Bízom abban, hogy Dúró „könyvgyilkos” Dóra legnagyobb politikai sikerét élhette át a hétvégén. Szurkolok érte. A Mi Hazánk parlamenti képviselője arról számolt be diadalittas közösségi médiás posztban, hogy a párt kezdeményezése nyomán mostantól 18 év alatt senkit nem engednek be a Nemzeti Múzeum World Press Photo kiállítására. Magyarország kiskorú népessége valószínűleg egy emberként könnyebbült meg: mostantól egyetlen libernyák tanáruk sem viheti őket osztálykirándulásra, hogy együtt nézzék meg az év legjobb sajtófotóit.
Sőt, amennyiben a nyitott, toleránsan gondolkodó, a világot nem Semjén Zsolt szemével látó szülei arra vetemednének, hogy elviszik a gyerekeket lélegzetállító fotókat nézegetni, a belépésnél a jegykezelő majd jól megállítja őket, és jelzi, hogy Dúró Dóra sokkal jobban tudja, hogy mit kellene nézegetniük, mint ők. Lehet szépen hazamenni. Vagy a gyerek várja meg őket kint a lépcsőn, míg ők odabent erkölcstelenkednek. Sőt, jobb hétvégi programot mondok. Szuper fotók nézegetése helyett menjenek inkább a gyerekkel templomba: azok mostanában úgyis konganak az ürességtől.
Dóri önmagamtól is megvéd
Bár az én gyerekeim még túl kicsik ahhoz, hogy World Press Photo kiállításra akarjanak menni, jó érzés a tudat, hogy amennyiben egy óvatlan pillanatban arra készülnék, hogy belépjek velük a Nemzeti Múzeum kapuján, Dúró Dóra helyettem is vigyázna rájuk. A Mi Hazánk nem engedi, hogy meggondolatlan tettemmel megsértsem a gyermekvédelmi törvénynek (micsoda irónia!) nevezett világszínvonalú trollkodást. Tényleg ott segítenek, ahol igazán szükség van rá.
Az igazi hősök nem hordanak köpenyt, ők a Parlamentbe járnak fontoskodni.
Tényleg nem szeretném csökkenteni az érdemeiket, és biztos vagyok abban, hogy nem az ő értő feljelentésükön múlott, hogy egy szeptember 22-én nyílt és november 5-én záró kiállítás menetrendjébe csak az utolsó héten fingottak bele, mint Pistike a nulláslisztbe. Az örömük ettől még lehet őszinte. Hiszen Orbán országában egy pillanatra Orbánabbak tudtak lenni magánál Orbánnál, és úgynevezett ellenzéki pártként figyelmeztették a főnit, hogy mely értékek mellett kötelezte el magát.
Ha már segíteni nem tudnak/akarnak a magyar gyerekeken, legalább gőzerővel b*sztassák őket.
A szüleik kiskorúsításában ez egy lényeges lépés: a politikus néni ejnyebejnyéje sokkal fontosabb, mint az, hogy ők milyen elvek és értékek mentén próbálják nevelni a gyerekeiket. De miért is csodálkozom ezen, amikor a Parlament irányába nézve az „elvek” és „értékek” szavak az első ezer között sem jutnának eszembe arról a munkáról, ami abban az épületben folyik.
Igény volna rá
Újabb konkrét siker tehát a Mi Hazánk kezdeményezése az LMBTQ-propaganda megállítása terén, azonban nem dőlhetünk hátra, mert ez csak egy csepp a tengerben
– írja Dúró a Twitter posztjában, és hasonlóan erős fellépést és tetteket várok tőlük még a témában. Remélem, Dóra személyesen áll majd két fiatal, azonos nemű diák közé, mielőtt a parkban a padon elcsattanna köztük az első csók, a párt pedig a saját büdzséjéből rakja teli szögekkel a padot, nehogy bárkinek is eszébe jusson odaülni és hasonló tettekre vetemedni.
Bízom abban, hogy annak is megtalálják a módját, hogy egyenként töröltessék le az összes magyar tini okostelefonjáról a Netflix alkalmazást a sok erkölcstelen kontent miatt. De ha igazán hasznosnak akarják érezni magukat, végigjárhatják az összes vidéki múzeumot és galériát, hátha ki tudják még pár ajtóra tenni azt a hőn vágyott 18-as karikát.
Amíg kormányunk rendszeresen az általuk kitalált ellenségekkel harcol – és valahogy még így sem tud nyerni – , úgy az ellenzékünk legdicsőbb harcosai azzal foglalják el magukat, hogy felhívják a kormány figyelmét: nem ártana kicsit komolyabban venni ezt a fantáziaharcot.
Nemcsak meghirdetni kell a fantáziaháborút, hanem egyenként le kell folytatni a fantáziacsatákat is. Persze kicsit vicces, hogy a sikerkommunikációban már ott tartanak, hogy egy múzeum ajtajára kirakott 18-as karikát országos pártsikerként kell eladniuk. Ha már valódi változást nem tudnak elérni, be kell érniük a sikeres trollkodással is.
Sikerült némi bosszúságot okozniuk néhány nyitott gondolkodásúnak. Bravó! Az meg már úgysem érdekli őket, hogy a lépésük hatására a közösségi médiát ellepték a korhatárossá tett, gyerekektől elzárt fotók, és így sokkal több fiatal látja majd őket, mint ahány elől ők elvették a lehetőséget. 2023-at írunk, Dóra, nem olyan könnyű ám a dolgokat betiltani/eltüntetni. Egyelőre még nem Oroszországban élünk. Bár igény láthatóan volna rá.