10 sorozat, amivel nem tűnik olyan hosszúnak a várakozás Stranger Things két fele között

Rakita Vivien | 2022. Június 19.
Bűnügyüket megoldó tinédzserek, para lények és az a bizonyos ’80-as évek nosztalgia – mindezt megtalálhatod az alábbi sorozatokban is, amíg érkezik a Stranger Things negyedik évadának második része.

Bár a Stranger Things negyedik évadának első fele rekordhosszúságú epizódokkal érkezett, a szomorú igazság az, hogy még ez sem volt elég ahhoz, hogy a részek kitartsanak a két felvonás közti egy hónapos hiátus alatt. Mert ismét pikk-pakk ledaráltuk az egész adagot. Úgyhogy amíg várjuk július 1-jét, mutatunk néhány sorozatot, amik betölthetik a Hawkins-méretű űrt a szívedben.

Az Esernyő Akadémia

A Stranger Thingsben mindig azokat a pillanatokat szereted, amikor a városban (vagy most már a világban) szétszórt csapat végre összefog és együtt küzdenek a közös ellenség leküzdéséért? Na, pontosan ezt kaphatod Az Esernyő Akadémiától – meg vicces párbeszédeket, menő effektusokat és vagány filmzenét, amiben a Stranger Things is szintén erős ugyebár. A szuperhős Hargreeves gyerekek kalandjait eddig két évad mesélte el, a harmadik pedig június végén érkezik, így ha jól gazdálkodsz az epizódokkal, a hawkinsi kitérő után rögtön visszatérhetsz az Esernyő Akadémiába.

Ez így nem oké

Egy szuperképességekkel felruházott lány igyekszik megtalálni a helyét, miközben a serdülőkorral is meg kell küzdenie… Nem, most nem Elevenre gondoltunk, hanem Sydre (az Azból ismerős Sophia Lillis alakításában), aki az Ez így nem oké című, egyévados képregényadaptáció főszereplője és nagyon hasonló gondokkal küzd, mint El. Van itt családi dráma, szerelmi gondok és persze a gimis élet sem olyan egyszerű, pláne, ha ez embernek az szupererejét is meg kell tanulnia kezelni.

Locke & Key – Kulcs a zárját

Ha nem okoz gondot a hitetlenkedésed felfüggeszteni, amikor az Upside Downról van szó (magyarul: Átfordított Világ vagy Tótágas), akkor a Locke & Key sztorijában is simán nyakig el fogsz merülni. A történet egy családról szól, akik varázserővel bíró kulcsokat találnak a házukban. Ezek pedig különleges képességeket és titkokat tárnak fel előttük. A lista fenti két versenyzőjéhez hasonlóan a Locke & Key is képregényadaptáció, a létező két évadhoz pedig a nyár végén jön a folytatás.

A 81-es számú archívum

A Stranger Things fundamentális aspektusa a horror, és ha ez az, ami miatt nem tudsz nem odáig lenni a produkcióért, akkor a következő sorozatot is nagyon fogod szeretni. A 81-es számú archívumban egy fiatal archívumokkal foglalkozó srác elvállal egy melót, miszerint helyre kéne állítania néhány megrongálódott videókazettát. Csakhogy ez beszippantja egy eltűnt rendező és egy démoni szekta rejtélyének kellős közepében. Vagy, ahogy Hawkinsban mondják: csak egy átlag szerda.

Dark

Szerintünk kétségkívül a Netflix egyik legzseniálisabb és leginkább alulértékelt sorozata a Dark, amit anno, a megjelenésekor a német Stranger Thingsként reklámoztak. Azonban a helyzet az, hogy a Dark minden szempontból túlszárnyalja az amerikai párját. Azzal együtt, hogy valóban hasonlóan kezdődik, mint a kedvenc nosztalgiagyárunk: egy fiatal srác eltűnik a kisvárosból, aminek minden utcáját a természetfeletti rejtélyes aurája szövi át. A párhuzam itt ér véget, a Dark ugyanis egy olyan vad fordulatot vesz, ami a fotelhez bilincsel mindenkit, miközben ezerrel dolgoztatja az agytekervényeinket.

Mekkora szívás!

Amennyiben a Stranger Things retro hangulata ragadott meg és szorít vasmarokkal az első epizód óta, akkor biztosak vagyunk benne, hogy szívesen látogatsz el az egy évtizeddel későbbi – azaz 1990-es évekbeli – Oregonba. Itt játszódik a Mekkora szívás! című sorozat, ami kihagyja a rejtélyeket, a természetfelettit és a bűnözést, de mégis biztosítja az izgalmakat – mégpedig azzal a hullámvasúttal, amit középiskolának hívunk.

Mortel

A hawkinsi bandának nem nagyon volt választása, mikor Demogorgonokkal kellett megküzdeniük (vagy épp most Vecnával, de úgy általában az összes szörnnyel, akik a Tótágasból érkeztek). És ha a Mortel francia tinijei megkérdezték volna őket, biztosan nem ajánlották volna nekik, hogy egyezséget kössenek egy vudu istennel szupererőért cserébe… De Steve, Dustin és a többiek a maguk gondjával voltak elfoglalva, így még egy potenciális multiverzumban sem lett volna lehetőségük megakadályozni, hogy a francia csapat ilyen szörnyen veszélyes döntést hozzon. Úgyhogy most így jártak, ezzel a szituból kell kikeveredniük.

Mortel (Fotó: Netflix)

Szuperhőst nevelek

Ez a két szezonos sorozat ismét egy szupererővel bíró gyerekről szól, ám ezúttal a középpontban az édesanyja áll, aki igyekszik megfejteni a fia képességeit övező rejtélyeket (miközben próbálja a gyerekét megvédeni azoktól, akik kihasználnák az erejét). A Szuperhőst neveleket akkor ajánljuk, ha kifejezetten bírod, hogy a Stranger Things így megosztja az idejét a felnőttek és a gyerekek között.

Safe

Nem ragaszkodsz a misztikumhoz, viszont megtartanád a felderítésre váró titkokat? Akkor adj egy esélyt a Harlan Coben krimiadaptációnak. A Safe-ben egy kétségbeesett édesapa (Michael C. Hall alakításában) tesz meg mindent azért, hogy a legidősebb lánya nyomára bukkanjon, aki hirtelen eltűnik. Joyce Byers abszolút átérezné, min megy keresztül.

Alice Határországban

Ha a Dungeons&Dragons rajongó Hellfire Club azt hiszi ennél nagyobb pácban nem is lehetnének, akkor nagyot tévednek. Az Alice Határországban japán tinédzserei ugyanis sokkal rosszabb pozícióban találják magukat: egy párhuzamos világbeli Tokióban kötnek ki, ahol egy sor játékban kell helyt állniuk a túlélés érdekében.

Exit mobile version