Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy megalakulása után 6 hónappal majdnem csődbe ment az első hazai mobilszolgáltató – írta néhány éve a vipcast.hu. Hogy miért? Mert a bankok nem hittek a majdani Westel, a később piacvezetővé vált mobiltelefonos cég, a mai T-Mobile Magyarország egyik elődcégének sikerében. Ennél nagyobbat nem is tévedhettek volna. 2012 januárjában a hívásfogadásra alkalmas mobilkártyák száma alapján 100 főre 117,1 SIM-kártya jutott Magyarországon… És átlagban 6 percet sem vagyunk képesek meglenni a mobilunk nékül.
Innen indult minden
A billentyűzetet védő kis műanyaglap az Ericsson telefonokon, amit le lehetett hajtani, nagyon menőnek számított a féltéglák után.
A 3310-es tesója, a 3410-es már korántsem volt olyan népszerű, mint a nagy előd vagy a 3330-as.
A miniantennák korszaka a 90-es évekből.
Aztán hirtelen betörtek a “felhajthatós” mobilok, amikre aztán mehetett a matrica meg a telefondísz. Mi csak azt nem értjük, hogy miért használt ilyet Anastasia A szürke ötven árnyalatában 2015-ben.?!??!?!?
Ha már itt tartunk, Patrick Jane is ezzel nyomult a Mentalistában.
Aztán hirtelen ezek felett is eljárt az idő…
És jöttek a világítós mobilok, amik partifényeket adtak minden híváshoz.
És megjelentek a csúsztatós telefonok. Azt is tegyük hozzá, hogy a legtöbb térerős gondjuk ezeknek volt. Hamar ki is koptak a kínálatból.
Megannyi tiniknek készülő sorozat akarta elhitetni velünk a 2000-es évek végén, hogy ez igenis menő. Nem volt az.
Aztán jöttek az okostelefonok, és mi azóta is őrlődünk, hogy a törhetetlen 3310-es mobilt vigyük ki a Szigetre vagy a szelfi/Facebook/Insta elérhetőséget adó okostelefont.
Hát így állunk most.