1. Medvelátogatóban Veresegyházon:
A Dunakanyar számos szép helyet tartogat, de most direkt nem ezzel kezdjük a felsorolást, hanem egy másik, Budapest közeli településsel, Veresegyházzal, ahol nem csak csodás helyeken andaloghatunk, hanem még medvéket (és más állatokat) is nézhetünk az ott található Medveotthonban. A Veresegyházi Tavak Tanösvény pedig kiváló választás, ha víz közelében szeretnél lenni.
Még több infó itt.
2. Egyszer látni kell: Kisoroszi Szigetcsúcs
Ősszel mindenképp meg kell nézned a Kisoroszi Szigetcsúcsot, annyira pazar színekben tobzódik a panoráma ilyenkor, ami persze egész évben verhetetlen. Csodás kilátás nyílik a Dunakanyarra, sőt szép, napos időben akár a visegrádi fellegvárig is ellátni.
A Szigetcsúcsra lejutni legegyszerűbben autóval lehet, de tömegközlekedéssel sem annyira vészes. Táborozáshoz, sátras nyaraláshoz, nagy sétákhoz kiváló választás, kutya és gyermekbarát a környezet.
Még több info itt.
2. A könnyen megközelíthető: Diósjenő
Diósjenő a börzsönyi kirándulások egyik kedvelt kiindulópontja, ráadásul Budapesttől alig egy órás autózással, de vonattal és autóbusszal is könnyen megközelíthető. Érthető, ha sok bakancsos turista választja kirándulásai célpontjául, hiszen innen elérhető a legrövidebb úton a Csóványos, ahol egy kilátóról tudunk a környékben gyönyörködni, de hasonlóképpen a Závoz nyeregről is csodás panoráma nyílik a Nógrádi-medencére. Ha nem szeretnénk nagy túrát bevállalni, akkor 5 kilométeres erdészeti tanösvény bejárására is lehetőség van, és meglátogathatjuk a Sváb-kastély parkját is.
Még több info itt.
3. Az erdő ölén: Magyarkút
A Kispiros vonalán Diósjenő irányába, az erdő hűvösében találjuk Magyarkutat, az apró települést, ahová egyre több fővárosi is kiköltözik. Boltot itt ne keressünk, az csak a pár kilométerre arrébb található Verőcén van, érdemes tehát felszerelkezve érkezni. Innen elindulhatunk, a Les-völgy irányába, illetve Királyrét felé. Magyarkúttól kelet felé rátérhetünk az országos kéktúra útvonalára, északnyugat felé Nógrád várához vezet a jelzés, északkelet felé elindulva pedig a Naszály, meredek oldalú karsztfennsíkjára juthatunk.
Az útvonal az Irma-forrás mellől indul, amit 1890-ben építettek ki, és mellette beülhetünk egy cuki fogadóba is. Ha pedig itt szállnánk meg, arra is van lehetőség, hiszen egy egész üdülőtelepet is találunk az apró településen.
4. Mesebeli lebegő falu: Bokodi-tó
Gondolkodtunk, hogy beletegyük-e a gyűjtésbe, hiszen a Bokodi-tó elég ismert, de mivel tényleg képeslapra kívánkozik, annyira szép, így arra jutottunk, nem hagyhatjuk ki a szórásból. A Vértes-hegység lábánál fekvő, Oroszlányhoz közeli Bokodi-tó területe a különleges „úszó falujával” kedvenc Insta-helyszínné vált az utóbbi években. Azt azonban fontos tudni, hogy az épületek magántulajdonban vannak.
5. Magyarország legromantikusabb vára: Bory-vár
Az európai hírnévre szert tett vár múzeumként és galériaként is funkcionál és évente több ezer látogatója van. Bory Jenő építészmérnök és szobrászművész 40 nyáron keresztül a saját kezével alkotta meg a Székesfehérvár melletti Mária-völgyben álló Bory-várat, mely napjainkban magánmúzeumként működik. Az épületet megérdemel egy látogatást, ugyanis a művész nem tervrajzok, hanem a fantáziája alapján dolgozott. A falakon belül festménygyűjteményt, számtalan régiséget, szobrot nézhetünk meg.
Még több info itt.