Már négy éve annak, hogy véget ért az Agymenők, ami nyilván fel sem tűnik az embernek, miután újra és újra (és újra) képernyőre tűzik, mintha egyfajta végtelenített szalagról történne a sugárzása. Igen, tudjuk, hogy egy szinte megunhatatlan sorozatról van szó, ugyanakkor nem lehet elmenni a tény mellett, hogy 2019-ben került adásba az utolsó rész, az azóta eltelt időszakban pedig sok minden történt a szereplőkkel. Johnny Galecki (Leonard Hofstadter) és Kunal Nayyar (Raj Koothrapalli) szülinapja – mindketten ma ünnepelnek –, jó apropó arra, hogy kicsit felüljünk a nosztalgiavonatra.
Johnny Galecki azaz Leonard Hofstadter
Ha beszélhetünk főszereplőkről ebben a szériában – hiszen bizonyos értelemben véve mindannyian azok voltak –, akkor Galecki volt az egyik meghatározó karakter. A színész tizenkét évadon keresztül zseniálisan alakította a kissé különc, laktózérzékeny tudós figuráját, és úgy tűnik, elfáradt benne, az elmúlt években ugyanis meglehetősen kevés munkát vállalt. Ez mondjuk nem annyira meglepő, ilyen hosszú és sűrű forgatás után szeretnek a hírességek megpihenni, időközben a Covid is beütött, sőt Johnny-ból apa lett, barátnőjével, Alaina Meyerrel 2019-ben született meg kisfiuk, Avery.
A színész gyakran oszt meg közös fotót a családjával, arra azonban mindig gondosan ügyel, hogy a kisfiú arcából semmit ne lehessen látni. Bár többé-kevésbé eltűnt a nyilvánosság előtt, a világ nem felejt, Galeckiből akkora popkulturális ikon lett, hogy a The Marble Arches nevű zenekar néhány hónapja egy róla elnevezett számmal is jelentkezett. Johnny személyisége egyébként meglehetősen távol áll a megformált szerepétől, a színész él-hal a motorozásért, Harley Davidsonja mondhatni a második gyermeke, sorozatbeli bénázását a kétkerekűvel tehát csak a forgatókönyvírók agyszüleményének köszönhetjük.
Jim Parsons, vagyis Sheldon Cooper
Jim Parsons brillírozva hozta Sheldon figuráját, túlzás nélkül állítható az ő karaktere adta az egész sorozat esszenciáját. Sheldont egyszerre lehetett nagyon szeretni és nagyon utálni – attól függően, hogy éppen mennyire volt makacs – Parsons számára pedig a karakter meghozta a korábban vágyott világsikert. A színész a forgatás óta sem ült a babérjain, több projektben is részt vett, többek között ő narrálja az Az ifjú Sheldon eseményeit, de saját maga jegyzi A fiúk a bandából, a Special és a Call Me Cat című sorozatok produceri feladatait, utóbbiban Mayim Bialik a főszereplő, akivel nagyon közeli kapcsolatot ápolnak. A színész meglehetősen zárkózott, ha a magánéletéről van szó, Instagram oldalán alig néhány kép szerepel, az is kizárólag a kutyájáról, hónapokkal ezelőttről, annyi azonban biztos, hogy 21 éve együtt van Todd Spiewakkal, akivel 2017-ben az életüket is összekötötték.
Kaley Cuoco, azaz Penny (Hofstadter)
Kaley Cuoco neve már a sorozat előtt is ismert volt, több sitcomban felbukkant, sőt, talán még emlékszel, hogy a Bűbájos boszorkákban is szerepelt, de azóta sem tétlenkedett, hogy az utolsó részt leforgatták. A színésznő magára öltötte a stewardess uniformist A légikísérőben – igazi fekete komédia, ha szereted az ilyet, kezdd el nézni –, illetve ő adja Harley Quinn hangját a nevével fémjelzett, szintén HBO Max sorozatban. Magánéletét illetően két sikertelen házasság után 2021-ben ismerkedett meg Tom Pelphrey színésszel, akivel alig három hete közös kislányuk, Matilda Carmine Richie is megszületett. A család egy ranchon él, a színésznő ugyanis hatalmas állatbarát, otthonukat öt kutyával osztják meg, és lovakat is tartanak. 2017-ben saját produkciós irodát is alapított Yes, Norman névvel.
