nlc.hu
Szabadidő
A magyar olimpikonok versenyszámainak időpontja

Ne maradj le! Ekkor kell kelned a magyar olimpikonok versenyszámaihoz

Mikorra állítsuk be az ébresztőórát, ha a tévében is látni szeretnénk az olimpikonokat?

A Nemzeti Sport megpróbálta összefoglalni, hogy kik azok a magyar versenyzők, akikre éremesélyesként számíthatunk a tokiói olimpián, és hogy mikorra állítsuk be az ébresztőórát, ha a tévében is látni szeretnénk őket.

Tokiói olimpia programok időpontjai

okió 2020 – Verrasztó Dávid
MTI/Kovács Tamás

JÚLIUS 24. – Eleredhet az éremeső: Szilágyi Áron, Csernoviczki Éva, Salim Omar

Szombaton rögtön az első nap nagy esélyekkel indulnak a mieink. Szilágyi Áron történelmi lehetőség előtt áll. A férfi kardvívás történetében még nem fordult elő, hogy valaki sorozatban háromszor megnyerte az egyéni olimpiai bajnoki címet, a 31 éves magyar kiválóságnak jó esélye van most a triplázásra. De a 2017-ben világbajnok Szatmári András is esélyes az aranyra. A küzdelmek már magyar idő szerint 2.30-kor megkezdődnek, az éremcsaták (elődöntővel) 12 órától indulnak.

Az olimpiai és világbajnoki bronzérmes, kétszeres Európa-bajnok cselgáncsozót, Csernoviczki Évát láthatjuk a 48 kilogrammosok küzdelmében. Jó hír, hogy ha valaki csak a végjátékot akarja látni, az elődöntős szakasz magyar idő szerint délelőtt 10 órakor kezdődik.

A tékvandó legújabb csillaga, a 18 éves Salim Omar Európa-bajnokként az olimpiai bajnoki címet célozza meg, és nem is esélytelen rá. A verseny már hajnali 3-kor elkezdődik, viszont ha Salim éremért küzdhet, akkor magyar idő szerint 12.15 körül is be kell kapcsolni a tévét.

JÚLIUS 25. – Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid 400 vegyesen, Péni István, Major Veronika, Siklósi Gergely

Hosszú Katinkának világcsúcstartóként 400 vegyesen nagy esélye van a címvédésre, még akkor is, ha a játékok előtt nem úszott a rióihoz hasonlóan erős időket. Verrasztó Dávid teljesítménye sokszor kiszámíthatatlan, de most simán benne van, hogy 400 vegyesen ő is éremmel zár. Az úszódöntők hajnali fél négykor (3.30) kezdődnek.

„Péni Istvánnak van a legnagyobb esélye arra, hogy azt az érmet szállítsa, amit a sportágtól várunk. István légpuskában és az ötven méter összetettben is világranglista-vezető, tíz méteren pedig egymást követő két évben nyert Európa-bajnoki címet… Major Veronika légpisztolyban és sportpisztolyban is nagyon magas eredményekre képes, az Eb-n az egyik, a világkupán a másik számban döntőzött. Tíz méteren és huszonötön is jobb az országos csúcsa, mint a világrekord” – mondta Győrik Csaba, a sportlövők szövetségi kapitánya, és ez egyben megindokolja, miért kell figyelni a sportlövőkre ezen a napon. Ők már hajnali 2 órától versenyeznek, a döntős szakasz 4.15-kor kezdődik.

Siklósi Gergely a párbajtőr egyéni világbajnokaként versenyez Tokióban, tehát egyértelműen éremesélyes. Hajnali 2 után már megkezdi a szereplést, de az elődöntős szakasz 12 órától indul.

JÚLIUS 26. – Karakas Hedvig, Késely Ajna a világsztárok ellen

Karakas Hedvig tavaly Európa-bajnoki címet szerzett cselgáncsban 57 kilogrammban. A 31 éves dzsúdósnak ez volt az első aranyérme világversenyen, és ezzel az év női sportolója lett Magyarországon. Éremesélyes, de nagyon erős a mezőny. A versenye hajnali 4-kor kezdődik, az elődöntős szakasz 10 órától látható.

Nem állítjuk, hogy a háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok, a 4×200-as gyorsváltóval Európa-bajnok Késely Ajna képes lesz megfogni Katie Ledeckyt vagy Ariarne Titmust 400 gyorson, de ha döntőbe jut, akkor minden esélye megvan rá, hogy érmet szerezzen, hiszen Eb-ezüstje már van erről a távról még 2018-ból. Ismét 3.30-kor kel felkelni, hogy lássuk őt.

