Ezt még a pasid is megcsinálja: egyszerű receptek » |
Feltételezhető lenne ezek alapján, hogy a recept megvalósításához mindenekelőtt egy kert, de legalábbis egy terasz vagy erkély szükséges, de nem kell ezt feltételezni, ez tévhit mindössze, panelfolklór, körfolyosó-mitológia, ganglegenda.
Svájcnak vagy a NASA-nak – esetleg mindkettőnek – köszönhetően a füstölés ma már balkontalan lakásokban is kivitelezhető, noha az nem árt, ha egy ablak akad a konyhán. Egy nyitott ablak. Az alufólia remek füstelfogó, egyesek szerint az amerikai űrkutatási hivatalnak, azaz a NASA-nak köszönhetjük, noha az Egyesült Államokban már 1913 óta használják az alufóliát, és csak 1958 óta létezik a NASA.
Az 1910-es években az állami pénzből finanszírozott űrkutatás ötletét a legradikálisabb politikus sem merte volna a szájára venni, de addig is gyártották az alufóliát, ami svájci találmány, Kreuzlingenben született 1910-ben. A NASA legfeljebb tökéletesített rajta, így ma már remekül alkalmas ellátni legnemesebb feladatát, a kacsafüstölést. Nem tagadhatjuk a holdra szállás jelentőségét, de hol van ez az emberiség azon nagy lépéséhez képest, amely a kacsamell tetszőleges pillanatban lezajló házi füstölését lehetővé tette? A bonyolult összefüggések világában tehát konkrét kapcsolat fedezhető fel az Apollo-program és a roséra füstölt kacsamell között, amely az űrtechnológia alighanem legkellemesebb becsatlakoztatása a hétköznapok világába. Bár roséra füstölt kacsamellet enni egyáltalán nem hétköznapi élvezet.
Szárított citrushéjjal és bergamottos teafűvel füstölt kacsamell
|
Az interjú nyomtatásban az e heti Nők Lapjában jelent meg.
A legfrissebb szám tartalmából:
- Mit várunk el a férfiaktól Nőnapon?
- Szépüljünk tengeri sóval!
- Tavasszal újra divat a csíkos, a pöttyös és a neonszín
- Zsenge tavaszi zöldségek
- Amszterdam megér egy hétvégét
- Fontos, hogy legyen magyar őssejtbank
Ha előfizetnél a hetilapra, itt és most megteheted!