.
    Fórum: Olvasói levelek - Soma ť

    Én 42 eves vagyok, ő 45, vagyis nem vagyunk mar annyira fiatalok, hogy könnyen tudjunk alkalmazkodni. Szerinted van arra remény, hogy két különböző kultúrájú ember össze tudjon csiszolódni? És egyáltalán tudsz valamit az arab együttélési kultúráról? Angolul kommunikálunk, ő jobban, én kevésbé, de tele vagyok kétséggel, vajon ugyanazon fogalmak alatt ugyanazt értjük-e?!

    Most még jóindulatúnak mutatkozik és alkalmazkodásra késznek, de szerintem fogalma sincs arról, hogy mit kell kezdeni egy minden hájjal megkent, talpraesett, önbizalmában sem túlzottan fogyatékos, a világra nyitott, liberális gondolkodású, diplomás magyar nővel. És persze viszont, én is bizonytalan vagyok, képes lennék-e életem hátralévő részében annyi energiát fordítani arra, hogy illők lehessünk egymáshoz. Azért azt tudnod kell, az a fajta nő vagyok, aki rendkívül képes tisztelni egy tettre kész, vágyakozó, formás hímvesszőt! Na de milyen áron? Mondj valami okosságot. Ha erre egyáltalán lehet.
    Zita


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. szeptember 29. 15:5189.
    multkor vagy két hete nlcn somamamának irt egy nő arab pasi ügyben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (88)
     
  14. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 29. 14:1388.
    Az rendben, hogy a való életben ők is egy asszonyt választanak, minek is lennének telhetetlenek. Azt nem tudom megérteni, hogy még divat náluk a kényszerházasság. Kairóban tisztára ledöbbentem, hogy egy srácnak (kb. 25-26 éves volt) egy kislány volt a felesége. Nem lehetett több 12-nél. Biztos nem szerelemből köttetett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 29. 12:3787.
    Sziasztok! Nekem arab ferjem van es csak jot tudok mondani rola. Sajnos sokan semmit sem tudnak az iszlamrol es ugy mondanak velemenyt rola. Az pedig, hogy tobb feleseguk is lehetne, nem igaz, (bar vallasilag megengedett) szinte egy arab no sem turne el!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 29. 09:4786.
    Az araboknál engedélyezett a poligámia 4 feleségig. De mi van, ha európai nőt vesz el? Vagy az a férfi dolga, hogy eldöntse akar e másikat az európai mellé? Teljesen más egy arab nő és egy európai nő hozzáállása a házassághoz, nem? Ami engem igazán meglepett, az, hogy elválhatnak. Eddig úgy tudtam, hogy nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. szeptember 29. 09:2885.
    Fiamnak is van egy hithű arab kollegája, magyar feleséggel. Nagyon jó véleménnyel van róla minden szempontból. A veszélyt inkább abban látnám, ha muszlim országba telepednének le. A környezet is tud hatni az emberre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 29. 09:1684.
    Bocs. Az hogy füttyögtek, nem volt bántó számomra. Csak a helyzet volt furcsa, mert ez kint volt a sivatagban. A hotel ugye tele van fickókkal, mert a nők ott nem dolgozhatnak. Azok a férfiak nagyon kedvesek voltak. De pont a sivatagban, ahol azért nők is akadtak. Meglepő volt. Amúgy már rá akartam kérdezni, hogy a feleségnek fel kell venni a muszlim vallást, ha arab a férje? Csak azért kérdem, mert teljesen más a nők helyzete az iszlámban, mint mondjuk a katolicizmusban.
    Én nem akartam bántani az arabokat. Nekem nem voltak rossz tapasztalataim velük. Az ország is nagyon tetszett és az emberek is. Bár egy hét alatt nem ismerhet meg mindent az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 29. 07:4083.
    Nagyon vicces vagy korán reggel, de kössz a választ!
    előzmény:
    JucaMuca (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. szeptember 29. 06:4882.
    Regi mondas:

    "netten arulod a segged, --bruttot adsz es minuszt kapsz. . . . "

    Jaaaaaaa, ez nem is olyan regi mondas, csak valami 5 eves.

    :-))))))0000
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. szeptember 29. 06:2881.
    Ha nincs levelnyitod, hasznalhatsz borotva penget is!!
    Csak le ne nyeld!!
    :-))))))))))
    előzmény:
    mozza (77)
     
  22. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2004. szeptember 29. 06:2680.

    Miert nem oltozol be apaca-maskaraba?????????

    :-)))))))))))
    előzmény:
    leille-le (79)
     
  23. 2004. szeptember 28. 23:2379.
    Nem kell arab férfival találkozni, hogy az ember után füttyögjenek stb. .
    Nyáron a Moszkva téren keresztül kellett mennem reggel, amikor gyakorlatra mentem. Nem vagyok feltűnő jelenség, ráadásként állandóan hosszú ruhában (nem feltűnő vagy bő ruhákban jártam) mégis állandóan beszóltak, füttyögtek stb. . .
    Furcsa mód, mióta arab ruhákban járok, semmi attrocitás, max. megbámulnak
    nekem pl. biztonságot ad (a párom nem arab, magyar - nem kért, hogy hordjak ilyen ruhát, sőt ellene van, de elfogadta)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2004. szeptember 28. 20:2678.
    jo ejszakat!
    előzmény:
    batkaman0 (76)
     
  25. 2004. szeptember 28. 19:5277.
    Sziasztok! Én még új vagyok itt, valaki megírná nekem, hogy mit csináljak ha nem tudom megnyitni a levelemet? :-) Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top