A Skála Budapest Szövetkezeti Nagyáruház 1976-ban várta először tárt kapukkal a konfekcióra kiéhezett vásárlókat. A nyitás napján hatalmas tömeg gyűlt össze, és megkezdődött az áruház több évtizedes diadalmenete.
A Skála egy új korszak nyitánya volt: a több, mint 20 ezer négyzetméteres áruház Magyarország legnagyobb önkiszolgáló bevásárló központja lett, és lehetőséget adott az önállóságuktól megfosztott kiskereskedőknek az érvényesülésre.
A „budai Skála” merőben új kereskedelmi szemléletet hozott Magyarországra: a vidéki kisboltok mintájára a mikrokörnyezet igényeihez alkalmazkodva szolgálta ki a vevőket, és 400 férőhelyes parkolóval várta őket. A kék-piros Skála Kópé figura szlogenje nem hazudott:
Bemegyek, kijövök. De milyen jól kijövök, ha bemegyek!
A sikeres vezetésnek köszönhetően Buda után Pest is kapott egy áruházat 1984-ben, a Skála Metrót, ami ugyan átesett jó néhány felújításon, de még ma is retro hangulatba kerülhetünk, ha a környéken járunk!
Néhány évvel a rendszerváltás után a ’90-es évek végén, amikor sorra kezdtek megjelenni a modern, minden addiginál nagyobb plázák és bevásárlóközpontok, a budai Skála hanyatlásnak indult, ma már nyoma sincs, az épületet a földbe döngölték, helyét a modernizáció vette át, és a nosztalgiának egy csepp teret sem engedve ma az Allé bevásárlóközpont áll a helyén.