Vizes vb: Szabó Szebasztián 6. lett 50 méter pillangón

A számot az amerikai Caeleb Dressel nyerte.

Szabó Szebasztián 6. lett 50 méter pillangón vasárnap a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Szabó Szebasztián

Az 50 méter pillangó Szabó Szebasztián kedvenc száma – Fotó: MTI/Kovács Tamás

A szám Európa-bajnoka a szombati elődöntőben mindössze egy századdal maradt el országos csúcsától (22.91), így az 5. idővel várta a finálét. A rajtot ugyan jól kapta el a győriek 26 éves versenyzője, aki 2019-ben Kvangdzsuban 5. volt ebben a számban, azonban 23.01 másodperces idejével az érmekért folyó harcba nem tudott beleszólni.

A számot az amerikai Caeleb Dressel nyerte – megszerezve ezzel pályafutása 15. világbajnoki címét – a 42 éves brazil Nicholas Santos előtt.

A helyezés miatt egy picit csalódott vagyok, hiszen ez a kedvenc számom, de tegnap és ma is nagyon élveztem az úszást, hallani, ahogy a közönség a nevemet skandálja. Azt gondolom, a vb-érem bennem van, már csak az a kérdés, mikor jön ki” – értékelte eredményét Szabó Szebasztián.