Káposzta
A káposzta és más keresztesvirágú zöldségek sok vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, de ennek ellenére sem szabad mindennap enni belőlük. A keresztesvirágúak napi fogyasztása ugyanis gyomorpanaszokhoz és különféle szervek – hasnyálmirigy, vese, pajzsmirigy –betegségeinek súlyosbodásához vezethet.
Tonhal
A tonhal ízletes és tápláló halfajta, gazdag fehérjében, D-vitaminban és omega-3 zsírsavakban. Sajnos azonban a tonhalban felhalmozódnak a higanyok is, ezért heti két alkalomnál többször nem ajánlott fogyasztani. Ez különösen igaz a terhes nőkre és a kisgyermekekre.
Aszalt gyümölcsök
Az aszalt gyümölcsök gyors és ízletes nassolnivalók, amelyeket kényelmesen magunkkal is vihetünk. Bár gyakran javasolják a cukorka és a csokoládé alternatívájaként, a hagyományos édességekhez hasonlóan ezek is sok cukrot tartalmaznak, ezért ezeket is csak mértékkel szabad fogyasztani.
Szójaételek
A szójaételek esszenciális aminosavak és probiotikumok gazdag forrásai, amelyek segítenek megőrizni a bélrendszer egészségét és erősítik az immunitást. A szójatermékek fogyasztását sem szabad azonban túlzásba vinni, még akkor sem, ha állati eredetű élelmiszereket helyettesítünk velük. A szója ugyanis fitoösztrogéneket tartalmaz, amelyek túl gyakori fogyasztása megzavarhatja a hormonális egyensúlyt.
Frissen facsart gyümölcslevek és turmixok
A szénsavas, cukros italok alternatívájaként sokan fogyasztanak frissen facsart gyümölcsleveket, turmixokat. Bár ezek valóban egészségesebbek az előbbieknél, azonban a gyümölcsökből, bogyókból készült italok cukrot is tartalmaznak, ami nagy mennyiségben ugyanolyan káros lehet, mint a üdítőkből származó cukor. Ráadásul az ilyen italok magas savtartalma károsíthatja a fogzománcot is.