nlc.hu
Sztárok

Jó hír: Kulka János a Szegedi Szabadtéri Játékokon is fellép

A stroke-ja után lábadozó színész két és fél év kihagyás után tér vissza a színpadra.

Nyáron az Újszegedi Szabadtéri Színpad Molière-komédiájában, a Don Juanban lép színpadra Kulka János – írja az Index. A megújult játszóhely első produkcióját 2019 júliusában mutatják be.

Fotó: MTI Fotó / Szigetváry Zsolt

Néhány hete jelentették be, hogy a népszerű színész több mint két és fél év kihagyás után a Dollár Papa Gyermekei nevű független alkotói csoport január végi bemutatójában tér vissza a Trafóban, ahol Móricz Zsigmond Árvácska című regényének Ördög Tamás által rendezett adaptációjában játszik majd.

Szegeden Don Juant Jakab Tamás, az elcsábított apácát, Donna Elvirát Csákányi Eszter játssza, Kulka a meggyilkolt Kormányzót és annak kőszobrát alakítja majd. Az előadásban Bodrogi Gyula is szerepel.

Kulka János két és fél évvel ezelőtt stroke-ot kapott, minek következtében a beszédközpontja is sérült. A színész logopédusa segítségével tanult meg újra beszélni, és több interjúban is őszintén vallott az agyvérzés következtében fellépő beszédzavar, az afázia nehézségeiről.

ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top