A kandalló újra divatos, viszont a hagyományos, fatüzeléses változat kiépítése – ahol egyáltalán megvannak hozzá a feltételek – meglehetősen macerás és drága. A biokandallók viszont bárhol felállíthatók, és mivel bioetanollal, vagyis növényi anyagokból nyert üzemanyaggal működnek, ezért – bár valódi tűz ég bennük – füst és korom nem keletkezik, veszélyes anyagok sem szabadulnak fel, így kéményre sincs szükség. A „kandalló-élmény” viszont ebben a modern formában is hiteles. Következnek a kedvenc biokandallóink.
Tulipán
A természetes vonalak kedvelőinek lesz barátja az olasz Matteo Ragni tulipánkandallója, mely egy tulipán fejét formázza, minimalista stílusban. A bútor nőiesen és férfiasan berendezett lakásokba egyaránt illik.
Tábortűz a szobában
A kempingezés, a tábortüzek hangulatát is megidézhetjük a hideg hónapokban a négy fal között Michael Higers német dizájner tábortűz-kandallójával. Egyszerre nyári és téli, klasszikus és modern élmény.
Kislakásba
A kis alapterületű lakásokban élőknek sem kell lemondaniuk kandallóról, hiszen ez a minikandalló csupán 35 centi hosszú, 28 centi magas és 12 centi széles, vagyis akár egy asztalra állítva is elfér.
Láda
Akik a használaton kívüli tárgyakat szeretik elrakni, becsukni, azok számára lehet ideális ez a cseles bútordarab, mely csukott állapotában faládának látszik, ám ha kinyitjuk, kandallóként használható. Különlegessége a fedél belsejében elhelyezett tükör, mely még látványosabbá teszi a lángokat.
Tűzgömb
A kuckós, meleg hangulatú lakásokba leginkább talán ez a gömb alakú biokandalló passzol, mely formájával még harmonikusabbá teszi a lakóteret. Felállítható a falnál, de akár a szoba közepén is, és míg a talapzata stabilan áll a talajon, a gömbrész forgatható.
Multifunkciós
Látványos és egyben praktikus darab a brit Hasan Agar és Kubra Agar tervezőpáros multifunkciós bútora: nyitott állapotban egy kandalló és kényelmes fotel, összecsukva viszont dohányzóasztal-kandallóvá vagy hosszúkás asztallá alakítható.
|