Szabadidő

Úszó-Eb: Milák Kristóf a negyedik, Cseh László a nyolcadik lett 100 méter pillangón

Most nem sikerült érmet szerezni.

Nem született újabb magyar érem a 100 méteres férfi pillangóúszás döntőjében a glasgow-i úszó-Európa-bajnokságon. Bár két jó esélyekkel induló magyar sportoló is rajtkőre állt – Cseh László a legjobb idővel, Milák Kristóf negyedikként jutott be a döntőbe –, sajnos sem Cseh, sem Milák nem jutott fel a dobogóra. Előbbi 51.84-es idővel a nyolcadik, utóbbi 51.51-es idővel a negyedik helyen ért célba.

A 14-szeres Európa-bajnok, a kontinensviadalok történetének legeredményesebb versenyzőjének egy hatalmas sorozata fejeződött be ezzel, ugyanis Cseh a 2003-as montreali világbajnokság óta minden egyes nagymedencés világversenyen a dobogóra állhatott.

A versenyszámot az olasz Piero Codia nyerte Európa-csúccsal, 50.64-es idővel. Ezüstérmet a francia Mehdy Metella, bronzérmet pedig a brit James Guy szerzett.