Ha már olyan szerencsések vagyunk, hogy saját kiskertet gondozhatunk, tényleg érdemes kihasználni a lehetőséget. A kertészkedésben különben is sok örömünket lelhetjük majd, az pedig ne tartson vissza, hogy egyáltalán nem értünk a dologhoz – sosem késő megtanulni!
1. Teszteld a földet!
Mielőtt még nekiállnál magokat szórni és hagymákat dugdosni, érdemes lehet megvizsgálni a talaj minőségét. Ehhez lehet profik segítségét kérni, vagy használhatsz házi ellenőrzőkészletet is – így kiderítheted, milyen pH-értékű és mennyire gazdag tápanyagokban a földed.
2. Kezdj zöldségekkel!
Totál kezdőknek érdemes valami egyszerű, gyors sikert hozó projekttel próbálkozniuk, erre pedig tökéletesen alkalmasak a zöldségek. Hamar kinőnek, így nem kell hónapokat várnunk, hogy kiderüljön, ha elfuseráltuk az egészet. A kezdeti sikertől pedig csak még lelkesebbek leszünk!
3. Legyen terved!
A kertészkedésnél nagyon fontos, hogy tudjuk, hova mit akarunk ültetni. Készítsünk rajzot arról, hogy a kert melyik részeire akarjuk az egyes növényeket, így biztosan nem fognak összecsúszni veteményeseink, virágágyásaink. Arra is figyeljünk, hogy a magasabb növények eltakarhatják a napot a kisebbek elől, szóval mindenképp megfontoltan ültessünk!
4. Óvatosan locsolj!
Először is ellenőrizzük, mennyi vízre van szüksége az egyes növényeknek, aztán igyekezzünk tartani magunkat az előírt mennyiséghez! A locsolás legyen rendszeres, és lehetőleg történjen azonos időben – a növényeknek is fontos az állandóság!
5. Ne add fel!
A kertészkedéshez rengeteg türelem kell, szóval ne adjuk fel, ha nem akarnak kinőni a növényeink. Türelmetlenségünkben ráadásul hajlamosak lehetünk túllocsolással siettetni a őket – ezt mindenképpen kerüljük el.
Forrás: RealSimple