Kaba Lamine és felesége, Simone Svájcból költöztek Almáskeresztúrra, hogy szabadságban élhessenek – írja az Abcúg.hu. Úgy vélik, hogy mindent maguknak kell megtermelniük, hogy ne a többszörösen génmódosított ételeket egyék:
Ha eszem a jó rezgést, akkor én is jól rezgek. Ha eszem a szar rezgést, akkor én is szarul rezgek. Ilyen egyszerű.
110 kecskét, két sertést és két pónilovat tartanak. A Kaba Farmon 14 év alatt kitanulták a gazdálkodást, most pedig kecsketejet és sajtot árulnak Baranya megyében.
A félig guineai, félig magyar származású férfi 2004-ben költözött a baranyai kis zsákfaluba. A kicsit hippi életmód nagy közel állt Lamine és Simone szívéhez, ezért a jól fizető svájci állásukat maguk mögött hagyva, beköltöztek az akkor még fele ekkora birtokra. Eleinte csak négy kecskéjük volt és csak maguknak akartak termelni. Aztán a fölösleget árulni kezdték a faluban. A kecskesajt jobban fogyott, mint a tej, így kezdhetett el gyarapodni a gazdaság.
A gazdálkodásba Lamine és Simone szép lassan tanultak bele, a férfi egy gazdaképzést is elvégzett, de a falusiak, ismerősök is sokat segítettek nekik. Lamine szerint a beilleszkedés könnyen ment, mert hiába jött ide a nagy raszta hajával, beszélte a nyelvet, és szerinte ez a kulcs az emberekhez.
Lamine-t nemrég megkereste egy nevelőotthon, hogy beszéljen az ottani gyerekeknek a farmer életmódról. Azóta programszerűen járja az otthonokat, hogy megmutassa a fiataloknak, hogy ez is egy járható életút lehet.