JÚLIUS 27. – Ungvári Attila, légpuska vegyes csapat Péni Istvánnal és Mészáros Eszterrel

A cselgáncsozó Ungvári Attila remek évet tudhat maga mögött eddig. A 81 kilogrammban versenyző dzsúdós Grand Slam-viadalt nyert, Antalyában pedig bronzérmes lett. Ha megtartja jó formáját, érem is lehet belőle, de ez azért a meglepetés kategória lenne. A verseny 4 órakor kezdődik, az elődöntős szakasz 10 órától látható.

Péni István világcsúcstartóként vesz részt a légpuskások vegyescsapat-versenyében. A rekordot Dénes Eszterrel tartja, de ő nem tudta kvalifikálni magát, így Mészáros Eszterrel száll harcba az érmekért, és elég jó eséllyel. Viszonylag nézhető időpontban, 6.15-től indul a verseny.

JÚLIUS 28. – Itt a tuti arany? Milák Kristóf és Kenderesi Tamás 200 pillangón, Hosszú Katinka 200 vegyes, férfi kardcsapat, Tóth Krisztián

Ha van abszolút esélyes az aranyra a magyar küldöttségből, akkor az Milák Kristóf 200 pillangón. A 21 éves világcsúcstartót csak nagy balszerencse foszthatja meg az elsőségtől. Figyelni kell Kenderesi Tamásra is, aki Rióban bronzérmes volt ezen a távon. Hosszú Katinka címvédőként és világcsúcstartóként látható 200 vegyesen. Az úszóversenyek döntői a szokásos hajnali 3.30-as időpontban kezdődnek.

A magyar férfi kardválogatott, mint sokszor, ezúttal is aranyesélyesként lép pástra. Bár a Gerevich Aladár nevével fémjelzett korszak vége, 1960 óta csak egyszer, 1988-ban lettünk elsők ebben a számban, most a Decsi Tamás, Szatmári András, Szilágyi Áron, Gémesi Csanád alkotta csapatnak nagyobb esélye van az aranyra. Az elődöntős szakasz 6.40-től lesz látható, az éremosztók 11.30-kor kezdődnek.

A magyar cselgáncsozók közül Tóth Krisztiánnak van a legnagyobb esélye az éremre. Világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmet is szerzett idén a 90 kilogrammosok között, de volt már vb-ezüstérme is 2014-ben. Idén a Grand Slam-versenyekről van egy ezüstje és két bronza is, jó formában van, egyértelműen számolni kell vele. Hajnali 4 órától lép tatamira, 10 órától követhető figyelemmel a végjáték.

Július 29. – Hosszú Katinka újra vízben, Kapás Boglárkának is jelenése van

Hosszú Katinkának és Kapás Boglárkának jelenése lehet a 200 pillangó döntőjében. Hosszúnak nem ez a legerősebb száma, de a döntőben bármi megtörténhet. Kapás Boglárka a 200 pillangó világbajnoki címvédője, és most is éremesélyesként indul hajnali 3.30-tól.

Július 30. – Cseh László utolsó úszása, Major Veronika ismét éremért küzd

Felemelő, egyszersmind szívszorító pillanatoknak lehet tanúja, aki felkel 3.30-kor. Cseh László – ha döntőbe jut – ekkor versenyez utoljára. A négyszeres ezüstérmes és kétszeres bronzérmes kiválóság minden játékokról, amelyeken részt vett, éremmel tért haza, de most hallatlan bravúr lenne, ha folytatni tudná ezt a sorozatot.

Aki viszont nem csupán éremesélyes, hanem aranyesélyes, az Major Veronika. A sportpisztoly 25 méteres számában világcsúcstartóként indul, és, bár nem elvárás, minden esélye megvan az első helyre. Hajnali 2-kor kezd, a döntő 7.50-től.

Július 31. – Milák Kristóf vs. Caeleb Dressel, Hosszú Katinka, Késely Ajna

Habár Milák Kristófnak nem a 100 méter pillangó a legerősebb száma, így is nagy csatára késztetheti Caeleb Dresselt, akiben sokan Michael Phelps utódját látják. Az amerikai a szám világcsúcstartója és egyértelmű esélyese, de magyar érem is lehet belőle. Hosszú Katinkára 200 háton (az előző olimpián éppen lecsúszott az aranyról ezen a távon), Késely Ajnára 800 gyorson érdemes figyelni 3.30-tól.

Az augusztusi programért kattints a Nemzeti Sport oldalára!

Kapcsolódó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top