nlc.hu
Sztárok
Nemes Jelesék legszebb pillanatai a Golden Globe-on

Nemes Jelesék legszebb pillanatai a Golden Globe-on

Fontos a Golden Globe-díj, mert a világ figyelmét jelenti – mondta az MTI-nek Nemes Jeles László Los Angelesből, miután az általa rendezett Saul fia című holokausztdráma – első magyar alkotásként – hétfőre virradóra elnyerte a Hollywoodban akkreditált külföldi tudósítók szövetségének elismerését a legjobb idegen nyelvű film kategóriában. Mutatjuk, mi történt a díjátadó után.

“A holokauszt megmutatta, hogy meddig tud fajulni egy civilizált társadalomban a gonoszság, hogy az ember miként tud szörnyeteggé válni – fogalmazott, hozzátéve, úgy látja, ez a veszély minden korban fennáll. – A jövőben is bekövetkezhet, ha nem figyelünk oda. Elfelejtettük az arcot, az egyes embert, amikor a holokausztot ábrázoljuk. Arra akartam emlékeztetni a nézőket, hogy ez bárkivel megtörténhet, bárki kerülhet ilyen helyzetbe.”

Nemes Jeles László rendező a Golden Globe hivatalos afterpartiján
Nemes Jeles László rendező a Golden Globe hivatalos afterpartiján

A rendező, aki stábjának, a producereknek, a Magyar Nemzeti Filmalapnak és a film amerikai forgalmazójának is köszönetet mondott a Golden Globe-ceremónia színpadán, azt mondta: “A holokauszt hosszú ideig absztrakció volt, számomra azonban inkább egy emberi arc. Ne felejtsük el ezt az arcot.”

Harrison Ford színész és Nemes Jeles László rendező a gálán
Harrison Ford színész és Nemes Jeles László rendező a gálán

Nemes Jeles László úgy értékelte, fontos a Saul fia észak-amerikai sikere és a Golden Globe-díj, mert felhívja a filmre a világ figyelmét. A rendező megjegyezte, nem számított arra, hogy világszerte ekkora hatása lesz a filmnek.

Tom Bernard és Michael Barker a Sony Pictures képviseletében, középen Nemes Jeles László rendezővel
Tom Bernard és Michael Barker a Sony Pictures képviseletében, középen Nemes Jeles László rendezővel

“Nagyon-nagyon vártuk ezt a pillanatot, meg vagyunk hatva, nehéz szavakba önteni. Hosszú hónapok várakozása, sok-sok díj után egyszer csak valóra vált” – mondta a Golden Globe-díjról Sipos Gábor, az alkotás egyik producere az MTI-nek. “Úgy gondoljuk, hogy a díjjal a magyar filmművészet ismét a világ figyelmének középpontjába került. Nagyon boldogok vagyunk” – tette hozzá.

Nemes Jeles László és Röhrig Géza a díjátadó után
Nemes Jeles László és Röhrig Géza a díjátadó után

A Saul fiát az elmúlt időszakban számos tekintélyes amerikai filmes szervezet díjazta. A nagy presztízsű National Board of Review of Motion Pictures (NBR), a Los Angeles-i, a New York-i, a bostoni és a washingtoni filmkritikusok is az év legjobb külföldi filmjének szavazták meg Nemes Jeles László első mozifilmjét azután, hogy a cannes-i filmfesztiválon a zsűri Nagydíja mellett három másikat is elnyert. A magyar film esélyes arra, hogy jelöljék Hollywood legrangosabb elismerésére, az Oscar-díjra. Az amerikai filmakadémia csütörtökön ismerteti a jelölteket.

Molnár Levente erdélyi magyar színész, a főszereplő Röhrig Géza New Yorkban élő magyar amatőr színész, Nemes Jeles László rendező, valamint Sipos Gábor és Rajna Gábor producerek a sajtószobában tartot
Molnár Levente erdélyi magyar színész, a főszereplő Röhrig Géza New Yorkban élő magyar amatőr színész, Nemes Jeles László rendező, valamint Sipos Gábor és Rajna Gábor producerek a sajtószobában tartott fotózáson

 

Nemes Jeles László rendező, a legjobb idegen nyelvű filmnek járó díjjal
Nemes Jeles László rendező, a legjobb idegen nyelvű filmnek járó díjjal

 

Nemes Jeles a filmről tartott szimpozionon a Los Angeles-i Egyptian Színházban
Nemes Jeles a filmről tartott szimpóziumon a Los Angeles-i Egyptian Színházban

 

A Golden Globe-díjak legjobb idegen nyelvű film kategóriájában jelölt filmek rendezői a belga Jaco Van Dormael (The Brand New Testament), a chilei Pablo Larrain (The Club), Nemes Jeles László (Saul fi
A Golden Globe-díjak legjobb idegen nyelvű film kategóriájában jelölt filmek rendezői a belga Jaco Van Dormael (The Brand New Testament), a chilei Pablo Larrain (The Club), Nemes Jeles László (Saul fia), a finn Klaus Härö (The Fencer) és a török-francia Deniz Gamze Ergüven (Mustang) a jelölt filmekről rendezett szimpóziumon a Los Angeles-i Egyptian Színházban

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top