Még mindig nem tudták befogni azt az elkóborolt medvét, amelyet hétfőn Abony térségében figyeltek meg, majd kedden Kocsér, szerda reggel pedig már Tiszaalpár környékén láttak.
Korábban mi is beszámoltunk arról, hogy ma reggel sikerült elfogni a medvét, de aztán kiderült, hogy meglógott, legutóbb pedig a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság közölte, hogy még mindig keresik az állatot.
Az Indexnek a Bács-Kiskun megyei rendőrség azt mondta, hogy
már Csongrád megyéig szaladt a medve.
Ezt az információt megerősítette a Duna–Ipoly Nemzeti Park is. Nagyon ritka, hogy Szlovákiából a Nógrád megyei településeken át az Alföldre tévedjen egy medve, egyelőre még a szakemberek sem tudják az okát. Az viszont biztosnak látszik, hogy az elmúlt hetek medveészlelései egyetlen állathoz köthetők.
Az eddigi megfigyelések szerint a medve jámboran viselkedik, elsősorban gyümölccsel táplálkozik, emberrel szemben nem tanúsított agressziót, ennek ellenére semmilyen körülmények között nem javasolt szándékosan a közelébe menni.
A medve vélhetően egy 1-2 mázsa körüli, hároméves hím lehet.
Az állat nyomon követésében több nemzeti park természetvédelmi őrszolgálata, rendőrök, polgárőrök és helyi vadásztársaságok is részt vesznek. A Készenléti Rendőrség hőkamerával felszerelt helikopterrel, a természetvédelmi őrök drónnal is keresik a hatályos jogszabályaink szerint fokozottan védett állatot.
A munkában részt vesz Sós Endre, a Fővárosi Állat- és Növénykert vezető állatorvosa és Veprik Róbert, a Szegedi Vadaspark igazgatója is, nekik hatósági engedélyük van altatólövedék használatára.
Ha elfogják a medvét, akkor jeladóval látják majd el a Bükki Nemzeti Park munkatársai, majd egy számára megfelelő, településektől távoli, nemzeti parki élőhelyen fogják szabadon engedni.