Mindössze néhány kattintás elég ahhoz, hogy valaki kipenderítsen a chatpartnerei közül a WhatsAppon, és erről – ha csak ne mjársz utána – tudomást sem szerzel. Most megmutatjuk, miből jöhetsz rá mégis, seperc alatt!
Soha ne mondd, hogy soha alapon neked sem árt tisztában lenni azokkal az apróságokkal, amik együttes jelenléte bizony csalhatatlanul arra utal, hogy valaki nem akarja, hogy szóba állj vele – valószínűleg nem csak a WhatsAppon…
Ha úgy sejted, hogy ez bekövetkezett, vagy szimplán kíváncsi vagy arra, hogy te mi mindenből zárhatod ki azokat, akiket letiltasz WhatsAppon, tanulmányozd figyelmesen az alábbi listát!
1) Nem látod, hogy az illető mikor volt utoljára online
Fontos, hogy tudd, hogy ha csak erre lettél figyelmes, az nem azt jelenti, hogy ki lettél ebrudalva. Létezik ugyanis egy olyan funkció a WhatsAppon, amivel ez az információ elrejthető, akárcsak annak visszajelzése, hogy a chatpartnered elolvasta a neki küldött üzenetet, vagy meghallgatta a hangfájlodat.
2) Aki letiltott, annak hiába írsz
Bár a telefonod megpróbálja kézbesíteni az üzenetedet, az vissza fog pattanni, és sosem érkezik meg a címzetthez. Ezt abból tudhatod, hogy a begépeld szöveg mellett egyetlen szürke pipa jelenik csak meg (ami arra utal, hogy az üzeneted úton van), de sosem vált kettőre (ami a célba érésről tájékoztat) és ebből adódóan kékké sem változik soha (ami pedig azt mutatja, hogy az üzenetet megnyitották).
3) Nem tudod felhívni WhatsAppon
Aki úgy döntött, hogy megszakítja veled a kapcsolatot WhatsAppon, azt bármennyire szeretnéd, nem tudod felhívni sem az applikáción keresztül.
4) A hangüzenetekkel sem mész semmire
Akárcsak a szöveges üzenetekre és a WhatsApp-hívásokra, a tőled érkező hangfájlok fogadására is nemet mond az, aki megnyomta a neved mellett a tiltás gombot. A hiba tehát nem a te készülékedben vagy az internetkapcsolatban keresendő!
5) A sztoriját is rejtve marad
Aki nem szeretne veled semmilyen formában kommunikálni a WhatsAppon, az még arra sem ad neked lehetőséget a tiltáson keresztül, hogy csekkolhasd a sztoriját. A mindössze 24 óráig elérhető tartalmak úgy válnak köddé az éterben minden alkalommal, hogy te még a létezésükről sem fogsz tudni.
Nyitókép: Getty Images – We Are