Öt aranyszabály:
- Mindig a bőrszíneddel megegyező alapozót használj!
- A korrektorod színét az eltüntetendő probléma és a bőrszíned figyelembevételével válaszd ki!
- Egyszerre csak kis mennyiségekkel dolgozz!
- Soha ne kezdj el addig sminkelni, míg a bőrápolód nem szívódott be teljesen!
- Figyelj a szavatossági időre! A felbontásuk után egy évvel már nem biztos, hogy nem romlott meg valamelyik összetevőjük.
Így használd a korrektort!
A szem alatti karikák eltüntetése: A sötét területre apró pontokban vidd fel a fedőfestéket, majd ütögesd a bőrbe, vagy ecsettel simítsd el. Kerüljön egy kis festék a legalsó karika alá is valamivel, hogy elkendőzd az átmenetet. Ha szükségét látod, akkor a felső szemhéj színét is korrigálhatod, ha itt túl sötét a bőröd. Ha nem használsz majd szemhéjfestéket, akkor különösen fontos ez a lépés, de a szemhéjfestéked is a várttól eltérő színű lesz, ha sötétebb bőrre teszed.
Segítünk ecsetet választani: |
Pattanások, dudorok elfedése: A bőrszínednél picit sötétebb korrektorral dolgozz, mert ez optikailag mélyíti a területet. Nagyon apró mennyiségű festéket kell felvinned, ez korrektorecsettel a legkönnyebb. Esetleg egy kicsit rá is paskolhatod a fedőréteget a problémás területre, és ha szükséges, ismételd meg a lépést. Fontos: nedvedző területet nem képes befedni egyetlen korrektor sem, ezért soha ne nyomd ki a pattanásodat közvetlenül a sminkelés előtt.
Ez a trend! A korábbi évektől eltérően egy kicsit jobban fednek az alapozók. Különösen fontos a használatuk, ha az úgynevezett porcelánsminket szeretnéd elkészíteni, mert a nevéből is adódóan ez nem tűri meg a bőrhibákat. Sokszor használják már árnyékolásra is az alapozót a sminkesek. A trükk az, hogy legalább kettő, egymáshoz közeli árnyalatot szerzel be ugyanabból az alapozóból. A világosabb festéket tedd a kiemelni szánt területekre, míg a sötétebbel „beesettebbé” teheted az arcodat. Válassz picit csillogóbb, fényesebb hatású festéket a teljesen matt helyett. |
Piros foltok eltüntetése: A foltot vagy a vonalat kell kezelésbe venned, a kiterjedésétől függően ujjbeggyel vagy ecsettel vidd fel a korrektort. Érdemes olyan fedőkrémet használnod, amely zöld színű pigmenteket tartalmaz, adott esetben egészen zöld is lehet a festék, ez optikailag segít a piros szín közömbösítésében.
Így használd az alapozót!
- Tonizáld és krémezd be a bőrödet az alapozó használata előtt, viszont szükség esetén egy papírkendővel itasd fel a felesleges zsiradékot, hogy megfelelően tapadjon a festék.
- Először pöttyözd fel az arccsontod, az orrnyerged, az állcsúcsod és a homlokod területére, aztán simítsd el.
- Ügyelj rá, hogy a hajtöveknél és a fülednél alaposan el legyen dolgozva.
- Mindig tegyél az állad alá és a nyakadra is egy kicsi alapozót (egészen idáig tartson a festéket elsimító mozdulat), nehogy maszkot készíts magadnak. Erősen kivágott ruhában szükséges lehet a nyak egészének és a dekoltázsnak az alapozása is.
- Soha ne masszírozd a bőrbe, a festéknek az a dolga, hogy a bőr felszínén fejtse ki a hatását.
Válaszok a leggyakoribb kérdésekre Az alapozás után apró pikkelyek lesznek a bőrömön, leginkább a homlokomon. Miért? Melyik alapozót a legkönnyebb használni? Milyen alapozót használjak zsíros bőrre, hogy ne folyjon le a bőrömről? Mindenképpen kell korrektort is használni? A korrektort vagy az alapozót kell előbb használni? A kezemmel vagy ecsettel, szivaccsal vigyem fel az alapozót és a korrektort? |