Kunal Nayyar, mint Raj Koothrapalli
Valószínűleg sosem fogjuk feledni a mellényes-kardigános Raj figuráját, akit Kunal Nayyar alakított, nála szerencsétlenebb figura aligha íródott a sitcomtörténelem során, ami azért érdekes, mert az önéletrajzi könyvében (Yes, My Accent is Real – Igen, az akcentusom igazi) Kunal szintén úgy hivatkozott magára, mint kockára, akinek sikerült elnyernie a korábbi Miss India kegyeit. Rajjal ellentétben a színész már 2011 óta boldog házasságban él Neha Kapur modellel, bár gyermekük eddig nem született, és magánéletüket – néhány közös fotót leszámítva – szigorúan lelakatolva tartják. A karrierjét illetően Nayyar számára egyértelműen a karakter hozta meg a várva várt áttörést, és a befejezés óta sem nagyon pihent. Ha nem éppen a Trollok című animációs film egyik szereplőjének kölcsönzi a hangját, akkor olyan sorozatokban szerepel, mint a Gyanú. A nemrég bemutatott The Storied Life of A.J. Fikry című filmben pedig egy özvegy férfit alakított, aki új esélyt kap az életre a felsége halála után. Ebben már nyoma sem volt a srácnak, aki nőkkel csak némi alkohol után tud beszélni.
Simon Helberg, azaz Mr. Howard Wolowitz
Játszom. Zenélek. Két évvel a sziámi ikertestvérem után születtem és van egy aláírt első kiadásom a Bibliából
– ez Simon Helberg, azaz Howard “Űrhajós” Wolowitz Twitter bemutatkozása, és őszintén szólva a színészt ezek alapján pont ugyanolyannak képzeljük, mint sorozatbeli karakterét, talán csak a nőkkel való szerencsétlenkedést leszámítva, hiszen 2007-ben vette el Jocelyn Town színésznőt, akivel két gyereket nevelnek. A Twitteren kívül egyébként egyetlen közösségi felületen sincs jelen, az is csak a People magazinból derült ki, hogy idén januárban meghirdette 9 millió dollárt (azaz több mint 3 milliárd forintot) érő luxusotthonát. Helberg a forgatás óta mérsékelten aktív, de a választásai annál jobbnak bizonyulnak, az Anette című film például 18 díjat zsebelt be, Mayim Bialik drámájában, az As They Made Us-ban pedig egy olyan férfit alakított, akinek korántsem egyszerű a viszonya a családjával, tehát volt lehetősége a drámai oldalát is megvillantani. A színész emellett gyakran szólal fel közügyekben, nyíltan kritizálta korábban Trump bevándorlóellenes politikáját, méghozzá a vörös szőnyegen, amivel újabb jó pontot szerzett a rajongók körében.
Melissa Rauch, vagyis Bernadette Rostenkowski Wolowitz
Ha láttál egyetlen részt is angolul a sorozatból, akkor tudhatod, hogy Melissa Rauch hangja egészen sajátos, épp ezért rengeteg szinkronszerepre hívják, főleg animációs filmekhez, mert magas orgánuma remekül beleillik a közegbe. Ugyanakkor januárban elindult a Night Court című vígjáték sorozat, ahol egy bírónőt alakít – ez valószínűleg nem lesz akkora siker, mint az Agymenők volt, de azért néhány rész erejéig érdemes belenézni. A színésznő 2007-ben ment hozzá Winston Beigelhez, akivel állítása szerint nemcsak a magánéletben, de a munkában is tökéletesen kiegészítik egymást, ugyanis a férfi forgatókönyvíróként dolgozik, és Melissa is kipróbálta már magát a műfajban. Rauch egyébként sorozatbeli férjét is minden porcikájával imádta, amikor a Today magazinnak Simon Helbergről nyilatkozott, elárulta, a vele való dinamikájában az volt a kedvence, hogy Wolowitz mennyire szexinek találta őt.
Mayim Bialik, mint Amy Farrah Fowler
Mayim Bialikot lassan már nemcsak színésznőként, hanem influenszerként is jegyezhetnénk, ugyanis saját podcastet visz Mayim Bialik’s Breakdown címmel – Spotify-on elérhető –, ebben nagyon őszintén mesél saját mentális problémáiról is. Emellett a már említett Call Me Catet jegyzi, mint rendező és főszereplő, egy olyan nőt alakítva, aki a szüleitől kapott pénzt, amit az esküvőjére gyűjtöttek, inkább egy macskás kávézó megnyitásába fekteti – a sorozatot 2021-ben és 2022-ben is jelölték Primetime Emmy-díjra egy-egy kategóriában. Mayim hihetetlenül aktív az Instagram oldalán – a többieket együttvéve is simán lepipálja – videói között jó néhány humoros tartalom is akad a komolyabb témák mellett. A színésznő 2013-ben vált el férjétől, Michael Stone-tól, a frigyből két gyereke született, jelenlegi partnerével Jonathan Cohennel 2021-ben kezdtek randizni, azóta a férfi Mayim podcastjének is állandó szereplője.