A broméliák látványos, könnyen, akár szupermarketekben is viszonylag pénztárcabarát áron beszerezhető szobanövények, melyeknek a gondozása sem ördöngősség. Elmondjuk, mire figyelj, hogy igazán jól érezzék magukat nálad.
A broméliának számos fajtája, illetve színváltozata létezik. A legnépszerűbbek a Guzmán-broméliák, a Neoregéliák, illetve a Vrieseák, azaz a pikkelyvirágok. Viszonylag lassan fejlődő növények, melyeknek 1-3 évre is szükségük van, mire virágot hoznak, azonban az üzletekben rendszerint virágzó példányokat vásárolhatunk. A virágzási ciklus hossza függ a napok hosszától, a hőmérséklettől, a páratartalomtól és az öntözéstől is.
A növény számára a világos, de szűrt fény vagy a félárnyékos hely a legtökéletesebb, a tűző nap ugyanis megperzselheti a leveleit.
A beltérben tartott broméliáknak jó vízelvezető, de nedvességtartó talajra van szüksége. A kétharmad részben tőzeg és egyharmad részben homok keveréke ideális a számukra, de orchideaföldet vagy szenet is használhatsz. Egyes fajtáik, így a Tillandsiák epifitaként, vagyis föld nélkül is nevelhetők, olyan tárgyhoz rögzítve, mely lehetővé teszi, hogy függőleges helyzetben maradjanak.
Bár a trópusi, nedves környezetben őshonosak, egyes broméliák nagyon jól tűrik a szárazságot, leginkább azonban a nedves, de nem szétáztatott talajt kedvelik. Általánosságban a növényeket a virágzás időszakában elegendő hetente egyszer, a talajon keresztül öntözni, a cserépből távozó vizet azonban minden esetben, azonnal le kell önteni a kaspóból vagy az alátétből, mivel a broméliák hajlamosak a gyökérrothadásra. Az epifitákat hetente kétszer szükséges permetező flakonnal párologtatni, illetve hetente egyszer vízbe merítve áztatni.
A broméliák jól tűrik a hőmérséklet-ingadozást, a hidegtől azonban óvni kell őket. A 15-25°C közötti hőmérséklet a legideálisabb a számukra. Nyáron akár a szabadba is kihelyezhetők.
A virágzást követően a virágszárat a tövénél vágd le. A növény ekkor optimális esetben új bébihajtásokat hoz.