Szabadidő

Az európai átlag alatt teljesítettek a magyar fürdőhelyek

Öt országban a fürdővizek 95 százaléka mentes az egészségre és a környezetre ártalmas szennyezőanyagoktól. Magyarországon nem ennyire jó a helyzet.

Az európai fürdőhelyek több mint 85 százaléka kiérdemelte az Európai Unió szigorú minősítési kritériumai alapján a legmagasabb, kiváló minősítést az Európai Környezetvédelmi Ügynökség kedden közzétett éves jelentése szerint.

Luxemburgban, Máltán, Cipruson, Görögországban és Ausztriában a fürdővizek legalább 95 százaléka kiérdemelte a kiváló minősítést, ami azt jelenti, hogy ezeken a helyeken a víz csaknem teljes mértékben mentes az emberi egészségre és a környezetre ártalmas szennyezőanyagoktól.

Magyarországon a fürdőhelyek 70,8 százaléka kapott kiváló minősítést.

A legkevesebb kiváló vízminőségű fürdőhely Bulgáriában (44,2 százalék), Albániában (54,9 százalék) és Svédországban (58,7 százalék) van.

„A vizek szennyezettségének csökkentése jótékony hatással van az európai polgárok jólétére, valamint az állatok és növények egészségére is. Azonban nem ülhetünk ölbe tett kézzel: ahhoz, hogy fürdővizeink tiszták maradjanak, folyamatos figyelemre van szükség a politikai döntéshozók részéről. Ezért elengedhetetlen fontosságú a fürdőhelyek jövőben is folytatódó, rendszeres ellenőrzése és értékelése” – mondta Hans Bruyninckxet, az Európai Környezetvédelmi Ügynökség ügyvezető igazgatója.

Az elmúlt évben ellenőrzött 21 801 európai fürdőhely, amelyek közül 21 509 (95,9 százalék) található az EU 28 tagállamának területén, csaknem kivétel nélkül megfelelt az uniós jogszabályok vízminőségre vonatkozó minimumkövetelményeinek.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top