Só: ne csak a sótartót tedd el az asztalról – a kész mártások és a tartósított, feldolgozott élelmiszerek is rengeteg nátrium-kloridot tartalmaznak. Ha túl sok sót fogyasztasz, a szervezeted rengeteg vizet tart vissza, így nem csoda, ha puffadtnak érzed magad.
Nyers ételek: egy adag főtt répában ugyanannyi a tápanyag, mint egy adag nyersben, de sokkal kevesebb helyet foglal el az emésztőrendszerben, és könnyebben is emészthető. Érdemes tehát megpárolni a zöldségeket.
Rágógumi: talán nem is veszed észre, de rágózás közben rengeteg levegőt nyelsz. Ez a levegő pedig az emésztőrendszerbe kerülve nyomást fejt ki az emésztőszervekre, felfúj, és domborúvá teszi a hasat.
Cukoralkoholok: a cukoralkoholoknak nevezett édesítők (pl. xilit, maltit) általában a diétás élelmiszerekben, például a cukormentes édességekben találhatók meg. Kalóriát alig tartalmaznak, ám serkentik a gázképződést, és puffadást, esetenként hasmenést okozhatnak.
Fűszeres ételek: a borssal, szerecsendióval, szegfűszeggel, chilivel, hagymával, fokhagymával, tormával, ecettel fűszerezett ételek serkentik a gyomorsav-termelést. Ez az arra érzékenyeknél irritációt, puffadást válthat ki.
Fogyasztó csodafegyver: a tej! »