„A melltartóknak is van szavatossága és eltarthatósága, ahogy minden másnak” – hívta fel a figyelmet Lyn Lewis, a Journelle fehérneműmárka vezérigazgatója.
Még ha tökéletes méretű és jó minőségű is egy melltartó, a használat során akkor is megnyúlik, kitágul és elérkezik az a pont, amikor már nem ad kellő tartást. Olyan lesz, mintha nem a megfelelő méretű cipőt viselnéd.
Hogy mennyi idő egy melltartó élettartama, az értelemszerűen nagyban függ attól, hogy milyen gyakran hordod. Ha majdnem mindennap ugyanaz a melltartó van rajtad, akár egy hónap alatt is tönkremehet, de ha 4-5 darabot váltogatsz, akkor akár egy évig is bírják.
A szakember tanácsa, hogy amikor új melltartót vásárolsz, olyat válassz, melyen a pántot még bőven behúzhatod. Idővel, ahogy nyúlik, erre szükség is lesz. Amikor viszont a pánt elkezd lecsúszkálni és behúzni sem lehet már jobban, ideje kidobni a melltartót.
A szivacsok szintén elhasználódnak a viselés során: ha ráncokat, gyűrődéseket fedezel fel a melltartó szivacsán, akkor a holmi szavatossága szintén lejárt.
Sok múlik a melltartó anyagán és kialakításán is, a pamut-, illetve a megerősített varrásokkal ellátott melltartók általában sokkal tartósabbak, mint a csipke vagy vékony anyagú modellek.
A melltartóid élettartamát meghsszabbíthatod, ha megfelelően karban tartod őket. A szakértők szerint minden harmadik viselés után érdemes kimosni a melltartót, méghozzá lehetőleg kézzel.